Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Peter Ebdon
3%
 3%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
51%
 51%  [ 16 ]
Mark Williams
6%
 6%  [ 2 ]
Shaun Murphy
12%
 12%  [ 4 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
25%
 25%  [ 8 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 31

Autor Mesaj
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2010, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum, Ronnie e cel mai bun. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2010, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si Clara, nu sunt de acord cu tine, toata lumea se poate compara cu toata lumea dupa opinia ta. Nu cred ca poti compara un Tom Ford cu oricare din cei 5 jucatori pe care i-am enumerat. Imagineaza-ti cum ar arata snookerul fara O`Sullivan, Higgins, Hendry sau Williams, si asta nu strict la prezent, daca stai sa te gandesti in ultimii 10 ani, cum ar fi aratat jocul fara ei. Ai fi putut compara in termeni valoric ceilalti adversari? Poate numai Ken Doherty, Mathew Stevens, Paul Hunter sau Maguire ar fi mai aratat intr-adevar joc de calitatea pe care au aratat-o cei 4.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2010, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant...

Eu nu stiu cine s-ar putea compara cu Ronnie (cel putin in momentul asta), asa cum e el... Din mai multe motive, baiatul imi pare ca joaca in alta liga.

Asta insa nu schimba cu nimic faptul ca Selby i-a facut fata in cazul in care Ronnie era in forma (ma scuzati daca doua breakuri de peste 100 imi par forma... Stiu ca ar trebui sa fie minim 5 breakuri de acest fel intr-un meci de primul la 10, pentru orice jucator profesionist aflat in forma Laughing). Ba cu-atat mai mult il ridica pe Selbs.

Culmea e ca, in ciuda declaratiilor lui Ronzo, mie imi pare in continuare ca el are o mare constanta, doar ca n-o are in ceea ce vrea el s-o aiba. Eu tot cred ca aceasta constanta se manifesta prin faptul ca si atunci cand joaca prost tot bine joaca.

In plus, tot din punctul meu de vedere, atunci cand joci repede (evident avand si o experienta vasta), reusitele sunt mari iar ratarile monumentale.

Ce va face Selby mai departe depinde numai de el si de steaua sa (sau cum vreti sa-i ziceti). Indiferent insa de urmatoarele rezultate (desi parca-mi aduc aminte trei breakuri consecutive de peste 100 de puncte intr-o semifinala premier league impotriva lui Stephen Hendry, daca nu si alte reusite de acest gen), finala pe care a facut-o la Masters cred ca va ramane in istorie.

N-am fost fan Selby pana acum, dar baiatul nu cred ca poate fi trecut cu vederea, indiferent cu cine e comparat.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 10:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Perspectiva lui Mark Selby:
http://uk.eurosport.yahoo.com/snooker/mark-selby/article/381/

...ale carui declaratii sunt elegante si demne de un gentleman, iar comentariul cu privire la startul fulgerator al lui Ronnie din arena are o doza suficienta de critica subtila.

Au mai facut si alti mari jucatori figura cu fuga din arena inainte de decernarea trofeului.

A lot has been made of Ronnie's behaviour after the match. He did not stay in the arena to see me get my trophy.

I think he did it because it is such a big tournament and I imagine he was absolutely gutted to have lost a 9-6 lead in a final. I know I would have felt that way if it had happened to me.

However, I'd also like to think I would have shown a little bit more respect at the end. We are paid to play in these events, that's our job, and if Ronnie had won I would have stayed to applaud him.

Ronnie then said after the match that he doesn't think I can win the World Championship because I suffer from the same problems with consistency as him.

Well I'm not trying to sound funny, but I think I'll take what he said as compliment.

For me Ronnie is among the top two or three greatest players to have played the game, I have massive respect for him as a player, and if he is putting me in a similar position to him, then, as I said, I'll take it as a big compliment.

When it comes to my game, I don't mind having the same problems as him.


