Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Carambol 3 mante

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 16 Mar 2009, 15:17    Titlul subiectului: Carambol 3 mante Răspunde cu citat (quote)

Daca mai exista pe undeva acest topic, imi cer scuze!
Am 2 intrebari:
1. Care este cel mai mare break din istoria acestui sport si cine l-a realizat?
2. Care este cel mai mare numar de mante cu care a fost reusita o lovitura? (eu am vazut "doar" cu 7).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 31 Aug 2009, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu găsesc niciun pasionat al acestui joc? Mor de curiozitate să aflu răspunsul la cele 2 întrebări. Smile
Am căutat şi răscăutat, dar nu am găsit mare lucru. Mă hazardez cu un răspuns pentru prima întrebare, deşi habar n-am dacă este corect:
31 de puncte, record deţinut de Semih Saygıner şi Hugo Patino.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 26 Mar 2010, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Propun să comentăm aici turnee, ştiri etc. legate de acest sport.
Recunosc că atunci când urmăresc meciuri de carambol 3 mante sunt asemenea chinezilor care comentează snooker (adică rămân mai mereu cu gura cascată Smile).
Este în desfăşurare Masters-ul, ediţia 2010, cu meciuri transmise pe Eurosport 2 şi comentate de către cine altcineva decât domnul Daniel Bontea. Ieri s-au desfăşurat primele 2 sferturi de finală şi pentru că nu am putut urmări finala CLS Evil or Very Mad, am urmărit meciul Bury - Forthomme. A fost incredibil, Forthomme învingându-l pe Bury cu 50 la 49 (la fel ca şi anul trecut, tot în sferturi!!!).



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 26 Mar 2010, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu urmaresc acest sport foarte frumos.Intradevar cel mai mare break realizat vreodata este breakul de 31 de puncte.Turneul care se desfasoara acum se numeste Agipi Masters si este un turneu invitational de mare prestigiu.Eu am urmarit meciul dintre Zanetti(Italia) si Kasidokostas(Grecia). A castigat Zanetti desi Kasidokostas este actualul campion mondial. Acest sport este foarte deosebit deoarece multe din loviturile executate au un nivel ridicat de dificultate. Chiar acum se desfasoara meciul Jaspers(Olanda) si Horn (Germania)



P.S. Jaspers tocmai l-a invins pe Horn



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 27 Mar 2010, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:

P.S. Jaspers tocmai l-a invins pe Horn

Sper şi cred că finala va fi Caudron - Jaspers. Smile

Citat:

2. Care este cel mai mare numar de mante cu care a fost reusita o lovitura?

Poate ai un răspuns şi pentru întrebarea asta... Chiar azi, în meciul Caudron vs Polychronopoulos am văzut o tentativă a grecului cu 8 mante, a lipsit cam un centimetru.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Sper şi cred că finala va fi Caudron - Jaspers. Smile

Am nimerit-o, tocmai la un sport despre care nu prea ştiu mare lucru. Smile
A fost o finală slabă din punct de vedere tehnic, cu multe ratări, break-uri mici, dar tensiunea s-a simţit. A avut dreptate domnul Bontea - Caudron a fost de nerecunoscut.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 9 Mar 2012, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai ce s-a terminat reluarea unui meci de calificare pentru Masters, ediția 2012. Jaspers vs Zanetti s-a terminat 50-50, într-un meci care pe final a fost dramatic. La 49-49 Zanetti avea nevoie de o singură lovitură pentru a câștiga meciul și a se califica mai departe - un fir de ață a lipsit pentru a atinge bila albă după o lovitură cu 4 mante.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
chitu90
More than a fan


Data înscrierii: 06/Iun/2012
Mesaje: 35

MesajTrimis: Mar 28 Aug 2012, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Puneti si voi cateva link-uri ale unor clipuri interesante...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui chitu90 Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 29 Aug 2012, 10:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chitu90 a scris:
Puneti si voi cateva link-uri ale unor clipuri interesante...


Ion Creangă a scris:
Dar muieți-s posmagii?


Dick Jaspers: run of 22 in 3-cushion billiards

Cu un mimin de efort puteai să ajungi și tu să găsești video-uri



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community