Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul 2009, la Shanghai ?
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
8%
 8%  [ 2 ]
Shaun Murphy
33%
 33%  [ 8 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
37%
 37%  [ 9 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 1 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 4 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări, Ronnie !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai s-a incheiat festivitatea de premiere! Very Happy M-am amuzat copios pe seama "mutrelor" lui Ronnie cand s-au facut fotografiile! Laughing LOL



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă ştia Ronnie ce urmează la ceremonie nu cred că s-ar mai fi prezentat să joace finala. Smile
Auzi la ei, "moment istoric"...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mintile luminate din snooker vor sa mute campionatul mondial in China? Confused Doamne fereste-ne!
Super tolaneala lui Ronnie, pe fotoliu Laughing (cred ca daca se mai premiau putin intre ei, era posibil sa plece LOL , super faine mutrele lui din final Smile , propaganda la greu si nici macar nu am vazut daca jucatorii au mai putut sa zica ceva Rolling Eyes . In rest, felicitari lui Ronnie pentru faptul ca si atunci cand joaca mai putin bine, poate castiga turnee Very Happy . Astept cu nerabdare turneul urmator Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 16:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Ronnie O`sullivan Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie.Un meci castigat fara drept de apel.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ronnie! Nu a fost un turneu extraordinar pentru el, dar fost suficient de calm si de constant pentru a nu avea emotii in niciun meci. Very Happy Very Happy Felicitari si lui Liang pentru parcurs. Applause Sper ca de acum inainte sa il vedem cat mai des in fazele superioare ale competitiilor. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 17:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ronson!
Pentru ca a mers decent chiar si cu motorasul oarecum inecat, pentru ca a avut rabdare, pentru ca a incercat breakul maxim si pentru superba spargere de la bila verde, din ultimul joc! Majoreta Notworthy
Prima sesiune mai chinuita iar a doua cu momente de tensiune, cu breakuri mari, cu dueluri interesante.
Un titlu in China dupa 9 ani.
Si turneul sfidarii "traditiilor", pentru el: l-a invins pe Fu a doua oara consecutiv, a castigat dupa ce fusese finalist in anul precedent, a castigat in China si...a avut grija la microfoane.
Iar Liang, daca mai exerseaza la siguranta un pic (e deja pe drumul cel bun), nu mai are mult pana sa ridice el un trofeu deasupra capului.

Insuportabila festivitatea de premiere, incredibil ce flashbackuri urate si crispante am avut, ma asteptam sa apara pionierii si sa recite ceva cu "Tovarasului.." si "Tovarasei..", "exemplu vibrant de...." BLEAHHHHH! Zid
Daca Liang sedea frumos in fotel, Ronnie mai avea putin si ajungea la orizontala. Bine ca n-a cedat tentatiei de a-si...analiza in profunzime dantura, cum i se mai intampla. (Phew!)
Si am un dinte (HA!) contra lui Sir Walker, ale carui camasa si cravata si-au declarat razboi total, definitiv si permanent. Mr. Green Cumplit gat-legau, fioroasa camesa! Si impreuna, letale!
Mr. Green

Ai ca-s fericita. Wink Ciaooo!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravoooooo Ronnie !!!!!! Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 9:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca mai exista un aspect de care trebuie sa tinem seama,Ronnie trebuie sa traga tare ca sa nu piarda locul 1 in ierararhia mondiala pentru sezonul 2010-2011.Mai are de recuperat 4.605 puncte fata de John Higgins si unde mai pui ca Shaun Murphy si Allister Carter ii sufla in ceafa.Sa fie acesta un stimul suficient pentru un sezon bun din partea lui?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Ronnie O’Sullivan : „Sunt foarte fericit că am câștigat turneul și am început sezonul bine. A fost un meci greu, în care am întâmpinat unele probleme de tehnică, iar execuția loviturilor mele n-a avut lejeritatea obișnuită. Au fost momente în care am jucat destul de bine, dar în cea mai mare parte a finalei, m-am cam chinuit. Mi-ar fi plăcut să fac spectacol și să joc deschis, fiindcă publicul asta așteaptă de la mine, dar am luat startul ceva mai încet și, pe urmă, au existat destule frame-uri lungi și obositoare, așa încât mi-a venit greu să-mi găsesc ritmul și energia. Am căutat să-mi păstrez răbdarea în așteptarea unei îmbunătățiri a formei și am încercat să nu-i ofer ocazii. Snooker într-adevăr spectaculos n-am jucat decât în vreo două sau trei frame-uri. Restul finalei a fost snooker tacticizat, destul de lent și foarte dificil. Era clar că aveam nevoie de răbdare.

E greu să joci cu Liang. Crezi că i-ai ascuns bine bila albă și că o să revii la masă foarte curând, dar el îți execută o lovitură grea – și reușește o mulțime de asemenea lovituri ! – iar tu vezi că trebuie să rămâi în fotoliu ! Oriunde i-ai lăsa bila albă, nu poți conta că e în siguranță. Normal că te simți frustrat ! A progresat foarte mult de la ultimul nostru meci de anul trecut, la Crucible.

Victoria asta mă bucură foarte mult, mai ales că am obținut-o tocmai aici, în China, unde snookerul are o popularitate atât de mare.”


Liang Wenbo : „În prima sesiune, am jucat bine și l-am pus sub o oarecare presiune, dar mi-a fost mai greu să fac același lucru și în sesiunea a doua. Simt că mai am nevoie de experiență până să ajung să mă descurc în asemenea finale...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce credeți, oare ce-o fi gândind/spunând ?...

. . Foto 1
. . Foto 2
. . Foto 3
. . Foto 4

. . Ce „legendă" propuneți ? Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foto 1: Sir Rodney Walker si Barry Hearn intra intr-un bar...
Foto 2: [/b](voce din off, fundal muzical discret-specific, de documentar) Arheologul amator se afla in fata descoperirii vietii sale: un recipient Roewe de la sfarsitul dinastiei a XXXIII-a, asupra functionalitatii caruia expertii se vor contrazice intens, osciland intre "vas ceremonial" si "vas utilitar".
Foto 3
: YOU TAWKIN TO ME? YOU TAWKIN TO ME? HUH? HUH? GO AHEAD, PUNK, MAKE MY DAY!!!!
Foto 4: Oare trebuie sa facem ca la curse?

Multumesc, Clara, pentru declaratii si ideea asta jucausa. Wink Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

. . Foto 1
. . Foto 2
. . Foto 3
. . Foto 4


Dragut Razz Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foto 1: "Ce zici Liang de prezentatoarea ceremoniei?"
Foto 2: "Sigur ăsta o fi trofeul? Şi le-am spus de când am sosit în China să-mi scrie numele pe el."
Foto 3: "Bla, bla, bla. Nu înţeleg nimic din ce spui, omule!"
Foto 4: "Liang, ţine te rog de sticlă, o să-ţi arăt cum se deschide o şampanie în Motorsport... Măi să fie... ce are de nu iese?!!!"


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community