Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
Peter Ebdon
4%
 4%  [ 1 ]
Ding Junhui
12%
 12%  [ 3 ]
Stephen Hendry
12%
 12%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 2 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 1 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stephen, bravo Mark W.!!! Applause Applause Applause

Ma bucur foarte mult pentru amandoi!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poftim la poll, Ladies & Gents ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Habar nu am cu cine sa votez. Laughing Laughing Laughing Laughing Nu vad niciun favorit. Very Happy :-/ Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Habar nu am cu cine sa votez. Laughing Laughing Laughing Laughing Nu vad niciun favorit. Very Happy :-/ Shocked


As fa ce eu o sugestie dar mi-e teama ca apoi va trebui sa impartim premiul! Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
Mrs. Hendry a scris:
Habar nu am cu cine sa votez. Laughing Laughing Laughing Laughing Nu vad niciun favorit. Very Happy :-/ Shocked


As fa ce eu o sugestie dar mi-e teama ca apoi va trebui sa impartim premiul! Smile

LOL Da... Poate ar fi o idee... Laughing

Oricum felicitari Neil pentru break-ul maxim! Pacat ca a pierdut meciul. Felicitari Stephen pentru victorie! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, nu stiu ce sa zic. Laughing Laughing Laughing Cu sugestie sau fara, mie tot mi se pare o chestiune de dat cu banu'. Laughing Laughing

Adica serios... Pe foarte scurt... Nici la pronosticuri nu stiu ce sa mai aleg... E foarte dificil acum.

Peter Ebdon – Ding Junhui ???? - Ding e destul de constant si pare in forma, dar cu ratari cam absurde... Iar Ebdon tocmai ce l-a secerat pe Nelutzu care a facut un 147... Eu ce sa cred?

Stephen Hendry – Mark Allen - Mark Allen e un jucator foarte bun, dar si inconstant... Iar Hendry tocmai ce l-a batut pe Day 5-0... Iar Day chiar joaca foarte bine (ma rog, parerea mea ;P)

Mark King – Ali Carter - Pfffft... Mark King mereu vine din catacombe si castiga tot soiul de meciuri, pastrandu-si constant locul in top 16, desi eu chiar nu vad cum reuseste, tinand cont de calitatea jocului sau in general. LOL Iar Ali Carter... E un jucator exceptional, dar cine stie ce-l poate apuca si pe el... Mai ales tinand cont de situatia de sanatate cu care se lupta si care probabil ii pune piedici din cand in cand. Sad

Marco Fu – Mark Williams - Aici Marco Fu mie-mi pare favorit, dar... In ultima vreme nu i-a mers prea bine (nemaivorbind de caracterul sau indoielnic si-asa mai departe Razz), iar Mark J... Si-a regasit starea ZEN (or something). LOLOLOL. Razz

Deci ce-ash putea sa aleg? Laughing Laughing Laughing Laughing

Eh, ma lamentam si eu... Foarte dificil, oricum...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am zis Ali.E timpul si pentru el.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Neil !!!!!!
Majoreta Party
Ma bucur pentru victoria lui Hendry dar si pentru victoria lui Mark Williams.Stie cineva daca breakul lui Neil a fost televizat?



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu voi miza pe victoria lui Mark Williams. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe

Mark Williams : „E întotdeauna greu să-l elimini din competiție pe campionul mondial așa că sunt foarte bucuros că am reușit să fac tocmai acest lucru, mai ales că am și jucat bine de la începutul și până la sfârșitul meciului. John a avut unele ratări, iar eu am profitat de ele ca să construiesc câteva breakuri bune.”

Neil Robertson : „Mereu am visat să realizez un break maxim într-un turneu din circuitul profesionist, mai ales într-o competiție de puncte, transmisă la TV. Primul asemenea break constituie un eveniment special și sunt foarte mândru că mi-am împlinit acest vis. Sunt însă și dezamăgit că am ratat calificarea în sferturi, dar Peter a jucat fantastic și nu mi-a prea oferit șanse de a intra în meci.

Problema e și că atunci când construiești un break maxim aproape de începutul meciului, efortul mental te cam secătuiește și starea emoțională te cam scoate din circulație timp de cel puțin o jumătate de oră după aceea : revezi în minte loviturile, te lupți cu excesul de adrenalină și așa mai departe – nu-ți poți găsi calmul și ritmul. Nu poți, pur și simplu, să uiți de performanța abia încheiată ca să te concentrezi asupra frame-urilor următoare. Din punctul de vedere al capacității de mobilizare pentru victorie, un break maxim e cel mai rău lucru care ți se poate întâmpla ! Ideal ar fi să-l reușești în ultimul frame al meciului !”


