Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul mondial 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Ryan Day
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
28%
 28%  [ 10 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 6 ]
Shaun Murphy
8%
 8%  [ 3 ]
Stephen Hendry
25%
 25%  [ 9 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Stephen Maguire
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 35

Autor Mesaj
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit ClaraWhite! Forumul este mai sarac fara tine. Fara sa se supere ceilalti, dar cam toti asteptam "mura-n gura" de la tine. Very Happy Asteptam ceva declaratii....



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
ionutr
Fan


Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 14

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 18:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding - Liang ------------> http://atdhe.net/watchtv4.php?b=x


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ionutr Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu dacă am timp să țin pasul cu declarațiile care, la Crucible, sunt mult mai substanțiale - jucătorii au mai multe de spus... Rolling Eyes Twisted Evil O să văd la ce "formulă" rămân, dar deocamdată, iată vorbulițele de azi ale lui Mark Allen :

Azi, Martin a jucat foarte bine – a profitat de toate ocaziile și a punctat foarte, foarte mult, de aceea sunt bucuros că am ajuns să mă calific. A fost mai în formă decât ieri și a demonstrat de ce este în stare. În acest sezon, deja a avut câteva victorii importante – între altele, l-a învins pe Matthew Stevens cu 10-4 în calificări – așa că e evident că jocul îi merge bine, iar dacă o să continuie să joace în felul în care a jucat azi, o să apară mult mai des în fazele finale ale turneelor. Nu pot să mă plâng nici de ghinion. Sper ca norocul să fie în continuare de partea mea. M-am simțit bine în meci. Am mai ratat pe ici pe colo, dar într-un meci atât de lung nici nu prea se poate altfel. Cred că, în mare, m-am ținut destul de bine și am știut să-mi valorific șansele. De fapt, soarta meciului a cam depins de mine. Eram sub presiune pentru că miza era locul meu în Top 16 și trebuia să uit de acest lucru ca să mă pot concentra. Am încercat să-mi spun că e un meci ca oricare altul și că făceam tocmai ceea ce-mi place cel mai mult – adică să joc snooker. Cred că am reușit destul de bine.

Cu Ronnie n-am mai jucat până acum, iar asta înseamnă că nu l-am învins niciodată – dar, în același timp, mai înseamnă că nici el nu m-a învins pe mine ! Ca și azi, o să-mi spun că e un meci ca oricare altul. Știu că trebuie să-mi mai îmbunătățesc jocul, dar încă n-am călcat pedala de accelerație chiar până la podea și mai dispun de resurse. Sper să joc la nivelul la care știu că pot să joc.

Este abia al doilea meu meci în acest format (best of 25) – primul meci a fost acum doi ani, împotriva lui Matthew Stevens. Trebuie să iau startul bine și să nu-l las pe Ronnie să se detașeze, fiindcă altfel e greu de recuperezi. Ronnie trebuie pus sub presiune încă de la începutul meciului. Dacă o să-mi pot face jocul, am șanse – dacă nu, nu. Îmi place să mă lansez în ofensivă, ceea ce-i convine și lui, așa că, pentru cei care nu țin nici cu mine, nici cu el, ar trebui să fie un meci frumos. Sper să fie aici și câțiva dintre prietenii mei și atmosfera să fie plăcută și să mă stimuleze.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit Clara! :* Chiar ti'am simtit lipsa.
Multumim pentru delcaratie. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 21:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.channelsurfing.net/watch-world-snooker-championship-sheffield-2.php

Pt cine vrea sa vada meciul lui Perry. Cel al lui Fu nu ma coafeaza. Evident pt cine il prefera in loc de 2-ul din link pune 1. Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Cataline & Lady Croft ! Very Happy

După meci

Ricky Walden : „Sunt și mulțumit, și dezamăgit : am irosit foarte multe ocazii în acest meci... Am ratat și câteva lovituri ușoare... Presiunea a fost mare, iar Mark nu mi-a dat răgaz să-mi trag sufletul. Dar am motive să fiu bucuros – am văzut și eu care e atmosfera aici și sub ce enormă presiune sunt jucătorii. Arena nu se poate compara cu nici o alta din lume. Sper să revin la anul. Acum, am avut momente în care simțeam că-mi iau zborul, pentru ca apoi să constat că nu am suficient elan... Mark a jucat bine, iar loviturile lui de siguranță au fost mult mai bune decât ale mele. A avut și el unele ratări, dar la ce calități de jucător pragmatic are, și-a meritat pe deplin victoria.