Senzatia mea e ca rivalitatea creata in ultimele doua sezoanel intre Ronnie si Selby nu poate fi decat benefica pentru snooker. Sper doar sa nu ajunga la nivelul Alex Higgins/Dennis Taylor (don't shoot, don't shoot!). Si sa nu fie caracterizata de evenimente meschine, cum e aceea intre Murphy si Maguire.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite cum se compenseaza. Stabilitatea mentala a lui Selby ii aduce trofee (si ii va aduce in viitor o gramada) dar instabilitatea lui Ronnie ii da momentele pentru care Mrs.Hendry spune ca joaca intr-o alta liga. Ronnie e la fel si la masa de joc si la masa din bucatarie, asa ca nu poate fi acuzat de arganta, inconstanta sau orice altceva. Asa e el. Daca ar juca tot timpul ca in acele momente ale lui de glorie, ar fi robot. Intrucat nu e robot, nu poate sa joace mereu la fel.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

V-ati intrebat vreodata daca Ronnie nu e implicat intr-o "afacere" cu casa de pariuri? Nu stiu, cred ca ar putea sa faca multi bani. Sa fim seriosi? Cati dintre voi ati crezut ca o sa castige Selby? Cati dintre oameni au pariat pe Selby, si cati pe Ronnie?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WeeDoo a scris:
V-ati intrebat vreodata daca Ronnie nu e implicat intr-o "afacere" cu casa de pariuri? Nu stiu, cred ca ar putea sa faca multi bani. Sa fim seriosi? Cati dintre voi ati crezut ca o sa castige Selby? Cati dintre oameni au pariat pe Selby, si cati pe Ronnie?


Eu am mizat pe Mark Selby (nu am pariat, doar am pronosticat) , desi sunt FAN Ronnie O'Sullivan! Daca il cunosti bine pe Ronnie stii ca poate sa piarda! Deci nu se pune problema absolut deloc (parerea mea, cel putin) ca ar fi implicat in vreo afacere cu case de pariuri!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm, Ronnie de obicei isi lauda adversarii dar se pare ca pe Selby nu il inghite deloc. Laughing Rolling Eyes Si dupa finala de la Welsh a zis, din cate imi aduc aminte, ca nu crede ca Mark este un jucator talentat si ca practica un snooker negativ la fel ca Dott si Ebdon... Confused Legat de ultima declaratie, ca Mark Selby nu va mai castiga multe turnee, acelasi lucru l-a spus si despre el deci pana la urma nu este chiar atat de grav. Laughing Cat despre faptul ca nu a mai stat la festivitatea de premiere, nici eu nu m-am mai uitat la ea si asta nu din cauza orei tarzii. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristianaRo, pai tocmai asta-i ideea, nu in urma infrangerii din acest meci am zis treaba asta cu agentiile de pariuri, ci tocmai pentru ca de ani de zile am vazut ca in fiecare sezon joaca super bine la anumite turnee, si uneori, pierde cu un adversar de-ti sta mintea in loc, asta este motivul in care ma gandesc ca ar fi posibil sa fie implicat in asa ceva. Ganditi-va bine, ai posibilitatea sa castigi intr-un turneu 250.000 lire sterline (castigand turneul), sau ai varianta cealalta sa joci cu un adversar mai slab cotat si sa pariezi impotriva ta 250.000 si sa iei inapoi 1.000.000 care are fi varianta pe care ai alege-o? Macar asa din cand in cand un pic? O data, de doua ori pe sezon. Asta e o varianta, pentru ca nu pot sa-mi explic cum pierde cateodata intr-o runda din inceputul unui turneu cu un adversar slab care are cota foarte mare impotriva lui.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WeeDoo, nu pot sa fiu de acord cu tine! Poate tin prea mult la Ronnie si sunt subiectiva, dar nu cred asa ceva! Resping aceasta idee!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WeeD: Smecherii cu case de pariuri se pot face, dar nu la sumele alea. Orice pariu mai mare de cateva sute de lire/dolari/euro/etc. e scrutat cu mare atentie de respectiva casa. Un pariu de 250k, adica mai mare decat premiul pentru castigarea turneului, cu siguranta ar duce la blocarea meciului la casa respectiva. Sunt sigur ca jucatorii pot sa dea informatii pretioase cunoscutilor, sau chiar sa aranjeze ei "blaturi", dar sumele de obicei sunt moderate, in primul rand ca sa nu atraga atentia.

