Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cum ati devenit fani ai snooker-ului?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 11 Dec 2005, 13:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare bine ca am gasit in sfarsit curajul sa ma inregistrez si sa comunic cu voi prin intermediul acestui forum.
Trebuie sa recunosc ca-mi este putin rusine de faptul ca urmaresc tot ce se discuta aici de aproape un an, dar abia acum am simti ca este momentul sa particip si eu in mod direct.
Am descoperit snooker-ul urmarindu-l la Eurosport in urma cu vreo 2 ani, insa m-a "prins" in mod definitv si iremediabil incepand din ianuarie anul acesta, urmarind Masters-ul si victoria splendida a lui Ronnie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 11 Dec 2005, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit Mihaela! Ne bucuram ca ai gasit curajul sa te inregistrezi si speram ca de acum incolo sa devii cat mai activa pe acest forum si sa te simti cat mai bine aici. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 11 Dec 2005, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult!
Si eu nadajduiesc sa ma simt bine printre voi si acest lucru ma va ajuta sa fiu un membru cat mai activ pe acest forum minunat.
Si asta cu atat mai mult cu cat printre prietenii si apropiatii mei nu am pe nimeni care sa-mi impartaseasca pasiunea pentru snooker.

Macar printre voi sa-mi aflu si eu putin "alinarea" Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 11 Dec 2005, 14:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranta o vei gasi. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Dec 2005, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit!
Imi pare rau ca pana la prezentza lui Marius Ancuta la OTV nu am stiut de existenta acestui forum.Primul meci de snooker pe care l-am vazut a fost in 2003 la Campinatul Mondial.Daca nu ma insel jucau John Parrott si Quinten Hann.Am fost insa captivat de acest joc atunci cand l-am vazut pe Ronnie evoluand.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2005, 1:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Bine v-am gasit!
Imi pare rau ca pana la prezentza lui Marius Ancuta la OTV nu am stiut de existenta acestui forum.Primul meci de snooker pe care l-am vazut a fost in 2003 la Campinatul Mondial.Daca nu ma insel jucau John Parrott si Quinten Hann.Am fost insa captivat de acest joc atunci cand l-am vazut pe Ronnie evoluand.
eu prima data l-am vazut pe mark williams castigand turneul mondial daca nu ma insel....mi s-a parut un sport interesant dar nu ma gandeam ca o sa devin asa un fan al lui....abia cand l-am vazut pe ronnie mi-am dat seama....atunci ronnie era the rocket...m-a fascinat viteza si precizia lui....acum s-a mai linistit dar ramane pe primul loc in ceea ce priveste preferintele mele ca jucator...nu-mi place totusi ca s-a apucat de biliard si golf...mai bine se facea pilot de curse sau ceva...am vazut ca are talent si la condus...am vazut o data pe tv sport sau nu mai stiu pe ce post un joc de biliard in care juca si steve davis...am ramas foarte dezamagit de prestanta lui...nu imi placea nici atmosfera publicului...vorba lui stephen hendry...o maimutareala acest biliard....dar na, daca ies bani din asta...mai deviez putin de la subiect si ii dau iar dreptate lui stephen hendry cand a zis ca turnee ca Malta Cup nu ar trebui sa existe...normal ca sponsorii nu mai vin cand vad ca jucatorii joaca si pe cateva mii de lire...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2005, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da...adevarul este ca de cand m-am uitat shi eu la snooker pnetru prima data....s-au schimbat foarte multe (Inclusiv ca Ronnie a renuntzat la porecla de ,,The Rocket''). Dar schimbarile o sa faca parte din joc asha ca o sa ma obishnuiesc eu Wink . Parca mi-ar fi greu sa ma obishnuiesc cu Ronnie pe alt loc decat cel fruntash...dar dak el nu lupta pentru acel loc atunci Stephen merita cu prisosintza prima pozitzie din clasamentul general. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2005, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Da...adevarul este ca de cand m-am uitat shi eu la snooker pnetru prima data....s-au schimbat foarte multe (Inclusiv ca Ronnie a renuntzat la porecla de ,,The Rocket''). Dar schimbarile o sa faca parte din joc asha ca o sa ma obishnuiesc eu Wink . Parca mi-ar fi greu sa ma obishnuiesc cu Ronnie pe alt loc decat cel fruntash...dar dak el nu lupta pentru acel loc atunci Stephen merita cu prisosintza prima pozitzie din clasamentul general. Razz


