Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Oct 2009, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

unde vedeti pe net meciurile?
pe myp2p se vede foarte prost.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 5 Oct 2009, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Allen – Ian McCulloch pe CCTV-5 (sports), pe TVU player! Wink
Tot chinezii! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 5 Oct 2009, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mr Selt, care se „bucură” de un „renume” foarte prost printre jucători

Nu ştiam despre "păţania" lui, dar chiar voiam să spun despre Selt că are o faţă, nici nu ştiu cum să mă exprim... vicleană. Şi faza cu papionul, tocmai când joci împotriva lui Hendry...
Despre Hendry... doar cuvinte de laudă, pare foarte concentrat şi nu se mai pierde aşa uşor (a se citi "enervează") când ratează o lovitură. Ultimul frame a fost o frumuseţe, cu Hendry scăpând parcă fluierând din orice snooker i-a propus Selt.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 1:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Murphy - Pinches a fost foarte frumos, chiar dacă n-au fost multe break-uri mari. Două lovituri combinate a reuşit Shaun în frame-ul decisiv (probabil loviturile turneului), una din ele cu efect de ocolire, cum bine spunea Steve Davis "a swerve plant", dar tot nu fost suficient. Frame-urile 6 şi 8 au fost pur şi simplu senzaţionale, foarte tehnice, în comentariul inegalabil realizat de către Steve Davis şi de către bunul său prieten Dennis Taylor. Sunt de colecţie...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 7:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doi din patru nu-i chiar rau dar nici nemaipomenit ,ma bucur pentru Hendry si Allen si felicitari lui Pinches si mai ales lui Ebdon care si-a luat revansa in fata lui Liang dupa infrangerea suferita cu 1-5 la Masterul de la Sanghai!
Sa vedem ce "surpriza" ne mai ofera eurosportul astazi ,sper ca macar sa ni-l dea pe Ronnie chiar daca si numai o parte din partida !
Deci pentru urmatorul tur ii dau castigatori pe Ronnie,Bingham ,Bond-
pentru ca Maguire e accidentat si nu cred ca va juca sau daca va juca ii va fi cam greu sa o faca si bine si pe Walden.
Bafta tuturor !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 14:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa vor arăta OPTIMILE Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=22242#22242



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca meciul John Higgins – Ronnie O'Sullivan (daca Ronnie se califica) va fi hit-ul actualului sezon.(si in meciuri directe si in lupta indirecta pentru nr 1 mondial).



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu cred c-o sa castige Bond. Twisted Evil Nu stiu de ce, dar chiar nu cred. Poate ma inshel. Razz Go, Magsimus.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Williams joaca cu Mark King?????.... Shocked
Dar cea mai buna perla e tot aia din prima zi “detinatorul en titre al titlului”
LOL



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbe după meci

Peter Ebdon : „Cred că aveam o oarecare presimțire că n-am să pierd. Cu Liang mă văd foarte des, la Academia WSA din Sheffield, așa că știu prea bine ce adversar periculos este – e foarte pe fază și foarte combativ. Dar am muncit foarte mult la pregătirea mea fizică – am ținut și cură de slăbire ca să mai scap de câteva kilograme. Mă așteptam să câștig și aș fi fost îngrozitor de dezamăgit dacă aș fi pierdut. Dar a fost un meci foarte greu.”

Barry Pinches : „Asta a fost, în mod clar, cea mai mare victorie a mea de multă vreme încoace – mai ales că s-a petrecut sub reflectoarele televiziunii. Nu mă așteptam ca Shaun să rateze acea bilă galbenă și să-mi mai ofere o șansă. Mă simt în al nouălea cer și sunt foarte mândru că mi-am păstrat calmul și concentrarea. Zău dacă nu mă și mir, fiindcă în privința frame-urilor decisive, rezultatele mele sunt ceva de speriat : nici nu cred să mai existe un alt jucător care să fi pierdut atâtea meciuri cu scorul de 4-5 !... În calificări, l-am învins pe Michael Holt care mă conducea cu 4-1, așa că am câștigat două decisive unul după altul, ceea ce am impresia că nu mi s-a mai întâmplat de cel puțin zece ani !”

