Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 2 ]
Peter Lines
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 14 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 5 ]
Liang Wenbo
3%
 3%  [ 1 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Dec 2009, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Tare. Poate ca Oliver o va lua pe un drum frumos. Pe de alta parte, asta am zis si despre Michael White... Pustiul mai are insa timp, parerea mea. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Dec 2009, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost cât pe ce să se lase de snooker (Peter Lines, I mean Wink ), dar a hotărât să mai facă o încercare și s-a înscris la PIOS. Asta acum doi ani. Acolo, a avut șansa de a sta nițeluș de vorbă cu defunctul antrenor Steve Prest. Despre și pentru Oliver (care are 13 ani). Steve Prest a început să se ocupe de băiat, dar și de tată. Din păcate, antrenorul a fost găsit mort în locuința sa, în acest an, la sfârșitul lunii mai. Avea doar 43 de ani. Rezultatele muncii lui se văd acum. Și la tată, și la fiu.

Peter se antrenează cu Simon Bedford, Kuldesh Johal și cu fostul campion european David Grace.

Pe lângă snooker : Peter e văr cu Garry Schofield, căpitanul Ligii de rugby a Marii Britanii. Dar el nu joacă rugby, ci fotbal – de 3-4 ori pe săptămână, într-o mică echipă locală, din Leeds.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Dec 2009, 3:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbe după sferturi

Stephen Maguire : „I-am arătat lui Peter tot respectul cuvenit, pentru că a câștigat câteva victorii importante ca să ajungă în sferturi. Cred că, săptămâna asta, sunt în creștere de formă deși, în ultima sesiune, n-am jucat prea bine și am fost un pic neglijent. La începutul acestei a doua sesiuni, când conduceam cu 6-2, am făcut o greșeală copilărească : m-am relaxat, crezând că meciul era deja câștigat. Bravo lui Peter că a revenit cu atâta forță ! Avusesem impresia că următoarele câteva frame-uri aveau să fie o simplă formalitate și, când colo, m-am trezit că scorul devenise 7-5 și că trebuia să mă pun serios pe treabă ! Dar m-am calificat în semifinale, așa că-i bine.

Mi s-a părut că niciunul dintre adversarii mei de până în acest moment n-a jucat la valoarea reală. Dacă situația asta o să se schimbe, o să am ocazia să văd dacă pot sau nu să le țin piept, fiindcă în fața unui jucător care face breakuri mari, e nevoie să-mi îmbunătățesc și eu jocul. Când am trecut la profesioniști, mi-am zis că n-aș vrea ca din palmaresul meu să lipsească titlul de campion al Regatului Unit și titlul de campion mondial. Primul obiectiv a fost atins, deci presiunea pentru atingerea celui de-al doilea a mai scăzut puțin... A fost minunat să câștig acest titlu, prima oară, în urmă cu cinci ani, dar ar fi și mai minunat dacă l-aș câștiga și acum, pentru a doua oară.”


Ding Junhui : „Am jucat bine – mai ales în ultimele două frame-uri. În restul meciului, am ratat multe lovituri ușoare, dar am continuat să lupt și mi-am păstrat concentrarea. Da, l-am învins pe Stephen, în ultimul nostru meci [la Grand Prix], dar toate celelalte meciuri de până atunci, le-a câștigat el !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 10 Dec 2009, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In afara de meciul lui Ronnie cu Ebdon si prima sesiune din sfertul de astazi cu Selby nu prea am prins nimic de la UK. Sad In fine, mi-a placut ce am vazut. Very Happy Acest turneu imi intareste impresia ca de cand a castigat ultima data Campionatul Mondial, Ronnie are un joc mult mai echilibrat chiar daca mai putin spectaculos. Rolling Eyes Destul de buna evolutia din prima sesiune, chiar am fost surprins de calitatea jocului de siguranta si a loviturilor de distanta. Surprised Breakbuilding de asemenea foarte bun chiar daca a a ratat 2 breakuri de peste 100: in jocul 5(pe care a fost chiar aproape sa-l piarda Evil or Very Mad ) cand a pierdut pozitia la o bila rosie si in jocul 7 cand a ratat bila neagra de pe punct. Angry Oricum, in continuare un meci greu. Confused Ca sa nu mai zic de ce o sa-l astepte in semifinale in cazul in care va ajunge acolo... Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 10 Dec 2009, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt varza la pronosticuri Laughing de aceea nici nu mai dau, dar ma bucur nespus pentru consistenta jocului lui Ronnie. Applause Nu ma asteptam sa il bata atat de categoric pe Mark, dar sunt sperante pentru semi-finala de sambata Wink . A cam exagerat cu repozitionarea acelei bile rosii, s-a cam prostit si l-a pus pe arbitru intr-o situatie neplacuta Confused . Oricum SUNT SUPER BUCUROASA Very Happy ! Sa vedem Snooker de calitate!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 10 Dec 2009, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îi va greu cu Higgins lui Ronnie dacă scoţianul îşi păstrează forma din meciul cu Liang. Totuşi, cred şi sper ca semifinala să fie echilibrată.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după sferturi

Ronnie O'Sullivan : „Scorul mă flatează – victoria n-a fost așa de ușoară pe cât se vede din rezultat. Mark a avut destule ocazii, numai că n-a profitat de ele. E o victorie, dar mi-e cam greu să mă simt fericit – nu mă simt nici măcar bucuros. Aș fi putut să joc mai bine.”

