Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua acasă, anul acesta, bucata de ardezie ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 5 ]
Anthony Hamilton
5%
 5%  [ 1 ]
Ali Carter
31%
 31%  [ 6 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
10%
 10%  [ 2 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
petricamoise



Data înscrierii: 18/Feb/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 12:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cineva un link pentru Maguire vs. Swail ?
Papagalii de la eurosport iarasi trasmit ski, biathlon si alte "dinastea interesante".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui petricamoise Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, nu.

Lady Croft a scris:
Marea surpriza ar fi daca ar reusi sa castige Jojo! Very Happy


Laughing 2-0 pentru JoJo, Lady Croft !



După meci

Neil Robertson : „A fost un meci de calitate – până la decisiv, cel puțin. Când aveam ceva șanse să duc scorul de la 4-3, la 5-3, am ratat lovitura la bila neagră, altfel, prea multe greșeli n-am făcut. Victoria e importantă pentru situația mea în clasament : în urmă cu trei turnee, coborâsem pe locul 22 sau 23, dar cred că acum am urcat până pe locul zece. Dacă mă mai străduiesc un pic, poate intru și în Top 8... După ce competiția ajunge în stadiul sferturilor, începi să te gândești serios la trofeu...”

Apropo de momentul „doa’na ’vățătoare, po’ să mă du’ la veceu ?” din meciul de ieri, Neil a spus : „Păi, bem atâta apă în timpul meciului, încât, uneori, trebuie să ieși din arenă. Am așteptat totuși un moment în care întreruperea jocului să nu-l afecteze întru nimic pe John.”

Shaun Murphy : „Sunt mulțumit de felul în care am jucat și de rezultat, fiindcă reprezintă răsplata pentru atâtea și atâtea ore de antrenament. Jocul îmi merge bine și cu Ali deja am avut câteva meciuri frumoase. Este un jucător excelent și va trebui să joc și eu foarte bine.”

Anthony Hamilton : „Am câștigat patru meciuri la rând și mă simt de parcă aș fi câștigat 400 : de aproape trei ani n-am mai avut atâta încredere în mine ! Cel mai mult mă bucur că-mi reușesc loviturile de distanță, așa că, dacă e să mă învingă, adversarul meu va trebui să joace bine. De la Crăciun încoace, m-am concentrat numai asupra snookerului și m-am hotărât să mă gândesc numai la viitor. Era și cazul pentru că poziția mea în clasament nu e bună deloc, așa că luptăm la baionetă, în tranșee. Nevoia te învață... În acest moment, indiferent ce loc ocupă în clasament, Mark Selby este al treilea jucător din lume după O’Sullivan și Maguire, iar acum doi ani, în China, m-a învins cu 5-4 : eu am făcut patru breakuri de peste 80, el a făcut cinci... Dar e un băiat tare bun și ne înțelegem bine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mark.Selby
Fan


Data înscrierii: 19/Feb/2009
Mesaje: 18

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Swail conduce 3-1 dupa primele 4 frame-uri! Idea

Oare cum se joaca?nicaieri pe net nu exista un video stream Question


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mark.Selby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark.Selby a scris:
Swail conduce 3-1 dupa primele 4 frame-uri! Idea


Scorurile live, ca de obicei, la Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=20915#20915

Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adăugire la declarația de ieri : La Ronnie, în text sau în subtext, revine, bineînțeles, vechiul refren „[tati,] da’ eu, de fapt, ni’ nu plea (mai) vleau să joc snooker, na !”. Laughing

De data asta, sub impresia întâlnirii de acum câteva zile cu o alergătoare : medaliata olimpică Tirunesh Dibaba. (N-o să traduc eleganta expresie o’sullivaniană emisă cu referire directă la prestația din meciul cu Marco Fu : "I was s**t,” așa că trec peste : ) „Dacă aș putea, aș vrea să am și eu viața ei. Nici nu-mi pot imagina ceva mai frumos ! Am urmărit-o concurând la Beijing – eram la clubul de snooker și ne uitam cu toții la televizor. Cursa ei de 10 km a fost uluitoare ! Peste vreo doi-trei ani, după ce termin cu snookerul, sunt sigur că o să fac cros de două ori pe zi.”

Tirunesh Dibaba n-a decis s-o cârmească, brusc, spre snooker, dar a avut un comentariu de bun simț : „Am încercat să joc și eu un pic, dar nu sunt prea bună la așa ceva. În schimb, fratele meu mai mic joacă mult biliard. Aș fi vrut să-l văd antrenându-se la cros, dar el e toată ziua la clubul de biliard, așa că Ronnie chiar ar putea să-l ajute.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you pentru scoruri, Clara!

Vad ca a inceput pe Eurosport, dar nu este live. Din nou, nu pricep de ce, in conditiile in care meciul nu s-a terminat. Confused Crying or Very sad

Later edit: Mda, Stephen Maguire pare a trage iar de meci, in bunul stil caracteristic, dar bilele par a rula in favoarea lui Jou. Very Happy

Eu am votat cu Ali Carter. Asa cred eu. Nu dau motive momentan. Razz Poate doar ca it's been coming for a while. Sper sa ma fi exprimat corect. Mr. Green

Later edit 2: 4-4 :-/



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/sportstime

live



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci pentru link. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Țin foarte mult la JoJo, dar parcă n-am chef și de o semifinală în halul de scrappy în care este acest meci din sferturi. Frame-ul în care s-a repoziționat bila neagră a durat aproape 55 de minute. Mags nu face asemenea meciuri (încă !), dar „bătrâneii” așa procedează. Câte 8-10 puncte și iar câte 8-10, de-ți vine să te urci pe pereți ! Nu au fluență, nu le merg loviturile de distanță, buzunarele își închid baierele etc... Mags s-a lăsat antrenat în ritmul lui JoJo. Din păcate... Taz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta

Thank goodness. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravoooo JOJO! Very Happy
Ma bucur ca a reusit sa treaca! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Poate semifinala cu Robertson sau Fu să fie mai de calitate.

Poate acum primește și JoJo un vot de încredere în poll... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Eurosport, târăște-te, Eurosport, că a început sfertul al doilea, ce naiba e scleroza asta de programare ?!... Evil or Very Mad Cât de penibile sunt transmisiunile astea decalate cu "surprizele" lor trucate cu tot !... Noroc că avem transmisiunile online.

Later edit : SUPERB meci face Ali "Căpitanul" Carter ! Applause Până acum, cel puțin. Cinci frame-uri într-o oră și 11 minute (timp de joc efectiv). Sigur că viteza cu care timiți în buzunar două bile, una după alta, nu înseamnă mare lucru, dar fluența și consistența breakurilor, da. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde vedem si noi meciul? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.ustream.tv/channel/mordane

Ziua "bătrâneilor" ?... Wink Oare o să pață junele Mark Selby (26 de ani) de la mai puțin junele Anthony Hamilton (38 ) ceea ce a pățit junele Shaun (27) de la mai puțin junele Joe Swail (40) ?... Confused Laughing

Bine a început meciul Anthony. Să nu uităm că ocupă locul 10 între cei doar 29 de jucători care au marcat cel puțin una sută de sutare. Cu tot cu cele de ieri, a realizat 189.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Welsh Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community