Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Mark Williams & Mark King la București
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 25 Sep 2009, 9:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim mult pentru acest punct de vedere, domnului Dragos Cozmaciuc!
Multumim, Clara, pentru promtitudinea informatiilor. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
madfox



Data înscrierii: 01/Oct/2009
Mesaje: 7
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Oct 2009, 19:10    Titlul subiectului: Eveniment Răspunde cu citat (quote)

Salut. Am citit toate parerile de pe acest forum si as dori sa imi exprim si eu opiniile despre acest eveniment.
N-am fost implicat in organizarea lui, de aceea nu pot comenta de ce a avut aceasta structura. Cred totusi ca s-a dorit imbinarea celor 2 ramuri importante ale biliardului, pool si snooker intr-un show unic in Romania. Cine a mai evoluat cu spectatori in tribune pana acum si cu televiziunea prezenta ? Este de asemenea foarte adevarat ca nu ar fi venit nimeni sa vada la lucru jucatori romani, fie ei de pool sau snooker. Si cum snookerul este mult mai mediatizat alegerea a fost evidenta. De aceea nu mi se pare chiar blasfemic faptul ca ai nostri au jucat cu tacul de biliard snooker, doar a fost show si nu ceva oficial. La Campionatul Mondial de Bila 9 nu s-a suparat nimeni ca Steve Davis a jucat cu tacul de snooker.
Jucatorii de snooker se cred superiori ? Nu stiu, poate. A zis chiar Williams ca ce joaca el e o arta si celalat mai putin. Mie mi se pare ca snookerul in totalitatea lui ( imbracaminte, arbitru, ..... ) este mai "imbracat" decat varianta americana sa ii zicem. Daca as juca eu si Cosmin sa zicem la doua mese alaturate, una de fiecare varianta, nu cred ca veti deosebi arta prea mult ... Pana la urma ele fac parte din acelasi sport, biliard. Doamne fereste sa ajunga sport olimpic, ca va trebui sa ne unim Very Happy
Eu ca arbitru. Mi s-a propus de catre organizatori si nu am refuzat. Ok, nu a fost la cote de profesionism, n-am mutat bilele spre buzunarele verde sau galben cred ca e cea mai mare greseala. Au trecut 4 ani de la cursul cu Dl. Cassis, intre timp n-am mai profesat pe snooker. Si acum direct langa un campion mondial Shocked Punctul de pe roz nu se vedea mai deloc, plus ca oamenii se miscau repede, vorbeam si pentru toata sala si am avut ceva emotii. Oricum nu eram pionul principal acolo. Pentru un show cred ca a fost ok.
Cei doi Mark m-au impresionat. Clasa, eleganta , oameni de top. Doamne fereste sa fi fost cineva de la noi campion mondial ca nu mai stateai pe langa el.
Toate aranjarea pe tehnic a fost impecabila, de la camere si pana la cela 4 ecrane.
Sunt multe chestii care au mers si multe care nu au mers, inclusiv postavul. Probabil se vor remedia, asta daca va mai fi o a doua editie. Stiu insa ca organizatorii au cheltuit ceva, bani pe care nu stiu cine i-ar fi dat. Poate o sa se gaseasca cineva care sa faca un show exclusiv pe snooker, nu stiu. Ar fi admirabil. Pana la urma cineva i-a adus pe cei doi la Bucuresti, asta e cel mai important.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui madfox Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Oct 2009, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Madfox ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
madfox



Data înscrierii: 01/Oct/2009
Mesaje: 7
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Oct 2009, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit Very Happy Apropo, foarte frumos forum. Structurat , aranjat, si o gramada de informatii. Un link de pus pe blogul meu !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui madfox Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 1:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru aprecieri, Madfox ! Very Happy Sper să te simți bine printre noi și, pentru că username-ul tău mi-a amintit de personajele lui Karl May – deși chiar și fără Karl May, oricând îmi pot imagina un Șef de-al indienilor Apași, Mohawk sau Navajo care să poarte un asemenea nume ! – o să concluzionez : Hough !


(Mă întreb ce ar zice un Native American văzând o „față palidă” vopsită în culorile bilelor de snooker ?... Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
madfox



Data înscrierii: 01/Oct/2009
Mesaje: 7
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar raspunde .................... Acubane Porter LOL
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui madfox Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community