Cristina: Imi pare rau sa te dezamagesc, dar coruptia exista la orice nivel si la orice scara. Fiecare om isi are pretul - doar ca unii aparent sunt incoruptibili fiindca pretul lor e mai mare decat s-a vrut vreodata a se "investi" in ei. N-as fi surprins ca Ronnie sa arunce meciuri pe sume mizere, doar de dragul de-a o face, fiindca e clar ca are cateva doage lipsa, sau macar gaurite.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MarT: Corect, orice suma care depaseste cateva sute de lire/dolar/euro intra deja la banieli, insa nu este singura varianta sa mearga el la o agentie si sa parieze o suma de bani, poate exista varianta ca sa "lucreze" impreuna cu agentia de pariuri si acesta sa-i plateasca suma respectiva. Este cat se poate de evident ca nu ar putea sa mearga sa depuna el o suma de bani la o agentie, poate eventual daca ar avea ceva prieteni care s-o faca, dar nici atunci, ramane totusi varianta cu "munca alaturi de agentie".

Cristiana: Imi cer scuze, nu am vrut sa te ofensezi cu ceva, si eu sunt fan Ronnie, prin faptul ca spun ca ar putea sa fie mana in mana cu o agentie de pariuri nu inseamna ca sunt impotriva lui, de fapt gandeste-te, nu ar fi el chiar prost daca ar face treaba asta. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze, acuma am observat ca am mancat cateva litere pe acolo. Mi-e chiar foame. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 18:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu sunt un fan al d-lui O’Sullivan, dar de la a-i reproșa că e necioplit până la a-l acuza că ar fi necinstit este o cale tot atât de lungă ca de la respectarea unei opinii raționale la ban-ul definitiv de pe forum.

În lipsa unei dovezi concrete, orice asemenea acuzație publică reprezintă un caz clar de calomnie, care, până la a contraveni legii penale, contravine regulilor forumului ( http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=234 ).

Gata cu insinuările, domnilor ! Nu suntem în Soccerland, ci în Snookerland !

Orice mesaj care va continua linia insinuărilor și acuzațiilor că Ronnie O'Sullivan ar vinde meciuri va fi șters imediat, iar autorul va beneficia de un timp de reflecție în afara forumului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2010, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In absenta oricaror informatii si apetenta pentru pariuri, nu pot decat sa spun ca, din perspectiva umana si a jocului din finala, ideea mi se pare de neconceput.
Adica Ronnie, care aude inca de la 17 ani "Tac-tu e la racoare!" si care a incercat sa se distanteze cat a putut de trecutul patern, sa se apuce de vandut finale de turneu de MT.
Si sa riste sa-si piarda sponsorii, sa fie dat afara din circuit si sa iasa din joc pe usa din dos!!

Si numai din cauza bilei verzi din jocul 18? Oricine i-a studiat jocul si stilul lui Ronnie si a fost atent la declaratiile ante- si post-meci (ca printre o multime de balarele se ascund informatii foarte adevarate despre forma lui) stie ca nu era in forma lui clinica. Aceea in care inconjoara masa precum un rechin prada.
Ronnie isi dorea foarte mult sa castige, si in stil mare; i-au iesit niste lovituri fanteziste cu procentaj de reusita mic (snookerul angulat din acel joc, de exemplu), n-a mers deschiderea, n-a mers siguranta.
Daca ar fi castigat, ar fi fost o victorie baroca. Nu clasica.
Si a pierdut pentru ca s-a lasat dominat de emotii si pentru ca Selby a reusit sa si le controleze mult mai bine.


Clara,

Citat:
Nu suntem in Soccerland, ci in Snookerland!


Notworthy Applause
Multumesc.
Aici nu circula valize.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Următoare
Pagina 13 din 15

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community