Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2010 ?
Steve Davis
3%
 3%  [ 2 ]
Neil Robertson
25%
 25%  [ 14 ]
Ali Carter
1%
 1%  [ 1 ]
Shaun Murphy
1%
 1%  [ 1 ]
Graeme Dott
23%
 23%  [ 13 ]
Mark Allen
3%
 3%  [ 2 ]
Mark Selby
14%
 14%  [ 8 ]
Ronnie OSullivan
26%
 26%  [ 15 ]
Voturi totale : 56

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 11:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un campionat in care munca a invins talentul.Inca odata se dovedeste ca CM este o cursa de anduranta,in primul rand.
In finala mi s-a parut ca Graeme nu prea a crezut ca il poate invinge pe Neil si parca se intreba,cum,eu un jucator venit din calificari sa ajung pana aici?Pe de alta parte el a fost mai obosit si cred ca dupa 3 saptamani de competitie acest lucru si-a spus cuvantul.
Felicitari pentru ambii jucatori.
Felicitari lui Neil Roberston pentru titlul castigat.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 12:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Una peste alta, eu zic ca-i mai bine ca Neil a iesit invingator, astfel mai avem inca un Campion Mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Jezper
Fan


Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 10
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 12:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a vazut oboseala lui Dott prin trairile emotionale ale fiecarei lovituri. De cealalta parte Robertson a parut foarte calm, calculat.

Nu vreau sa jignesc fanii lui Dott (chiar si eu am sperat sa castige) dar per total Robertson a avut stofa de campion mondial anul acesta.

Cu toate astea eu am asteptari foarte mari de la Dott in perioada urmatoare si anul viitor in campionatul mondial. Pentru ca este un jucator mare.



_________________
The river tells no lies, yet standing at its shores, the dishonest man still hears them.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Jezper Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 12:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WeeDoo a scris:
Doar nu te-ai indragostit? Razz


Mai stii... Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ASTA asteptam:
http://www.youtube.com/watch?v=neR56FiI8GU

Cele mai cele momente de la Sheffield 2010. Lovituri norocoase, balbe de-ale arbitrilor, Selby facand ca la nunta de greci, Rob Walker dand chifla vietii, Michaela, Marteel, Allen, Mark Davis (now that's a hottie!) Laughing etc.
Savurati!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma asteptam la ceva mai multe breakuri de peste 100 de puncte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 14:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Theodor Cepraga a scris:
Stii cineva ce varsta are mama lui Neil?

Si eu sunt curioasa ,pentru ca arata foarte tanara .
Si as vrea sa stiu si prietena lui Shelby cati ani are pentru ca pare mai invarsta decat el !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
break147
Fan


Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 10
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Eu ASTA asteptam:
http://www.youtube.com/watch?v=neR56FiI8GU

Cele mai cele momente de la Sheffield 2010. Lovituri norocoase, balbe de-ale arbitrilor, Selby facand ca la nunta de greci, Rob Walker dand chifla vietii, Michaela, Marteel, Allen, Mark Davis (now that's a hottie!) Laughing etc.
Savurati!


multumesc mult, superb
respectele mele Miss C.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui break147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 15:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală


Neil Robertson : „Doamne Sfinte, nu pot să cred, nu pot să cred !!!... Serios, e absolut incredibil ! În meciul din șaisprezecimi, Martin Gould m-a condus cu 11-5. Am eliberat apartamentul în care fusesem cazat și-mi ziceam : OK, asta e, ies încă din șaisprezecimi, mi-am făcut praf șansa de a intra în Top 4 ! Dar uite că acum, la o săptămână și jumătate de la acel moment, sunt campion mondial ! Absolut incredibil ! Dar cel mai incredibil e ca am revenit atunci, în meciul cu Martin. Sunt convins că acela a fost punctul cheie al victoriei de azi. Aveam sentimentul că dacă reușesc o asemenea revenire, pot să reușesc orice.

După semifinala cu Ali, îmi părea foarte rău că n-am aici pe nimeni din familie, care să-mi fie alături în finală. Pe urmă, am primit un mesaj de la mama care mi-a spus că în timpul semifinalei, chiar în momentul în care mă detașasem la 15-9, s-a urcat în avion spre Anglia. Bine că m-am calificat în finală, că altfel ar fi venit degeaba ! Ea și partenerul ei au călătorit ore și ore până la Londra și pe urmă, spre Sheffield. Abia dacă au prins două ceasuri de odihnă înainte de finală, dar uite că acum se pot bucura și ei împreună cu mine. Numai că, deocamdată, nu realizez întreaga importanță a evenimentului. Am nevoie de un pic de timp. Poate și de vreo câteva păhărele de vodcă ! Totul pare încă incredibil. Cine-ar fi crezut, atunci când am venit prima oară la Cambridge, că o să câștig trofeul cel mare de la Crucible ?!... Nimeni, nici măcar eu ! Sosisem în Anglia cu 500 de lire în buzunar și cu o vestă împrumutată de la un alt jucător australian, că eu din banii ăia trebuia să trăiesc cât mai mult timp și nu-mi permiteam să cheltuiesc pe așa ceva. Eh, bănuiesc că acum am destui ca să-mi cumpăr câteva veste !... De trei ori am încercat să devin jucător profesionist și n-am făcut nimic. Sunt convins că nici măcar unul dintre toți acei foarte mulți băieți care, pe vremea aia, m-au bătut de m-au zvântat, nu, nici măcar unul n-ar fi crezut că o să ajung vreodată campion mondial !... Dar eu m-am încăpățânat să continui. E absolut incredibil !...

