Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Peter Ebdon
3%
 3%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
51%
 51%  [ 16 ]
Mark Williams
6%
 6%  [ 2 ]
Shaun Murphy
12%
 12%  [ 4 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
25%
 25%  [ 8 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 31

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Oct 2009, 22:37    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Acest turneu de calificare e „special" pentru că nu deschide calea spre rundele finale unui număr de 16 jucători, așa cum se întâmplă la toate celelalte calificări premergătoare turneelor de puncte. Este un turneu în toată legea, cu o primă rundă, șaisprezecimi, optimi, sferturi, semifinale și finală. În rundele de la Arena Wembley ajunge un singur jucător : campionul acestui turneu special, care campion primește, ca premiu principal, un wildcard.

Cel de-al doilea wildcard la Masters este la dispoziția WSA. De regulă, el este acordat unui jucător (evident, din afara Topului 16) fie pe criteriul popularității, fie pentru că s-a ilustrat printr-o performanță deosebită în prima parte a sezonului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 13 Ian 2010, 23:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Oct 2009, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A început turneul special de calificare ! Scuze pentru întârziere – weekend prelungit ! Wink Laughing

Primul meci s-a și încheiat. Arrow Meciuri și rezultate http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=596



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 9:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la rezultate:
Anthony Hamilton 5–0 Barry Pinches

BREAKURI 100(+)
137 Barry Pinches

Cum a facut Barry Pinches break de peste 100 de puncte daca a mancat bataie la 0 ? Shocked Sau e 5-1 scorul ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
De la rezultate:
Anthony Hamilton 5–0 Barry Pinches

BREAKURI 100(+)
137 Barry Pinches

Cum a facut Barry Pinches break de peste 100 de puncte daca a mancat bataie la 0 ? Shocked Sau e 5-1 scorul ?


Probabil acel break de peste 100 a fost facut in optimi, atunci cand l-a invins pe Robert Milkins cu 5-4, si nu in sferturi.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au fost învinşi şi Jimmy White şi Matthew Stevens în calificări. Ce păcat...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Au fost învinși și Jimmy White și Matthew Stevens în calificări. Ce păcat...

Si mie imi pare rau atat pentru ei cat si pentru noi... Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
De la rezultate:
Anthony Hamilton 5–0 Barry Pinches

BREAKURI 100(+)
137 Barry Pinches

Cum a facut Barry Pinches break de peste 100 de puncte daca a mancat bataie la 0 ? Shocked Sau e 5-1 scorul ?


La o privire mai atentă, vei remarca, sunt convinsă, faptul că, asemenea tuturor celor calificați în sferturi, Barry Pinches a jucat două meciuri în aceeași zi : meciul din optimi, pe care l-a câștigat și cel din sferturi, pe care l-a pierdut la zero. Tu în care meci crezi că a fost marcat acest break de 137 ? Wink Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Manastire-ntr-un picior ,ghici ciuperca ce-i ? Laughing
Daca break-urile erau pentru ambele faze ,optimi si sferturi e cat se poate de clar! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cam pierdut trenul pronosticurilor – semifinalele au început deja... Oricum, în chip de campion-wildcardist-la-Masters, am putea avea fie un fost participant foarte experimentat – Anthony Hamilton (simpaticul Șerif din Pottingham este unul dintre cei mai buni realizatori de breakuri mari : locul 10 – all time ! – în clasamentul 100plus, fie un debutant. Iar dacă acest debutant ar fi Rory McLeod, el ar deveni primul jucător negru calificat la Masters (după ce, astă-primăvară, a fost primul jucător negru calificat în fazele crucibliene ale Campionatului mondial).

Dacă e cineva care să semene cu (sau chiar să-l întreacă pe) Mark Williams în atitudinea laid back, Anthony e omul ! Laughing Dar parcă mi-ar plăcea să-l văd la Wembley fie pe roșcatul Ben Woollaston, fie pe domolul Andrew Higginson... Wink Laughing Pentru cel dintâi, aerul de Masters s-ar putea să fie, deocamdată, un pic prea rarefiat...

Later : Deci ne-am asigurat de un debutant la Wembley Arena. Mai târziu, după UK, o să vedem și cine va primi cel de-al doilea wildcard. Poate tot un debutant... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Oct 2009, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finala Turneului de calificare

Pentru Rory (pe care Rob Walker l-a poreclit The Highlander din cauza faptului că poartă același nume ca și al eroului de serial Duncan McLeod), e primul titlu dintr-o carieră pro care deja numără 18 ani. N-a fost să fie într-o competiție de puncte, dar turneul de calificare pentru Masters are un statut aparte și împrumută ceva din aureola de glorie exclusivistă a acestuia. La urma urmei, chiar și în absența punctelor – sau unor premii mai substanțiale – turneul se bucură de o meritată respectabilitate.

Cei doi finaliști au dus un război de uzură foarte îndârjit și lipsit de fluență (al doilea frame a durat 50 de minute), iar Andrew nici n-avusese timp să-și revină după semifinala la fel de dificilă cu Anthony Hamilton – alt meci-maraton, în care cel de-al șaptelea frame a durat 70 de minute.

Rory a declarat că a fost ajutat – ca înaintea mai tuturor meciurilor grele – de ascultarea unor versete din Coran. „Sunt cuvintele Creatorului și îmi aduc multă liniște,” spune el – influența mediului în care a trăit aproape întreg sezonul trecut, când a locuit în Qatar și a lucrat intens cu tinerii jucători de acolo. Este în continuare antrenorul oficial al „lotului național” qatarez, dar acum locuiește în Anglia, alături de soțioară și de cei trei copilași ai lor.

Rory McLeod : „De multă vreme aștept să câștig și eu un titlu la profesioniști. Am câștigat o mulțime de competiții pro-am, dar niciuna nu se bucură de un asemenea prestigiu. Toți jucătorii își doresc să joace la Wembley – aproape la fel de mult pe cât își doresc să joace la Crucible. Am fost la Masters numai ca spectator : în 2001, când m-am dus să-l văd pe Paul Hunter. Ce atmosferă minunată e în arena aceea ! Participă numai jucătorii cei mai mari. Sunt foarte, foarte fericit că m-am calificat și, sincer să fiu, nici nu-mi pasă dacă finala a fost frumoasă sau urâtă. Important e că am câștigat-o.”

Andrew Higginson : „În finală, pur și simplu n-am mai fost în stare să joc. Păcat că am parcurs un drum atât de lung pentru ca, până la urmă, să nu mă aleg cu nimic...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Campionul nu-și va apăra titlul ? Arrow http://uk.eurosport.yahoo.com/14122009/58/o-sullivan-skip-masters-big-brother.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 12:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Shocked Campionul nu-și va apăra titlul ? Arrow http://uk.eurosport.yahoo.com/14122009/58/o-sullivan-skip-masters-big-brother.html




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Shocked Campionul nu-și va apăra titlul ? Arrow http://uk.eurosport.yahoo.com/14122009/58/o-sullivan-skip-masters-big-brother.html


Shocked Interesant! Dar eu cred ca se va plictisi repede!
(Cred ca asta a vrut sa spuna si Miss Chigwell)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca este o gluma.... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca reactia pe care a avut-o Miss Chigwell este cea mai corecta in aceasta situatie. Laughing Si eu sper sa fie o gluma, desi nu m-ar mira ca stirea sa se adevereasca. Neutral Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Următoare
Pagina 1 din 15

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community