În legătură cu semifinalele : „Snookerul a fost binecuvântat cu prezența unor jucători care îl joacă așa cum trebuie el jucat. Primul dintre aceștia este, zic eu, Stephen Hendry. Într-un fel, el e un adversar mai comod fiindcă nu se complică abordând strategii foarte complexe : o lovitură de distanță la o bilă roșie, pe urmă una la o bilă colorată și gata cu frame-ul. John e altfel. Are un joc mai complex – e un jucător complet. În afară de asta, acum e și plin de încredere – își elimină adversarii de nu se văd. De fapt, dacă suntem în formă, amândoi – și el, și eu – avem cam 80-20 șanse, indiferent cu cine am juca. Pentru că amândoi simțim jocul și avem inspirație. Cât despre mine, dacă nu sunt în formă, mă poate bate absolut oricine. Dacă mă simt satisfăcut de felul în care îmi merge jocul – și asta chiar că mă face fericit ! – atunci iau din depozit multe lovituri inspirate. Doar că, uneori, nu le mai dau de urmă, iar atunci snookerul pare tare greu de jucat...”

John Higgins : „Azi, am furat vreo câteva frame-uri și, până la urmă, ele au decis soarta meciului. În loc de 3-1, scorul a devenit 4-0. În loc de la 4-1, a devenit 5-0. Au fost momente-cheie. Dacă însă o să-l am ca adversar pe Ronnie, va trebui să joc mult mai bine decât azi. Dar va fi meciul pe care-l doresc și-l aștept cu nerăbdare. Întotdeauna mă bucur să joc cu el. Așa a fost încă de când am devenit profesionist, așa va fi și sâmbătă. Uneori, câștigi câteva meciuri la rând, după care pierzi alte câteva – tot la rând. Poate c-o să-mi continui șirul victoriilor sau poate c-o să-mi încep șirul înfrângerilor... Sunt mereu conștient de faptul că înfrângerea mă pândește de undeva, după colț... Sper că n-o să dau nas în nas cu ea tocmai sâmbăta asta !...

Întotdeauna am spus că dacă joci prost într-un meci, n-ai nicio șansă să-l câștigi. Dar dacă-l ai ca adversar pe oricare dintre, să zicem, 98 la sută din jucători, poți să câștigi meciul chiar dacă nu joci foarte bine. Nu și dacă-l ai ca adversar pe Ronnie ! Cu el trebuie să joci la un nivel foarte ridicat, că altfel ești pierdut. Îmi doresc mult să mai câștig o dată titlul. Cred că am șanse, cu toate că e greu să-ți imaginezi niște semifinale cu jucători mai buni decât cei din acest an...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 0:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

De fapt, dacă suntem în formă, amândoi – și el, și eu – avem cam 80-20 șanse, indiferent cu cine am juca. Pentru că amândoi simțim jocul și avem inspirație.

Ce modest este Ronnie! Smile
Citat:

Cât despre mine, dacă nu sunt în formă, mă poate bate absolut oricine.

Aici are dreptate...

Citat:

Dacă însă o să-l am ca adversar pe Ronnie, va trebui să joc mult mai bine decât azi. Dar va fi meciul pe care-l doresc și-l aștept cu nerăbdare.

John pare foarte motivat. Sper ca şi Ronnie să fie...

P.S. Mă gândeam, nu s-a realizat niciodată un break maxim într-un meci Higgins - Ronnie, deşi potenţialul este imens. Această semifinală poate fi un început...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 1:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesante declaratii.
Ma bucur ca Ronnie a accedat in semifinale.
A fost o mare audienta care l-a suportat.
LOL



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 1:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Importurile lexicale care nu sunt, lingvistic, necesare se cheamă, cu un termen tehnic, „barbarisme”. Oricum, verbul „a accede” (am mai abordat subiectul ăsta) nu poate fi folosit la timpul trecut. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 2:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OMG, semifinala Higgie-Ronzo ! Pe asta o vad orice ar fi. Trebuie s-o vad. Nu de alta dar Higginsul, cel putin, a facut 3 breakuri de peste 100 de puncte astazi, iar Ronzo pare de neoprit, aproape indiferent de prestatzie. Ma rog, interesant in orice caz.

Si haida Magsimus... E timpu' pentru o finala tata... Si daca-i reamintesti celui din finala ca mai e un Magsimus care s-a intors, apai eu ash fi tare multumita. Very Happy Oricum nici nu concep sa pierzi cu Ding, ai auzit? M-am plictisit sa nu-mi iasa pronosticurile, fie si in joc decisiv. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta e chiar amuzanta: http://www.worldsnooker.com/uk_championship09_news-96259.htm?tid=146


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Martin .....
Chiar ca e amuzant premiul oferit de sponsor castigatorului......
cel mai avantajat ar fi Maguire, cu cele 89 kg ale sale ar castiga 4*89=356 placinte,iar cel mai "vitregit"Ding cu 4*69kg=276 placinte ,eu zic ca mai au timp sa se ingrase ,sau se ia in considerare greutatea de la inceputul competitiei,ca la box.
Ding chiar s-a gandit cum sa mai castige in greutate cu ajutorul hainelor,sau al unor bile de snooker pe care sa si le bage in buzunare Laughing Laughing Laughing !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca stia Stephen Lee.....



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Dec 2009, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Martin ! Very Happy Foarte nostim ! Simpatică declarația Dingulețului. Laughing

Dacă s-ar găsi un sponsor dintre producătorii de whisky...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 11 Dec 2009, 18:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 6 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community