Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Premier League 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2008, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark a jucat foarte bine în primele 3 frame-uri, dar în finalul ultimului frame a fost extraordinar.

Nu cred că despre Stephen se poate spune vreodată că cineva îl umilește. E prea mare ca să fie umilit. Chestia asta nu e valabilă pentru mulți jucători, dar pentru el este. Cine îl învinge se acoperă de glorie (chiar și acum, când scoțianul are o perioadă proastă sau, poate, se apropie de amurgul carierei), dar Marele Stephen tot Marele Stephen rămâne (și cu atât mai rău dacă el însuși gândește altfel. Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2008, 4:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merge si cu mozilla firefox, pe el am vazut eu. Oricum incercati chrome de la google s-ar putea sa aveti si mai putine probl cu el. Razz Internet explorerul are nevoie de instalarea unui flash player daca nu il aveti in comp. Cat despre meciuri nu m-au entuziasmat, nu tineam nici cu selby, nici cu Perry. Oricum cam batranei Hendry si Davis pt premier league.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2008, 12:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu se pune neaparat problema umilirii. Dar cand ai fost ce ai fost, trebuie sa ti putin steagul sus. Indiferent cat de bun ar fi adversarul, atunci cand iti da sansa sa vi la masa, trebuie sa profiti. Altfel faci doar un act de prezenta si iti strici blazonul. Eu cred ca Hendry mai are de oferit multe snookerului mondial, cu atat mai mult cu cat nu este foarte batran.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
vash
Fan


Data înscrierii: 27/Noi/2007
Mesaje: 17
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Oct 2008, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor!

Vreau sa va anunt ca pe Telesport intra Premiere League. Partea proasta este ca se da cu 1-2 sapt. intarziere, partea buna este ca se da tot. Nu stiu inca un program (eu unul nu prind), dar cred ca de sapt. viitoare se va da, in functie de cum ma misc si eu cu comentariul.

Va astept
Gabi


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vash Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 7 Oct 2008, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vash a scris:
Salutare tuturor!

Vreau sa va anunt ca pe Telesport intra Premiere League. Partea proasta este ca se da cu 1-2 sapt. intarziere, partea buna este ca se da tot. Nu stiu inca un program (eu unul nu prind), dar cred ca de sapt. viitoare se va da, in functie de cum ma misc si eu cu comentariul.

Va astept
Gabi


Da frumos ca si alte televiziuni se intereseaza de snooker si rau ca nu prind Telesport.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Oct 2008, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelenta informatia! Very Happy Multumim, Gabi! Very Happy

Da, din pacate nici eu nu mai prind Telesport de cateva luni datorita " minunatei " companii de cablu. Angry Dar se poate urmari de pe net . Very Happy Teoretic, ar trebui sa funcioneze tot timul...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 7 Oct 2008, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Supeeeer!!! Very Happy Eu prind Telesport! Very Happy

