Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 2 ]
Peter Lines
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 14 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 5 ]
Liang Wenbo
3%
 3%  [ 1 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 8:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

"....... nu ca Peter Ebdon, care te tine in scaun un secol pana face 12 puncte."


Aici ii dau drepatate lui Ronnie , si sincer nu-i agreez pe acei jucatori care se gandesc prea mult pana executa o lovitura ,poate pentru ca nu am suficienta rabdare Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 12:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Dar pe de alta parte, se stie ca Ebdon era/este unul din sustinatorii lui Sir Walker, asa ca politichia se amesteca si aici. Ca peste tot.

Nu cred că o să fie influenţate meciurile în sine de politică.

danacateia a scris:

Aici ii dau drepatate lui Ronnie , si sincer nu-i agreez pe acei jucatori care se gandesc prea mult pana executa o lovitura ,poate pentru ca nu am suficienta rabdare

Problema nu este că stai mult până execuţi lovitura. Problema apare când o faci intenţionat, la limita regulamentului, deşi poţi juca mai repede.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia azi dimineață am reușit să văd înregistrările meciurilor.
Doamne Dumnezeule a revenit zeul sinonimelor și frazelor spuse de la cap la coadă și de la coadă la cap.
Fantastic ... a reușit să vorbească despre un eveniment din conducerea snooker-istică timp de două jocuri și 3/4.
Am redescoperit butonul "mute".
Păcat, celălalt (habar n-am cine era) în ciuda greșelilor mici promittea să facă echipă bună cu Dl.Bontea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acord.
Ar fi bine sa nu auzim decit jumatatea folositoare a comentariului..... Mr. Green
Butonul “mute” este “celebru, de pe acum”..... Mr. Green



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Acum, cu Ebdon, ma intreb cum o reactiona Peter la atacul pe fata lansat de Ronnie inaintea semifinalei din Liga. "Da, Judd e un jucator ofensiv...[...], nu ca Peter Ebdon, care te tine in scaun un secol pana face 12 puncte." Se pare ca unele lucruri lasa urme permanente. Care poate n-ar fi trebuit exhibate asa.

Dar pe de alta parte, se stie ca Ebdon era/este unul din sustinatorii lui Sir Walker, asa ca politichia se amesteca si aici. Ca peste tot.


Declarația putea să lipsească. Mai ales că, referindu-ne la acel sfert de finală, dacă unul dintre jucători a exgerat cu meticulozitatea, celălalt a exagerat cu mitocănia. De acord, resentimentele n-ar trebui exhibate așa. Rolling Eyes Laughing

Sincer, aici nu văd niciun amestec politică snookeristică-snooker. Peter Ebdon e demisionat din Comitetul de conducere acum câteva luni, în urma unor divergențe tocmai cu Sir Rodney. Jucătorul cel mai protejat de fostul boss a fost tocmai Ronnie O’Sullivan. Recunoscător, Ronnie O’Sullivan s-a numărat, acum, printre primii care să salute venirea lui Barry Hearn... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 15:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Problema nu este că stai mult până execuți lovitura. Problema apare când o faci intenționat, la limita regulamentului, deși poți juca mai repede.


Nu ma gandeam ca poate fi intentionat ,este o tactica pentru scoaterea din mana a adversarului?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cine este Mark Hughes?
o fi fratele lui Alan Hughes...... LOL



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Jucătorul cel mai protejat de fostul boss a fost tocmai Ronnie O’Sullivan. Recunoscător, Ronnie O’Sullivan s-a numărat, acum, printre primii care să salute venirea lui Barry Hearn... Wink Laughing


M-am gandit si eu la asta. Eh, pe de o parte Sir Walker indeamna la intelegere si ingaduinta dupa meciul cu Hendry de la UK, acum 3 ani si pe de alta parte Ronnie aplica eticheta de "amatori" si "cancer pentru sport" fostei conduceri.
Sigur, spunea exact ce au gandit jucatorii care au votat pentru schimbarea structurii consiliului, dar poate un picut de moderatie n-ar fi stricat.
Dar asa e Ronnie. Un Ronson diplomat ar fi o contradictie in termeni. Ar fi mai mult decat o crima. Ar fi o greseala. Wink

Cat despre meci, admirabil mi se pare felul in care s-a mobilizat O'Sullivan. Si la jocul de siguranta, si la atentia in breakbuilding, si la atitudinea rabdatoare. Iar Peter, jos palaria pentru faultul la bila rosie, pe cand juca bila roz peste susnumita sfera. Faulturi pe care nu le vede nimeni altcineva.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 20:02    Titlul subiectului: FURT Răspunde cu citat (quote)

la al treilea fault în jocul 4 i-a dat lu sullivan 4 puncte!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, am remarcat și eu ! A greșit scorerul și n-a mai stat nimeni să aritmeticească... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
cine este Mark Hughes?

