Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred că totuși ar face ceva senzație acolo la Paris când vor deschide ceva mail-uri cu înjurături mai fine bineînțeles, gen : "ești șofer pe basculantă, ș-ai gagică bagaboantă" nu de alta dar chiar acum când scriu aud biiipuri de la superbul, mărețul, grozavul și șoferul loeb.
În altă ordine de idei aveți cumva link-uri unde se poate urmări snooker pe alte posturi care se respectă?
Mulțumesc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20193
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/
Alegi ce meci vrei. Dacă se oprește pe motiv că sunt prea multe conexiuni în țara etc, reload. Wink

Am completat mesajul anterior cu adresele cerute de tine. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
http://www.fromsport.com/
Alegi ce meci vrei. Dacă se oprește pe motiv că sunt prea multe conexiuni în țara etc, reload. Wink

Am completat mesajul anterior cu adresele cerute de tine. Wink


Mulțam fain, bine că ai menționat completarea că era pe altă pagină.
Chiar acum mă apuc de tradus niște înjurături care să și rimeze:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu cu pronosticurile- Higgins(va castiga fluierand turneul deoarece a scapat de bucluc) Neil,Ding si Williams .Imi place grozav de Perry cand sta in fotoliu si clipeste asa apasat de parca nu se dumireste ca nu mai e la masa Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se stie incrucisarea meciurilor in semifinale sau se trage la sorti diseara?

Ideal ar fi ca prima semifinala sa fie Higgins-Robertson maine de la 15.30 si a 2-a Ebdon-Williams sper...

Oricum de votat votez cu Higgins, mai mult cu inima cum s-a mai tot spus pe aici. Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20193
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bietul Mark Allen ! Să pierzi un frame cu un break de 73 ! Recordul într-o atare dezamăgire îi aparține însă lui Neal Foulds, care, în ziua de 16 februarie 1989, la English Professional Championship (în sferturi), îl conducea pe Willie Thorne cu 4-2, scor de frame 80(80)-0. Willie a adunat 31 de puncte, după care a cules altele 8 din foul & miss plus un free ball. A mai făcut un break-închidere de masă de 42 de puncte și a câștigat frame-ul cu 81-80(80) !!!... Record de revenire. Dar Neal a câștigat meciul cu 5-3. Wink



Rezultatul tragerii la sorți pentru semifinale Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=22324#22324 Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20193
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Oct 2009, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru exprimarea sentimentelor noastre delicate dar intense de fani ai snookerului, adresele Eurosport se află la pagina anterioară. Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 7:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci pronostic semifinale:

John Higgins – Neil Robertson( de-ar fi invers!)
Mark Williams – Ding Junhui

si bineinteles ca ii tin in continuare pumnii lui Williams !

Cat despre pronosticul din sferturi daca nu mi-l strica Allen eram si eu la100%,nu-mi ramane decat sa-i felicit pe Clara si Cosmin care au reusit!
Si era sa-l omit pe snookeclau,din cauza ca nu era prea evident pronosticul lui (nu respecta formatul).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 7:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Bietul Mark Allen ! Să pierzi un frame cu un break de 73 ! Recordul într-o atare dezamăgire îi aparține însă lui Neal Foulds, care, în ziua de 16 februarie 1989, la English Professional Championship (în sferturi), îl conducea pe Willie Thorne cu 4-2, scor de frame 80(80)-0. Willie a adunat 31 de puncte, după care a cules altele 8 din foul & miss plus un free ball. A mai făcut un break-închidere de masă de 42 de puncte și a câștigat frame-ul cu 81-80(80) !!!... Record de revenire. Dar Neal a câștigat meciul cu 5-3. Wink


Bine ca nu era acel 80(80)-81(0) in decisiv ,atunci era cu adevarat dezamagire, asa la 4-2 nu cred ca i-a pasat foarte mult!
Cat despre Allen si mie imi pare rau mai ales ca mizasem pe el!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 8:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine-l va lua pe OSCUE?
Probabil ca vor fi mai multi care vor ghici castigatorul finalei,dar dintre acestia unii poate au intrat mai tarziu in cursa ,sau nu au fost prea inspirati la celelalte etape,de accea cred ca metoda cu puntajul ar fi cea mai potrivita.Ce zici ,Clara?
Si am putea pastra premiul cu pisicutele pentru cei care fac procentaj 100% la o etapa!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 8:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins – Mark Allen check
Neil Robertson – Joe Perry check
Mark Williams – Robert Milkins wrong
Peter Ebdon – Ding Junhui check

75% la aceasta etapa e binisor dar mitul invincibilitati mele s-a spulberat Very Happy Shocked Very Happy Very Happy Totusi am 11 din 12!!!