Mda, s-a cam obisnuit Ronnie cu locul 1...nici eu nu mi-l imaginez pe alta pozitie... Razz ...
De ce o fi renuntat la porecla...? Ca mai are momente in care joaca repede...



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 15 Dec 2005, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poi de cand Ray Reardon il antreneaza Ronnie a adoptat o alta tactica...prima oara gandeshte apoi loveshte. Razz parca e mai bine asha ca de multe ori acest lucru i-a salvat frame-uri. Dar cum am mai spus-o dak Ronnie nu va lupta pentru prima pozitzie este de intzeles ca Hendry are drum liber. Smile Oricum nu ar fi un lucru rau sa se schimbe pozitzia. O mica schimbare poate ar prii... Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
alias78



Data înscrierii: 01/Mai/2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi 15 Dec 2005, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am așteptat tenisul la Roland Garros. Numai că a plouat. Și eram prea leneșă, să mă ridic, și să mă duc, să spăl farfuriile. Așa, că am rămas. Și am făcut bine. Paul a jucat cu Ali McCarter.
Cine știe, dacă Jimmy White ar fi jucat cu Hamilton, se poate, că n-aș fi rămas. Dar așa.......... Mi s-a părut interesant. N-am înțeles mare lucru, dar de ce există Internetul?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alias78 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Dec 2005, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alias78 a scris:
Cine știe, dacă Jimmy White ar fi jucat cu Hamilton, se poate, că n-aș fi rămas. Dar așa.......... Mi s-a părut interesant.


Nu, zău Question Exclamation



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Vin 16 Dec 2005, 4:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Poi de cand Ray Reardon il antreneaza Ronnie a adoptat o alta tactica...prima oara gandeshte apoi loveshte. Razz parca e mai bine asha ca de multe ori acest lucru i-a salvat frame-uri.
bine ca nu l-a antrenat ray cand a facut breake-ul maxim in 5:20 ...daca era antrenat pe vremea aia de Reardon nu cred ca mai reusea Ronnie asa o performanta...nu stiu ce sa zic...Ronnie a devenit campion mondial si cand nu era "antrenat" de Ray Reardon...la inceputul sezonului Ray zicea ca Ronnie poate castiga toate turneele din acest sezon...si uite ca au fost deja 3 sau 4 turnee iar ronnie nu a castigat nici unul... incluzand pot black-ul....mai bine tacea si il lasa pe ronnie sa joace ...in felul asta a pus o mai mare presiune asupra lui si se pare ca presiunea nu prea da rezultate...nu in felul acesta...

P.S. Lady Croft, imi place semnatura ta. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Dec 2005, 5:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înclin să fiu de acord cu ideea că Ray Reardon nu are on influență bună ... in the long run. DAR, dragilor, nu vă spune oare vouă ceva "adresa" următoare http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=14&start=435 Question Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 16 Dec 2005, 10:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

therocket a scris:

P.S. Lady Croft, imi place semnatura ta. Smile


*thanks.

*Sorry Clara. I got carried away Razz. Atat mai spun ca da sunt shi eu de acord ca uneori influentza lui Ray nu a fost buna! Acum Ronnie trebuia sa le incerce pe toate (relativ pe toate) asha alege shi el ce i se potriveshte. Razz Numa sa aleaga repede sa nu piarda prima pozitzie din clasamentul general. Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Vin 16 Dec 2005, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deja a pierdut prima pozitie Sad si probabil o sa se duca si mai la vale daca nu o sa mai aiba dorinta pt. a castiga...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community