Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Premier League 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 20 Noi 2009, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Daca Ronnie nu face rost de (cel putin) 4 jocuri in meciul cu Higgins, ii iau inapoi cadoul promotional de la Grimsby. Twisted Evil Angry

Rămâne în picioare afirmaţia? Smile

Adevărul este că John a jucat extraordinar; şi Ronnie a fost la un nivel ridicat, dar aşa cum bine spunea l-au trădat loviturile de la începuturile de frame-uri. Despre Hendry ce să zic, sunt supărat pe el, şi-a făcut-o cu mâna lui, Fu nu a jucat mare lucru.
Judd este supriza plăcută de anul acesta, iar Ronnie parcă de la Welsh Open 2008 nu l-a mai învins pe Trump.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 20 Noi 2009, 23:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, ramane, atata ca n-am spus cand. Laughing
A fost un show excelent.Iar interviul de dupa meci a facut toti banii.
Goldstein: Shaun Murphy are nevoie de un singur frame sa se califice. Crezi ca e posibil un whitewash?
Ronnie: Imposibil. Dar Twisted Evil Twisted Evil mi-ar placea sa vad asa ceva.
Higgins: LOL


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bad boy Ronnie. I like it! Şi astăzi chiar a fost flămând, cu poftă de joc. De asemenea Shaun a fost într-o formă bună, iar celebrul său joc de siguranţă i-a adus în final victoria.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 12:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semifinala ca semifinala, mie mi-a placut la nebunie interviul de dupa meci. Laughing Laughing Mai ales chestia cu pantofii si cu superstitia. Si faptul ca Ronnie a zis ca e increzator.
In continuare la distanta e dezamagitor, dar cu procentaj de 97% parca nu mai e asa de grav.
A mai avut cineva senzatia ca in jocul 4, dupa ce a spart Trump toate bilele rosii Ronnie incerca un maxi? Pe care l-a sacrificat pentru castigarea jocului?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca norocul s-a decis de partea cui este Crying or Very sad Dar eu ma uit la marele Ronnie cum rateaza niste lovituri de ma doare capul Zid Plus ca sunt pe Justin tv si dau la refresuri de mi s-a acrit.Toate premisele pentru o seara de neuitat Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/video-123527.html Merge destul de bine, Claudia.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă nu apare vreun 147, acea lovitură a lui Ronnie la bila verde este lovitura turneului, cum spunea şi comentatorul.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi Clara,am gasit intre timp pe Sportstime tot pe Justin si merge bine si aici,plus ca si-a revenit si amortitul meu si e de urmarit mai ales dupa jocul 6.Suntemla inceputul jocului 10 si trebuie sa fac cateva aprecieri -la masa nu exista decat un jucator, Ronnie mai are un pic si adoarme,a facut o gramada da faulturi are un procentaj vai mama lui la loviturile de distanta, nu are atitudine.Fac aceste constatari in speranta ca ma va contrazice, dar daca Murphy va castiga bravo lui! Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012


Ultima modificare efectuată de către snookerclau la Lun 30 Noi 2009, 0:16, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 29 Noi 2009, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul se poate urmari si pe http://www.bet365.com/extra/extra.aspx?ContentPath=LiveStreaming% 2cStreaming Trebuie sa-ti faci un cont este gratis se vede foarte bine.
Sau http://www.bet365.com/home/default.asp PE? intra pe Transmisiunea live


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt foarte dezamăgit, nici nu ştiu ce să scriu... Nu pentru că a pierdut Ronnie, ci pentru felul cum a pierdut. Poate îşi ia revanşa la UK.

P.S. La sfârşit i-a mai răsucit şi Shaun cuţitul în rană.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 2:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa meciul cu Higgins, Ronnie a zis asta:
Citat:
Goldstein: Shaun Murphy are nevoie de un singur frame sa se califice. Crezi ca e posibil un whitewash?
Ronnie: Imposibil. Dar mi-ar placea sa vad asa ceva.


Dupa ce a castigat finala, Murphy a descoperit ce frumos i-ar fi stat lui Ronnie cu 6 titluri consecutive Premier League, performanta pe care n-a mai reusit-o nimeni pana acum.


Grozav ce se mai iubesc astia doi! Rolling Eyes Nu stiu care a fost mai "elegant", dar subtilitatea lui Murphy e sublima.Si lipseste cu desavarsire.

Despre meci... momente fain au fost inchiderea de masa din jocul 6, cel egalizator. Applause Iesirea de la bila verde la bila maro. Vreo cateva lovituri de siguranta.
Si breakurile lui Murphy, desigur.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din motive absolut ocbiective, nu am putut vedea semifinalele si finala (spre regretul meu, evident Crying or Very sad ).

Felicitari lui Shaun Murphy (dar nu din toata inima Wink )!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Nu stiu care a fost mai "elegant", dar subtilitatea lui Murphy e sublima.Si lipseste cu desavarsire.

Şi a continuat într-un interviu acordat de Shaun, la puţine momente după ce a câştigat:
Citat:
Kevin - So you have stopped Ronnie's winning run in The Premier League
Shaun - Yeah, I said afterwards and I mean it that it would of been an ausum achievement to of won it 6 times but you know 5 is still quite good, if I won the event 5 times let along 5 times on the bounce I would be a happy man.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fanii, funny... Laughing Zău așa, parcă nu m-aș grăbi să fac mereu procese de intenție, oricât de greu de suportat ar fi înfrângerea. Dacă nu cităm truncheat, vedem că, în arenă, Shaun a spus așa : "It's amazing to win but it's hard really because it would have been a great achievement (for O'Sullivan) to get six in a row. For Ronnie to win five years in a row is amazing and he deserves the credit for it. To go into a 3-0 lead against Ronnie it's almost a position you don't want to be in because you know he is going to hunt you down and that is what he started to do. I'm just pleased to get over the line."

Mi se pare clar că intenția a fost să-și elogieze, cu sportivitate, adversarul învins, subliniindu-i meritele. În afară de cazul în care am uitat engleza, același lucru l-a spus și în interviul telefonic luat de Kevin (care Kevin, după cum scrie, se vede că are urgentă nevoie să-și mai salte nivelul cunoștințelor privind limba dumisale maternă ! Laughing Laughing )

În afară de asta, adevărul este că, ieri, Shaun a jucat mai bine decât Ronnie, care nu s-a prezentat la un nivel de natură să-l îndreptățească să-și păstreze titlul. Poate că a fost o idee foarte proastă să alerge, dimineața, în semimaratonul de la Norwich. E destul de mare ca să-și facă singur ordine în priorități. Asta e. Mai există Ligă și la toamnă... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 30 Noi 2009, 16:27, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mi se pare clar că intenția a fost să-și elogieze, cu sportivitate, adversarul învins, subliniindu-i meritele.

Lăsând la o parte traducerea, eu unul am simţit o ironie uşoară în vorbele lui Shaun. Poate că sunt subiectiv, dar aşa mi s-a părut.
Citat:

În afară de cazul în care am uitat engleza, același lucru l-a spus și în interviul telefonic luat de Kevin (care Kevin, după cum scrie, se vede că are urgentă nevoie să-și mai salte nivelul cunoștințelor privind limba dumisale maternă ! Laughing Laughing )

Păi băuse cam mult Kevin când s-a apucat să facă transcrierea. Very Happy



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Premier League 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community