Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez 2010 ?
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
35%
 35%  [ 10 ]
Mark Selby
10%
 10%  [ 3 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ali Carter
10%
 10%  [ 3 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
25%
 25%  [ 7 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 1:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe după sferturi

John Higgins : „Sunt fericit. Acum nu mai mult de doi ani, s-ar fi zis că mă îndepărtez definitiv de primii jucători din top... Azi, au existat câteva frame-uri foarte importante. Ca jucător, încă din clipa în care ai executat lovitura de deschidere, știi că adversarul tău o să realizeze, imediat, un break de 50-60, dar că o să mai ai și tu șanse. Cam de asemenea factură au fost și frame-urile pe care i le-am furat lui Mark, în acest meci – tocmai frame-urile care, în fond, au contat cel mai mult. El n-a prea făcut greșeli și totuși am reușit să-l las în urmă.

În acest moment, joc bine, iar semifinala e o ocazie foarte bună de a demonstra acest lucru. Cred că va fi o sală plină și sper să fie și un meci bun. Sigur că-mi face plăcere să-l am ca adversar pe Ronnie, că doar e cel mai bun jucător din lume !”


Stephen Maguire : „Cred că e, de departe, cel mai bun meci al meu din acest sezon – nu că aș fi fost prea grozav în celelalte ! Sunt foarte fericit și simt că am jucat foarte solid. Loviturile de siguranță au fost bune și nu-mi aduc aminte să fi ratat nici vreuna dintre cele de distanță. În plus, am reușit și câteva breakuri mari. Sunt bucuros că am putut să încep meciul în forță – asta m-a ajutat să scap mai repede de emoții și să-mi găsesc ritmul. Nu mi-a stricat nici faptul că Mark a avut nevoie de mai mult timp până să se liniștească și să intre și el în meci. Sunt convins că ar fi putut să răstoarne scorul : după cum am constatat eu, de-a lungul anilor, atunci când ești la un pas de înfrângere și totuși îți revii, poți să fii aproape sigur că sfârșești prin a câștiga și trofeul. Dar știu prea bine cât de greu este să joci în fața propriilor suporteri, la doi pași de casă : presiunea este imensă...”

Mark Williams : „Stephen a jucat excelent. Am avut și eu o șansă – aș fi putut duce scorul la 3-2 – dar aceea a cam fost singura... Uneori, n-ai ce face : trebuie, pur și simplu, să ridici mâna și să recunoști că adversarul tău a jucat mai bine decât tine.”

Ali Carter : „Am șansa de a încerca să-mi păstrez titlul. Nu mi-am făcut speranțe foarte mari, așa că orice meci câștigat mi se pare un bonus. Nici nu vreau să mă gândesc la trofeu – vreau numai să ies în arenă, să joc snooker și să văd ce-mi aduce clipa următoare. Prea mult timp am irosit încercând cu prea multă încrâncenare să obțin victorii. Acum, sunt mai relaxat.”

Ryan Day : „După ce scorul a ajuns la 3-0, totul a devenit o foarte grea cursă de urmărire, iar eu nu am reușit să-mi găsesc ritmul. Loviturile de siguranță ale lui Ali au fost foarte bune – întregul lui joc e foarte solid. N-am fost în stare să intru-n meci. Am încercat, dar simțeam tot timpul că duc o bătălie care deja fusese pierdută...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
adeloryn
Fan


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 11

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 3:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

thanks.......pentru vorbulite


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui adeloryn Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 13:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi avem marele meci dintre Ronnie si Higgins. Cei doi s-au mai intalnit sezonul acesta. RONNIE VS HIGGINS 09/10 SEASON:
SHANGHAI MASTERS SEMI-FINAL:RONNIE-HIGGINS 6-1
GRAND PRIX 2 ROUND:RONNIE-HIGGINS 4-5
UK CHAMPIONSHIP SEMI-FINAL:RONNIE-HIGGINS 8-9
Singurul turneu la care cei doi nu s-au intalnit a fost Masters-ul.

RONNIE O'SULLIVAN VS JOHN HIGGINS Yeah


ENJOY



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Very Happy

* * *

Cred că trebuie să repet, pentru membrii nou veniți ai forumuui : cine, cu cine și când anume joacă se vede la Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=605

Acolo sunt prezentarea turneului, meciurile, rezultatele și, de obicei, scorurie live Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare!
Tinand cont de faptul ca este primul meu post aici, vreau sa precizez inca de la inceput ca sunt fan Ronnie & Mark si ca nu-l inghit nici cu lamaie pe Murphy, asta asa, ca sa nu avem discutii. Smile In sferturi am trait doua evenimente cam dureroase pentru unul ca mine. Bineinteles ca ma refer la 147-le ratat de "Racheta" si la meciul cedat de glumetul Selby lui John. In fine, ce a fost trecut este, asa ca astazi vreau sa vad nici mai mult nici mai putin decat o demonstratie de forta si spectacol din partea lui Ronnie, prin care sa demonstreze odata ceea ce tot amana de ceva vreme incoace.