Sa mergem mai departe in semifinale:

John Higgins – Neil Robertson
Mark Williams – Ding Junhui



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 8:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cataline a scris:
Totusi am 11 din 12!!!


Cataline ,dupa parerea mea ,ai cele mai mari sanse la castigarea lui OSCUE ,dar la sferturi ai pecit-o ca si mine de altfel!
Te felicit insa,pentru ca per total esti pe locul intai!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 8:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze ca intreb aici dar am vazut ca avatarul lui TLD are 19 bile rosii, se practica si snooker cu atatea bile rosii?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Scuze ca intreb aici dar am vazut ca avatarul lui TLD are 19 bile rosii, se practica si snooker cu atatea bile rosii?


Super tare!! sa ai rabdare sa numeri bilele rosii din poza aia Very Happy ... din cate stiu eu nu se practica cu atatea rosii (maxim 15)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015


Ultima modificare efectuată de către CosminCtin la Sâm 10 Oct 2009, 12:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20193
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 11:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte noi vorbulițe după meci : John Higgins

Menționam, acum câteva luni, că WSA a căzut la înțelegere cu principalele trusturi de presă în sensul că acestea nu vor mai plăti deplasarea și articolele cronicarilor de snooker, ci se vor mulțumi să preia comunicatele, rezultatele, declarațiile etc de pe site-ul greșelilor (cum numesc eu, în mod amabil, worldsnooker.com-ul – repet : în mod amabil !) Cu alte cuvinte, WSA a căutat să instituie un monopol și să dea cu tifla, cinic, în libertatea informației. Cu ce ne-am ales, deci ? Cu un site al greșelilor ȘI al dezinformării – sau, în cazuri fericite, al înțolirii adevărului în hăinuțe roz cu volănașe & danteluțe. Că prostimea (na, că era să repet ultracenzurabila vorbă golănească a lui Mircea Dinescu ! Embarassed Bine că m-am oprit la timp ! Laughing ) nu trebuie să știe ce se mai învârte & dezvârte prin culise. Numai că ziarele încă mai trimit, din când în când, gazetari care, printre cele păhărele de visichi, își mai fac și treaba.

Bineînțeles, nu mă aștept ca pe „site-ul greșelilor” să apară ceva care ar putea să tulbure apele și să atenteze la imaginea roz-aurie a unei big happy family, în care toată lumea iubește pe toată lumea, în sunet dulce de viori care cântă, blânduț, armonia Snookerlandului. Drept care, oamenii n-au de unde să afle, de exemplu, despre vechea râcă dintre Higgins și Hendry – în totalitate din vina celui dintâi, care s-a trezit vorbind în plus față de cât ar fi făcut-o un ins cu mai multă minte. Și iată că John does it again. De data asta nu mai calomniază, ci sfătuiește. Noroc de gazetarii de la The Mirror, The Daily Express și The Belfast Telegraph, altfel nu auzeam nimic. Evil or Very Mad

Acuma, deh, cine dă sfaturi își arogă, automat, calitatea de le a da. Dacă ar fi vorba de alte persoane și de o altă relație, aș risca naivitatea de a crede în intențiile bune. Dar nu aici. Nu când e vorba de cei doi. La urma urmei, observația putea să-i fie făcută lui Hendry între patru ochi, nu la o conferință de presă. Acest „sfat" (de fapt, discutabil) este în realitate o critică emisă cu o monumentală lipsă de tact.

