Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez 2010 ?
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
35%
 35%  [ 10 ]
Mark Selby
10%
 10%  [ 3 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ali Carter
10%
 10%  [ 3 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
25%
 25%  [ 7 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost prea amarata sa mai scriu la cald aseara Crying or Very sad . Dar acum la caldut Laughing cred ca Ronnie nu merita sa castige. Mi-e greu sa cred ca apare inhibarea cand joaca cu John, e prea experimentat pentru asta..... cred Crying or Very sad , in schimb apare frustrarea si face niste greseli de te doare capul Zid . A spus un prieten aici ca a obosit sa urmareasca meciurile dintre ei. Si eu simt la fel si, ca si Miss Chigwell voi paria intotdeauna impotriva lui cand va juca cu Higgins Crying or Very sad . Ma omoara norocul lui John Angry ,mai ales ca nici el nu joaca foarte bine cu Ronnie , dar acesta din urma ii centreaza toate bilele si aproape ca ii realizeaza break-urile. Oricum a fost o zi trista, dupa eliminarea Justinei la Australian Open si apoi a domnului OSullivan . Nu ma mai consoleaza nici macar posibila intalnire intre cei doi la campionatul mondial Angry .
In aceasta seara Higgins va face un galop de sanatate spre trofeu Crying or Very sad .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Lasa, tata, ca s-or intalni ei doi la Sheffield in finala anul asta. 18-17 cu break maxim in decisiv pentru Ronnie scrie pe finala asta. Am zis, am zis!
(Start betting!)


Asta da...ar fi un meci extraordinar. Wink [PS=eu nu m-as supara nici daca break-ul maxim ar fi facut de John, tot in frame decisiv] Pe mine, una, ma incanta de fiecare data meciurile dintre cei doi, si sincer nu pra pot avea un favorit clar in acestea. Important e ca reusesc sa faca spectacol si sa incante fanii.

Citat:
Nu-i nimic, la hotel, stăm în camere alăturate, așa că o să țin televizorul deschis toată noaptea, ca să-i stric somnul ! Eu unul pot să dorm și cu zgomot !


C'mon John, esti tatic si stii bine cum e sa ai nevoie de somn, mai ales cand vin micutii si au nevoie de toata atentia. Laughing Let Ali sleep. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:

In aceasta seara Higgins va face un galop de sanatate spre trofeu Crying or Very sad .



Oh, I wouldn't bet on that. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu. Laughing După părerea mea, în acest moment, Ali joacă mai bine decât John. Dacă va juca și în finală așa cum a jucat în semifinala cu Mags, meciul nu va fi echilibrat decât dacă și Higgo va juca așa cum a jucat în primele frame-uri ale semifinalei cu RO’S. Deci 2 x dacă. Cu alte cuvinte, e greu de spus cine va pleca acasă cu țigla aia oribilă... Laughing



La China Open, R’OS și Higgo se pot întâlni, din nou, în semifinale, iar la Campionatul mondial, numai în finală.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Deci 2 x dacă.

Mai adaug şi eu unul: Dacă Ali nu ar fi câştigat anul trecut ar fi fost alt meci, dar este campionul en-titre şi este din nou în finală. Va avea o motivaţie suplimentară.

Citat:

țigla aia oribilă... Laughing

Este o îmbinare a tradiţionalismului galez cu postmodernismul britanic şi suprarealismul. Laughing Aberez, desigur... Îmi place totuşi stema de pe trofeu, îl face oarecum mai interesant.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca are cineva impresia ca Ronnie "isi propune" sa joace prost cu Higgins, sau ca "isi bate joc", parerea mea e ca se insala categoric. Nu cred ca e ceva ce sa poata controla. De ce are un record atat de strans cu Fu? De ce-l bate pe Carter pe unde apuca? Sunt cativa jucatori cu care reuseste sa se mobilizeze exemplar, cu altii merge intr-un trap elegant si neobositor (alde Cope, de pilda) iar cu altii ai impresia ca sta in fotoliu pe un sac de cartofi incoltiti. (Higgins face parte din ultima categorie. Wink ) Si pe altii nu-i suporta si atunci sar scantei. (Nu dau nume, dar *cough* semifinala GP 2007, semifinala UK 2007 *cough Wink )
Mai ales ca nivelul jocului a scazut vertiginos pentru amandoi, dupa pauza.
Iar ratarile "de rutina" (bila rosie la buzunarul superior drept sau la mijloc, bila roz etc.) au fost numai din cauza lipsei de concentrare si a faptului ca sunt "de rutina". Spre deosebire de iesirile cu patru mante la bila neagra, pentru un maxi. La alea te concentrezi imens.

Si li se intampla absolut tuturor.

Cat despre pariat, no way! Wink Ca nu mi-ar pica bine banutii aia...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 16:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, Higgo & Ali țin să-i dea dreptate Claudiei, care are toate motivele să spună „Nu v-am zis eu ?” 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu se termina sesiunea macar 5-3,finala e compromisa.Impresia mea e ca Ali a stat de veghe cu bebelusul noaptea trecuta.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce l-o fi apucat pe Higgins să joace aşa de bine?! Smile O adevărată plăcere să-l priveşti. Îmi pare rău pentru Ali, dar nu trebuie să uite că este un meci de cel mai bun din 17; nu este nimic pierdut.

L.E. vreo 440 de puncte din partea lui Higgins, aproape "without reply". Minunat, pur şi simplu minunat!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OMG, ce se intampla? Shocked Higgins pare in forma maxima. N-am vazut pana acum dar voi urmari cu siguranta. Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgins a jucat ca un robot in primele 4 frame-uri...Iar Ali a pierdut 2 frame-uri la limita pe greseli sau din cauza ghinionului(a avut cateva kick-uri in situatii cheie)... 6-2 e un scor greu de remontat...mai corect era un 5-3...Asta e...Go ALI



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ali se concentreaza foarte bine in fazele finale, cu adversari ceva mai modesti Wink . Cand joaca cu Ronnie sau cu Higgins, NU poate juca bine! Crying or Very sad . Asta este , de aceea zic pana in acest moment: Nu v-am zis eu? Laughing Sper totusi sa isi revina pentru frumusetea finalei si pentru fanii lui Ronnie Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Ali se concentreaza foarte bine in fazele finale, cu adversari ceva mai modesti Wink . Cand joaca cu Ronnie sau cu Higgins, NU poate juca bine! Crying or Very sad . Asta este , de aceea zic pana in acest moment: Nu v-am zis eu? Laughing Sper totusi sa isi revina pentru frumusetea finalei si pentru fanii lui Ronnie Laughing


Pentru frumusetea finalei, nu zic nu, se cuvine sa dureze mai mult. Dar pentru aceasta fana a lui Ronnie...ntz! Hai, Higgins, hai cu demolarea, hai! Ca si asa se plangeau diversi pe diverse alte forumuri ca daca ajunge Ronnie in finala cu Ali o sa fie un meci la fel de echilibrat ca unul Real Madrid-Armatura Zalau. Twisted Evil
Deci, da! Daca tot l-ai invins pe merit pe Ronnie, apai haida, Higgins! Hai cu ardezia aia hidoasa, ca poate o prinde bine daca apare fo' gaura in acoperis!!!!
Ca nimic nu dureaza o vesnicie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ha,ha,ha,buna faza cu acoperisul LOL.Ma tem ca nu mai prindem in transmisiune directa finala Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
Pagina 10 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community