Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua acasă, anul acesta, bucata de ardezie ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 5 ]
Anthony Hamilton
5%
 5%  [ 1 ]
Ali Carter
31%
 31%  [ 6 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
10%
 10%  [ 2 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi "se poartă" galezii, Mrs Hendry. Wink Păcat de meciul Swail vs Allen, mai ales fiindcă meciul Stevens vs Hicks e slăbuț și adormit...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Azi "se poartă" galezii, Mrs Hendry. Wink


Corect. Embarassed Mr. Green

Later edit: I am now very happy. Very Happy Of... Poate macar meciul viitor e difuzat. Mr. Green
Thanks a lot pentru scoruri!

Well done, JoJo!!!!!!
Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai știi, or mai fi și din cei care să dea bani ca să vadă mai departe meciul Stevens vs Hicks. Eu aș da bani să-l fac să se termine mai repede !!! Rolling Eyes Twisted Evil

Da, frumoasă victoria lui JoJo ! 8)

N-aș vrea să te indispun, Mrs Hendry, dar meciul următor al lui JoJo va fi (cu Stephen Hendry sau Martin Gould), miercuri seara, la masa a doua, pentru că la prima masă vor fi, probabil, Mark Selby/galezul (!...) Paul Davies vs Joe Perry/galezul (!...) Mark Williams/David Gilbert ...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde urmariti meciul?
Cred ca nivelul de joc e destul de ridicat avand in vedere ca in prima repriza au fos realizate 4 breakuri de peste 50(+ century), eu unul ma asteptam sa evolueze mai bine Williams dupa saptamana pentrcuta in calificarile premier league.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.ustream.tv/channel/mordane Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
N-aș vrea să te indispun, Mrs Hendry, dar meciul următor al lui JoJo va fi (cu Stephen Hendry sau Martin Gould), miercuri seara, la masa a doua, pentru că la prima masă vor fi, probabil, Mark Selby/galezul (!...) Paul Davies vs Joe Perry/galezul (!...) Mark Williams/David Gilbert ...


Dar am observat ca sunt camere si la masa 2, ma intreb de ce n-o transmite cineva si de-acolo? Confused Rolling Eyes Sad

In alta ordine de idei... Foarte interesant meciul dintre Dom Dale si Liang Wenbo aseara. Ma bucur ca a castigat Dominic. Si ma bucur ca a castigat cu break de peste 100 de puncte.

Ceea ce mi s-a parut absolut senzational la meci a fost ciclul de lovituri de distanta din partea lui Liang. De cand ma uit eu la snooker, nu foarte mult - dar ceva ceva, n-am mai vazut pe nimeni sa dea asa ceva. De cand m-am uitat eu, de la 3-3, a dat vreo 5 cred de distanta si foarte grele si a ratat una singura, si aia in frame-ul decisiv parca. Foarte tare.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mar 17 Feb 2009, 15:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere, Epy ! Smile

Da, cred că sunt filmate două mese, Mrs Hendry, dar de la a doua am văzut că transmit doar în pauzele meciului "principal". Care meci "principal" poate fi unul foarte slab, așa cum s-a întâmplat ieri și cum s-ar putea întâmpla și azi...

Ieri, cel mai frumos meci (meci în sensul de dialog, de dispută în care se manifestă activ & combativ ambii jucători, nu un monolog în care nu există, practic, decât un singur combatant, care "vorbește" singur) mi s-a părut că a fost cel dintre DD și Liang Wenbo. Într-adevăr, tânărul chinez are niște lovituri de distanță uluitoare.

Păcat de înfrângerea atât de drastică a lui Mark Williams, mai ales că în sală erau Joanne și Connor...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Dominic Dale : „Sunt foarte mulțumit de felul în care am jucat, mai ales că, recent, în calificările pentru Openul Chinei, am pierdut în fața lui Gerard Greene și ajunsesem să cred că jocul îmi merge atât de prost încât ar trebui să mi-l reclădesc din temelii. Știu cum sunt capabil să joc și-mi dau seama că, de-a lungul anilor, nu mi-am valorificat pe deplin nici talentul, nici intuiția. Totuși, așa cum am spus, m-am apucat să-mi reclădesc jocul și am încercat să leg mai strâns stilul meu natural de ritmul care mi se potrivește cel mai bine. La Viena, am lucrat mult și asupra laturii mentale – nici nu se putea altfel dat fiind că acolo nu prea am parteneri de antrenament.

