Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 2 ]
Peter Lines
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 14 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 5 ]
Liang Wenbo
3%
 3%  [ 1 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
memarrytube



Data înscrierii: 08/Oct/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 21:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

au spus si comentatorii despre ronnie: cat timp a stat nebarbierit a castigat, acum nu-i mai merge jocul Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui memarrytube Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 21:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa au zis?
inseamna ca aici este explicatia
ca prea e logica..... LOL



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
memarrytube



Data înscrierii: 08/Oct/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

il cam bate higgo pe ronnie. chiar foarte rau. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui memarrytube Trimite mesaj privat
memarrytube



Data înscrierii: 08/Oct/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

parerea mea e ca ronnie nu a apucat sa se incalzeasca in jocul asta de s-a ajuns la o asa diferenta de scor. poate-o mai reduce din handicap pe ultima suta de metri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui memarrytube Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 22:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
asa au zis?
inseamna ca aici este explicatia
ca prea e logica..... LOL

La asta m-am gândit şi eu. Se verifică şi în Premier League...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fascinant Ronson asta. Nu inceteaza sa ma uimeasca. Si ce bine joaca Higginsul. Laughing Laughing Laughing Ratari si break-uri de peste 100 de puncte si iar, si iar. Razz

Uhhhhhh. Ronson e o enigma oricum. Nu prea sunt coerenta... M-au dat peste cap break-urile astea unul dupa celalalt cu acea nonshalantza specifica. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 12 Dec 2009, 22:22    Titlul subiectului: FABULOS Răspunde cu citat (quote)

Reportajul/montajul realizat de bbc în această pauză a fost MINUNAT. Este încântător să vezi profesioniști și de-o parte și de cealaltă la treabă.
FELICITĂRI BBC!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La bila roz din ultimul frame ratata de O`Sullivan s-a vazut ca exista un Dumnezeu. Daca castiga semifinala n-avea nici un merit nea racheta. De enervat pot sa ma enervez si eu intr-un meci de "norocul" adversarului. De bun simt totusi ca nu a mai jucat la snookere desi inteleg din comentariu ca mai avea nevoie de unul. Oricum pt mine tot farmecul meciului a fost eclipsat de acel joc 13.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De infarct semifinala asta !!!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci cu cantec... Si ce prestatie aberanta a lui John Higgins de la 8-4.

Nu-mi vine sa cred cat e ceasul. Nici n-am mancat. In fine, nu-mi pare deloc rau c-am urmarit acest thriller... Din pacate insa cu mari fluturari de pumn (si nu intr-un mod bun) la adresa lui John Higgins. Cred ca e inadmisibil ca la valoarea si pregatirea lui sa traga asa de aberant precum a facut-o de la 8-4, indiferent de ce-a facut Jan Verhaas (si ce frumos a putut juca inainte Higginsul). Pe de alta parte cred ca si la valoarea si pregatirea lui Ronson e aiurea sa nu intri cine stie ce in meci pana la 8-2 (intr-un meci de primul la 9). LOL


Pana la urma cica am fi avut o finala (pardon, semifinala Razz) echilibrata. LOL again Rolling Eyes

Frumoase break-urile de peste 100 de puncte si palpitant meci... Ce sa zici...

Poate din nou nu m-am exprimat prea coerent... Un meci cu multe break-uri de peste 100 de puncte, dar foarte ciudat. Oricum a fost interesant, iar revenirea lui Ronson a fost frumoasa (asa cum a fost ea).

S-ar putea ca acest meci sa il afecteze intr-un mod mai putin fericit pe Ronson (daca nu si pe Higgins). Sper sa ma inshel.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, nu s-a repetat finala GP 2005 cum spuneam in prima sesiune ci finala Masters 2006. Sad Rolling Eyes Fantastic a jucat Higgins in jocul decisiv. Cred ca bila neagra jucata peste bilele rosii a fost printre cele mai bune pe care le-am vazut vreodata intr-un moment de presiune maxima.Cum la fel de impresionante au fost loviturile lui Ronnie la bila verde si la cea maro din jocul 13. Applause Iar bila galbena reusita de Ronnie in acelasi joc 13 a fost una dintre cele mai norocoase lovituri pe care le-am vazut. Laughing In schimb ratarea la bila roz din ultimul joc cred ca o sa-l bantuie mult timp de acum incolo. Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 0:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-adevăr, interesant meci ! Formidabilă revenirea lui RO'S, remarcabilă și „revenirea mentală" a lui Higgo, care, la un moment dat, trebuie să fi avut impresia că luptă cu doi adversari. Evil or Very Mad

Regretabilă greșeala lui Verhaas... Ciudat și cât mult l-a costat ea pe scoțian, din punct de vedere emoțional. Cam mare vulnerabilitate pentru un campion atât de experimentat...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 2:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A remarcat bine domnul Ancuţa gestul lui Ronnie de la final: orice jucător din lume ar fi continuat lupta în jocul decisiv, având nevoie de un singur snooker, nu şi Ronnie. O'Sullivan a recunoscut într-un fel victoria lui John, a realizat faptul că acel joc 13 l-a afectat mult pe scoţian, deşi nici unul dintre cei doi nu a avut vreo vină, mai mult de atât, Ronnie a ştiut că a pierdut meciul pe mâna lui, la bila roz.
Pot spune că-i înţeleg şi aprob gestul. Higgins şi-a revenit undeva la începutul jocului decisiv (se vedea pe faţa sa), iar felul cum s-a descurcat acolo a fost extraordinar. Sub presiune, în momentele cele mai importante ale unui meci John este cel mai bun jucător din lume! De aceea este numărul 1 mondial.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 8:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pronosticuri pentru Ding-Higgins? Eu merg cu un 10-4 in favoarea campionului mondial, nu cred ca Ding va rezista presiunii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 9:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

memarrytube a scris:
au spus si comentatorii despre ronnie: cat timp a stat nebarbierit a castigat, acum nu-i mai merge jocul Very Happy


Pentru mine a fost o surpriza ca s-a barbierit ,si parca s-a si tuns,dar chiar daca ii purta noroc barba ,ca aspect nu prea il avantaja!
Dupa 6-2 din prima sesiune intuiam ca va reveni ,din pacate nu am putut sa vad sesiunea a doua nici frame-ul decisiv .....m-am trezit abia dupa ce se terminase transmisia-poate voi vedea reluarea -sper sa se dea .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community