Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez 2010 ?
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
35%
 35%  [ 10 ]
Mark Selby
10%
 10%  [ 3 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ali Carter
10%
 10%  [ 3 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
25%
 25%  [ 7 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultimele 3 frameuri mi-au provocat crize de nervi. Nu m-a deranjat atat de tare ca a pierdut cat m-a deranjat maniera in care a reusit sa isi bata joc de joc de fiecare frame in parte. In jocul 8 nu pot sa inteleg ce spargere a vrut sa faca cu efect de urmarire(mie unul mi s-a parut ca a vrut sa dea mai degraba in centrul bilei) si ce sa mai zic in jocul 9 ca s-a "chinuit" sa il ofere pe tava lui John cu orice ocazie a avut. Of , Higgo e o mare mare problema pentru Ronnie. Admir foarte mult un lucru la John , faptul ca in general nu se pierde cu firea in momentele importante , chiar si la UK Championship , a reusit sa se adune la momentul potrivit. Ronnie in schimb...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

6-4 pt Higgins... Diferenta a facut-o jocul de distanta, insa la acest nivel si norocul, respectiv ghinionul are rolul sau... Higgins a reusit o bila rosie din noroc cu 2 mante, cand a ratat bila, iar Ronnie la o bila rosie dintr-un carambol a trimis si alba in buzunar...Plus ca Higgins cand rata nu lasa pozitii mai deloc... Asta e...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Ronnie se mai intalneste in vreun meci sezonul acesta cu Higgins nu cred ca o sa ma mai uit. Crying or Very sad Serios, deja e prea mult. Laughing De la 4-3 incoace nu a mai jucat absolut nimic. A fost acea spargere la care s-a snookerit la toate bilele colorate, o bila rosie ratata la buzunarul de mijloc, vreo 2 de semidistanta ratate de asemea si ultima bila rosie la care a comis fault. Angry Plus o gramada de safeties foarte slabe. Zid In schimb Higgins a tras incredibil de la distanta ( probabil a avut un procentaj de peste 80%) si a avut si destul noroc....

Maine voi fi fan Ali Carter. Wink


PS: La China Open Ronnie si John sunt din nou pe aceeasi jumatate a tabloului. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Alxandru



Data înscrierii: 19/Feb/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:36    Titlul subiectului: ... Răspunde cu citat (quote)

...go ali!...



_________________
"Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right." (Clive James)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alxandru Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mpgthegreat



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1st post: Hi everyone...Nu stiu de ce, John,desi este un jucator fantastic, mie personal nu imi ofera acel "ceva aparte" care sa ma faca sa raman cu gura cascata...In schimb Ronnie e un jucator de "geniu" care ofera toata sarea si piperul acestui joc.Desi sunt fan Ronnie, la jocul din finala Masters-ului nu mi-a parut rau deloc ca a pierdut in decisiv cu Mark Selby, in schimb in seara asta am suferit enorm Sad .In alta ordine de idei,sper sa castige Ali finala Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mpgthegreat Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu una mizez pe reusita lui John in finala. I have a feeling... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 1:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am spus in particular chestia asta, acum ies cu ea in public: Ronnie si John sunt foarte, dar foarte buni prieteni. Higgins e capabil sa te execute la masa foc cu foc, foc automat, trageri de noapte si rafale si apoi sa te ia de dupa umeri si sa-ti propuna si-o iesire la bere. Fiind foarte sincer.
Ronnie nu.
De asta, intotdeauna cand joaca, tensiunea si nervozitatea lui Ronnie sunt vizibile cu ochiul (bine antrenat de aproape cinci ani de zile, zeci de meciuri, sute de ore si GB de snooker) liber al fanului.
Iar meciul asta l-a pierdut Ronnie din cauza micilor/marilor inexactitati, care s-au tot adunat. Si l-a castigat Higgins datorita unor fenomenale tunuri la distanta si calmului. Plus firului aluia de noroc care se manifesta aproape de fiecare data cand joaca impotriva lui Ronnie.
Pentru ca aici s-a jucat meciul: in cateva fractiuni ici si colo. Higgins a stralucit la jocul ofensiv, Ronnie la breakbuilding (superb jocul castigat aproape numai cu bila albastra). Higgins a cam scartait pozitional, Ronnie a deschis cumplit de prost si n-a fost exact la siguranta.


