Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Sep 2009, 17:29    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Tot în Scoția, tot la Glasgow, dar la Kelvin Hall (foto). Din păcate, nu există (încă ?...) sponsor, așa că WSA are de umblat la capital...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 8 Oct 2009, 22:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Sep 2009, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru că e vorba de un turneu important, care s-a bucurat de o largă „acoperire" mediatică și a contribuit la finanțele & la renumele orașului Glasgow, ediția de anul trecut a intrat pe lista candidaților finaliști la Premiile Scaietele. Planta asta, după cum se știe, figurează în heraldica și în istoria Scoției : se povestește că, în vechime, un modest dar țepos scaiete i-a smuls un pătrunzător țipăt de durere unuia dintre invadatorii danezi, ceea ce l-a trezit din ațipire pe oșteanul scoțian care-și păzea fârtații războinici și, astfel, atacul noptatic & mișelesc al danilor a fost zădărnicit.

Există și un foarte prestigios ordin cavaleresc (similar Ordinului Jartierei, la englezi, adică acordat, în prezent, ca distincție pentru merite deosebite etc) intitulat The Most Ancient and Most Noble Order of the Thistle, adică Preavechiul și Preanobilul Ordin al Scaietelui) a cărui deviză este (pe bună dreptate, aș zice ! Wink ) Nemo me impune lacessit, care va’zică Nimeni nu mă atacă fără a fi pedepsit.

Premiile Scaietele (foto) se acordă din 1992, la diverse categorii legate de marketing (în special, în domeniul turismului). Pe lista scurtă ajung câte trei candidați / categorie. Din 2004 încoace, există și categoria Evenimentelor regionale și internaționale. Grand Prix-ul 2008 a fost nominalizat tocmai la această ultimă secțiune – Evenimente internaționale – alături de Senior Open Championship (care a avut loc la Troon – cum știu că în acest mic port se află și un destul de cunoscut teren de golf, presupun că despre o asemenea competiție ar fi vorba) și Golden Oldies World Rugby Festival (Edinburgh).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 23 Sep 2009, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Slavă Domnului că a câștigat și Ian McCulloch un meci ! Ultima lui victorie într-un turneu din Main Tour a fost cea de pe 23 ianuarie, în Turneul special de calificare pentru Masters. Ultima victorie într-un turneu de puncte a fost cea din data de 8 decembrie 2008, când a câștigat meciul din runda a 4-a a calificărilor pentru UK – după care, în șaisprezecimi, s-a retras din competiție pe motive de sănătate (Ali Carter câștigase prima sesiune cu 6-2).

Bravo, Ian ! Hai, Ian !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Joi 24 Sep 2009, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ian! Very Happy



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Sep 2009, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e ziua foștilor campioni mondiali : și Steve, și Graeme au pierdut la zero... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Sep 2009, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rezultatele tragerii la sorți a șaisprezecimilor Arrow Meciuri și rezultate http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=22111#22111



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 24 Sep 2009, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru calificarile lui Matthew Stevens si Ken Doherty. Very Happy Imi pare rau insa de Jimmy care a fost in mare forma in turneele de vacanta dar nu prea se regaseste in acest inceput de sezon. Crying or Very sad E drept ca a avut si un adversar dificil,pe Matthew Selt care s-a calificat din nou pe tabloul principal...Si mai impresionant mi se pare faptul ca in primul meci a fost condus cu 4-0 si totusi a revenit si a castigat. Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 27 Sep 2009, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Ma bucur pentru calificarile lui Matthew Stevens si Ken Doherty. Very Happy

Şi eu mă bucur, mai ales pentru Matthew, dar ambii vor avea meciuri grele împotriva lui Ding şi Selby, doi jucători care nu au început prea bine sezonul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 30 Sep 2009, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aw, ce lupte dureroase se duc acolo in calificari. Shocked Shocked Shocked

Nu tu Dale, Swail, Harold, Lee, Dott (ce se-ntampla cu Graeme anyway?! Shocked), Davis, Hawkins, J White, M White, Gray. In schimb Burnett, Joyce, Milkins, Selt si Campbell. Shocked Dintre ei numa' Milkins imi pare ceva mai dur. Si intentionat nu l-am pus pe Mark Davis, pentru ca stiu ce poate.

Yeah, well... Ca sa zic asa... Intr-un fel pacat pentru Burnett ca a picat cu Ronzo. Rolling Eyes Ma rog.

Oricum foarte "racoroase" aceste calificari.

Thanks pentru scoruri! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Oct 2009, 14:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu care vor fi scorurile la meciurile din prima zi, dar scorul general la nume e clar de pe acum : 5-3 în favoarea Sfântului Evanghelist Marcu ! Wink Laughing Dacă s-ar fi nimerit să iasă din urnă și numele lui Mark Allen, Mark Williams și Mark King, cel de-al doilea dintre cei patru evangheliști ar fi marcat o victorie la zero ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Oct 2009, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Maguire nu se simte bine. Medicii l-au anunțat, miercuri, că diagnosticul inițial nu a fost corect : nu e vorba de o serie de microhemoragii intramusculare, ci de o serie de microfracturi ale umărului. Scoțianul are dureri și, deocamdată cel puțin, rezistă datorită calmantelor. Cum deja a pierdut Mastersul de la Shanghai, Mags nu vrea să se retragă din turneu, dar va trebui să joace bolnav.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Stephen Maguire nu se simte bine. Medicii l-au anunțat, miercuri, că diagnosticul inițial nu a fost corect : nu e vorba de o serie de microhemoragii intramusculare, ci de o serie de microfracturi ale umărului. Scoțianul are dureri și, deocamdată cel puțin, rezistă datorită calmantelor. Cum deja a pierdut Mastersul de la Shanghai, Mags nu vrea să se retragă din turneu, dar va trebui să joace bolnav.



Ii tinem pumnii si ii dorim insanatosire grabnica!
Go Mags ,go!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bietul Mags!
Nici anul trecut nu i-a mers prea bine la Glasgow....



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mags e însă hotărât să lupte. A declarat că o să folosească energia provenită din... furie : „Anul trecut, am fost de-a dreptul furios pe mine însumi că am ieșit din competiție după primul meci. Nici n-am avut timp să mă bucur că joc acasă, fiindcă m-a dat gata tocmai presiunea de a evolua în fața alor mei. Nu mă pregătisem prea bine ba, în loc să mă concentrez asupra snookerului, am pierdut o groază de timp alergând după bilete pentru prieteni și cunoștințe. Sincer să fiu, m-am cam făcut de râs. De data asta, nu va mai fi așa. O să lupt din toate puterile.”

Păcat că nu stă prea bine cu sănătatea...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 3 Oct 2009, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se transmite pe undeva, la tv sau online?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 1 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community