Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » China Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
John Higgins
47%
 47%  [ 8 ]
Peter Ebdon
35%
 35%  [ 6 ]
Ryan Day
17%
 17%  [ 3 ]
Stuart Pettman
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 31 Mar 2009, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Robert Milkins : „În ultimul frame, ești întotdeauna sub presiune, dar, la felul în care se prezenta situația pe masă, ar fi trebuit să fac greșeli mari de tot ca să-mi pierd poziția și să nu mai am ce juca, așa că am încheiat decisivul cu un break destul de frumos. Dacă stau să mă uit la statistica rezultatelor, aș zice că n-am șanse mari în fața lui Stephen Hendry, numai că în sezonul ăsta el n-a prea fost în formă. Ultima dată ne-am întâlnit în Bahrain – m-a învins cu 5-2 și probabil că a făcut cel mai bun meci al lui de doi ani încoace. Dacă și aici o să joace la fel de bine, o să am probleme serioase...”

Ricky Walden : „Sunt foarte bucuros : am jucat bine – mai ales îm prima parte a meciului – și l-am pus pe Joe sub presiune. În general, îmi place să călătoresc, mai ales spre China, fiindcă mă simt bine aici și e grozav să joci în fața unui public atât de cald. Mulți dintre jucători nu prea se omoară după călătorii, dar mie-mi face plăcere să zbor cu avionul și n-am probleme cu adaptarea la diferența de fus orar.”

John Higgins : „Sunt foarte, foarte fericit ! Când eram condus cu 4-0, nimeni nu mi-ar mai fi dat șanse. Anthony a fost semifinalist la Openul galez și e în formă. Deja mă gândeam ce cursă o să iau spre casă... Dar după ce scorul ajunsese la 4-2, am început să cred că totuși aș putea să-l țin pe Anthony în fotoliu și să câștig meciul...”

Dave Harold : „Am început meciul foarte bine, cu un break de 115 și numai acel kick la bila verde m-a oprit, fiindcă altfel aș fi făcut un 140. Am câștigat și câteva frame-uri mai fragmentate, iar în ultimul, am mers la bila roz, după care am avut un noroc chior și am trimis-o în buzunar și pe cea neagră.”

Stephen Maguire : „Dave a jucat ceva mai bine decât mine. A avut și noroc... De fiecare dată când ajungeam la masă, situația bilelor era foarte complicată... Adevărul e că am jucat prost, foarte prost – de fapt, singurul mod de a descrie jocul meu de azi ar fi să trag o înjurătură zdravănă !...”

Neil Robertson : „Eram condus cu 4-3 și Gerard juca fluent, așa că mă întrebam dacă managerul meu îmi rezervase și biletul de întoarcere, fiindcă aveam impresia clară că, pentru mine, Openul Chinei luase sfârșit. Dar Gerard a prins un kick la bila roz și așa am reintrat în meci. Am închis masa și am egalat. Pe urmă, am reușit să câștig și decisivul, dar, în general, jocul meu a fost groaznic !”

Ryan Day : „Am încercat să merg la un break maxim, dar m-am încurcat la o bilă neagră... Azi, m-am simțit sub o mare presiune fiindcă e cam mult timp de când am câștigat un meci și am nevoie de un plus de încredere mai ales acum, înaintea Campionatului mondial. Jamie este un jucător foarte periculos și a jucat bine – poate a avut câte o ratare pe ici pe colo, dar în rest, n-a greșit aproape deloc...”

Ali Carter : „Am jucat bine și am punctat masiv. Aproape că nu l-am lăsat pe Nigel să ajungă la masă ! Până acum, la turneele din China n-am avut niciodată rezultate bune – mă adaptez greu la schimbarea de fus orar : mă simt obosit și totuși nu pot să dorm deloc. Dar faptul că am câștigat Openul galez mi-a dat o mare încredere și sper ca jocul să-mi meargă la fel de bine și aici, fiindcă e un turneu superb.”

Xiao Guodong : „Emoții am avut amândoi, dar nu cred că l-am mai văzut vreodată pe Ding chiar atât de stresat. N-a jucat bine și nu m-a pus sub presiune. În acest sezon, am stat în Anglia și, în cadrul Seriei openurilor internaționale de la Pontin’s (PIOS), am avut ocazia să întâlnesc jucători foarte buni, iar asta m-a ajutat și pe mine să-mi îmbunătățesc jocul.”