Lasa, tata, ca s-or intalni ei doi la Sheffield in finala anul asta. 18-17 cu break maxim in decisiv pentru Ronnie scrie pe finala asta. Am zis, am zis!
(Start betting! Laughing )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 1:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după semifinale

Ali Carter : „Stephen e un adversar foarte puternic, numai că astăzi n-a jucat bine. La 5-2, începeam să văd, la orizont, linia de sosire și mă simțeam sub presiune. Mi s-a părut că victoria e mai aproape decât era în realitate, mi-am pierdut concentrarea și am ratat o lovitură simplă la bila neagră. Pe urmă, am reintrat totuși în starea în care am fost tot restul săptămânii : cu gândul numai la lovitura următoare, fără speranțe de victorie și fără teamă de înfrângere. Sunt convins că Stephen e supărat foc pe el însuși fiindcă a jucat slab – știu mult prea bine cum te simți când pierzi, că la asta am o experiență foarte bogată. Indiferent cu cine urmează să joc finala, tot meci greu o să fie...”

Stephen Maguire : „Ali ar fi trebuit să câștige cu 6-2 : numai printr-un mare noroc am reușit să-i iau trei frame-uri. Pe urmă, am executat neglijent o lovitură de siguranță și parcă n-am mai jucat decât ca să-i dau lui o mână de ajutor ! După felul în care m-am prezentat în acest meci, aș fi meritat să fiu eliminat încă din runda întâi, dar punctele și premiul de semifinalist îmi prind foarte bine. Ce să fac ?!... Imediat ce dau de un adversar care joacă la un nivel cât de cât decent, iau bătaie, păi, la un asemenea hal de formă, cum să mai am pretenția de a ajunge în finale ?!... În primele vreo două frame-uri, au fost momente când aveam senzația că nu mai jucasem snooker în viața mea !!!... În fine, până la Openul Chinei mai e ceva timp, așa că o să încerc un tac nou și o să mă pun serios pe treabă.”

Ronnie O'Sullivan : „John a jucat ca un adevărat profesionist. E un jucător de top, toată lumea știe asta, iar dacă atunci când joci cu el, nu reușeești să profiți de ocaziile apărute, pierzi meciul.”

John Higgins : „A trecut multă vreme de la ultima mea calificare în finala acestui turneu și sunt foarte bucuros. Primele patru frame-uri au fost excelente, dar, pe urmă, amândoi am cam început să ratăm. Ronnie a greșit la acea lovitură din frame-ul 8, iar eu am reușit să revin și să închid masa – cred că acela a fost momentul de cotitură al meciului. Oricum, o victorie asupra lui Ronnie rămâne o victorie importantă. Până nu demult, duceam lipsă de încredere – adică tocmai ceea ce mă împiedica să fiu constant – dar acum mă simt mult mai bine.”

Bineînțeles, finala o să fie un meci greu. Ali a revenit la forma de zile mari. E proaspăt tătic și știm cu toții ce înseamnă asta atunci când e vorba de timpul dedicat antrenamentului, dar uite că el joacă foarte bine. Nu-i nimic, la hotel, stăm în camere alăturate, așa că o să țin televizorul deschis toată noaptea, ca să-i stric somnul ! Eu unul pot să dorm și cu zgomot !”


Bine ai venit, MPG ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 31 Ian 2010, 2:02, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 1:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Higgins a stralucit la jocul ofensiv, Ronnie la breakbuilding (superb jocul castigat aproape numai cu bila albastra).

Prima sesiune a fost un deliciu. Se părea că pe nicunul nu-l afecta break-ul adversarului, dacă mai erau suficiente puncte pe masă (nu contează câte) atunci o singură vizită era suficientă.

Citat:

Ronnie a deschis cumplit de prost.