Stephen Hendry : „N-a fost un meci prea greu. Am greșit la câteva lovituri, dar mi-am păstrat concentrarea. La primul meci, nici nu se prea pune problema de a juca frumos – contează să treci mai departe. Valoarea ai timp să ți-o etalezi în fazele superioare. Cred că deja au fost eliminați cinci dintre primii opt jucători din clasamentul mondial – e un turneu care începe să semene cu un cimitir ! Dar nu e cazul să merg la sigur, fiindcă n-am câștigat decât un meci, iar faptul că n-am mai luat niciun trofeu de patru sau cinci ani nu sugerează ideea că aș fi în formă – pretendenții la acest titlu sunt John Higgins și Ronnie O'Sullivan. Numai că la un asemenea format, poți să dai oricând peste un adversar pe care, în mod normal, nu l-ai întâlni decât în finală. Tot ce pot să spun este că mă simt în stare să mai câștig turnee. Campionatul mondial ? Categoric, da. Și în sezonul trecut am avut o șansă destul de bună : am ajuns în sferturi, unde am pierdut (cu 11-13) un meci pe care ar fi trebuit să-l câștig fără probleme. În orice caz, obiectivul meu e să reintru în Top 8. Am fost pe primul loc opt ani la rând. Asta era în anii ’90, dar cred că joc suficient de bine ca să mă număr printre primii opt – a fi pe locul zece e departe de a mă satisface.” (BBC)

Ronnie O'Sullivan : „Pentru moment, nu-mi pun problema jocului de calitate – nu mă gândesc decât să câștig meciurile și să încerc să mă simt bine, de aceea și joc cu mâna stângă. Cu cât reușesc să continui mai mult timp cu snookerul fără să mă bată gândul sinuciderii cu atât mai bine. De la Marele premiu de anul trecut, practic, n-am mai fost în stare să joc. Știu, da, am câștigat vreo două turnee, dar am fost mereu atât de inconstant că nu știam de pe o zi pe alta cum o să joc. Am încercat să mă strecor de la o rundă la următoarea, dar să nu știi cum o să te descurci când ajungi la masă nu-ți face deloc bine nici la concentrare nici la nervi. Dar atâta timp cât sunt în stare să vin la turnee și să iau parte la meciuri eu zic că-i bine și nu cred că-i mare scofală nici dacă pierd. Mi-ar plăcea și mie să joc frumos și s-o țin tot într-o victorie... Dacă trece și faza asta și reintru-n formă, aș putea să reîncep să joc într-adevăr bine, numai că n-are rost să mă amăgesc singur : nu-s în formă și treaba nu merge așa că mai încerc și eu să mă distrez jucând, din când în când, cu mâna stângă... Cu John am avut multe meciuri frumoase. Dar la cât de bine-i merge jocul și la cât e de constant, pur și simplu nu are puncte slabe și, dacă e să-l înving, ar fi nevoie să joc și eu mai bine...”

Mark Williams : „Primele trei frame-uri s-ar fi putut foarte bine încheia 0-3 nu 3-0. Am reușit două breakuri mai solide – fiindcă deși bilele sunt împrăștiate frumos pe masă, tot ai de muncit ca să le trimiți în buzunar ! – dar am avut tot timpul convingerea că o să mă descurc bine. Știu că în optimi o să-l am adversar pe Stephen și sper să joc bine și să-i dau o scărmăneală. Adevărul e că, de ceva timp, mă antrenez foarte serios. Ăsta a fost cel mai bun meci al meu de vreun an-un an jumătate încoace. Pumnii strânși : sper s-o țin tot așa și mai departe.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce snooker diabolic a reușit Mags cu bila galbenă între „maxilarele" buzunarului galben ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 6 Oct 2009, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceea ce a făcut King în frame-ul decisiv a fost incredibil! S-a mai întâmplat vreodată aşa ceva (să câştigi în joc decisiv, având nevoie de cel puţin 3 snooker-e???). Eu unul nu am mai văzut aşa ceva. Walden avea lacrimi în ochi când a părăsit arena.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aw, durere si suspin. Very Happy HIHIHIHIHIHIHIHI. Eu n-am vazut. Si iar imi pare rau, da' am vazut ca Eurosport da fotbal si m-am concentrat pe alte chestiuni. Trist. Tare ca mi-au castigat ambii favoriti in seara asta. Imi pare rau pentru Ricky, he's a nice guy, I guess... Da' foarte frumos ce-aud despre Kingutzu si Magsimus. Very Happy WELLLLLLLL DONE ! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 7:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de ce a spus RONNIE dupa meci , va trebui sa joace mult mai bine pentru a-l bate pe Higgins ! Si bineinteles ca ma astept la un meci cat mai frumos!
Dar poate va fi una din acele partide cand s-ar putea intampla ca "sa joci prost si sa castigi"cum tot Ronnie spunea mai demult.
Optimile se anunta interesante si de "real combat"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 7:31    Titlul subiectului: P.S. Răspunde cu citat (quote)

Am sa tin si eu pumnii stransi pentru ........Hendry!
Si ,binenteles , pentru Ronnie!
Mi-ar mai placea sa mearga mai departe si Maguire ,pe care imi pare rau ca nu l-am vazut ,



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 3 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community