Ding Junhui : „Dacă o să continui să joc atât de prost, n-o să mai fac parte din Top 16...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 31 Mar 2009, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru declaratii! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Apr 2009, 2:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy

Ce tare. Higginsul e fericit. Laughing Laughing Laughing Laughing Eu n-am vazut decat scorul si atunci cand era 4-3 pentru Hamilton. Ma fascineaza Higgins asta, parca a mai zis si cu alte ocazii asa ceva. Stau uneori si ma intreb daca el si-aduce aminte cine e. Laughing Laughing Laughing Laughing Da', na, asha sunt eu, rautacioasa astazi. Caci desigur e probabil sa nu te dezmeticesti decat tarziu si atunci e intr-adevar un rezultat mare sa intorci meciul de la 0-4. Si totushi nu pot sa nu ma intreb cum a ajuns scorul acolo? Razz Twisted Evil

Thank you pentru declaratii! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 1 Apr 2009, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oare pleaca si marco fu acasa?
nu ca mi-ar parea rau Very Happy
destul de rapid si sigur pe el mi s-a parut deocamdata pengfui asta



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Apr 2009, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O zi buna pentru mine si preferatul meu Applause Applause .
Sa vedem maine ce o sa faca Hendry. Ricky Walden este o nuca mult mai tare decat Robert Milkins, dar sunt increzator ca se poate. Astazi a dezvoltat cateva break-uri maricele.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Apr 2009, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : „Am jucat foarte bine, dar n-ai zice că e nevoie să depui atâta efort ca să treci de runda wildcardurilor : băieții ăștia sunt tot mai buni. Mă bucur să constat că și eu mi-am mai revenit puțin. Nu joc chiar așa de bine ca atunci când eram în formă, adică revenirea nu e de sută la sută – e cam de 85 la sută...”

Shaun Murphy : „Sunt foarte mulțumit de rezultat. E important să începi turneul bine și să mai stai pe aici încă vreo câteva zile. Nivelul la care se joacă în runda wildcardurilor este din ce în ce mai ridicat și sunt sigur că, în câțiva ani, acești tineri jucători își vor câștiga dreptul de a lua parte la competiții prin propriile lor eforturi de a se califica, fără să mai aibă nevoie de bilete de favoare.”

Stuart Pettman : „A fost un meci foarte bun. Am jucat bine și unele frame-uri le-am câștigat dintr-o singură vizită la masă, ceea ce e întotdeauna foarte îmbucurător. Mark Allen face parte din Top 16, așa că, pentru mine, victoria de azi reprezintă o performanță. Anul trecut, la Mastersul de la Shanghai, ar fi trebuit să mă calific în sferturi, dar am pierdut, la bila neagră, în fața lui Stuart Bingham. Să sperăm că, de data asta, o să-mi meargă ceva mai bine.”

Marco Fu : „Tian este un jucător foarte constant și a jucat atât de bine încât am avut impresia că adversarul meu este un jucător din Top 8...”

Tian Pengfei : „Sunt foarte încântat că am rămas în competiție. Am început meciul în forță și, de data asta, l-am învins pe Marco la toate capitolele jocului.”

Ronnie O'Sullivan : „La 3-3, meciul ar fi putut să-mi scape printre degete, dar experiența m-a învățat să nu intru în panică și să nu-mi fac prea multe griji. Întotdeauna am încredere că, dacă reușesc să fac un efort în plus, până la urmă tot o scot eu cumva la capăt. Nu prea am meciuri în mână în acest moment și mi-ar prinde bine să mai joc aici câteva, ca să-mi regăsesc precizia loviturilor. Aseară, am urmărit câte ceva din meciul lui Xiao cu Ding și cred că mai tânărul Xiao este un jucător de viitor. Cu el, va trebui să am și eu mai multă meticulozitate și să joc solid. Oamenii de pe aici erau aproape siguri că o să joc cu Ding, dar eu am spus încă înainte de turneu că amândoi avem meciuri grele în șaisprezecimi, iar calificarea în optimi nu e deloc o treabă ușoară.”

Stephen Hendry : „Primele trei frame-uri au fost fragmentate, dar pe urmă am jucat bine. Nu mă mai număr printre jucătorii cotați ca favoriți, dar țelul meu a rămas același : să câștig fiecare turneu la care iau parte. Ricky Walden m-a învins la Shanghai, iar eu l-am învins în Bahrain, așa că scorul e egal, iar mâine urmează decisivul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OoOoOoOoO. Mark King a batut azi... Ce-am pierdut... Of... Razz Ma rog.

Meciurile astea sunt transmise si online? Adica ai posibilitatea sa te uiti si la alte mese? Very Happy Sunt cam pe langa la turneul asta. :-/

Maine pare a fi un meci foarte interesant intre Peter Ebdon si Dave Harold. Daca Dave ar fi in forma de la NIT, iar Peter in stilul sau lent si intr-o forma bunicica... Ash fi curioasa cine pe cine o sa enerveze. Laughing Ce sa zic... Imi place Peter, dar, de dragul vremurilor trecute... Hai Dave! LOL



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce-i toata vorbaria asta despre fotbal? comentatorii nostri bat cimpii ca si cum pe noi ne intereseaza parerea lor despre fotbal!