Nu ştiu de ce, dar cred că o face intenţionat. Nu vreau să fiu înţeles greşit: lasă cam întodeauna o lovitură de distanţă, cu alba depărtată de manta inferioară, invitându-şi adversarul să greşească. Dacă însă prinzi un jucător cum a fost John astăzi, atunci acest lucru te costă meciul.

Citat:

Lasa, tata, ca s-or intalni ei doi la Sheffield in finala anul asta. 18-17 cu break maxim in decisiv pentru Ronnie scrie pe finala asta. Am zis, am zis!
(Start betting! Laughing )

Ofer eu cotă de 147:1, dar să veniţi la mine cu minim 100 de euro. Laughing
Glumeam...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 2:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Nu știu de ce, dar cred că o face intenționat. Nu vreau să fiu înțeles greșit: lasă cam întodeauna o lovitură de distanță, cu alba depărtată de manta inferioară, invitându-și adversarul să greșească. Dacă însă prinzi un jucător cum a fost John astăzi, atunci acest lucru te costă meciul.



Da. Cred ca nu e exclus sa ai dreptate. N-are chef sa treneze jocurile si atunci joaca totul pe o carte. Eu imi zic sa fiu multumita daca ajunge bila alba aproape de manta inferioara. Daca e si neagra blocata de doua rosii, ura!!
Pentru ca imi este imposibil sa cred ca nu stie sau nu poate sa deschida cum trebuie. For fig's sake, asta ar fi chiar culmea! Shocked

Si eu as cam paria pe asa ceva, chestia cu maxul din decisiv.
Poate ar trebui sa ma apuc de pariat contra lui Ronson cand joaca impotriva unor adversari mai slab cotati, sa ma aleg si eu cu ceva cand pierde.
Da' nu-mi prea vine. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 2:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uneori rateaza si lovitura aceasta si prinde bila albastra pe traseul de intoarcere. Laughing S-a intamplat de mai multe ori in aceasta saptamana inclusiv in semifinala. Rolling Eyes Parerea mea ca ar putea sa se abtina in meciurile importante si sa incerce ceva mai conservator. Wink Nu pot sa uit ca si la Masters a pierdut decisivul tot din cauza acestei deschideri ( ma rog, oricum ratase victoria la bila verde inaintea acelui joc). Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 8:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie Ronnie la fani chiar nu te gandesti?Adica daca nu faci 5-3 gata pui tacul in raft si inchizi?A avut John noroc,tu ghinoin dar bila roz ce a fost?Sau bila rosie drept pe buzunar?Cred ca te-ai chinuit mult sa le ratezi.
Nu pot deca sa sper ca toate aceste ratari/ghinioane/frustari se vor intoarce in favoarea ta la Campionatul Mondial.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 9:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Lasa, tata, ca s-or intalni ei doi la Sheffield in finala anul asta. 18-17 cu break maxim in decisiv pentru Ronnie scrie pe finala asta. Am zis, am zis!
(Start betting! Laughing )

Taaaaaaare mi-ar placea sa ai dreptate!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 10:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este clar ca Ronnie nu isi doreste sa joace cu Higgins. Speram ca macar de data asta sa castige , dar nu a fost sa fie Angry . Acum catva timp Ronnie spunea ca John este de departe cel mai puternic adversar pentru el . Se pare ca avut dreptate.Pacat ca cei doi sunt tot timpul pe aceeasi parte de tablou.Am auzit ca si la China Open vor fii tot pe aceeasi parte de tablou Angry Zid Angry . Macar la Crucible nu se vor putea intalni decat in finala deoarece Ronnie va veni ca numar 1 mondial iar Higgins va veni in calitate de campion antitru



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
adeloryn
Fan


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 11

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 11:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simt o durere ce nu pot sa o exteriorizez, mai degraba frustrare. Cum poate sa se prezinte asa cand il stie bine pe Higgins? Am obosit urmarind meciurile dintre ei. Pur si simplu nu voi mai urmari meciurile directe dintre ei. Sunt si eu om, mai mult de atat nu pot intelege. Scuze... sper sa nu deranjez pe nimeni. Durerea mai mare este ca se stie ce poate face Roonie cu tacul. Oare de ce isi bate joc? Cred ca deja este prea mult.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui adeloryn Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community