Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Premiul Oscue - Turneul de calificare pentru Masters

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Oct 2009, 15:12    Titlul subiectului: Premiul Oscue - Turneul de calificare pentru Masters Răspunde cu citat (quote)

La sugestia lui Zsolt, o să avem câte un thread de predicții separat, pentru fiecare turneu. Premiul Oscue – adică imaginea de pus la semnătură – va trece de la un câștigător la altul, pentru că, așa cum argumentează Zsolt, „dupa mai multe turnee o sa aiba fiecare cate un premiu Oscue. O sa fie atunci peste tot plin cu acest trofeu. Parerea mea e ca daca fiecare are acest trofeu nu mai are asa valoare si nu mai e asa de interesant. Ar fi mai bine, de exemplu, ca trofeul sa se dea de la unul la altul iar in semnatura sa apara doar titlul castigat.

Exemplu :

La Cataline, semnatura de acum este asa:
Premiul Oscue Primul laureat al Premiului OSCUE pentru pronostic snookeristic. Premiul Oscue: Grand Prix 2009



Iar dupa urmatorul turneu (daca nu el e castigatorul) doar asa: Primul laureat al Premiului OSCUE pentru pronostic snookeristic. Premiul Oscue: Grand Prix 2009

In timp ce la noul castigator asa:

Premiul Oscue Premiul Oscue: UK 2009

Daca mai castiga Cataline unul (de ex la UK) atunci va fi:
Premiul Oscue Premiul Oscue: Grand Prix 2009, UK 2009"

Deci, până la finala UK 2009, premiul rămâne în semnătura lui Cataline, după care, el îl va pasa altcuiva – sau, cine știe, îl va păstra în continuare, adăugându-i și cuvintele „UK 2009”.



POFTIM LA PRONOSTICURI, LADIES & GENTS ! GOOD LUCK & HAVE FUN ! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 19 Dec 2009, 0:13, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 27 Oct 2009, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ben Woollaston – Liu Song
Martin Gould - Michael Holt
David Gray - Jimmy White
Rory McLeod - Ricky Walden
Anda Zhang - Andrew Higginson (deoareșce l-a batut pe Judd)
Matthew Stevens - James Wattana
Joe Jogia - Anthony Hamilton
Robert Milkins - Barry Pinches

Iacă-tă pronosticurile mele Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 28 Oct 2009, 8:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata pronosticul meu nemodificat (noblesse oblige)!

Deci incepem pronosticurile?
Asa, de incalzire ,pana la Masters!
Șaisprezecimile

Barry Hawkins – Ben Woollaston
Fergal O'Brien – Liu Song
Gerard Greene – Martin Gould
Michael Holt – Michael White
Stephen Lee – David Gray
Ian McCulloch – Jimmy White
Rory McLeod – Daniel Wells
Ricky Walden – Bjorn Haneveer


Dave Harold – Anda Zhang
Judd Trump – Andrew Higginson
Matthew Stevens – Simon Bedford
Stuart Bingham – James Wattana
Joe Swail – Joe Jogia
Anthony Hamilton – Matthew Couch
Jamie Burnett – Robert Milkins
Jamie Cope – Barry Pinches
Sper sa am procentaj mai mare decat tura trecuta!

rezultate saisprezecimi : 8/16

Si pentgru ca asa m-a rugat Zsolt ,urmatorul pronostic il trec tot aici
deci : pronostic Optimi

Ben Woollaston – Liu Song
Martin Gould – Michael Holt
David Gray – Jimmy White
Rory McLeod – Ricky Walden
Anda Zhang – Andrew Higginson
Matthew Stevens – James Wattana
Joe Jogia – Anthony Hamilton
Robert Milkins – Barry Pinches



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 28 Oct 2009, 11:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata si pronosticurile mele pentru optimi:

Ben Woollaston – Liu Song
Martin Gould – Michael Holt
David Gray – Jimmy White
Rory McLeod – Ricky Walden
Anda Zhang – Andrew Higginson
Matthew Stevens – James Wattana
Joe Jogia – Anthony Hamilton
Robert Milkins – Barry Pinches



