Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua acasă, anul acesta, bucata de ardezie ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 5 ]
Anthony Hamilton
5%
 5%  [ 1 ]
Ali Carter
31%
 31%  [ 6 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
10%
 10%  [ 2 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O'Sullivan v Fu Arrow http://www.justin.tv/dragonblades5
Maguire v Ding Arrow http://www.ustream.tv/channel/mordane



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci pentru link'uri! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-aveam eu mare respect pentru Fu inainte dar acum mi l-am pierdut de tot. Pai pana si eu, cu minus 5 la ochelari, am vazut ca e fault la bila roz. Si nu la reluare. A fost mega-clar si daca liliacul de Eirian, care e cel mai incompetent cand vine vorba de repozitionat, n-a vazut, era de datoria lui Fu sa recunoasca faultul. Dar ti-ai gasit! Fu si onestitatea cand se intampla faulturi! Rolling Eyes Rolling Eyes Romania si turneu de puncte. Aceeasi probabilitate.

Astea fiind zise, sorry, Ronnie, n-ai prea fost in forma, au mers alea de distanta si n-au functionat cele de finete. Fu, bafta maxima in turul urmator, unde sper sa nu comiti mai mult de trei faulturi pe joc.

Later edit: nu e vorba de "struguri acri" aici. Fu a castigat pe merit si si-a fructificat bine sansele.
Cica in studio la BBC s-a spus ca alba ar fi sters foarte fin o bila rosie.
Asteptam Youtube. Wink
Dar eu nu prea cred.




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Joi 19 Feb 2009, 18:22, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie a pierdut, 3-5 contra lui Marco Fu, asa cum anticipa chiar el.
Maguire face un un frame 7 absolut senzational. Va putea oare castiga si meciul?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 18:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revenire magnifica a lui Maguire care castiga in joc decisiv. Snooker de cea mai buna calitate din partea scotianului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mark.Selby
Fan


Data înscrierii: 19/Feb/2009
Mesaje: 18

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Revenire magnifica a lui Maguire care castiga in joc decisiv. Snooker de cea mai buna calitate din partea scotianului.


Maguire este cu un pas in semifinale .Nu cred ca Swail ii va pune multe probleme maine.De asemenea,Selby este aproape in semi.
In timp ce in celellate 2 semifinale Carter il asteapta pe Murphy,iar Fu pe Higgins.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mark.Selby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Mark.Selby ! Smile


După meci

Marco Fu : „Am jucat foarte bine, am intrat într-un ritm bun și am punctat masiv. El a avut foarte multe ratări – probabil că a fost cel mai slab meci pe care l-a făcut în ultima vreme. N-a fost Ronnie cel pe care-l știm. Sunt foarte mândru de statistica victoriilor directe, dar atunci când mă aflu în plin meci, nu mă gândesc la statistici. Adevărul este că, în acest moment, între locul unu și locul zece în clasament, nu există diferențe valorice prea mari.”

Ronnie O'Sullivan : „Am jucat prost, poate din cauză că nu m-am pregătit suficient. Nu am constanță. Nu am putut să-l pun pe Marco sub presiune și nu i-am creat probleme prea mari...”

Stephen Maguire : „E ceva aproape ireal : ar fi trebuit să fiu eliminat. Începusem meciul în viteză, dar am ratat o bilă neagră și totul s-a schimbat. Nu-mi dau seama dacă Ding avea într-adevăr șanse la acea lovitură combinată, dar el a crezut că frame-ul era deja câștigat și că eu nu mai aveam de ce să revin la masă. Numai că eu am revenit și am închis masa. A fost una dintre cele mai bune închideri de masă din cariera mea.”

* * *

Scorurile live, ca de obicei, la Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=20915#20915



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2009, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce inceput ca din tun are Murphy , 2 breakuri 100+...




Ultima modificare efectuată de către free2tedy la Vin 20 Feb 2009, 0:11, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 1:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte nostim moment : în mijlocul unui destul de lung duel tactic din frame-ul decisiv, Neil i-a cerut arbitrului permisiunea de a merge la toaletă. După ce l-a consultat și pe John, care, zâmbind larg, a dat din cap în semn că înțelege urgența, oficialul i-a dat voie australianului s-o ia din loc. În timp de acesta era la locul știut & se dedica necesarei proceduri de ușurare a situației, scoțianul s-a ridicat din fotoliu și s-a îndreptat către arbitru, cu degetul pus, complice & secretos, pe buze. Râzând, s-a prefăcut că le cere lui Colin Humphries și publicului să-l lase să schimbe nițeluș poziția pe care o aveau bilele pe masă, ca să-și mai ușureze și el situația... Laughing

* * *

Poftim la vot, Ladies & Gents ! Cine va primi acest cel mai urât trofeu din istoria snookerului ? Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 1:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Have to go with Selbs. Presimt ca va reusi sa castige. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu as zice Selby dar parca mi-ar place mai mult sa castige Neil Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 9:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am votat pana la urma cu Mark Selby, desi am oscilat intre el, Sthephen Maguire si Shaun Murphy!

Sa vedem ce va fi. Razz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu mizez pe Shaun Murphy, dar nu ma deranjeaza daca va fi sa castige Mark Selby Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
petricamoise



Data înscrierii: 18/Feb/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 11:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Forma buna pentru Carter, am votat pentru el, desi Maguire are un culoar ceva mai bun, ar trebui sa castige fara emotii impotriva lu` Swail.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui petricamoise Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marea surpriza ar fi daca ar reusi sa castige Jojo! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 4 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community