Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
Peter Ebdon
4%
 4%  [ 1 ]
Ding Junhui
12%
 12%  [ 3 ]
Stephen Hendry
12%
 12%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 2 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 1 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

scuzati pentru intrebare dar CRED CA ASTA E CAM BLAT ASA....!CUM SA RATEZI BILA NEAGRA ASA!IN MECIUL RONNIE O'SULLIVAN CU PENGFEI .....FOARTE CIUDAT....



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inca un episod din filmul ''Ronnie O'Sullivan si snooker-ul'' ... Rolling Eyes



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul lui Ronnie a fost incredibil. Nu am cuvinte sa descriu. Nu stiu cum sa-i spun: intentie, bataie de joc, deconcentrare, lipsa de sensibilitate, nebunie... Orice-ar fi insa, cam duhneste. Pacat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO PENGFEI!!!!!
RO`S E FRATE CU BANEL NICOLITA!!!
Smile)
DACA PIERDE GATA ...FANII INRAITI VAD NUMAI SCENARII!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
BRAVO PENGFEI!!!!!
RO`S E FRATE CU BANEL NICOLITA!!!
Smile)
DACA PIERDE GATA ...FANII INRAITI VAD NUMAI SCENARII!


tu suferi de exact acelasi lucru; orice ar spune un fan ronnie aici pe forum e clar ca ar fi fost catalogat identic de tine Smile

eu zic sa mai asteptam si sa nu excludem complet nici o varianta. mai cred ca daca ar fi fost vorba de, sa zicem, un meci intre Maguire si Burnett, si Maguire ar fi jucat la misto cum a facut-o Ronnie si, pe deasupra, ar mai fi ratat si ultima neagra in acel mod, ar fi fost deja valuri mari !!!

get it? Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte urat meci.
Rusine sa-ti fie Ronnie O`Sullivan. Zid Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:

tu suferi de exact acelasi lucru;
get it? Smile


Doamnă Doctor vă rog să mă scuzați!
nu am știut că sunteți și dumneavoastră pe acest forum și mi-ați consultat fișa medicală pentru a-mi identifica suferințele!
Încă o dată scuze și poate îmi prescrieți un tratament. Dacă nu voi sta pedepsit și voi scrie de 100 de ori la tablă I love Osullivan și Îl iubesc pe Ronnie ca să nu vă dezamăgesc!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primele vorbulițe

Ronnie O'Sullivan : „Cred că am jucat OK. N-au existat decât vreo două-trei frame-uri pe care le-am pierdut în ciuda faptului că mă aflam la conducere, iar Tian a reușit câteva închideri de masă foarte bune. Am avut o șansă bună de a egala la 4, dar am avut prea multe ratări tocmai în momentele cruciale. M-am simțit relaxat și pregătirea a fost cât se poate de bună, numai că azi, pur și simplu n-am fost eu jucătorul mai bun. În fiecare meci, fac tot posibilul să câștig însă nu prea sunt în formă, ceea ce se vede mai ales atunci când dau de adversari puternici. Tot sezonul meu a fost destul de modest – cu excepția Mastersului de la Shanghai și a Campionatului Regatului Unit...”

Tian Pengfei : „Am fost șocat de greșeala pe care a făcut-o Ronnie în finalul meciului. Tot timpul a jucat foarte liber și fără teamă de riscuri. M-am bucurat mult că am avut ocazia de a juca împotriva lui, fiindcă este idolul meu, dar nu m-am simțit pus sub o prea mare presiune, mai ales că tot ce îndrăzneam să sper înainte de meci era să învăț de la el cât pot de mult.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot sa cred. Cand am ajuns acasa si am aflat de la fratele meu ca Ronnie a pierdut nu am putut crede ce am auzit. Sunt foarte dezamagit de Ronnie. Nu credeam ca va face o asemenea greseala. Asta nu este mentalitate de campion mondial.Intr-un turneu de snooker de acesta prestitie este nevoie de constanta indiferent cum se numeste adversarul tau fie el John Higgins fie Tian Pengfei.Ronnie l-a tratat cu indiferenta pe Tian Pengfei(desi stia ca acesta l-a invins pe Mark Davis).
Nu mai comentez infrangerea lui Shaun Murphy(o mare dezamagire a acestui sezon).
Este foarte palpitant sa fi fanul lui Ronnie . Niciodata nu poti fi sigur ca va castiga meciul indiferent de adversar. Dupa ultimele sezoane as fi crezut ca Ronnie s-a schimbat in bine in cea ce priveste constanta dar nu a fost deloc asa.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai tot au fost si ieri si alaltaieri zile fara surprize Laughing . Na, c-a venit azi Ronnie si ne-a bagat pe toti fanii lui in depresie Confused . Multumesc Clara pentru primele vorbulite Very Happy , sincer ma asteptam sa se poarte urat la conferinta de presa. Bine, ca are tovaras de avion spre Anglia, in speța Shawn, care intr-adevar este o mare dezamagire in acest sezon Sad .
Oricum meciuri foarte interesante in optimi. Hai Mark W. Majoreta !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 18:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce surpriza,ce surpriza.Nu am vazut decat catve bile din ultimul joc.Si daca vroia sa rateze nu reusea.
Asta e Ronnie.Nu cred in pariuri sau alte lucruri.Pur si simplu nu a putut.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate am inteles lovitura lui Ronnie la bila neagra a parut ratata intentionat.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite inregistrarea:
http://www.youtube.com/watch?v=XjgU0J7QQg4

Multi au acuzat actiunea (livrarea) tacului. Dar ea a fost la fel de dezinvolta si departe de tehnica de carte ca de obicei, uneori merge, alteori nu. Nu cred ca daca voia sa piarda ar fi ratat neagra. Bila roz era usor de ratat si mult mai plauzibil. Nu te duci pana in China ca sa te lasi batut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wattana şi Drago au pierdut şi voi discutaţi tot despre Ronnie?! Smile
Eu unul îl înţeleg, m-am obişnuit cu el, dar nu pot înţelege un singur lucru - de ce şi-a pierdut încrederea în jocul său? Spune că joacă prost, departe de standardele sale, că vrea mereu să câştige meciurile în care intră, dar asta le spunea şi în trecut. Acum mi se pare că s-a obişnuit cu această idee şi de aceea jocul său suferă. De multe ori vedem doar jucătorul şi nu omul Ronnie O'Sullivan, viaţa personală are şi ea influenţele sale...

P.S. Am văzut la sfârşitul meciului că Ebdon i s-a plâns lui Jan Verhaas referitor la rapiditatea postavului, spunea ceva de genul că nu are aproape nicun control pe bila alba.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am vazut pana acum. Rolling Eyes

Interesant... Nimeni nu se astepta sa piarda Ronzo sau Murphy. Laughing Laughing Laughing

Tot interesant ca, pana acum, la predictiile Oscue, Ding vs Selby 4-4. Laughing Laughing Laughing Let the games begin! Twisted Evil

Sper sa prind si eu maine. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community