Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2010 - Liga națională Rin Grand Hotel
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Cupa României. Campionatul național 2010 : Liga națională și Liga a doua
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kappaO
Fan


Data înscrierii: 04/Ian/2010
Mesaje: 15

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2010, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@andydrak
vestile apar inca dinainte de MAG "Marea" Adunare Generala

@Denis
am auzit o idee la cineva dintre jucatori, sper sa o si puna in practica

Daca toti stiu de lucrurile mentionate de dn. Denis. De ce nu se organizeaza un sindicat al jucatorilor care sa trateze si sa apere interesele lor? Recunoscut sau nu de FRS are putina importanta; consultam legea: Legea 54/1993 privind organizarea sindicatelor (Monitorul Oficial 73 din 5 febr 2003.
Cred ca daca jucatorii, si aici ma refer in principal la primii 16 (sau 15 - nimeni nu are nici o vina ) si nu numai: daca ar fi membrii acestui sindicat si ar trata de pe un punct de forta asa cum face FRS ..imm... sunt multe repercusiuni .... sunt contracte, angajamente, bani...etc...
iar din cate stiu eu este interzisa discriminarea fata de un grup sindical, sau gresesc? adica= pentru faptul ca faci parte dintr-un sindicat FRS nu poate sa te excluda din competitii etc. iar aici sindicatul joaca "Soarecele si Pisica" cu FRS. nici asta nu tine? doar nu or fi perfecti!?!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kappaO Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2010, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dintr-o discuție pe care am avut-o adineaori, cu dl Dragoș Cozmaciuc, am înțeles că Denis va juca în Liga națională Rin Grand Hotel.

Se speră că același lucru se va întâmpla și cu Bogdan Marchiș.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Dum 24 Ian 2010, 12:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca noua masa Riley Aristocrat Tournament pe care se vor juca meciurile din Liga va ajunge astazi la club si se prea poate ca pana maine dupa-amiaza sa se reuseasca montarea ei.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 24 Ian 2010, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred şi sper că odată cu noua masă vor creşte şi break-urile concurenţilor. Mult succes tuturor!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Ian 2010, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelentă veste ! Să fie cu noroc ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Dum 24 Ian 2010, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost in seara asta la club si masa s-a montat deja...si este numai buna de jucat.

Buzunarele au toate aceeasi dimensiune - 8,2 mm si sunt toate egale + curbura buzunarelor va face ca bilele sa cada in buzunar mai usor la lovituri de tarie medie spre mica. Mantele imi par un pic cam rigide...dar asta se va rezolva in timp. Bilele sunt Aramith Crystalate, sunt un pic mai grele decat cele Professional si culorile sunt mai intense Smile .

Masa are montate 4 spoturi... , nu lampi ca in majoritatea cluburilor. Astfel, este luminata mult mai bine si va permite o filmare mai buna a meciurilor.

Legat de partea de filmat...sper ca de la urmatoarea etapa in liga sa putem face macar un live streaming, sau sa reusim sa filmam meciurile mai disputate si sa le incarcam pe site-uri specializate pe continut video.

Nu ma astept la break-uri mari la prima etapa...pt ca jucatorii vor trebui sa se obisnuiasca cu masa si cu bilele, dar macar vreo 2-3 de peste 50 ar trebui sa fie Very Happy .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Lun 25 Ian 2010, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adica de ce nu a putut dl. Ancuta sa spuna numele Ligii nationale??? Numele complet al competitiilor poate fi anuntat oriunde, nu?



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 25 Ian 2010, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Optimile + programul arbitrilor >>> Snooker.ro



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 25 Ian 2010, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Alex. 8)

GOOD LUCK, GENTLEMEN ! (Și să hie-ntr-un ceas bun !) 8)

Felicitări pentru desemnarea ta ca arbitru al primei finale a Ligii ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sesiunile de astazi, orele 9.00 si 12.00:

Ghimpu Florin - Ionita Bogdan - 0-3

Daniel Bontea - Mihai Suta - 3-0 (break 45 Sandy)


L.E.: sesiunile de la orele 15.00 & 18.00

Babken Melkonyan vs. Florentin Ciobanu : 3-0 (break 39 Babken)

Marcel Bera - Valentin Militaru : 3-2



_________________
147 is nothing ... 155 is something !


Ultima modificare efectuată andydrak la Mie 27 Ian 2010, 21:20, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un articol de azi din Evenimentul Zilei:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/884393/Snooker-in-Romania---un-sport-din-care-am-castigat-spiritul/

A aparut si ieri un articol pe o pagina, in ziarul Ring. Sa vad daca dau de el.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
Un articol de azi din Evenimentul Zilei:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/884393/Snooker-in-Romania---un-sport-din-care-am-castigat-spiritul/

A aparut si ieri un articol pe o pagina, in ziarul Ring. Sa vad daca dau de el.


Bine ca mai scrie cate ceva prin ziare despre ai nostrii snooker-isti , si e chiar un articol lung , si as zice eu, interesant ,multumim EZ.
P.S. Cine sunt cei din poze?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In prima poza este Octavian Bellu, fostul presedinte ANS (poza este facuta la inaugurarea Centrului National de Snooker, pe 12 dec. 2007).

In a doua: in planul apropiat > Bogdan Cozmaciuc si in planul indepartat > David Eliyahu si arbitrul Mihai Taraboanta. (poza a fost facuta la Gala Campionilor din 19 dec 2009, cand au venit David, Alex Borg, Lasse Muntermann si Wayne Griffiths).

Stiu atatea detalii...pt ca eu am facut pozele Very Happy . Gaseau unele si mai bune de atat pe site, imi pare un pic rau de alegerea pe care au facut-o.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bun articolul. Multe mulțumiri, Alex, că ni l-ai semnalat !
Da, pe site sunt multe poze mai bune... Nu știam că tu le-ai făcut : 8) Applause !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 28 Ian 2010, 9:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
In prima poza este Octavian Bellu, fostul presedinte ANS (poza este facuta la inaugurarea Centrului National de Snooker, pe 12 dec. 2007).

In a doua: in planul apropiat > Bogdan Cozmaciuc si in planul indepartat > David Eliyahu si arbitrul Mihai Taraboanta. (poza a fost facuta la Gala Campionilor din 19 dec 2009, cand au venit David, Alex Borg, Lasse Muntermann si Wayne Griffiths).

Stiu atatea detalii...pt ca eu am facut pozele Very Happy . Gaseau unele si mai bune de atat pe site, imi pare un pic rau de alegerea pe care au facut-o.

Cel care a ales pozele putea sa dea si o explicatie referitor la ele ,mai precis despre cine e ,unde e si in ce imprejurare.......nu crezi?
Multumiri pentru precizari !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Cupa României. Campionatul național 2010 : Liga națională și Liga a doua Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 2 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community