Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
Peter Ebdon
4%
 4%  [ 1 ]
Ding Junhui
12%
 12%  [ 3 ]
Stephen Hendry
12%
 12%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 2 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 1 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 5 Feb 2010, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Confirma si Bjorn prezicerile.
Nigle conduce cu 4-2...cred ca il putem deja trece pe tablou.

P.S. Bifat (5-3)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Vin 5 Feb 2010, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Last 32

Judd Trump – Peter Ebdon
Mike Dunn - Neil Robertson
Gerard Greene - Ding Junhui
Rod Lawler - Mark Selby
Robert Milkins - Ryan Day
Andrew Higginson - Stephen Hendry
Graeme Dott – Mark Allen
Barry Hawkins - Stephen Maguire
Mark Davis- Ronnie O'Sullivan
James Wattana - Mark King
Tony Drago - Joe Perry
Rory McLeod - Ali Carter
Nigel Bond - Shaun Murphy
Bjorn Haneveer - Marco Fu
Jamie Cope - Mark Williams
Fergal O’Brien - John Higgins


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Feb 2010, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihnea, unii dintre adversarii din șaisprezecimi ai capilor de serie sunt, deocamdată, ipotetici pentru că înainte de această rundă se va desfășura, ca de obicei, runda wildcardurilor, unde mai pot apărea surprize... Wink

Abia aștept să văd nominalizările pentru wildcarduri. Sper că organizatorii le vor face publice cât de curând.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Feb 2010, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... ceea ce s-a și întâmplat – cei opt beneficiari de wildcard sunt următorii jucători :

WC1 – Supoj Saenla (Thailanda)
WC2 – Lu Chenwei (China)
WC3 – Li Yan (China)
WC4 – Tian Pengfei (China)
WC5 – Manan Chandra (India)
WC6 – Shi Shuamgyang (China)
WC7 – Tang Jun (China)
WC8 – Yu Delu (China)

Meciurile acestora Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=628&sid=1e6b6d77ce91bc1549d27686c010c450



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Mar 2010, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înlocuiri : indianul Manan Chandra a fost înlocuit cu hongkonghezul Au Chi Wai, iar chinezul Liu Chuang a intrat în locul compatriotului său Tang Jun.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 9:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai a inceput China Open iar eu nu stiu de ce aceasta runda a wildcardurilor persista sa continuie. Eu unul cred ca aceasta runda este inutila. In fiecare an jucatori asiatici beneficiari de Wildcarduri vin la China Open ca sa fie invinsi de jucatori mult mai buni ca ei. Ma intreb daca oranizatori isi dau seama ca aceasta runda este inutila. Un jucator ca Andrew Higginson joaca rundele de calificari, se califica dar totusi ca sa ajunga pe tabloul principal trebuie sa mai joace un meci care oricum il va castiga . Este doar un efort depus in plus. Ce sa mai zic de Mark Davis. El stie ca il va infrunta pe Ronnie dar totusi trebuie sa se gandeasca la meciul lui cu Tian Penfei. Eu nu spun ca acesti tineri jucatori asiatici nu ar fi talentati ba chiar din contra sunt foarte talentati numai ca nu sunt inca pregatiti sa infrunte jucatori din Main Tour.

P.S. Nu vreau sa supar pe nimeni cu acest comentariu vreau doar sa-mi exprim parerea.

P.S.2. Intodeauna pot aparea si surprize.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Tocmai a inceput China Open iar eu nu stiu de ce aceasta runda a wildcardurilor persista sa continuie. Eu unul cred ca aceasta runda este inutila...


Este de ajuns ca macar unul din wildcarduri sa invinga favoritul si intreaga ta teorie este contrazisa. Pengfei s-ar putea sa fie un pariu bun, este egalitate la 3 in meciul lui cu Mark Davis.