Am avut un sezon bun : am câștigat primul meu titlu la un turneu de puncte, am debutat la Masters și, acum, la Crucible. Dacă anul trecut pe vremea asta, mi-ar fi spus cineva cum o să fie sezonul, nu l-aș fi crezut. Sper să am și o vacanță frumoasă – mai mult ca sigur, o să mă duc la Monte Carlo și Las Vegas...”


Mark Selby : „În acest moment, nu cred că puteam să joc mai bine decât atât. A fost un meci greu nu numai pentru că Ricky este un jucător bun, ci și fiindcă noi doi suntem buni prieteni. Am impresia sinceră că el s-a prezentat foarte bine – e debutant și totuși a luptat frumos și m-a pus sub presiune. Când am avut ocazia, am jucat și eu destul de fluent și am tras foloase de pe urma ratărilor lui. La fel ca și ieri. Știam prea bine că trebuia să fiu în formă, pentru că, atunci când își găsește ritmul, Ricky e periculos și punctează masiv.

Se joacă la un nivel foarte ridicat și, în acest sezon, am cam avut parte de adversari foarte puternici. Uneori, ei erau în formă iar eu nu, alteori, pur și simplu nu am jucat pe cât de bine ar fi trebuit să joc... Așa se-ntâmplă... Am venit aici cu dorința de a obține rezultate bune mai ales că e vorba de Campionatul mondial, iar arena este minunată. Când ești eliminat după primul meci, tare-ți vine greu să te întorci acasă și să urmărești meciurile la televizor ! Suferi ca naiba, așa cum am suferit eu anul trecut. Anul ăsta, am muncit de două ori mai mult și parcă încep să văd și ceva rezultate.

Graeme a jucat foarte bine la Beijing și m-a bătut cu 5-1. Sper ca acum să nu mai joace chiar atât de bine ! Aștept cu nerăbdare meciul cu toate că-mi dau seama cât de greu o să fie să am ca adversar un asemenea luptător. El e mai familiarizat cu arena, deja a câștigat titlul cel mare, știe ce înseamnă bătălia pentru trofeu, dar am și eu șansa mea. Numai că Graeme e foarte însetat de victorie – s-a văzut și în reacția lui după meciul de ieri...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 20 Apr 2009, 22:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O declaratie a lui Ali Carter:

"Ali Carter: "Ronnie va părăsi competiția devreme"
Finalistul de anul trecut, englezul Allister Carter, prezice un insucces la Crucible al actualului campion mondial, Ronnie O'Sullivan.

Ali Carter a pierdut cu scorul de 18-8 finala de anul trecut de la Crucible în fața "Rachetei" Ronnie O'Sullivan, iar acum își dorește să și câștige Campionatul Mondial de Snooker. În cazul în care Carter va ajunge în finala competiției, "Căpitanul" ar fi surprins să îl întâlnească din nou pe O'Sullivan. John Higgins sau Peter Ebdon îl vor elimina pe Ronnie încă din fazele inițiale ale turneului, în opinia lui Carter.

Peter Ebdon a câștigat ultimul turneu de snooker ce precedă Campionatul Mondial, Open-ul Chinez, și l-a învins pe O'Sullivan la Crucible în urmă cu trei ani, într-un meci memorabil. Ebbo l-ar putea întâlni pe deținătorul trofeului de la Crucible în sfeturile de finală ale competiției. Scoțianul John Higgins l-a eliminat pe O'Sullivan la Open-ul Chinez și l-ar putea învinge din nou pe englez în cazul în care cei doi se întâlnesc în semifinale la Sheffield.

