Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 11:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Apropo de ce a spus RONNIE dupa meci , va trebui sa joace mult mai bine pentru a-l bate pe Higgins !
Dar poate va fi una din acele partide cand s-ar putea intampla ca "sa joci prost si sa castigi"cum tot Ronnie spunea mai demult.

Dacă Higgins joacă cum a făcut-o la Shanghai atunci nu are nicio şansă, indeferent cât de prost joacă Ronnie. Dar, totuşi, este deţinătorul trofeului, aşa că "figura" din China nu cred că se va mai repeta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 11:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Danacateia a scris:

un pronostic pentru meciurile din optimi:

John Higgins – Ronnie O'Sullivan
Jamie Cope – Mark Allen
Ken Doherty – Neil Robertson
Joe Perry – Barry Pinches
Stephen Hendry – Mark Williams
Peter Ebdon – Mark Davis
Ding Junhui – Stephen Maguire
Robert Milkins – Mark King


Cataline a scris:

Hai sa intru si eu in joc ( ca e fara bani... Very Happy ) sa vad cate imi ies

John Higgins – Ronnie O'Sullivan
Jamie Cope – Mark Allen
Ken Doherty – Neil Robertson
Joe Perry – Barry Pinches
Stephen Hendry – Mark Williams
Peter Ebdon – Mark Davis
Ding Junhui – Stephen Maguire
Robert Milkins – Mark King

tin sa precizez ca pronosticurile le-am dat cu mintea, nu cu inima Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 12:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai să-ncerc și eu. Tot așa, cu mintea, vorba lui Cataline. Wink Laughing


John Higgins – Ronnie O'Sullivan
Jamie Cope – Mark Allen
Ken Doherty – Neil Robertson
Joe Perry – Barry Pinches
Stephen Hendry – Mark Williams
Peter Ebdon – Mark Davis
Ding Junhui – Stephen Maguire
Robert Milkins – Mark King


Tare m-aș bucura să mă fi înșelat la vreo două-trei meciuri. Twisted Evil Laughing

Alte pronosticuri ?... Ce părere aveți ?


* * *

Până unde merge senzaționalismul ieftin & lipsit de bun simț ? După meciul cu Jamie Burnett, RO’S a zis ceea ce se vede pe pagina anterioară. Că atâta vreme cât poate continua să joace snooker fără să-l bată gândul sinuciderii e bine – adică lucrurile nu stau prea rău atâta vreme cât nu e într-o eclipsă de formă așa de gravă încât să joace la un nivel care să-l scoată din sărite. O realitate subiectivă, dar, mai degrabă, un fel de a spune. De aici și până la a readuce în discuție vechea temă a depresiei etc etc ar trebui să fie cale lungă. Se vede că nu e. Iată câteva titluri de azi – „argumentate”, toate, cu aceeași declarație post-meci :

Ronnie O'Sullivan says snooker leaves him suicidal articol reluat și sub titlul ROCKET IS 'SUICIDAL' Shocked Rolling Eyes
The Mirror http://www.mirror.co.uk/sport/more-sport/snooker/2009/10/07/ronnie-o-sullivan-says-snooker-leaves-him-suicidal-115875-21728856/

Ronnie uses both hands to fight demons
Aberdeen Press & Journal http://www.pressandjournal.co.uk/Article.aspx/1428982?UserKey=

Ronnie O'Sullivan talks of his agony behind victory
London Evening Standard http://www.thisislondon.co.uk/standard-sport/article-23753469-ronnie-osullivan-talks-of-his-agony-behind-victory.do



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 12:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bag si eu :

John Higgins – Ronnie O'Sullivan
Jamie Cope – Mark Allen
Ken Doherty – Neil Robertson
Joe Perry – Barry Pinches
Stephen Hendry – Mark Williams
Peter Ebdon – Mark Davis
Ding Junhui – Stephen Maguire
Robert Milkins – Mark King

Unul cu sufletul,restul cu mintea.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:


Unul cu sufletul,restul cu mintea.


Pun pariu ca ala cu sufletul e la prima partida !
Nu de alta dar si eu am pus la fel !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după meci

Mark King : „Când am ajuns la bila maro, m-am gândit hai să mă lansez – ca de obicei. A fost genul de meci pe care ai o șansă la o mie să-l câștigi și, de fapt, nici nu-mi aduc aminte să mai fi câștigat vreodată, în întreaga mea carieră, un asemenea meci. Lovitura la ultima bilă neagră n-a fost deloc ușoară, dar am simțit că pot s-o execut și, oricum, nu se mai punea problema să n-o încerc. M-am zis : asta-i o lovitură importantă, în bila asta sunt o grămadă de bani și o mulțime de puncte, n-am chef să plec acasă cu o înfrângere în decisiv, la ultima bilă neagră !

Unele lovituri ale lui Ricky m-au cam mirat – mai ales spre sfârșitul meciului, dar s-a văzut de la început că jocul nu-i mergea prea bine. În frame-ul al treilea, după ce ratase o bilă roșie, l-am auzit spunând Gata, am pierdut meciul. Mi s-a părut ciudat – era prea devreme să se dea bătut. E unul dintre adversarii pe care preferi să-i eviți fiindcă e un jucător foarte puternic – pe mine, de exemplu, luna trecută, la Shanghai, m-a învins cu 5-1 și asta jucând ca vai de lume. Noroc că înfrângerea aceea m-a ambiționat.”


