Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 16:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pronosticurile pentru semi-finale:
John Higgins - Neil Robertson
Ding Junhui - Mark Williams

Desi mi-ar placea taaaare mult sa castige Williams Very Happy. Multumesc Dana, ca m-ai mentionat ca avand procentaj de 100% la sferturi, si apropo sunt o ea Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent meci ! Probabil, cel mai bun (exclud Liga) de la începutul sezonului. Mai ales prima repriză - a doua cam e recital... Dar poate că scoțianul mai are câte ceva de spus...

Remarcabil faptul că Neil a reușit trei breakuri 100(+) pe o asemenea masă. Jucătorii sunt foarte nemulțumiți de noile mese. Trei breakuri cu care ajunge la totalul de 98.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 11 Oct 2009, 1:05, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar imi pare bine ca n-am ratat acest meci, foarte frumos se joaca, totul merge uns, bilele curg usor in buzunare ... poate vedem si un joc decisiv Very Happy

go go go Neil !!!

Later Edit: wow, ce frame decisiv am avut, s-a ajuns la bila neagra, tensiune maxima la ambii jucatorii si in cele din urma Neil s-a calificat in finala. Well done!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SPLENDID MECI!!!!!! BRAVO NEIL! Au jucat nemaipomenit amandoi Majoreta Majoreta .... una peste alta mi-a iesit primul pronostic Razz . Sunt convinsa ca si cel de diseara va fi un meci bun.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb meciul ! Superbă victorie pentru australian (bine că s-au vândut toate biletele pentru finală - cel puțin așa zic cei de la WSA... Wink Laughing )

Well done Neil ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci nu e nicaieri un stream? stie cineva?



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/video-86797.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aham, au bagat link ce merge dar merge nasol Sad se intrerupe la fiecare minut



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am ascultat declaratia lui Higgins la Eurosport, in timpul transmisiunii de dupa-masa, si m-am gandit exact la aceeasi chestie: observatia cu pricina, daca ar fi fost facuta in particular, n-ar fi insemnat decat bune intentii. Pentru ca Higgins are dreptate: cand n-ai adversar esti cel mai bun de pe planeta.
Dar in public...cu totul altceva.
Din motive egoiste, veninoase si subiective Razz (puncte in clasament, goana dupa locul I, meciuri din optimi etc) ma bucur ca a ajuns Robertson in finala. Dar si pentru ca meciul, cat l-am vazut eu, pana in jocul 6, a fost foarte bun. Mai ales breakul lui Neil din frame-ul respectiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

memarrytube a scris :

a inceput meciul! http://atdhe.net/9001/watch-snooker-grand-prix-glasgow Razz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
memarrytube



Data înscrierii: 08/Oct/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu mai merge stream-ul. nu poti da refresh la infinit. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui memarrytube Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Memarrytube ! Very Happy

Eu văd foarte bine pe http://www.fromsport.com/video-86797.html - ecrănuțul de sus.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca higgins e doar nostalgic dupa vremurile in care hendry mai aparea si prin sferturi, semi si finale ... a gafat, dar fara rea intentie -
parerea mea ...
femeile, evident, vad venin peste tot Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Oct 2009, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea ca, în chestiunea asta, „femeile" să știe ceva mai multe lucruri decât știi tu, așa că e preferabil să te abții de la asemenea insinuări & generalizări sexiste. Wink Laughing



Vorbulițe după semifinală

Neil Robertson : „Nu avusesem deloc intenția să execut o lovitură de siguranță – doream să joc deschis, nu obstructiv. Aș fi mers fie pe o lovitură combinată fie pe una cu manta. La acea bilă neagră, am vrut să lovesc un pic mai tare decât mi-a ieșit, dar în niciun caz n-am vrut să omor bila. Am avut noroc că n-a rămas chiar pe buzunar, fiindcă fusesem foarte aproape de a scăpa de ea și așa i-am lăsat lui John o lovitură groaznic, groaznic de dificilă. Când am văzut că nici el nu trimite bila în buzunar, nu mi-a venit să-mi cred ochilor : tăiase prea mult, ceea ce, având în vedere unghiul din care executase el lovitura, era incredibil. Am fost foarte fericit când mi-a întins mâna și m-a scutit de efortul acelei lovituri.

Crucial mi s-a părut acel frame fragmentat pe care am reușit să-l câștig – cel cu care am dus scorul la 4-3. De fapt, și decisivul a fost cam fragmentat. Altfel, acela dintre noi care ajungea la masă, de regulă câștiga frame-ul. E clar că acesta a fost cel mai bun meci televizat pe care l-am făcut vreodată. Cred că mi s-ar fi părut foarte ciudat și m-aș fi simțit foarte nedreptățit de soartă să pierd după ce jucasem atât de bine. Dar s-a mai întâmplat – așa a pățit Mark Selby, în sferturile Campionatului mondial, când a jucat dumnezeiește, dar meciul l-a câștigat John. Țin minte că atunci chiar am și spus că nimeni nu va mai juca vreodată atât de frumos ca pe urmă să se vadă învins, dar uite că era să fiu și eu într-o situație asemănătoare... Trei închideri de masă de peste o sută plus alte câteva alte breakuri de șaizeci și ceva de puncte plus alte chestii de finețe – meci mare. Dar și John : ce fantastică revenire în ultimele două frame-uri – o revenire de mare campion.

