Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul mondial 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Ryan Day
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
28%
 28%  [ 10 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 6 ]
Shaun Murphy
8%
 8%  [ 3 ]
Stephen Hendry
25%
 25%  [ 9 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Stephen Maguire
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 35

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 10 Mar 2009, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OoOoOoOo ce suparat e Joe! Very Happy HiHi. 8-1 pana la 10... Cum nu se poate mai bine. Very Happy Thank you pentru scoruri!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Mar 2009, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nouă chemați, patru aleși : Matthew Couch, Tom Ford, Paul Davies, Daniel Wells și Lee Spick rămân cu speranța că “soarele calificării la Mondial” va veni și pe strada lor. Poate la anul...

Andrew Higginson, Martin Gould, Rory McLeod (primul jucător negru calificat în fazele finale ale CM) și Ricky Walden – ei sunt debutanții 2009 la Crucible.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Mar 2009, 2:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Debutanții :


Rory McLeod : „Am intrat în istorie și asta îmi face mare plăcere. Păcat că mi-a trebuit atât de mult timp ca să ajung aici, dar – și pentru mine, și pentru snooker – e bine că totuși am ajuns : faptul că m-am calificat ar trebui să ridice serios cotele de audiență, fiindcă o foarte mare parte a populației de culoare din Marea Britanie o să treacă pe BBC2, ca să-l vadă pe primul negru care joacă la Crucible. Încă nu conștientizez pe deplin că m-am calificat. E așa de mult timp de când mă pregătesc din greu pentru acest moment, încât aproape că nu-mi vine a crede că acum, în fine, am reușit !...”

Ricky Walden : „E minunat ! Sunt fericit că o să debutez la Crucible. Presiunea din meciul cu Anthony Hamilton a fost foarte mare, mai ales că mi s-a mai întâmplat de două ori să ratez tocmai la ultimul obstacol al cursei, când am avut ghinionul de a întâlni adversari dificili. Dar am avut răbdare și mi-am așteptat șansa, iar de data asta am profitat de ea. După o așteptare așa de lungă, momentul calificării devine parcă și mai important. Sper să nu plec de la Crucible chiar după primul meci...”

Andrew Higginson : „Pentru toți jucătorii, cel mai important lucru e să joace la Crucible. Așa era și când am început eu să joc snooker, așa e și acum. Poți să încerci să câștigi alte turnee, dar ceea ce dorești din toată inima e să ajungi să joci la Crucible. Eu am reușit asta la a vreo 14-a tentativă, dar niciodată nu mi-am pierdut dorința de a încerca, iar acum sunt mai mult decât fericit : sunt în extaz !

E ceva ce cred că nimeni – în afară de jucători – nu poate să înțeleagă : ce moment magic trebuie să fie atunci când intri în arena aceea în care au evoluat cei mai mari campioni. Un moment unic pe care abia aștept să-l trăiesc și eu. Indiferent cu cine urmează să joc, o să fiu fericit că sunt la Crucible. O să fiu fericit indiferent dacă o să pierd sau o să câștig : pe mine n-o să mă vadă nimeni trist, fiindcă, iată, în fine, am ajuns să joc la Crucible !...”


Martin Gould : „E ceva fantastic ! E visul vieții oricărui jucător ! E cireașa de pe tort fiindcă, pentru mine, a doua jumătate a sezonului a fost foarte bună. Astă-toamnă, am fost să lucrez un pic cu Del Hill. El mi-a dat câteva rezolvări tehnice și m-a ajutat să-mi elimin anumite greșeli ca să revin la stilul meu natural de joc. Acum, mă simt în stare să le creez probleme mari adversarilor mei. Faptul că, la Openul galez, l-am învins pe Stephen Hendry mi-a dat foarte multă încredere – cu toate că după meciul acela nici n-am putut să mai dorm : pur și simplu trebuia să văd, iar și iar, înregistrarea secvențelor principale, ca să mă asigur că victoria mea fusese reală și nu doar un vis, așa cum mi se părea mie !