Te referi la acest Mark Hughes? Este un personaj foarte cunoscut în fotbal. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Dec 2009, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Arbitrul belgian Olivier Marteel nu debutează azi. A debutat în Main Tour la UK Championship 2006 și n-a debutat cu bine : a declanșat un mic scandal și, de atunci, o vreme, a fost ținut mai în umbră. În 2006, „victima” lui a fost Ali Carter : era vorba despre meciul (din optimi) între acesta și Stuart Bingham. În sesiunea a doua, la pauza de după frame-ul al 12-lea (la scorul de 6-6), Ali a întârziat câteva minute – sub cinci ! – și Marteel l-a taxat cu un frame. Bingo l-a câștigat pe următorul și scorul a devenit 8-6. În ciuda șocului suferit, Ali a reușit să egaleze, dar a pierdut decisivul la bila neagră. Toată lumea fost de acord că arbitrul a exagerat, iar conducerea l-a invitat să mai stea pe tușă și să mediteze la pericolul excesului de zel. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Dec 2009, 3:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ladies & Gents, poftim la polllllll ! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Dec 2009, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am votat cu Ali Carter. Spre rusinea-mi, yet again, n-am vazut mai nimic din turneul asta si prezint un dezinteres de felul "Iar am uitat de snooker..." N-am putut nici macar sa privesc cu atentie la cele cateva fragmente pe care le-am prins pana acum. Si cu-atat mai jenant este acest lucru cu cat s-au facut atat de multe break-uri de peste 100 de puncte. Confused Sad Insa nu par sa pot iesi din starea asta, mai ales pentru ca am si niste treburi pe cap. Trist... Pare a fi foarte frumos turneul asta... Urmaresc insa cu mare interes scorurile, ca de obicei. Thank you, Clara ! Very Happy

Cat despre votul meu pentru Ali Carter... Evident este un vot intr-o oarecare necunostinta de cauza... Si nu stiu daca el ar avea cele mai mari shanse... Primul gand a fost spre Ronnie, dar de data asta m-am lasat condusa de dorinta mai mult decat subiectiva. Vreau sa castige Ali Carter. Baiatul asta sunt convinsa ca munceste foarte mult (nu ca restul n-ar munci), are si probleme (nu ca restul n-ar avea), dar mai presus de toate asteapta inca un titlu, pe care eu cred ca-l merita, din Februarie... Departe de mine ideea de-a fi fana Carter, dar chiar mi-as dori sa castige.

Mirifice motive, asa-i? Razz Laughing

p.s. Ar fi grozav si daca Magsimus, Selby sau poate chiar tanarul si nelinistitul Liang ar lua acest trofeu... Parca a mai sosit timpul pentru o fatza noua (nu ca as fi incantata in vreun fel de recenta reusita a lui Nelutzu, caci nu-s).

p.p.s. Habar n-am cine-i Peter Lines. Twisted Evil Laughing

p.p.p.s. Am editat acest mesaj de 100 de ori... Nu stiu unde eram eu sezonul trecut, dar cred ca am sters din minte victoria lui Ali impotriva lui JoJo. LOL Sau fara LOL. Ma rog. Razz Oricum raman la optiunile mele. Ali sa intareasca fundatzia pe care a pus-o in Februarie, Magsimus sa-si revina odata (ca multa lume asteapta) sau Selby sa castige si el mai cu talent pentru ca merita sa faca parte dintre cei mari. De Liang nu mai zic nimic. Oricum n-am niciun soi de motive serioase (in general, nu legat de Liang). Razz Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 9 Dec 2009, 17:53, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Dec 2009, 17:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
p.p.s. Habar n-am cine-i Peter Lines. Twisted Evil Laughing


Laughing Laughing Fruncea cozii, s-ar zice, Mrs Hendry : numărul 64 în clasamentul mondial oficial. L-am menționat, pe la NEWS – ultima dată, astă-vară, când Oliver, băiatul lui, a devenit campion U-14 al Angliei.

Mai știi ? Un al doilea Andrew Higginson ?... Nu mi-ar diplăcea deloc-deloc... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 5 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community