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 28 Oct 2009, 11:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ben Woollaston – Liu Song
Martin Gould – Michael Holt
David Gray – Jimmy White
Rory McLeod – Ricky Walden
Anda Zhang – Andrew Higginson
Matthew Stevens – James Wattana
Joe Jogia – Anthony Hamilton
Robert Milkins – Barry Pinches

In ideea ca voi fi acceptat si eu si nu incal vreun punct din regulament Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 28 Oct 2009, 12:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ben Woollaston – Liu Song
Martin Gould – Michael Holt
David Gray – Jimmy White
Rory McLeod – Ricky Walden
Anda Zhang – Andrew Higginson
Matthew Stevens – James Wattana
Joe Jogia – Anthony Hamilton
Robert Milkins – Barry Pinches

si ale mele.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 6:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am fost pe faza, dar niciodata nu este prea tarziu. Very Happy Deci:

Ben Woollaston – Rory McLeod - check
Andrew Higginson – Anthony Hamilton - check

Din pacate finala am ratat-o... Sad
Pana acum 2/2..... ne vedem pe tabloul principal



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011


Ultima modificare efectuată cataline la Vin 30 Oct 2009, 1:33, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 8:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rezultate optimi: 5/8
Din pacate la sferturi am declarat forfait (din neatentie)!
Ca sa nu patesc la fel si cu finala am s-o intuiesc .

Semifinalele (best of 9)

Ben Woollaston – Rory McLeod
Andrew Higginson – Anthony Hamilton

FINALA(best of 11)
Andrew Higginson - Rory McLeod



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Oct 2009, 11:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate la sferturi nu am fost atenta. Sad
Semifinalele:
Ben Woollaston – Rory McLeod
Andrew Higginson – Anthony Hamilton

Later edit (dupa ce am aflat rezultatul semifinalelor):
Finala:

Andrew Higginson - Rory McLeod



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 30 Oct 2009, 8:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rezultate Semifinalele :2/2 si la mine
REZULTAT FINALA:
Am intuit finala dar nu si castigatorul ei
Felicitari barbosului Rory McLeod,care sa speram ca va dansa mai mult decat o vara (a se citi "un tur")la master!

rezultat final pronosticuri:
8/16 ; 5/8 ;0/4(nu am pronosticat) ;2/2 ;0/1
total :15/31 adica in procente 48,30%
asa de incalzire a fost binisor dar trebuie sa ma mai perfectionez!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Dec 2009, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inițial, am vrut să fie un singur concurs Oscue pentru turneul de calificare și pentru turneul propriu-zis, dar ideea lui Zsolt e mai bună : vom declara un câștigător Oscue pentru acest turneu, iar pentru competiția de la Wembley Arena, începem un alt concurs Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=23367#23367


Șaisprezecimi
Dana : 8 din 16

Optimi
Dana : 5 din 8
Ronniefan : 5 din 8
Claudia : 4 din 8
Cristina : 4 din 8
Epure : 4 din 8

Semifinale
Dana : 2 din 2
Cataline : 2 din 2
Cristina : 1 din 2

Finala
Nimeni n-a fost inspirat... Wink


DANA este laureata Premiului Oscue pentru pronostic snookeristic la Turneul special de calificare pentru Masters 2010 !


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Applause Majoreta Felicitări, Dana ! Majoreta Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 19 Dec 2009, 8:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum frumos a remarcat Cosmin , "gheata a fost sparta" si de acum incolo orice se poate intampla!
Acest al doi-lea premiu m-a luat prin surprindere ,deoarece si uitasem de calificari ,asa incat am ramas Shocked !
Multumesc pentru felicitari!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Dec 2009, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În ordine cronologică, am impresia că acesta a fost primul tău Oscue, Dana. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 20 Dec 2009, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
În ordine cronologică, am impresia că acesta a fost primul tău Oscue, Dana. Laughing

Asa este ,dar si eu uitasem de turneul de calificare ,deoarece incepusera alte competitii !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » The Masters 2010 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community