Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 2 ]
Peter Lines
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 14 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 5 ]
Liang Wenbo
3%
 3%  [ 1 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Dec 2009, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing

Ce revenire formidabilă a reușit Mark Selby !!! Shocked 8) Dead & buried îl credeam. Dead & buried...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Dum 6 Dec 2009, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Jamie Choke. Nu credeam ca e posibil sa mai piarda la 8-4, da' na, uite ca n-a mai facut nimic. Bine, poate ca sunt eu partinitor aici, si Selby a jucat excelent in ultimele 5 jocuri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Dec 2009, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am impresia că Jamie mai are delucrat la partea mentală...

Reiau de pe pagina anterioară Wink Premiul "Sir Rodney Walker și Barry Hearn intră-ntr-un bar...”

Runda a 2-a
Ce credeți, oare ce-o fi gândind/spunând ?... Wink Laughing

Foto 1
Foto 2
Foto 3 (!)
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8

Invitație la fun. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Laughing Laughing Laughing Laughing

Ce revenire formidabilă a reușit Mark Selby !!! Shocked 8) Dead & buried îl credeam. Dead & buried...

Eu la de la 7-4, când s-a refăcut acel joc, nu m-am mai uitat. Îmi părea un Mark Selby terminat. Va fi cumva transmisă în reluare a doua sesiune? (mă interesează doar ultimele 5 frame-uri Smile)



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 1:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Premiul "Sir Rodney Walker și Barry Hearn intră-ntr-un bar...”

Runda a 2-a
Ce credeți, oare ce-o fi gândind/spunând ?... Wink Laughing

Foto 1
Foto 2
Foto 3 (!)
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8


1. (the setup) "Which one was I supposed to hit with the stick again? All this black 'n' white business is confusing the hell outta me."

2. (the hustle) "Come on, fork over the cash, bee-atch. I was lettin' you win."

3. "Rhaatid mon! Mi chose di wrong biznezz."

4. "My kung fu is better than yours!"

5. Ref: "Expecto Patronum!"

6. Ref: "Then I summoned a Kendo this big!"
Shaun: "That's nothing, mine's Tiger Woods."

7. Stephen: "Then all of a sudden he started hitting those balls like he'd been doing it all his life. There was nothing I could do..."
Steve: "Oh man, you didn't fall for THAT! It's the oldest trick in the book! Hah, bunkoed by Barack - wait till Barry hears about THIS..."

8. "Oh, the SEVEN times world champion. He's over there..."


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grozave pozele!LOL
Rory ar fi trebuit totusi sa se fotografieze in fata unui poster cu Casa Alba, nu cu Capitoliul, care e sediul Congresului.... LOL



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
Rory ar fi trebuit totusi sa se fotografieze in fata unui poster cu Casa Alba, nu cu Capitoliul, care e sediul Congresului.... LOL


Așa e. Nu sunt sigură, dar am impresia că fotografia e mai veche decât alegerea lui Obama la Casa Albă. Laughing Oricum, în contextul actual, alăturarea mi s-a părut amuzantă, chiar dacă e ușeur eronată (motiv pentru care am și pus semnul exclamării Wink ).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca meciurile de acum se termina asa cum au inceput Evil or Very Mad Shocked , toate pronosticurile mele pentru meciurile de azi sunt gresite! Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
manuel69kid



Data înscrierii: 05/Dec/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne ce meciuri.Oare vor mai reusi Fu si Ding sa revina ? Sad nu inteleg scorul raportat la diferenta de valoare Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui manuel69kid Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca stie cineva un stream va rog postati aici Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc, acum merge, aseara nu mergea Crying or Very sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2009, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Şi plecase pe un maxim în ultimul frame Ronnie, dar a ratat copilăreşte a 9-a bilă roşie...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 2:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu a jucat la nivelul la care mă așteptam. Șapte breakuri 60-80 în 12 frame-uri, asta nu e rău, dar a lipsit strălucirea. Niciun break 100(+)... Mai ales că bietul Matthew Stevens a ajuns umbra jucătorului care a fost cândva.

Apropo de asemenea breakuri, Ali Carter a ajuns la numărul 99. Și încă jucând cu un tac nou... 8) Încă un sutar și intră pe lista supermarcatorilor. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 7:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nu a jucat la nivelul la care mă așteptam. Șapte breakuri 60-80 în 12 frame-uri, asta nu e rău, dar a lipsit strălucirea. Niciun break 100(+)... Mai ales că bietul Matthew Stevens a ajuns umbra jucătorului care a fost cândva.



Cam asa e, dar mie mi se pare evident asupra carui aspect s-a concentrat Ronnie de la finala Ligii incoace: jocul de distanta. Consider ca un procentaj de 56-60%, nu numai in ceea ce il priveste este foarte, foarte bun.
Si vreo cateva lovituri de siguranta...
Poate ca Matthew resimtea mult mai din plin presiunea meciului, dat fiind ca (asa am inteles de la comentatorii nostri, ca mie mi-e extrem de peste mana sa fac calcule) de meciul asta depindea in mare masura pozitia in Top 16 provizoriu a lui Matt. Oricum, s-a cam chinuit galezul.

Dar asa reactii din public, demne de un meci demonstrativ, n-am mai vazut/auzit. Cel putin cand isi incerca Ronnie maxul, asa urale si ovatii...Inviorator, dar dupa aia m-am gandit ca se mai desfasurau trei meciuri acolo. Tz-tz.
Si totusi... Wink

Acum, cu Ebdon, ma intreb cum o reactiona Peter la atacul pe fata lansat de Ronnie inaintea semifinalei din Liga.
"Da, Judd e un jucator ofensiv...[...], nu ca Peter Ebdon, care te tine in scaun un secol pana face 12 puncte."
Se pare ca unele lucruri lasa urme permanente. Care poate n-ar fi trebuit exhibate asa.
Dar pe de alta parte, se stie ca Ebdon era/este unul din sustinatorii lui Sir Walker, asa ca politichia se amesteca si aici. Ca peste tot.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 4 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community