Stephen Hendry este ultimul jucător care a reușit să câștige de două ori consecutiv Campionatul Mondial de Snooker, când, în 1996, "The Golden Boy" s-a impus pentru a 5-a oară consecutiv la Crucible. Ali Carter se așteaptă ca acest record să rămână intact și după acest an.

"Nu cred că Ronnie va fi în finală în acest an. Va fi învins în fazele mediane ale competiției. Consider că John Higgins are mari șanse să îl învingă pe Ronnie, dar dacă ar fi să aleg un jucător pe care să îmi pun banii, acela ar fi Peter Ebdon, cota 33 . Peter a mai câștigat aici, iar acum este în mare formă după ce s-a impus și în China.

"Ronnie este în jumătatea mai dificilă de tablou a competiției (Vezi tabloul AICI). John Higgins este ultimul care l-a învins pe Ronnie aici și John l-a învins și la Open-ul Chinez de luna trecută. John nu se sperie de meciurile cu Ronnie", a declarat Ali Carter.

Carter l-a învins pe Gerard Greene cu scorul de 10-5 în prima rundă a Campionatului Mondial și nu ar trebui să aibă prea multe probleme. Anul trecut "Căpitanul" s-a calificat în finala de la Crucible după ce l-a învins în semifinale pe Joe Perry cu scorul de 17-15, însă a avut puțin timp de recuperare pentru cel mai important meci din carieră.

"Am realizat cât e de greu să ajungi în finala Campionatului Mondial, nu mai vorbesc despre câștigarea acestuia. Pe plan mental trebuie să fiu mult mai pregătit anul acesta deoarece anul trecut nu eram pregătit pentru a mă impune aici. A fost foarte greu în finală. Eram obosit, iar Ronnie a jucat foarte bine, iar loviturile sale de siguranță au fost absolut superbe.

"Am avut un drum foarte lung și foarte obositor până în finală. Am câștigat 10-9 în primul tur, 13-9 în sferturi și 17-15 în semifinale. Meciul din semifinale s-a încheiat noaptea târziu, iar finala a început a doua zi. Nu am avut destul timp să mă pregătesc pentru finală. Acum sunt pregătit să câștig Campionatul Mondial.

sur sa: Www.WorldSnooker.Ro "

Daca e reala mi se pare cel putin neinspirata ca sa nu o numesc altfel.

Si tot de acolo o declaratie a lui Ronnie
"Eu și John Higgins suntem singurii care reușim așa ceva. Dacă vom fi în formă, atunci totul va fi între mine și John. Întotdeauna cred că dacă eu sunt în formă, atunci adversarul meu trebuie să joace incredibil pentru a-mi face față. Cei mai buni jucători din lume și singurii care putem fi invincibili dacă suntem la nivel maxim sunt Ronnie O'Sullivan și John Higgins. Toți ceilalți jucători sunt foarte buni, dar nu reușesc să se ridice la nivelul nostru sau nu pot să se ridice la nivelul nostru", a declarat englezul de 33 de ani, Ronnie O'Sullivan."

Si a lui tot cam fantezista zic eu.

De unde a aparut site-ul worldsnooker.ro peste noapte?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Apr 2009, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până nu ne lămurim asupra calității site-ului, eu aș zice că e preferabil să nu luăm de bune cele scrise acolo și să nu-i facem reclamă. Wink Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci


Marco Fu : „A fost o primă sesiune foarte grea și ar fi trebuit să mă detașez la 6-3 sau chiar 7-2, pentru că am jucat foarte bine. Chiar am fost dezamăgit că nu m-am distanțat de Joe la cel puțin două frame-uri. Important e că mi-am păstrat forma și în sesiunea a doua. Jocul mi-a mers bine, loviturile de siguranță au fost foarte bune și am făcut o mulțime de breakuri mari. Joe a avut emoții mai mari și a ratat câteva lovituri-cheie.”