Finala o să fie foarte dificilă oricare o să-mi fie adversarul : Mark joacă grozav, iar Ding e într-o spectaculoasă revenire de formă. Abia am ieșit din arenă. Bineînțeles, încă sunt într-o stare de euforie – am câștigat o semifinală în frame decisiv, la bila neagră, făcând, cred eu, cel mai bun meci din întreaga mea carieră. Nu vreau să mă gândesc acum la finală. Am nevoie de un pic de odihnă. Aștept cu nerăbdare ziua de mâine, dar vă spun de pe acum că e greu să joci la un asemenea nivel ridicat două meciuri la rând, așa că eu unul sunt deja pregătit și pentru un joc tactic, mai ales că în ultimii doi ani, am progresat mult și la acest capitol.”


A fost întrebat despre emoțiile dinaintea finalei : „Da, o să am emoții, dar îmi aduc aminte că sprinterul Michael Johnson a spus cândva că-l îngrijorează mai ales cursa înainte de care nu are emoții. Așa și eu : am nevoie de emoții, fiindcă ele mă aduc în starea în care pot să dau tot ce am mai bun.”

John Higgins : „Nu sunt chiar așa de necăjit, fiindcă nu am prea multe să-mi reproșez. A fost un meci extraordinar, în care adversarul meu a jucat formidabil și m-am trezit condus cu 5-3. În frame-ul acela, aveam de recuperat și un handicap de cincizeci și ceva de puncte, dar am văzut că-mi lăsase o bilă roșie desprinsă din mănunchi. Am atacat-o și cred că nici Neil nu și-a dat seama când s-a trezit că restabilisem egalitatea la cinci.

În decisiv, am avut un pic de ghinion. La penultima bilă albastră de la care am ieșit la bila roșie, puteam să aleg : ori spre buzunarul din mijloc, ori cu efect lateral, dar bila a ricoșat din mantă și a fost scoasă din circulație. Pe urmă, am trimis în buzunar o altă bilă roșie, dar am simțit că avea să intre în carambol cu bila roz și nu știam cam pe unde urma să ajungă... După aceea, am avut și ceva noroc când i-am lăsat doar lovitura la bila galbenă – o lovitură de-a dreptul imposibilă. Cât despre ultima bilă neagră, mi-am dat seama că ratase, dar credeam că o să-mi lase poziție numai că, de data asta, eu am fost cel care am rămas să execut o lovitură imposibilă. La felul în care am jucat-o, era clar că o să las poziție – șansa de succes era de unu la douăzeci. Foarte grea lovitură.

Oricum, sunt foarte mândru de revenirea pe care am reușit-o, pentru că aș fi putut să intru în panică. Jocul îmi merge bine, doar că, uneori, se întâmplă să dai peste un adversar care să joace formidabil și nu mai ai ce să-i faci. Neil a câștigat pe merit și-i urez succes în finală. Cred că va fi foarte greu de oprit.”


Ding Junhui : „În primul frame, Mark a făcut un break superb și am crezut că mă așteaptă un meci foarte greu. Nu pot să-mi dau seama de ce, după aceea, a avut atâtea ratări... Amândoi am greșit, dar el a greșit mai mult decât mine. Totuși nu prea mai contează dacă uneori se mai întâmplă să joc prost – contează să câștig frame-urile. Sunt foarte fericit că mă aflu în revenire de formă.”

I s-a atras atenția asupra faptului că va fi prima finală non-brito-irlandeză de la cea a Openului britanic din 1985 (când finaliștii au fost sud-africanul Silvino Francisco și canadianul Kirk Stevens). „Eu cred că e minunat pentru snookerul mondial. Chinezii, de exemplu, știu din ce în ce mai multe lucruri despre acest sport, ceea ce e foarte bine.”

Mark Williams a fost laconic : „Am jucat foarte prost. Punct.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 7:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ghicit la fix ,dar castigatorii mei erau de fapt cei care trebuiau sa piarda Wink ,lasand gluma la o parte chiar ma bucur pentru Neil ,care a facut un meci excelent si la cum a jucat merita sa castige turneul!
Din pacate nu l-am vazut pe Ding cu Williams si nu pot decat sa-mi exprim regretul pentru asta si pentru favoritul meu din meci care inca o data a pierdut sansa de a mai lua un trofeu Crying or Very sad !
Una peste alta bravo pentru finalisti si ca intotdeauna asteptam un meci frumos din partea lor.......si break-ul max. ca tot nu l-a facut inca nimeni!

NEIL ROBERTSON – DING JUNHUI-de data asta sper ca chiar asa sa fie!
O finala cu protagonisti inafara Regatului Unit.....foarte tare,sincer nu ma asteptam!

P.S. Felicitari lui snookerclau(care e o ea si ma bucur pentru asta)
si care din nou a nimerit 100% !
P.S BIS.Unii au uitat sa mai treaca pronosticurile!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community