Acum, mă aflu în cursul pregătirii pentru calificările la Campionatul mondial, de aceea nu mă așteptam să realizez mare lucru aici, la Newport, pentru că aveam impresia că încă nu sunt suficient de bine antrenat. Dar jocul mi s-a legat destul de frumos, iar în fața lui Liang am fost la nivelul meu maxim. Mă hotărâsem pentru un joc agresiv și, datorită lui, mi-am recâștigat și încrederea, nu ca până acum, când mergeam mai mult pe tatonare, prudență și lovituri de siguranță. Jucătorii de top nu așteaptă șansele : și le creează ei înșiși, prin lovituri îndrăznețe, care, apoi, le deschid jocul – adică tocmai ceea ce eu nu făceam mai niciodată.

A trecut mult timp de când am revenit într-un meci, în condiții de presiune și păstrându-mi totodată o atitudine de campion. Cred că tot timpul meciului am avut atitudinea asta. Acum, mă așteaptă un meci greu cu John Higgins, dar, pentru el, e primul meci al turneului, iar eu deja am acumulat câteva puncte și o să încerc să-i creez dificultăți cât mai mari. După cât de serios am lucrat la aspectele mentale, nici că-mi mai pasă cine-mi va fi adversar : nu contează. Este, dacă vreți, o aglomerare voluminoasă de molecule care alcătuiesc o ființă omenească !... Râd eu, râd, dar zău că nu-i deloc ușor să faci abstracție de cine urmează să-ți fie adversar...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://channelsurfing.net/

Alegeti mai jos Welsh Open. Enjoy.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim, Răzvan. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar ghinionist Pinches la bila neagra, cred ca merita jocul decisiv.
A inceput de putin timp si meciul Hendry - Gould. Il puteti urmari aici:http://www.ustream.tv/channel/mordane


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 17 Feb 2009, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos breakul lui Martin din frame-ul 2, in aceeasi masura surprinzator Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 18 Feb 2009, 0:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru link, Mircea și bine ai venit ! Smile


După meci

Ali Carter : „Am jucat bine și, în plus, am avut și noroc. Știam că trebuie să joc bine, pentru că Jimmy deja câștigase trei sau patru meciuri până să ajungă la Newport și era pe val. Am căutat să fac abstracție de public și să mă concentrez asupra meciului, dar, oricum, condițiile au fost perfecte. Doar sunt jucător profesionist, am mai jucat în fața unui public numeros și care îl susține pe adversarul meu, nicio problemă. Dacă nu știi să te bucuri și de o asemenea atmosferă, înseamnă că n-ai că căuta în meseria asta.”

David Gilbert : „Până la urmă, am reușit să trec linia de sosire... Multe meciuri asemănătoare cu ăsta am pierdut până acum ! E prima mea calificare în optimi și sunt fericit că am scăpat de obsesia că n-aș fi capabil să trec mai departe de șaisprezecimi ! Mă simt atât de plin de adrenalină, că aș juca în continuare, până la miezul nopții ! Nu mă îmbăt cu apă rece și nu mă apuc acum să spun că o să încep, cât de curând, să câștig turnee – pentru mine, e deja mare lucru că am pătruns în optimi.”

Mark Selby despre David, care urmează să-i fie adversar : „Până acum, David n-a realizat ceea ce ar fi putut realiza : este un jucător foarte bun și aceste rezultate bune nu mă miră deloc. Va trebui să mă pregătesc atent pentru meciul cu el. Azi am jucat bine, dar încă mi-e cam greu să mă acomodez cu postura de campion pe care lumea se așteptă să-l vadă apărându-și titlul...”

Stephen Hendry : „Rezultatul nu mă miră. O zi proastă... Am pierdut pentru că am ratat mai mult decât Martin."

Martin Gould : „Am mai câștigat eu în fața lui Stephen Maguire, în fața lui Matthew Stevens, dar chiar în fața lui Stephen Hendry, nu. Asta e performanța mea cea mai importantă. Nici nu-mi vine să cred că l-am învins ! Am știut de la început că am șanse, fiindcă în sezonul ăsta am fost destul de constant, numai că Stephen e cel mai mare jucător din istorie și trebuie să-i respecți valoarea. Cred că, până la urmă, am scos-o la capăt destul de frumos. Recent, mi-am schimbat tehnica de execuție a loviturilor și uite că apar și rezultatele. Am vizionat multe dintre meciurile recente ale lui Stephen și am văzut că, uneori, ratează o mulțime de lovituri ușoare, așa că am sperat să facă la fel și în seara asta, iar când a ratat, am reușit să-l pedepsesc.

La ultima lovitură la acea bilă neagră, inima îmi bătea îngrozitor și tremuram din tot corpul. După ce am executat lovitura, am avut un moment de panică, fiindcă am crezut că ratasem, dar ce fericit am fost când am văzut că bila intrase totuși în buzunar ! A fost ceva fantastic !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 18 Feb 2009, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri pentru declaratii! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 2 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community