Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Mark Williams & Mark King la București
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Sep 2009, 11:34    Titlul subiectului: Mark Williams & Mark King la București Răspunde cu citat (quote)

Să sperăm că, dacă va fi, va fi bine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 2 Sep 2009, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate am inteles clubul London este responsabil de organizarea meciului demonstrativ. Un lucru binevenit pentru noi, mai ales ca este pentru prima data cand doi profesionisti ajung in Romania.

Pretul biletelor mi se pare cam piperat dar chiar si asa merita sa urmaresti pe viu o astfel de partida.

Bilete:
Silver - 80 RON
Gold - 130 RON
VIP - 220 RON

Disponibile din 4 septembrie AICI si la London Club (langa MC-ul de la Romana).

SURSA



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 239

MesajTrimis: Mie 2 Sep 2009, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer, eu am crezut ca este o farsa!!.... Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Sep 2009, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca era 1 aprilie ziceam si eu la fel, dar pare sa fie foarte real acest meci, doar nu anuntau asa sa se bage in seama. We'll see!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 3 Sep 2009, 6:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
Sincer, eu am crezut ca este o farsa!!.... Laughing Laughing Laughing Laughing


Este cat se poate de real, pe siteul clubului London erau deja clipuri cu cei doi pro confirmandu-si prezenta.. Pretul biletelor este intradevar cam maricel, mai ales daca joaca un singur frame. Daca ar juca un "best of 3" sa zicem atunci ar fi mult mai multi cei care si-ar zice ca merita.

Pana la urma mergem acolo nu doar sa ii "mirosim" de aproape pe cei 2, ci sa-i vedem pe viu cum joaca, iar un singur frame ar fi cam dezamagitor; ei il termina in 10-15 min, nu ca noi in 45 Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Sep 2009, 12:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici mie nu prea mi-a venit a crede chiar din primul moment. Wink Seara demonstrativă este (dacă încă nu pot să spun reală, Laughing în orice caz), programată & anunțată. E foarte important să iasă bine, pentru ca să ne clădim o reputație de organizatori serioși și competenți.

Tuturor celor angrenați în pregătiri, GOOD LUCK !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 3 Sep 2009, 14:16, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
m-nus



Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 5
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 3 Sep 2009, 12:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cam foarte mare pretul pt 2 jucatori din coada clasamentului top 16

15. Mark Williams
16. Mark King


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui m-nus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Sep 2009, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prețul anunțat este cam la jumătatea celor practicate prin alte părți, dar cu veniturile din Românica... Rolling Eyes În afară de asta, prețul trebuie judecat în funcție de ceea ce se oferă ca spectacol. Primul exemplu care mi-e la îndemână, în acest moment : întâlnirea demo dintre Hendry și White, de la Ghent, din 2006 - o zi de snooker... Arrow afișul și programul.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 3 Sep 2009, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
E foarte important să iasă bine, pentru ca să ne clădim o reputație de organizatori serioși și competenți.

Dacă văd că lumea este interesată de snooker, atunci cu siguranţă o să revină cei doi, poate vor veni şi alţi jucători profesionişti.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Sep 2009, 2:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant... Intr-adevar cam scump pretul biletelor...

Cat despre treaba cu un singur frame... Asta e, evident, imposibil.

Tot interesant ar fi de aflat ce inseamna VIP. Dai manutza cu jucatorii? Very Happy Ii povestesti unui Mark (sau amandurora) o legenda? Razz Ca atunci clar s-ar merita. Very Happy

Eu fac comparatie cu NIT, unde pretul pentru tot turneul, cu locuri unde a dorit inimioara (cu exceptia semi si final - rand 4, dupa cum spuneam), a fost de aprox. 87 de lire... Pentru opt zile... Sa stai acolo pe lampa, vorba d-lui Ancuta... Dar na... Meci demonstrativ... Deplasare in mod expres... Una alta... Eu stiu...

Tot interesant este si ce acces vor avea jucatorii care participa la turneul de bila 9 la cei doi Mark. Laughing Laughing

Si mai interesant este daca vor exista sau nu premii (in afara de cupe si medalii) pentru turneul de bila 9.

Ramane de vazut. Sper ca va iesi foarte bine. Oricum, frumoasa initiativa asa ca... Felicitari! Very Happy Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
m-nus



Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 5
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Sep 2009, 8:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand organizazi meci demo cu vipuri in tara de lumea a3a nu pui preturi de preston sau sheffield


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui m-nus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Sep 2009, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă nu-mi telefona, în această seară, dl Dragoș Cozmaciuc, uitam cu totul de etapa a 7-a din Campionatul național – știind eu că, inițial, fusese programată pentru perioada 10-13 septembrie ! Oricum, dl Cozmaciuc mi-a spus că seara demonstrativă de pe 18 septembrie va consta într-un meci de 3 frame-uri între cei doi Mark, după care, dacă am reținut bine, ei vor juca câte un frame cu finaliștii competiției de biliard, iar apoi, vor fi câteva momente de trickshot.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 9 Sep 2009, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Oricum, dl Cozmaciuc mi-a spus că seara demonstrativă de pe 18 septembrie va consta într-un meci de 3 frame-uri între cei doi Mark, după care, dacă am reținut bine, ei vor juca câte un frame cu finaliștii competiției de biliard, iar apoi, vor fi câteva momente de trickshot.


Pentru un "first time" eu zic că este destul de bine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 16 Sep 2009, 13:49    Titlul subiectului: meci demonstrativ Răspunde cu citat (quote)

Va fi cumva televizat s-au macar o inregistrare la tv-
pentru provinciali?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 16 Sep 2009, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca sport.ro transmite seara demonstrativa,cel putin asa reiese din promo-urile lor.In alta ordine de idei ..... Bine ai venit printre noi ! Smile [/code]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community