Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2010 - Liga națională Rin Grand Hotel
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Cupa României. Campionatul național 2010 : Liga națională și Liga a doua
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 11 Noi 2010, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, ce promptitudine ! Multe mulțumiri, Mihnea ! 8)



Sferturi

Babken Melkonyan 2–4 Mihnea Biciușcă
Valentin Militaru 4–3 Florentin Ciobanu
Marius Ancuța 4–1 Florin Ghimpu
Denis Crețu 4–1 Bogdan Marchiș



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 12 Noi 2010, 22:18, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 12 Noi 2010, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marius Ancuța 4 – 1 Florin Ghimpu



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 12 Noi 2010, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Updatat, mulțumesc, Mihnea ! Very Happy

Am înțeles că s-a luptat până la ultima bilă neagră, Valentin.

Niscaiva vorbulițe după meci, Gents ? Curaj ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 12 Noi 2010, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, a fost lupta mare, 1-0 pentru Florentin, 2-1 pentru mine, 3-2 pentru Florentin, 4-3 pentru mine.

In decisiv lupta a fost apriga. Eu am bagat bila roz cu noroc Embarassed , apoi neagra cu o lovitura de distanta.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Vin 12 Noi 2010, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fac si eu un repilog a ceea ce s-a intamplat:)
in primul rand trebuie sa zic ca din punctul meu de vedere a fost un meci foarte frumos, dramatic si pot spune si de o calitate buna (aici tinand cont si de nivelul snookerului nostru) avand aici o medie pe frame de 21 de minute (aranjat masa, lipsa arbitrului care ar fi dat o mana de ajutor, etc.)
frame 1: a inceput disputat si s-a terminat o data cu introducerea bilei roz
frame 2: a fost mai degajat, deschis, cu lovituri frumoase ale lui Vali care in economia jocului au contat in egalarea la frame-uri
frame 3: s-a continuat avantul lui Vali, cu un control bun, si a gestionat frameul in favoarea lui
frame 4: am revenit in meci incepand cu un break de 22, si continuand cu sesiuni frumoase de bile, frameul incheindu-se inainte de bilele colorate
frame 5: a fost identic cu al patrulea, frame-ul incheinduse si cu bile rosii pe masa
frame 6: revenire Vali, lovituri de distanta foarte frumoase si incheind frameul la colorate la bila maro
frame 7: Vali ... pe val. mie mi se inmuiase tacul la unele lovituri ale sale. am dat un snooker frumos din care a iesit la a treia incercare, am luat un usor avans, dupa care a revenit usor, meciul transandu-se la colorate. au fost cate o ratare de fiecare din pozitii simple, dar se intelege si tensiunea. introduc bila albastra si imi fac avans de 4 puncte. dupa unele lovituri de siguranta, bila alba se pozitioneaza in partea inferioara lipita de manta laterala de parte stanga, cred ca la mijlocul distantei dintre buzunare iar bila alba pe mediana mesei in partea superioara, aproape de punctul bilei albastre, printr-o lovitura cu sprijinul (pentru ca Vali e stangaci), a trasat bila roz cu trei mante in buzunarul superior de parte dreapta. din acel moment nu mai gandeam lucid si nu m-am mai putut concentra pentru bila neagra. a jucat bila neagra la siguranta, iar bila alba pozitionata la 2 centimetri de acelasi buzunar in care a intrat bila roz (nu putea sa mai ruleze? ... NU! apoi a mai jucat bila neagra la siguranta, oferindu-mi o posibilitate de a o trimite intr-un buzunar de mijloc cu manta, iar bila alba a ramas aproape de manta laterala de parte stanga, bila neagra la jumatatea mesei intr-un unghi la care iti trebuie curaj sa o ataci la acelasi buzunar superior drept - acelasi in care a intrat roz si in care alba nu a mai vrut sa ruleze Smile. printr-un "tun" de la distanta a rezolvat totul pe centrul buzunarului, sunetul fiind ca un gong de final in box.
Felicitari Vali pentru intregul meci.
Trebuie sa spun cu sinceritate ca nu am fost atat de frustrat niciodata. cu toate astea am invatat ceva: frame-ul trebuie terminat inainte de a ajunge la colorate! Nu stiu daca voi uita prea curand acea bila roz, dar cu siguranta experienta asta nu o voi mai trata in viitor cu atata usurinta. e deja a 2-a oara cand mi se intampla, prima oara fiind cu Ionita, atunci conduceam cu 3-1 si am pierdut .... evident cu 4-3, nu mai revin asupra argumentului respectiv. se regaseste in postarile anterioare.
dramatismul acestui meci mi-a demonstrat ca nu e atat de frumos ca jucator sa ajungi in decisiv iar diferenta sa se faca la bila neagra, deoarece gustul infrangerii e mult mai amar decat un "white wash".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 12 Noi 2010, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohino a scris:
fac si eu un repilog a ceea ce s-a intamplat:)

Am ratat la 48 iesirea de la galben la verde =)) ...sincere multumiri producatorului de pastile.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Noi 2010, 1:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte, foarte interesante lucruri. 8)



Semifinale

Mihnea Biciușcă 5–1 Valentin Militaru
Marius Ancuța 2–5 Denis Crețu



Multe mulțumiri domnului Dragoș Cozmaciuc pentru SMS-urile sale datorită cărora am putut face actualizările ! Very Happy

Vorbulițe, Gents ?... Cum au fost semifinalele ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Sâm 13 Noi 2010, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ieri au fost break-uri de 35 si 48, azi a fost un maret 31 dublat de un 31...si cateva bile in ultimul frame cu 2...hai 3....hai 4 mante.
Se pare ca Denis a suferit o scurta criza de daltonism, lovind cu hotarire o bila de o alta culoare decit cea cuvenita. Arbitrul, insensibil la aceasta problema de perceptie, a anuntat sec FAULT.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CAMPIONATUL NAȚIONAL 2010

LIGA NAȚIONALĂ

ETAPA a 9-a


14 noiembrie 2010


FINALA

MIHNEA BICIUȘCĂ 6–4 DENIS CREȚU



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 14 Noi 2010, 15:07, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a terminat eu 6 (47)-4 Denis



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITĂRI CAMPIONULUI ȘI FINALISTULUI DE ETAPĂ !
FELICITĂRI TUTUROR !




Alte vorbulițe ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi!
Vorbulite...mai bine de la cei care au asistat la finala.

Break-uri:
Bogdan Marchis - 67
Mihnea Biciusca - 48,47,35,31,31
Cosmin Constantin - 45
Babken Melkonyan - 32

Apropo...stie cineva ceva despre turneul de calificare pentru turneul international organizat la CNS? Iar aici ma refer la cei 4 celificati de ieri...care sunt?



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 15 Noi 2010, 5:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi mai este o etapa de disputat vreau sa il felicit pe noul CAMPION NATIONAL 2010, Babken Melkonyan. Isi va pastra pozitia 1 in clasament indiferent de ce se va intampla in ultima etapa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Lun 15 Noi 2010, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Defapt e campion al ligii I, in campionatul national lucrurile inca nu sunt foarte clare.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Cupa României. Campionatul național 2010 : Liga națională și Liga a doua Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următoare
Pagina 14 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community