Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Premier League 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super relatari! Very Happy
Multumim! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Oct 2008, 19:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand, felicitari pentru aceasta experienta, Miss Chigwell! Very Happy Si bineinteles, mii de multumiri pentru relatare! Very Happy Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 25 Oct 2008, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aventura Plymouth, partea a II-a

Arena e mai mica decat pare la televizor; sunt cam 10 randuri de scaune dispuse pe trei laturi ale spatiului de joc, pe cea de-a patra, in spatele bilei negre, fiind cabina comentatorilor si locul cameramanilor si al fotografilor.
Sala, plina-ochi.Spectatori de toate varstele la meci: in principal baieti iesiti la "un snooker" si o bere, in grupuri mici; adolescenti; domni in varsta pe care ti-i imaginezi foarte usor sorbindu-si ceaiul dimineata peste foile din "Guardian" si doamne in varsta pe care nu e deloc greu sa le vizualizezi in gradina, cu manusi galbene pana la cot, plivind trandafirii; inevitabilul cetatean usor turmentat care striga "Come on, Ronnie!" Laughing la intervale regulate.
Televizorul confera stralucire si finete in plus lucrurilor; in realitate, covorul nu are un rosu atat de intens si spatiul de joc nu e atat de somptuos.
Trebuie sa inceapa meciul. Steve si Ronnie se pregatesc de intrare, mai exact de descinderea triumfala in arena.
Monitorul suspendat deasupra spatiului de joc s-a dovedit foarte util, intrucat toate reperele mele s-au dat peste cap. Imi venea, literalmente, sa intorc masa, ca sa pot sa-mi dau seama daca bila merge sau daca e snooker...
Spre deosebire de ce se vede la televizor, aici simti efortul. Auzi altfel contactul intre bile. Vezi cat de mare, de fapt, masa si cat e de dificil sa fie reusita o lovitura, indiferent de cat de "grea" sau "usoara" ar parea ea. Vezi ceea ce nu se observa la televizor: jucatori care se aseaza in asa fel incat sa evite camerele, ca sa poata sa se descarce neacademic. (Da, s-a intamplat. Wink ) Conversatii cu arbitrul in timpul foarte scurtelor pauze publicitare. Mici gesturi pe care le fac ei cand stau camerele pe adversar sau pe bile. Felul in care coboara camera suspendata. Decalajul de cateva secunde intre executarea loviturii live si reluarea ei pe monitor. (Foarte amuzant.)
Meciul O'Sullivan/Davis a fost chinuitel, in ciuda scorului. Davis s-a incapatanat sa foloseasca spargerea cu doua mante, ceea ce l-a facut pe Ronnie sa rada din toata inima.
N-am putut aprecia complet jocul, tot osciland intre masa si monitor, dar n-am pierdut un moment.
Dupa meci Steve a plecat, foarte suparat si intristat iar prezentatorul, Goldstein, in timp ce astepta OK-ul pentru post-match, a bagat o bila galbena, in uralele publicului.
Ronnie a semnat niste autografe si dus a fost.

Primul frame al meciului Hendry/Perry l-am ratat, din motive obiective. Dar m-am cadorisit cu un suvenir din hol, si anume o bila alba si una neagra. Acum trebuie sa-mi completez setul, nu? Wink
Perry a fost foarte in forma, n-a ratat mare lucru, a facut si un century. Meciul a fost sensibil mai bun decat precedentul.

Dupa meci s-a petrecut episodul Clive Everton, pe care l-am relatat anterior. Imaginati-va ce i-am raspuns inocent lui Clive cand m-a intrebat cum am eu acces la transmisiile BBC. *fluiericiul* "De pe Youtube". Laughing

Cam asta a fost. Multumesc pentru aprecieri tuturor.
Si mai vreau sa fac figura si la anul. Poate facem o delegatie... Wink

Poze, peste aproximativ 10 zile. Wink Ata ete!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 25 Oct 2008, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asteptam cu mare nerabdare pozele! Very Happy
Inca odata , thanks for sharing this experience with us! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 25 Oct 2008, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MULȚUMESCCCC,Miss Chigwell pentru impresii foarte frumoase .Așteptăm pozele cu nerăbdare. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Oct 2008, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri, Miss Chigwell! Very Happy
Intr-adevar o experinta frumoasa! Si eu imi doresc foarte mult sa ajung la un moment dat (sper sa nu fie foarte intepartat acel "un moment dat" Smile ) sa vad (macar) un meci "live" de snooker din Premier Ligue sau de la un turneu de puncte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Joi 6 Noi 2008, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciurile se pot urmari live video?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 6 Noi 2008, 18:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da pe bet365 dar trebuie sa te inregistrezi este gratis.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Joi 6 Noi 2008, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

thx......


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 21 Noi 2008, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost de ajuns sa vad 3 frameuri si jumatate din meciul lui Ronnie cu Stephen sa ma enervez cu ce ratari au reusit amandoi domni , Ronnie a ratat bila neagra de pe punct , Hendry nu loveste la intensitatea corecta , pierde pozitia la bila roz si face fault servindu-i frameul pe tava. In ultimul frame , lovitura de distanta superba reusita de Ronnie urmata de o ratare la bila rosie , urmata de alte ratari flagrante , of Sad. Un 3-3 care ar fi trebuit sa fie 5-1 pt Stephen...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 6 Dec 2008, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astept cu mare placere aceste doua semifinale din Premier League ... sa vedem care pe care (eu merg pe mana lui Mark Selby si Ronnie, iar in finala cred ca va castiga Selby ... btw, la ce ora va fi maine finala?)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Dec 2008, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ora (României) 21.30. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 6 Dec 2008, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jester si-a luat viteza Smile

WOOAW!!!! trei frameuri, trei break-uri de peste 100. SUPER!!!! Majoreta



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Dec 2008, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen n-a avut aproape nicio șansă... Mark joacă splendid. În fotbal s-ar spune că șutează imparabil. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 6 Dec 2008, 22:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 6 Dec 2008, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat de frumos!!! E o adevarata placere sa-l urmaresti pe Selby jucand ... sa vedem cum se va termina si cealalta semifinala.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Premier League 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community