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 9:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că meciul de snooker li se pare neinteresant... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 12:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu dacă pot spune că mi-am petrecut tinerețea admirându-l pe Jimmy White (jucătorul și omul Jimmy White), dar pot spune cu certitudine că nu mi-am petrecut tinerețea urându-l pe adversarul numărul unu al acestuia, Stephen Hendry. Las la o parte faptul că, așa omenească, deh, cum o fi ea considerată de către cei care se lasă cuprinși de ea, ura e primitivă & face rău la ficat și la ten. Wink Mă uitam, deci, azi, la niște secvențe din meciul cu Ricky Walden. Mai exact, la ținuta și comportamentul lui Stephen. Câtă prestanță, câtă eleganță ! Ambele inegalabile nici măcar dacă mă gândesc la Steve Davis, care, acum, pare un pic prea doritor de a recupera simpatie publică pentru toți anii în care a fost considerat plictisitor (ca jucător) și fad (ca personalitate). Mă bucur pentru victoria de azi a scoțianului. Well done, Stephen ! Applause (Plus că nu se mai pune problema ieșirii din Top 16, indiferent ce rezultate va avea la Crucible !)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oare ce au tot sporovait sullivan si arbitrul la acel snooker al chinezului, in frameul 6? eu am urmarit meciul pe stream - shanghai tv si n-am reusit sa citesc nimic pe buze Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 17:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce-mi place ca din toata armada aia de chinezi, in sferturi avem doar britanici. Va fi un meci fain intre Ronnie si John.Smile Surpinzatoarea infrangerea lui Selby.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie nu l-a invins pe Higgins intr-un turneu de Main Tour de la Mastersul 2005. Ualeau! In schimb Higgins i-a servit haggis rece de cate ori l-a prins in sus-numitul MT. (Liga nu conteaza aici. Wink )
Deci hm...Mi-s foarte curioasa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 19:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Surpinzatoarea infrangerea lui Selby.
DA .Chiar nu ma asteptam la Marc Selby la asa scor. Zid


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Apr 2009, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : „Am făcut o grămadă de greșeli și ar fi trebuit să mă pedepsească și mai tare ! Meciul a fost bun – se vede și după ce breakuri s-au făcut – dar au existat și destule erori neforțate. Cam asta a fost povestea întregului meu sezon : lipsa de constanță. Mă simt sub presiune, dar și frustrat pentru că nu am precizia pe care mi-aș dori-o.”

Graeme Dott : „În acest moment, Mark este unul dintre cei mai buni jucători din lume, dar a fost un meci în care m-am simțit bine. Așa cum am mai spus ieri, sunt pe cale să-mi revin – ziceam atunci că revenirea era de vreo 85 la sută. Acum, aș zice că e un pic mai mult decât atât. Îmi recapăt, treptat, și încrederea – încet, dar sigur. Dacă lucrurile continuă să meargă bine, o să reîncep să joc la nivelul pe care l-am atins acum doi ani.”

Shaun Murphy : „Jocul îmi merge bine. N-am avut prea multe ratări și atunci când nu ratezi e destul de greu să fii învins.”

Stephen Hendry : „Când ești condus cu 3-1 într-un meci de un asemenea format, ești într-o situație grea. Ricky este un jucător bun și mă bucur că am reușit să mă calific în sferturi. În turnee, sunt încă departe de a juca bine, dar la antrenamente, mă apropii foarte mult de nivelul dorit. Am nevoie de câteva victorii care să mă ajute să-mi recapăt încrederea..”

Stuart Pettman : „Am fost condus cu 2-0 și totuși am reușit să câștig un frame cu un break de peste șaizeci de puncte, iar asta m-a ajutat să mă liniștesc și să reintru în meci. Pe urmă, am punctat solid. Acum, în turneu au rămas numai opt jucători. Ce pot să spun ? Joc bine și am șanse să câștig titlul – cam ăsta ar fi obiectivul meu din acest moment.”

John Higgins : „Sunt fericit că am învins. Bineînțeles, toată lumea credea că o să-l am ca adversar pe Marco Fu, dar Tian trebuie să fi jucat foarte bine din moment ce l-a eliminat din turneu așa că îmi dădeam seama că mă aștepta un meci greu. De fapt, azi, Tian n-a avut decât, poate, o ratare sau două în plus față de meciul de ieri, numai că eu am profitat de aceste greșeli ale lui, în timp ce Marco n-a făcut-o...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » China Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community