Să vedem, deci, declarația lui Higgo, inclusiv partea care a fost omisă de dălcăușii WSA : „Mi-ar plăcea să câștig turneul – asta e ceea ce o să și încerc să fac în acest sfârșit de săptămână. A fost minunat să cuceresc acest trofeu anul trecut, dar mi-aș dori din toată inima să repet această performanță și acum. Sunt mulțumit de felul în care îmi merge jocul – numai în cel de-al patrulea frame am avut ceva probleme : am ratat câteva ocazii... În afară de acestea, n-am prea mai ratat nimic. Punctul cheie a fost în frame-ul cu numărul cinci, mai ales că, de obicei, nu reușesc să recuperez un dezavantaj atât de mare.

Se știe că succesul nu durează o veșnicie. Întotdeauna am știut asta. Trebuie să te bucuri de el fiind totodată conștient de faptul că te așteaptă și vremuri grele. E dificil să lupți când îți lipsește încrederea, dar lucrurile trebuie luate așa cum sunt. Eu întotdeauna ies în arenă hotărât să dau tot ce am mai bun, iar dacă tot ce am eu mai bun nu e suficient ca să-mi asigure victoria, atunci asta e...

Stephen nu-și face niciun serviciu dacă se încuie în sala lui de snooker de acasă, se izolează, și se antrenează de unul singur. N-am făcut niciodată așa ceva și nu cred că asta-i o soluție. Ai impresia că jocul îți merge foarte bine numai că nimeni nu ratează atunci când se antrenează de unul singur. Eu nu cred că rezultatele din astfel de antrenamente reflectă felul în care joci tu în realitate. E o problemă pe care numai Stephen poate să și-o rezolve.”



Celelalte noi vorbulițe după meci

Mark Williams : „La începutul meciului, am crezut că o să se repete povestea de la întâlnirea de ieri, cu Stephen Hendry, dar am făcut câteva modificări tehnice și am revenit la stilul meu natural de joc. Totuși am mărit puțin viteza : pur și simplu, m-am așezat pe lovituri și le-am executat fără să mă mai gândesc la nimic. Am avut chef și de ceva breakuri mai mari. Era și cazul fiindcă dacă-l lași, Robert e-n stare să-și țină în fotoliu orice adversar. Totuși, în seara asta, a cam ratat, iar eu l-am cam pedepsit. Nici nu mi-am dat seama că de la ultima mea semifinală a trecut așa de mult timp – oricum, am de gând să mă bucur de meci și să nu mă las doborât de presiunea momentului.”

Ding Junhui : „În primele frame-uri am fost puțin cam nerăbdător, dar am reușit să-mi păstrez calmul și să revin în meci. Peter are niște lovituri de siguranță atât de bune și o concentrare atât de intensă încât îți face viața foarte grea. Mă simt bine, m-am antrenat foarte serios, în fiecare zi și acum am mai multă încredere în mine. Și la Shanghai am jucat bine – aici, la fel, așa că aștept semifinala. Și Mark joacă bine – mult mai bine decât în ultimii doi ani. Este un adversar foarte periculos.”

Junhui a fost întrebat dacă există o rivalitate între el și Liang Wenbo. „Nu chiar... Sunt bucuros să-l văd jucând bine. E greu pentru amândoi – trăim departe de familiile noastre, într-o țară străină și trebuie să avem grijă unul de celălalt.”

Neil Robertson : „Sunt realmente foarte mulțumit de jocul meu. După ce am câștigat acest turneu, în urmă cu trei ani, am revenit în calitate de deținător al titlului și n-am reușit să mă calific din grupe. Ce dezamăgire ! Iar anul trecut, am pierdut primul meci, în fața lui Steve Davis, care m-a învins cu 5-4. Astfel, au fost doi ani în care, practic, n-am ajuns să intru cu adevărat în această competiție. Sunt foarte bucuros că, de data asta, am câștigat câteva meciuri, am jucat din ce în ce mai bine și m-am calificat în semifinale. Am în palmares victorii asupra celor mai buni jucători – m-am întâlnit cu ei fie în sferturile, fie în semifinalele turneelor pe care le-am câștigat, dar vom vedea ce se mai întâmplă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 8 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community