O să revin la Sheffield hotărât să mă bucur de fiecare moment. Vreau să ajung cu două zile mai devreme, ca să intru în atmosferă – n-am mai fost la Crucible decât ca spectator și asta în urmă cu vreo zece ani. Sper ca, de emoție, să nu mă împiedic și să cad pe cele câteva trepte care dau în arenă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
M_Williams
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Noi/2008
Mesaje: 151
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Mar 2009, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciurile din primul tur la Crucible (2009):
R O'Sullivan (Eng) v S Bingham (Eng)
M Allen (NIr) v M Gould (Eng)
P Ebdon (Eng) v N Bond (Eng)
R Day (Wal) v S Lee (Eng)
J Higgins (Sco) v M Holt (Eng)
J Perry (Eng) v J Cope (Eng)
G Dott (Sco) v B Hawkins (Eng)
M Selby (Eng) v R Walden (Eng)
S Murphy (Eng) v A Higginson (Eng)
M Fu (HK) v J Swail (NIr)
D Junhui (Chn) v L Wenbo (Chn)
S Hendry (Sco) v M Williams (Wal)
A Carter (Eng) v G Greene (NIr)
N Robertson (Aus) v S Davis (Eng)
M King (Eng) v R McLeod (Eng)
S Maguire (Sco) v J Burnett (Sco)
Meciuri foarte interesante inca din primul tur.La fel ca intotdeauna. GO MARK ! Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2010, Campionatul Mondial 2010, Welsh Open 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui M_Williams Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 13 Apr 2009, 9:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offffffffff,mai sunt 5 zile si incepe.Favoriti?Nu stiu.As vrea sa castige Roonie dar sa vedem daca poate.Oricum,nu prevad o surpriza.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 13 Apr 2009, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dau si eu "cu presupusul": nu cred ca titlul va fi castigat de Ronnie O'Sullivan. Dar nu din cauza dorintei mele de a deveni iar campion Stephen Hendry, ci doar ca pronostic, cred ca a sosit timpul lui Mark Selby. Alta mentiune: foarte probabil sa ma insel, dar am o scuza, nu sunt clarvazator Smile De-abia astept spectacolul... A, si inca ceva, as vrea o finala O'Sullivan cu Hendry, ar fi un clasic in genul Sampras - Agassi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 16 Apr 2009, 9:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Michaela Tabb va arbitra finala.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 16 Apr 2009, 10:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Michaela! Razz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Apr 2009, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La prima vedere, Ronnie are un culoar destul de bun pana in semifinale dar sunt totusi destul de rezervat. Confused E destul de greu pentru un jucator sa-si apere trofeul ,indiferent de turneu, iar el nu a mai reusit acest lucru de foarte mult timp ( Welsh Open 2005). De fapt, in afara de Stephen Hendry nu prea a mai inregistrat nimeni victorii consecutive. Laughing

Din primul tur mai astept cu mare interes meciul Stephen Hendry-Mark Williams. Surprised Inca nu m-am hotarat cu cine o sa tin dar sper ca ambii jucatori sa fie in forma. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 17 Apr 2009, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Michaelei pentru ca va arbitra finala. Wink
Si eu , una , cred ca a venit momentul lui Mark Selby sa fie Campion Mondial. Eu il iau pe el ca favorit pentru Campionatul Mondial in acest an. Wink Sper sa nu ma insel... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 17 Apr 2009, 13:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, felicitari, desi nu ne aude Smile Imi place ideea ca ea sa arbitreze finala; e o prezenta foarte placuta la un meci de snooker si mai mult decat atat chiar se pricepe sa arbitreze, nu am vazut-o pana acum facand vreo greseala mare. In plus, episodul din meciul lui Higgins cu Ding, cand a exclamat surprinsa la un fault e adorabil. Interesant e si faptul ca jucatorii reusesc sa se concentreze la bilele de snooker cu o femeie frumoasa in apropiere care le urmareste fiecare miscare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 18 Apr 2009, 2:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E acum daca mergem pe cine credem ca o sa castige... HAAAAA Razz E incredibil de greu sa mentionezi un nume, dar... Dar... Sa ma risc, sa nu ma risc...

Apai... Eu zic... Aiurea... Ce sa zic... Razz As zice Ali Carter. Dar nici eu nu cred c-o sa castige el. Dar cred ca merita, la ce poate sa joace. Si chiar nu-l simpatizez. Laughing Laughing Da' tot cred ca merita.

De castigat insa? Ronson? Razz Nu stiu. D-abia astept. Succes tuturor! Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 18 Apr 2009, 12:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu mai actualizeaza nimeni la meciuri si rezultate ? Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Jinxie



Data înscrierii: 11/Mar/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm 18 Apr 2009, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pacat de ronnie ... nu a reusit 147 ....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Jinxie Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 18 Apr 2009, 15:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun venit REGAL de SNOOKER! SARBATORI DE PASTE LINISTITE TUTUROR! Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul mondial 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Următoare
Pagina 2 din 26

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community