Nu iti dau deci dreptate, eu daca as fi organizatorul unui turneu de puncte la Bucuresti mi-ar placea sa pot da sansa unor jucatori romani (sau esteuropeni) sa-si incerce sansele cu niste maestri. Tie nu ti-ar placea? Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca să nu mă refer decât la ediția 2009 a turneului, cinci wildcardiști chinezi s-au calificat în șaisprezecimi (la fel ca la ediția 2007), iar doi dintre aceștia au jucat și în optimi, unde, ghinionul lor, au dat, unul (Tian Pengfei) de John Higgins, iar celălalt (Xiao Guodong) de Ronnie O’Sullivan... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:



Nu iti dau deci dreptate, eu daca as fi organizatorul unui turneu de puncte la Bucuresti mi-ar placea sa pot da sansa unor jucatori romani (sau esteuropeni) sa-si incerce sansele cu niste maestri. Tie nu ti-ar placea? Smile



Da incep si eu sa-mi dau seama ca parerea mea nu este tocmai corecta.
In cea ce priveste un turneu la Bucuresti sa dea domnul sa existe acest turneu si de abea dupa acea trebuie vazut ce se intampla cu jucatori beneficiari de Wildcard.Si a doua problema in legatura cu wildcardurile unui turneu realizat la Bucuresti ar fi urmatoarea: Beneficiari de wildcard de la China Open sunt totusi niste jucatori care in viitor vor face mai mult ca sigur parte din Main Tour. Ba mai mult uni dintre ei vor fi chiar in Top 16. Un turneu realizat la Bucuresti in viitorul apropiat ar insemna ca jucatori romani sa joace impotriva unor jucatori din Main Tour. Aici intervine problema . Jucatori romani (dupa cum au spus dl.Bontea si dl.Ancuta) sunt la un nivel foarte departat de cea ce se joaca in circuitul mondial profesionist. Nu cred ca jucatori nostri ar face fata. In cea ce priveste alti jucatori din estul Europei mai putem gasi 6-7 jucatori de valoare.
Repet:
SA DEA DOMNUL SA AVEM PARTE DE UN TURNEU DIN MAIN TOUR LA BUCURESTI !!



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din runda şaisprezecimilor doar atât îmi doresc: să se califice mai departe James Wattana şi Tony Drago. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 30 Mar 2010, 11:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Williams a castigat meciul lui contra lui Jamie Cope 5-3 pentru galez.
Meciul de la masa 1 merge destul de incet dar cred ca pana la urma va castiga Marco Fu.
Robertson a castigat meciul lui cu Mike Dunn 5-2 pentru jucatorul australian.
In aceasta sesiune de dimineata nu am avut parte de surprize.
Cred ca in sesiunea de pranz se va transmite meciul Ding-Green desi cred ca meciul Higgins-O'Brien ar fi mai interesant de urmarit mai ales pentru ca Higgins joaca foarte bine in ultimul timp.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 30 Mar 2010, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O zi fara surprize la China Open. 8 favoriti, 0 surprize. Sper ca maine sa avem si o surpriza asa pentru farmecul turneului.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

James Wattana a inceput foarte bine meciul lui contra lui Mark King. hendry a preluat conducerea in meciu lui cu Higginson. Meciul dintre Ali Carter si Liu Chuang este dominat de Ali iar meciul dintre Peter Ebdon si Judd Trump este foarte echilibrat.



P.S. Superba inchiderea de masa reusita de Stephen Hendry. Breakul a fost 132



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 11:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a terminat meciul Stephen Hendry-Andrew Higginson 5-2 pentru Hendry.
Meci greu in urmatoarea faza a competitiei impotriva lui Ryan Day



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De mult timp, nu am vazut atata lume Shocked la un meci din primul tur. M-a durut atitudinea, modul de a juca, si cu scuzele de rigoare pentru toti fanii lui Ronnie, m-a durut nesimtirea lui de a pierde meciul. Asta este diferenta dintre John Higgins (care este extrem de serios, indiferent de adversar) si Ronnie (care....... nu mai am cuvinte) Shocked Shocked Shocked .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community