In alta ordine de idei, sunt extrem de placut surprins de faptul ca am gasit acest loc. Toata consideratia pentru oameni ca cei pe care ii intalnesc aici.

Numai bine.

P.S. - O mica intrebare: Marius Ancuta si Daniel Bontea sunt utilizatori sau macar observatori ai acestui forum? Ar fi interesant...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Referitor la mica întrebare : da, sunt.

În altă ordine de idei, Razvla, pe aici, pe la noi, nu ne dăm în vânt după agresivitate. Numai faptul că ne avertizezi că ești fan O’Sullivan n-o să ne bage nouă, celorlalți, frica în oase și blocajul în tastatură. Exact precum zici : ca să nu avem discuții. Acesta este un forum de oameni rezonabili și foarte politicoși, (în marea majoritate, maturi Wink ), care iubesc snookerul, dar îl și analizează. Membrii sunt jucători în Campionatul național, arbitri și, bineînțeles, fani. (Dar nu suntem forumul niciunui fan club. Wink ) În mesajul de la Hello, snookerforum, ai menționat faptul că speri să ne înțelegem. Și eu sper același lucru : chiar așa va fi, dacă te vei adapta la atmosfera și la exigențele acestui forum, pe care, încă o dată, îți urez, bun venit ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A inceput meciul Ali Carter-Stephen Maguire dar cei de la eurosport nu ne vor transmite acest meci . Am o intrebare : Am gresit ca am postat acel mesaj cu intalnirile din acest sezon dintre Ronnie si Higgins pe aceasta pagina?



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-aș zice deloc așa ceva. Sinteza întâlnirilor pe sezon mi se pare foarte interesantă. Smile

Streaming Arrow http://www.fromsport.com/video-161445.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile
Bine, nu am vrut sa "sperii" sau sa "avertizez" pe nimeni cand am spus pe cine admir si pe cine nu. In niciun caz nu sunt genul de "hooligan" care sa dea in stanga si-n dreapta pentru unul sau altul. Sunt convins si constient de faptul ca snookerul nu este ineles si asimilat de oricine si tocmai acest fapt ma atrage cel mai mult aici.
Referitor la "sper sa ne intelegem" - eram constient unde voi posta, cu ce fel de oameni voi sta de vorba si tocmai din acest motiv eram putin inhibat de faptul ca nu-mi voi putea exprima ideile cum se cuvine Smile
Cam atat.
Scuzati off-topicul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, we’re cool. Smile N-ai de ce să fii inhibat. O să vezi că o să te simți foarte bine printre noi. Smile

Back on topic : primele puncte din meci după aproape 10 minute de tatonare...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teehee, simt ca Magsimus are sa traga de meci, in bunul lui stil caracteristic afisat atunci cand se simte incoltit. Sper totusi sa fie un spectacol de calitate per total. Laughing

LE: Oi, Magsimus nu pare de nicio culoare in apele sale. Rolling Eyes Pacat.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Carter a inceut bine , sper sa joace tot asa pana la sfarsit.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 16:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

My goodness... Am crezut ca pentru cateva momente am intrat intr-un soi de time loop. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 18:20    Titlul subiectului: Semifinala: Ronnie O`Sullivan - John Higgins Răspunde cu citat (quote)

Ce semifinala, abia astept. Este unul din duelurile mele favorite. Deocamdata plec si eu sa joc un biliard si la ora 9 o sa fiu cu privirea pe Eurosport. Vizionare placuta tuturor!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 30 Ian 2010, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meci superb pana acum. Very Happy Daca am fost atent,ambii au ratat in prima repriza doar 2 bile. E drept ca cele 2 bile ratate de R'OS nici nu prea erau de jucat la buzunar dar asta e. Laughing Foarte frumos cum a furat Ronnie primul frame si de-a dreptul superb breakul de 138 reusit de Higgie in jocul 4. Very Happy Very Happy
Ronnie ar trebui sa se uite cu atentie la deschiderile lui John ( pentru ca acestea i-au asigurat si cele 2 jocuri de pana acum ) si de asemenea sa fie mai grijuliu la loviturile de siguranta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 8 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community