Stephen Maguire : „Mă și mir cât de bine am jucat fiindcă nu mă așteptam să mă descurc. N-am mai putut pune mâna pe tac aproape o lună și de antrenat așa cum trebuie nu m-am antrenat decât începând de joia trecută. Orice victorie e un cadou. Acum, mă simt mai bine. Nu mă mai doare umărul și, în afară de o anumită lovitură cu sprijinul, pot să joc normal. Știu că o să vină ea și ziua în care Ding o să mă învingă, dar o să fac tot posibilul ca ziua aceea să nu fie poimâine !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrrghhh... Ce regal de snooker in aceasta dupa-amiaza. Si Eurosport refuza sa inregistreze meciul de fotbal in locul meciului de snooker. Moooo. Rolling Eyes

Ce poate fi mai frumos?

Din punctul meu de vedere la o masa avem o finala de Campionat Mondial. Joaca numarul 1 mondial cu numarul 2. Indiferent de ce zice clasamentul. Ronson (poate cel mai bun, talentat si spectaculos jucator, un personaj care joaca intr-o alta liga - in ciuda comportamentului sau) versus Higgins (campionul mondial en-titre, jucatorul despre care Ronson afirma ca e singurul care-l poate invinge - parca -, si cel mai constant jucator - nu am verificat inca daca in ultimii ani a existat vreun sezon in care el sa nu castige macar un turneu). SU-PERB ! Very Happy

Iar la cealalta masa doi lupi tineri, nesabuiti si cu un potential enorm.

Si daca tot suntem la capitolul pronosticuri... Very Happy

John Higgins – Ronnie O'Sullivan (desi e greu de zis)
Jamie Cope – Mark Allen
Ken Doherty – Neil Robertson
Joe Perry – Barry Pinches
Stephen Hendry – Mark Williams (si aici mi-a fost greu sa ma decid)
Peter Ebdon – Mark Davis (vaga banuiala Razz)
Ding Junhui – Stephen Maguire (speranta Razz)
Robert Milkins – Mark King (tot speranta)

Si acum ma duc sa cercetez daca pot vedea pe undeva online Ronson vs Higgie si sa citesc ce-o mai zis al lui O'Sullivan. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Mie 7 Oct 2009, 16:37, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Si acum ma duc sa cercetez daca pot vedea pe undeva online Ronson vs Higgie


http://www.fromsport.com/video-86909.html Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you kindly ! Very Happy Very Happy

LE: =))))))) Norocul tine cu cei indrazneti? Asa era? Ce conteaza, anyway? Ce joc...

LE 2: Ce papion are Higgie, zici ca-i Batman. Laughing Poate ca era o idee sa stick to the good old blue. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Mie 7 Oct 2009, 16:56, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb joc 5.Ce inchidere Shocked Embarassed Razz



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're welcome, Mrs Hendry. Very Happy

Dacă site-ul începe să facă mofturi, accesează-l din nou. Wink

Later : neașteptat de, pardon de expresie, câcâit joacă tinereii ăștia de la masa a doua !... Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

3-3! Mananc pepene galben si dau pronosticurile....Ronnie,Cope,Kendo ,Perry,Hendry,Ebdon,Ding si Milkins. Wink invingatori binenteles!!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012


Ultima modificare efectuată de către snookerclau la Joi 8 Oct 2009, 19:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din ce am vazut din Ronnie cu Higgins , adica pana la 2-2 si acum frameul de la scorul de 4-3 , stau si ma intreb cum e posibil sa se fi ajuns la scorul asta dupa atatea greseli ale lui Ronnie , as zice ca John si-a facut-o cu mana lui vazand ce pierderi de pozitie a avut in frameul asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfffff... Ce meci... LOL

Nu stiam ca pe Higgie il iubeste atata lume. Mai ales intr-un meci cu Ronson. Very Happy Interesting. Laughing

Era si pacat sa nu avem joc decisiv. Si totusi ma doare. Nu suport decisivul. Laughing

P.S. Putin stresant pentru Cope si Allen sa joace langa John vs Ronnie. Si nu pot sa nu ma intreb cine sunt cei trei spectatori care au ales acel meci. Laughing Laughing Si cu-atat mai neplacut tinand cont ca Allen si Cope chiar sunt niste jucatori cu stiluri foarte frumoase (din punctul meu de vedere).



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 7 Oct 2009, 17:40, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2009, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Pfffff... Ce meci... LOL

Nu stiam ca pe Higgie il iubeste atata lume. Mai ales intr-un meci cu Ronson. Very Happy Interesting. Laughing

Era si pacat sa nu avem joc decisiv. Si totusi ma doare. Nu suport decisivul. Laughing


Cum sa nu-l iubeasca, doar suntem in Scotia!!! Smile

... OMG!!! Ce tensiune!!! Taz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 4 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community