Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua acasă, anul acesta, bucata de ardezie ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 5 ]
Anthony Hamilton
5%
 5%  [ 1 ]
Ali Carter
31%
 31%  [ 6 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
10%
 10%  [ 2 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ali Carter : „Shaun a ratat câteva lovituri de distanță pe care, în mod normal, le reușește, iar eu am fost pe fază și am profitat de ocazie. Sunt bucuros că am câștigat câteva meciuri și m-am calificat din nou în fazele superioare ale unui turneu, dar aș dori să fac și pasul următor : să câștig un trofeu. Principala deosebire față de starea mea mentală din sezonul trecut este că acum îmi accept și momentele proaste : m-am obișnuit cu ideea că nu pot juca bine chiar în fiecare meci. Înainte, dacă vedeam că jocul meu scârțâie, mi se făcea lehamite de toate și-mi venea să plesnesc bilele aiurea. Am învățat să mă controlez mai bine. Nu mai cedez acestei tentații și încerc să-mi pun adversarul la muncă grea.”

Shaun Murphy : „Ali a fost întotdeauna un jucător fantastic – îl știu încă de pe când făceam parte, amândoi, din programul numit de WSA Juniori remarcabili. Nu mă mir deloc că progresele realizate de el în ultimul an sunt atât de spectaculoase. Azi, am comis mult prea multe greșeli și i-am creat mult prea multe ocazii. Mă hotărâsem pentru un joc ofensiv și poate că ar fi fost cazul să fiu ceva mai prudent. Nu e rău să-ți mai treci în palmares un sfert de finală, dar atunci când ajungi în faza asta, deja începi să te gândești la titlu. Știu cum se câștigă un turneu și sper să mai am această bucurie chiar în acest sezon.”

Joe Swail : „Meciul a fost foarte interesant pentru spectatori și telespectatori, dar a fost și unul plin de ratări. Am avut foarte multe ocazii de a-i pune capăt și totuși n-am fost în stare s-o fac. Nu uitați totuși că a trecut foarte mult timp de la ultima mea apariție în această fază a unui turneu de puncte ! În plus, azi m-am simțit foarte rău. Am avut dureri teribile, mi-era și frică să mă lansez cu prea mult elan, fiindcă nu puteam nici să țin tacul așa cum trebuie. Sper că până mâine îmi trece.”

Stephen Maguire : „Îmi venea să înnebunesc ! În general, Joe a jucat mai bine decât mine. Eu am jucat prost încă de la început – m-am simțit total lipsit de energie...”

Cum în cel de-al 6-lea frame, Joe Swail a făcut o mișcare greșită (asta sună nostim în contextul unei discuții despre stilul său de executare a loviturilor Laughing ) și și-a supraîntins un mușchi al mâinii drepte, Stephen Maguire a exclamat rezumativ : „Ce vreți mai mult : n-am fost în stare să câștig în fața unui om care juca numai c-o singură mână ! Asta spune totul !!!..."

Neil Robertson : „Noroc că, de vreo cinci ani încoace, orele mele de somn încep în zori. Mă trezesc către amiază și abia seara, târziu, ajung să am cel mai bun randament. Credeam că și Marco va putea să-și păstreze concentrarea, dar am văzut că a ratat cam mult. Am început meciul în forță pentru că mi-am construit o stare pozitivă. Sunt plin de încredere, mai ales că, până acum, de câte ori am intrat într-o semifinală, am câștigat și turneul. Selby și Maguire au ieșit din competiție, deci eu am rămas singurul care deja a câștigat turnee de puncte. Asta înseamnă că toți vor fi foarte dornici să mă învingă – mai ales Joe Swail, care nici n-a mai disputat vreodată o finală. Este un jucător de atac și sper să facem un meci frumos.”

Anthony Hamilton : „Cred că în primele frame-uri am jucat mai bine decât Mark, dar trebuie să recunosc că, în momentul în care a egalat la 3, a schimbat cursul meciului. Nici nu mi-am dat seama de trecerea timpului până când m-am uitat la ceas și am văzut că deja trecuse de zece !...”

