Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Tehnica
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Lun 29 Noi 2004, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
nu cred ca ar fi o aberatie, mai ales ca Dan Bontea e poate singurul jucator de snooker din tara Laughing


singurul jucator de care se stie ca este bun din bucuresti dar io te asigur ca aici in ARAD sint cel putin 2 care sint mai buni dekit el Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 29 Noi 2004, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de unde stii?? l-ai vazut jucand?? de ce nu-l bate nimeni in tara?? n-au bani sau ce??



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Mar 30 Noi 2004, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
de unde stii?? l-ai vazut jucand?? de ce nu-l bate nimeni in tara?? n-au bani sau ce??


da normal cine are bani sa mearga din arad in bucuresti cind is concursuri??daca sar organiza si aici concursuri ar fi altceva Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Mie 1 Dec 2004, 20:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cosmin a scris:
zoli, da tu l-ai vazut pe Dan Bontea jucand?


Nu lam vazut dar am auzit ce breakuri reusea la antrenamente si erau mai slabe decit ale noastre.Si totusi cred ca in bucuresti sint mese mai bune decit oriunde in tara


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 2 Dec 2004, 21:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam ce break-uri fac cei 2 care zici tu ca sunt buni?



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
MasterJames
More than a fan


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 42
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Dec 2004, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici http://www.snooker.ro/page6.html (sau http://www.snooker.ro/page4.html) puteti gasi rezultatele campionatului de snooker din IDM, impreuna cu realizarile compatriotilor nostri. Wink

eu unul nu am stiut ca Mr. Bontea este campion national de atat de mult timp: http://www.snooker.ro/page2.html.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MasterJames Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 0:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am afirmat mai sus in acest topic ca nu mi s-a parut corecta afirmatia lui Daniel Bontea prin care spunea ca la spargere jucatorii lovesc cu efect lateral. Trebuie sa recunosc ca am citit un articol in care se spunea ca intr-adevar jucatorii profesionistii lovesc la spargere cu efect lateral pentru a putea pozitiona bila alba cat mai bine.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
spami



Data înscrierii: 30/Noi/2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s-ar putea sa aberez, dar cred ca unul din motivele pentru care se loveste in lateral, pe partea opusa fata de manunchiul de bile rosii este acela de a imprima bilei albe o viteza suficienta pentru a o readuce in partea inferioara mesei. Daca s-ar lovi prea tare la spargere (pentru a obtine acea viteza) bilele rosii s-ar dispersa mai mult pe masa -> o pozitie mai usoara pentru cel ce urmeaza. Asa ca se imprima acea viteza prin efectul lateral (viteza se obtine, evident, dupa ce bila alba loveste manta superioara).
Repet, asta e doar o parere personala, nu am citit niciunde ca asta ar putea fi motivul, dar mi se pare destul de logic.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui spami Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 16:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu cred... mesele pe care se joaca la turnee sunt mult mai rapide decat cele obisnuite... unde si-asa cand spargi nu se disperseaza bilele pe masa daca razi bila rosie vizata exact cat trebuie...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Cam ce break-uri fac cei 2 care zici tu ca sunt buni?


50-60


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca reusesc astfel de break-uri inseamna intr-adevar ca sunt buni. La www.snooker.ro am vazut ca cel mai mare break oficial din Romania este 61. Iar Daniel Bontea e pe locul 3 cu 52 de puncte.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Daca reusesc astfel de break-uri inseamna intr-adevar ca sunt buni. La www.snooker.ro am vazut ca cel mai mare break oficial din Romania este 61. Iar Daniel Bontea e pe locul 3 cu 52 de puncte.


Normal ca SINTEM buni dar cine isi permite sa mearga la bucuresti kiar daca IS MANIAK DUPA JOCU DE SNOOKER Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2004, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exclamation Exclamation Exclamation AL 100-LEA MEU MESAJ Exclamation Exclamation Exclamation



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
radu_grig_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie unul imi plac loviturile de distanta, cu bila lipita de manta laterala superioara si cele de semi- la buz. de capat, cu bilele in unghi obtuz; e drept ca sunt destul de riscante, dar prima categorie enuntata devenise chiar o specialitate a mea la biliard. Iti trebuie mult curaj sa le faci in competitia de snk., mai ales in faze superioare...

Trimis: Sam 22 Ian 2005, 11:13


Sus
flaviusO_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu sunt riscante neaparat deoarece daca eviti contactul cu manunchiul bilelor rosii ai sansa de a reintoarce bila alba pe manta...

Trimis: Sam 22 Ian 2005, 21:53


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community