Joe Swail : „În seara asta, ca să fiu sincer, nu prea am fost prezent la apel. Nu știu ce s-a întâmplat, dar am ratat multe lovituri esențiale și, de fiecare dată când ratam, îi lăsam lui Marco poziții mai mult decât comode. Îi urez noroc mai departe – în sesiunea de dimineață, a jucat foarte bine și m-a ținut sub presiune. N-am fost în stare să-i țin piept. Foarte frustrant. Mare dezamăgire... Ar fi trebuit să câștig vreo două frame-uri și în seara asta – poate că ele ar fi schimbat total situația și m-ar fi încurajat un pic...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 7:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara,departe de mine gandul de reclama.Am vrut doar sa arat ce se scrie prin alte parti.Culmea ca acele declaratii sunt citate in gsp.Mie nu mi se par reale ci doar pure inventii ale ciuva care nu stiu ce urmareste.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 8:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Declaratia lui Ali Carter apare totusi si in alte locuri ceva mai demne de incredere: http://www.mirror.co.uk/sport/more-sport/2009/04/17/rocket-will-fizzle-out-115875-21284148/ Wink
Dupa parerea mea, Ali ar face bine sa se concentreze pentru meciul sau din optimi si sa se gandeasca mai putin la adversarul pe care il va avea in finala. Twisted Evil Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si declaratia lui Ronnie apare pe mai multe site-uri engleze, de incredere cred!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil meciul dintre Ding Junhui si Liang Wenbo. Shocked Si ieri si astazi, Liang a lasat impresia ca este jucatorul mai in forma si mai stapan pe situatie dar cu toate acestea a fost condus aproape in permanenta. Confused Iar cand in sfarsit a reusit sa faca 8-7 a ratat o lovitura de semi-distanta si din acel moment meciul s-a terminat pentru el. Sad Din pacate s-a repetat vechea poveste:lovituri senzationale urmate de ratari foarte usoare. Evil or Very Mad Plus ca se pare ca tot norocul pe care l-a avut la editia precedenta s-a intors de data aceasta impotriva lui. Rolling Eyes

Ok, poate macar Jamie Cope reuseste sa castige astazi. Smile Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi pare tare rau de Liang Sad ...sper ca Hendry sa nu dezamageasca si sa aiba acelasi parcurs ca anul trecut. 8)
Abia astept sa-l vad la treaba pe Steve. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Apr 2009, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi s-a indeplinit dorinta si a castigat Jamie. Very Happy Very Happy Cum spunea si domnul Ancuta, Joe Perry s-a invins singur datorita numeroaselor ratari. A semanat un pic cu sesiunea castigata de Joe la 0 in fata lui Ronnie la Uk, doar ca in sens invers. Twisted Evil Rolling Eyes Una peste alta a fost un meci frumos dar Jamie va trebui sa-si imbunatateasca jocul pentru meciul cu Higgins ( nu cred ca Michael Holt are vreo sansa in fata lui Higgie Smile ). Anul trecut a fost invins de Ebdon desi a jucat mult mai bine decat a facut-o azi Exclamation

*Incredibil ghinion a avut Andrew Higginson in jocul 9 cand a imprastiat superb bilele rosii pe masa dar a ramas in snooker. Crying or Very sad Dupa aceea meciul si-a reluat cursul obisnuit. Yawnee Cred ca Murphy este singurul jucator din lume care castiga la acest nivel cu procentaj de sub 90% la loviturile de buzunar. Neutral Mi-e teama ca deznodamantul va fi acelasi cu cel al meciului Fu-Swail dar m-as bucura sa mai reuseasca Andrew o surpriza. Wink




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Mar 21 Apr 2009, 19:54, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul mondial 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Următoare
Pagina 4 din 26

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community