Mark Selby : „Anthony a făcut un turneu bun și a jucat bine și în seara asta. Eu însă nu am punctat pe cât ar fi trebuit, așa cum aș fi făcut în mod normal... Nu mă puteam gândi decât la ce era în plicul acela...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 21 Feb 2009, 17:59, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultimul sfert de finală a început sâmbătă, la ora (României) 00.20... Laughing Cu un break de peste o sută. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 9:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe Mark l-a scos total din ritm jocul (sau antijocul Smile ) lui Hamilton! Desi a incercat sa nu-si piarda rabdarea, senzatia mea a fost ca era nerabdator sa se termine odata meciul!

In meciul urmator, ma bucur ca a castigat Neil! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 11:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hahahahaha, oh my goodness, ce semifinale. Razz

Nu credeam sa-l bata Nelutzu pe Fu, dar, na... Oricum foarte interesant. Si-mi doresc foarte tare sa-l zapaceasca Jou pe Robertson. Twisted Evil Twisted Evil Si astept sa vad si the "bath", ca sa nu zic si celalalt cuvant - caci nu se preteaza lol -, dintre Carter si Hamilton.

Cat despre situatie... Da... Am un oarecare zambet de cand am citit numele jucatorilor din ambele semifinale. It's very weird. Niste semifinale oarecum neasteptate. Poate doar la Ali Carter sa fi sperat cineva. LOL

In fine... Favoritul meu la castigarea turneului ramane Ali Carter, dar, undeva, on a blue moon, poate mi se indeplineste si mie o alta dorinta. Very Happy Ce frumos ar fi...

Da' nu se stie niciodata... Ca, vorba ceea, "Hooch is crazy". Laughing Laughing Laughing Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Hahahahaha, oh my goodness, ce semifinale. Razz


Exactly my thoughts! Razz
Pacat de Selbs. Sad
Bravo JOJO! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Carter v Hamilton Arrow http://www.justin.tv/sportstime sau http://www.ustream.tv/channel/mordane



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Ali! Majoreta Nu-l lasa sa te bata! Razz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

are cineva mai mult detalii legate de incidentul cu plicul din meciul pierdut aseara de Selby?

http://www.youtube.com/watch?v=EJ5ix-VHkLo

sper ca-mi este permis sa postez linkul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Pe Mark l-a scos total din ritm jocul (sau antijocul Smile ) lui Hamilton! Desi a incercat sa nu-si piarda rabdarea, senzatia mea a fost ca era nerabdator sa se termine odata meciul!


În comentariul lor de azi, la BBC Wales, Terry Griffiths și Darren Morgan spuneau că majoritatea tinde să-l subestimeze pe Hamilton, dar că acesta este capabil să joace încet (s-a văzut ieri) sau rapid (s-a văzut azi : trei frame-uri în puțin peste 40 de minute), defensiv sau ofensiv (189 de breakuri mari, degeaba susține Sandy Bontea că "a avut timp" să le facă, pentru există mulți alti jucători cu o carieră mai lungă decât cariera lui Hamilton și care nu figurează pe lista celor doar 29), că poate, spunea Terry, "să facă orice vrea" fiindcă este un jucător complet.

Numai că l-am văzut, de-a lungul anilor, emițând declarații care, în fond, i-au schițat portretul : este un om foarte modest, foarte relaxat (adică deloc încrâncenat Wink ) și oricând dispus să se autoironizeze. Poate de aceea nici nu e apreciat așa cum ar merita.