Multumim pentru informatie Gabi! Notworthy Smile

Abia asteptam!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Oct 2008, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelentă veste, Gabi ! Multe mulțumiri pentru că ne-ai anunțat și good luck la microfon ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa 2 meciuri slabe, 2 victorii cu 6-0 pentru Ronnie. Very Happy Dar as fi vrut sa ia si Steve macar un joc... In seara asta nu prea am avut timp sa ma uit la snooker. Sad O sa astept inregistrarea pe Telesport. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, destul de slabă etapă. Steve... of... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, cateva impresii. Transmit live din holul hotelului Novotel, unde am avut cazare. Doar cateva lucruri acum, cat e fresh; restul si...pozele Wink cand ajung acasa.
N-o sa fiu foarte coerenta acum, pentru ca nu-s in stare; is prea emotionata si surescitata. Mi-ti scuza, sper.
Mi s-a oferit sansa de a avea acces in Camera Presei de la Plymouth Pavilions. Cand am intrat...foarte m-am emotionat, pentru ca Joe Perry statea la o sueta cu prezentatorul, Andy Goldstein, relaxat si la jeansi si pantofi de sport, Ronnie se conversa si amuza acolo, a intrat si Steve Davis, deja in tinuta de meci, cu o curea in mana, Ronnie a probat-o, a constatat ca nu-i vine, toata lumea s-a distrat....
Evident, mi-am stors creierii sa gasesc ceva inteligent de spus lui Ronson, ca doar nu degeaba am batut juma' de Europa.
N-am reusit. Rolling Eyes Cel mai grav caz de trac de scena pe care l-am avut vreodata. Asa ca am stat...cu gura cusuta. Dupa care a fost prea tarziu.
Nu-i bai, ca dupa aia am fost in stare sa schimb doua vorbe cu Joe Perry.
Si dupa meci l-am complimentat din greu pe Clive Everton, care...cand a aflat ca e comentatorul meu preferat, a zis "Will you marry me?" Laughing Si m-a cadorisit cu un exemplar din Snooker Scene.
Ok...despre asta cam atat deocamdata. Despre meciurile propriu-zise, cand mai am acces la internet, ceea ce va fi cel mai probabil in zilele urmatoare.
Doar atat: e total diferit de cum se vede la televizor. Alta senzatie cu totul. Noroc cu monitoarele, ca mi se dadusera peste cap toate reperele, fiind asezata la fo cinci randuri in spatele liniei de spargere.
Masa e imensa.
Si expresiile jucatorilor cand nu e camera pe ei, totale. Wink
Meciul O'Sullivan/Davis a fost cam fragmentat si mai slab decat urmatorul. Perry a fost cel mai in forma jucator, dupa mine.

Mi-am dorit foarte mult sa ajung aici si sper ca nu considerati ca ma dau mare cu toate astea.
Dar a fost o experienta pe care o tii minte toata viata.
Cum am promis, o sa revin cu poze.
Numai bine.
De la Plymouth.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 3:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri pentru impresii, Miss Chigwell. Mă bucur că te-ai simțit bine. Ronson ar trebui să aprecieze chiar mai mult tracul fără cuvinte decât o avalanșă verbală plină de elocvență. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asteptam cu foarte mare drag si alte impresii si mai ales poze. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 15:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare drag. Clara, si eu sper chestia asta, ma mai consoleaza oarecumva. Wink

Acuma, mai pe larg. Varianta gandita azi-dimineata in avion.
Aventura Plymouth, Partea I
Camera a Presei mica, prafoasa si deloc iesita din comun. Un televizor, cateva fotolii albastre, mese de-a lungul peretilor, platouri cu gustari, coridoare luminate cetos, cabluri incolacite pe jos, tipi solizi de la Security...
Si iata-ma-s. Sansa de a avea prieteni care fac fotografii profesioniste m-a adus aici. Am intrat, pierita. Cu coada ochiului l-am depistat pe Ronson; am gandit un ohmygoooood!!! prelung si ascutit si am trecut mai departe, imperturbabila. (Ha!)
Goldstein, Perry si cu el, amuzandu-se. Il rog sa facem o poza si apoi incep sa tac metodic si gospodareste. Desigur!
Intra Steve Davis, semneaza niste tacuri, urmeaza o conversatie aprinsa despre...cum am spus, curele. Ronnie e la 2m in fata mea, sta cu mana dreapta la urechea stanga si rade de se strica in timp ce o incearca. Remarc ca treaba aceea cu camera TV care adauga 5 kilograme e cat se poate de adevarata: in realitate, Ronson e aproape sfrijit. Wink
Imi iau inima-n dinti si ma duc la Joe Perry cu poezia "ma-cheama-sunt-din-Romania-putem-face-o-poza". Zambeste frumos si e de acord.
Ronnie si Steve sunt in tinuta de meci: Joe poarta o pereche de pantofi sport cam jumuliti si blugi. E 7.20 si ar trebui sa ma duc la locul meu. Evident ca nu-mi trece prin minte sa zic "Have a good match!" asa ca mustacesc un "Bye, thank you!" timid.
Dupa care, desigur, prea tarziu.

MC, de la Gatwick. Londra

Partea a doua, cu meciul propriu-zis si evenimentele de dupa meci, cand mai am acces la internet.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 16:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc foarte mult de impresiile de la fața locului.
Așteptăm varianta lărgităăăăăăăă a meciului și alte opinii și sigur poze multeeeeeee.
Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Premier League 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community