Stephen Hendry : „În ziua de azi, când nivelul de joc este atât de ridicat, e foarte greu să mai obții victorii la zero, deci sunt foarte bucuros că am reușit și eu una. Primele câteva frame-uri au fost cam fragmentate, dar, treptat, am căpătat o tot mai mare ncredere în loviturile mele.”

Mark Allen : „Îmi pare foarte bine că m-am calificat pentru că nu m-am prezentat la nivelul meu cel mai bun. Am jucat nu bine, ci acceptabil, adică mai mult cu gândul la numărul de puncte necesare ca să iau cinci frame-uri. În acest sezon, e a treia oară când mă calific în faza sferturilor și, bineînțeles, doresc tare mult să ajung ceva mai departe decât până acum. Am venit la Beijing ca să câștig trofeul. Încă sunt în competiție, ceea ce înseamnă că încă am șanse.”

Mark King : „Tian este un jucător foarte bun – asta s-a văzut și aseară, când l-a eliminat pe Ronnie. Mă așteptasem ca tocmai cu Ronnie să am și eu de jucat în optimi, dar, în legătură cu el, nu mă mai mir de nimic : e-n stare să câștige turneul fără să cedeze nici măcar un frame sau să iasă din competiție după primul meci.

Azi, am știut să-mi fructific ocaziile și sunt bucuros că am ajuns în sferturi. Țin tare mult să rămân în Top 16, așa că fiecare victorie e foarte importantă.”



.

Trebuie să fac o precizare : e drept că Neil e abia la primul break maxim din Main Tour, dar, la Capitolul 147, el nu se află la prima sa realizare : este autorul a trei dintre cele cinci breakuri maxime din întreaga istorie a snookerului competițional australian. Iată lista :

1994 Warren King, New South Wales Open
1998 Roger Farebrother, North Sydney Leagues Club Championship
2005 Neil Robertson, West Coast International (finala – pe care a și câștigat-o)
2006 Neil Robertson, West Coast International (runda a 2-a; a încercat un max și în frame-ul imediat următor, dar a ratat ultima bilă neagră. Turneu câștigat.)
2007 Neil Robertson, West Coast International (devine o tradiție ! Wink – sferturi. Turneu câștigat.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri, Clara, pentru declaratii si pentru statistici! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Alte vorbulițe
2006 Neil Robertson, West Coast International (runda a 2-a; a încercat un max și în frame-ul imediat următor, dar a ratat ultima bilă neagră. Turneu câștigat.)

Adică, ultima, ultima neagră? Cea a lui Kendo? Smile Există vreo filmare pe undeva?

P.S. Mulţumim pentru informaţii!

P.S.2 La naiba, am pierdut maximul lui Neil. Abia aştept să-l văd, cu comentariu în chineză... Laughing



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Vin 2 Apr 2010, 1:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Apr 2010, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Citat:

2006 Neil Robertson, West Coast International (runda a 2-a; a încercat un max și în frame-ul imediat următor, dar a ratat ultima bilă neagră. Turneu câștigat.)

Adică, ultima, ultima neagră? Cea a lui Kendo? Smile Există vreo filmare pe undeva?

Da, ultima-ultima : după ce realizase un 147, a mai reușit un 140.
Nu știu să existe vreo înregistrare...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 2 Apr 2010, 8:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie ,o combinatie fff reusita de inger si drac !
Ma bucur enorm pt.Hendry ,mi-ar placea sa ajunga in finala.
Higgins -ia si el o pauza ...
Elevul ii va da inca o lectie profesorului ?!(Ding vs Ebdon)
Felicitari, Neil!
Go ,Williams!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 2 Apr 2010, 9:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Hendry-Allen este foarte interesant. Se pare ca cine rateaza primul pierde si jocul. In meciul de la masa cealalta Ding il conduce pe Ebdon 2-0 si tocmai a reusit un century break. Interesant este ca dupa ce a avut 3 lovituri superbe a executat lovitura neagra cu mana stanga.
Si Hendry a reusit un break de 126 de puncte foarte frumos si foarte bine gandit.


GO STEPHEN !!!!!!!!!!!!
Applause



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community