Nu cred că Mark Selby a fost deranjat de ceva ce a făcut sau n-a făcut Hamilton. Ambii jucători au mers pe dueluri tactice interesante, iar Mark a luptat până la capăt. Altul a fost motivul stresului său : cu câteva secunde înainte de meci, javra de fost manager al lui, un oarecare domn numit George Bamby, i-a înmânat o somație prin care pretindea achitarea unei sume de aproape 13 895 de lire, pe care Mark i-ar datora-o pentru activitatea prestată de javră în ultimul lor an de colaborare. Bineînțeles că Mark a fost scos din concentrare. Plicul a fost luat, imediat, de către oamenii de ordine, înainte ca Mark să-l deschidă, dar javra deja îi spusese și prin viu grai despre ce era vorba. Cinste leicesterianului 1) că a fost capabil să lupte așa cum a luptat; 2) că a scăpat de javră mai mult sau mai puțin la timp.


Excelentă (de fapt, exemplară) discuția din studioul BBC Wales, mai ales cele spuse de Terry Griffiths (Ali lucrează cu el de câtva timp) și Peter Ebdon (care a povestit cum a făcut Ali breakul maxim la Crucible, imediat după propria lui tentativă ratată de max).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce păcat ! După cel puțin două lovituri geniale prin controlul asupra bilei albe, Hamilton a renunțat la tentativa de max (deși, în studio, Terry Griffiths îl ruga să încerce totuși la bila neagră !). A ales bila verde pentru breakul cel mai mare al turneului, dar dezamăgirea l-a împiedicat să meargă până la capăt. Oricum, a ajuns la numărul de 190 de sutare...

Foarte bun meci - după părerea celor din studioul BBC Wales, cel mai bun al turneului. Ali are totusi prima șansă.

Dar ce revenire de la 0-60 a lui Hamilton pentru a egala la 5 cu o închidere de masă de 64 ! Shocked 8) Mai ales după dezamăgirea ratării breakului maxim !

Bravo, Ali ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

epure a scris:
are cineva mai mult detalii legate de incidentul cu plicul din meciul pierdut aseara de Selby?

http://www.youtube.com/watch?v=EJ5ix-VHkLo


Scuză-mă, Epure, nu am văzut la timp mesajul tău. Am scris despre incident în penultimul mesaj, ceva mai sus pe pagină.



După semifinale

Ali Carter : „Dimineață, mă simțeam cam adormit și m-am dus la sala de fitness a hotelului, dar am plecat de acolo cu o senzație de greutate în ambele brațe. Mare prostie, așa că mâine nu mă mai prinde nimeni pe-acolo !

Meciul a avut de toate. Am fost condus cu 3-0, dar am făcut eforturi mari ca să mă adun și să reintru în formă cât de cât. Anthony a avut acea ocazie de a face un break maxim, pe urmă, când îl conduceam cu 5-4, a realizat, nici nu știu de unde, o închidere de masă excelentă și a egalat. Tare mi-ar fi părut rău dacă ar fi trebuit să plec acasă învins cu 6-3..."


Anthony Hamilton : „Pe la mijlocul meciului, am început să mă simt cam obosit, dar după aceea, spre final, mi-am revenit. Ali a fost jucătorul mai bun – dar nu cu mult !!!... Ultimul frame a fost fantastic și Ali nu m-a prea lăsat să respir. Sunt bucuros că, de la Crăciun încoace, am reușit să-mi îmbunătățesc masiv jocul. Nu-i nimic că am pierdut : mai există și Openul Chinei, și Campionatul mondial... Ar fi o nebunie să mă fiu dezamăgit."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, ce-ar fi de zis pana acum... Nelutzu nu prea ruleaza, iar Joe nu pot sa pricep cum poate sa joace foarte frumos, dar numai pe breakuri "aproape" suficiente. In fine... Le's go. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca am fost inspirat cand l-am votat pe Swail Very Happy . Dar sa nu ma bucur prea devreme.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Foarte frumos ar fi. Si ce cote erau si la pariuri, nu mai zic. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

5-1 pentru Joe Swail, inca un frame si e in finala! Dar acum e cel mai greu, inainte de linia de sosire. Totusi, se pare ca Neil nu are puterea sa revina, dar sa nu anticipam...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community