Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2009. Cupa României 2009
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 18 Dec 2009, 11:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihnea a scris:

Este si aia...

Poţi spune o sumă anuală aproximativă pe care un jucător de snooker trebuie să o plătească?



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Dec 2009, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Din cate stiu eu, taxele pentru 2010 sunt urmatoarele:

1000 RON taxa pentru Liga Nationala(10 etape x 100 RON/etapa) (pentru divizia secunda nu stiu cat o sa fie etapa)
300 RON taxa de membru al Federatiei pe anul 2010
Pentru cei inscrisi la Aristocrat Club, mai e taxa de membru al clubului de 100 RON pe anul 2009

Insa e doar ce stiu eu din auzite ... e posibil sa ma insel.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 18 Dec 2009, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1000 RON (liga) + 200 RON (federatie) + 100 RON (club)



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”


Ultima modificare efectuată de către mihnea la Vin 18 Dec 2009, 12:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Dec 2009, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merci mihnea pentru corectie Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin 18 Dec 2009, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare: traseul banilor este sau nu este transparent si usor de verificat de catre oricine?



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
ionutr
Fan


Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum 20 Dec 2009, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se da chitanta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ionutr Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 239

MesajTrimis: Dum 20 Dec 2009, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, eu am vrut sa intreb daca se poate verifica ce se face cu banii incasati de la jucatori.....



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
kappaO
Fan


Data înscrierii: 04/Ian/2010
Mesaje: 15

MesajTrimis: Lun 4 Ian 2010, 11:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
da, eu am vrut sa intreb daca se poate verifica ce se face cu banii incasati de la jucatori.....


cand e vorba de bani e bine sa nu te intrebi! - sunt cele mai profunde sentimente umane care domina acolo ... asta din cate am auzit. devenise chiar si forma de salut.
e simplu: daca taxa pe 2009 la aristocrat era de 100 ron, acum e 200. si asta tinand cont ca nu ai absolut nici un beneficiu. totul este in ton invers cu criza: se pare ca sunt unii care vor sa recupereze repede ceva. se pare doar .... pentru ca recipise fiscale se dau doar de la bar, dar cand se plateste grosul (abonamente, taxe pentru etape)... se dau chitante (nefiscale si nedeductibile). este o bila neagra pentru club, nu stiu pentru FRS, si de asta nu prefer sa impart nici snookerul, oricat de mult mi-ar placea.
in rest le doresc succes tuturor. Felicitari celor 16 care s-au calificat in liga, si sper ca efortul lor sa fie rasplatit. La multi ani si toate cele dorite sa se implineasca!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kappaO Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 239

MesajTrimis: Lun 4 Ian 2010, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa vezi.....Mr. Green
Eu ziceam ca tocmai cind este vorba de bani trebuie sa se puna intrebari!!
Dar tocmai atunci comentariile oamenilor plonjeaza in ambiguitate.
Cui ii foloseste ambiguitatea??
Sau frica. De cine? De ce?
Cele mai profunde sentimente umane?
Dragostea si ura??Mr. Green
Nu cred ca este vorba de acestea.....Mr. Green



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
kappaO
Fan


Data înscrierii: 04/Ian/2010
Mesaje: 15

MesajTrimis: Mar 5 Ian 2010, 10:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
Ca sa vezi.....Mr. Green
Eu ziceam ca tocmai cind este vorba de bani trebuie sa se puna intrebari!!
Dar tocmai atunci comentariile oamenilor plonjeaza in ambiguitate.
Cui ii foloseste ambiguitatea??
Sau frica. De cine? De ce?
Cele mai profunde sentimente umane?
Dragostea si ura??Mr. Green
Nu cred ca este vorba de acestea.....Mr. Green


Smile Tocmai,
cand e vorba de bani, devine problematic sa pui intrebari; tocmai atunci atragi atentia si iese dintisorul impotriva ta; si sunt diverse modalitati de tergiversare a unui jucator (cel putin pana acum)
ambiguitatea este pentru noi, pentru ei/el e totul perfect si clar
Cele mai profunde sentimente umane pentru unii: banii
este vorba despre toate aceste lucruri!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kappaO Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Joi 7 Ian 2010, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A aparut si pagina pentru Liga Nationala, precum si profilele celor 16 sportivi din liga.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 14:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La campionatul national (sau liga a 2-a) meciurile sunt arbitrate, sau se descurca jucatorii singuri?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai, despre Campionatul național 2010 Arrow http://www.snookerforum.ro/viewforum.php?f=92 Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community