Și ce meci chinuit a fost !... Ce luptă titanică !... Dacă urmărești la televizor unele finale, îți spui că nivelul nu e cine știe ce și că meciul se termină mult prea târziu, dar abia atunci când ești angrenat într-o astfel de luptă ajungi să-ți dai seama ce presiune enormă simt finaliștii. Enormă ! Iar la o finală de campionat mondial, totul se amplifică în mod incredibil, mai ales că te gândești și la faptul că s-ar putea să nu mai ai niciodată ocazia de a te apropia atât de mult de câștigarea titlului. În plus, am mai avut o presiune suplimentară pentru că, la un moment dat, am înțeles ce importanță și ce impact ar avea victoria mea în Australia, asupra publicului de acolo ca și asupra familiei mele și prietenilor mei. Australienii se interesează mai cu seamă de campionii olimpici și de campionii mondiali, așa că, finala fiind transmisă în direct, înfrângerea mea ar fi fost o mare dezamăgire și pentru ei. Dar dacă acum nu sunt mulțumiți și snookerul de la noi nu câștigă popularitate, nici nu vreau să mai recunosc că sunt australian !!!...

Logodnica mea e bine. Sper să nu nască încă vreo zi-două de acum încolo ! Am înțeles că, la primul copil, poate să apară o oarecare întârziere. Ea mi-a spus să nu mă preocup decât de meci. Acum câteva zile, vorbeam așa, între noi și ne întrebam cum ar fi să mă calific în finală și să devin campion mondial și tătic în aceeași săptămână. Uite că așa se și întâmplă ! Campion mondial am devenit, iar în câteva zile, o să devin și tată. Ce noi emoții mă așteaptă ! Acum, totul în viața mea e absolut perfect !

Am fost foarte mirat de ceea ce am auzit în legătură cu John Higgins. Nu cunosc însă amănunte și nu vreau să fac niciun comentariu. Nu am căutat să mă informez, fiindcă m-am concentrat numai asupra finalei. Nu cred că, pentru australieni, bucuria ar fi fost întunecată de acest scandal. Eu nu doresc decât să promovez snookerul din țara mea și sunt convins că principala preocupare a fanilor de acolo a fost meciul și titlul câștigat de mine. Mai ales că Barry Hearn a abordat problema frontal și atât de eficient. Este omul potrivit la locul potrivit și în momentul potrivit – un milion la sută !

Pentru băieții de acasă, un singur mesaj : când ajung acolo, dau de băut !”


Graeme Dott : „Neil a meritat din plin victoria. Cred că a jucat cu mult, mult mai bine decât mine, deși nici eu n-am jucat prost. Cu toate astea, m-a depășit la toate capitolele. Nici nu-mi explic cum am reușit să-i iau frame-urile pe care i le-am luat ! După meciul cu Mark Selby, abia dacă am apucat să dorm vreo trei sau patru ore. În prima sesiune a finalei, am rezistat numai datorită adrenalinei. Pe urmă, habar n-am cum de n-am adormit în fotoliu !

Bineînțeles că-mi pare rău că n-am câștigat și, mai ales, că n-am învins oboseala și nu m-am ridicat la nivelul meu adevărat. Totuși – poate o să credeți că e ceva ciudat ! – nu mă simt dezamăgit. N-am prea avut ce să fac. Am încercat să lupt cu toate armele, dar n-am mai putut să rezist. Oricum, obiectivul meu fusese să mă calific în semifinale, ca să pot reveni în Top 16 și deci, din acest punct de vedere, pot să mă declar mulțumit. Plus că nci premiul nu cade prost ! Sper să ajung în finală și la anul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte, foarte frumoase ambele declaratii !


Thank you, Clara ! Very Happy

Si, inca o data, well done guys ! Very Happy Applause Applause Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks pentru declaratii, Clara! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru declaratii Clara,sunt absolut superbe Notworthy.Uite asa pe negandite,a mai trecut un campionat mondial peste noi.Totul a fost minunat.Chiar si frustrarile trec mai usor cand ai asa prieteni cu care sa impartasesti dezamagirile si bucuriile ce-ti taie rasuflarea. Notworthy Toate meciurile au fost frumoase,incununate cu memorabilul duel reeditat(Doamne, ce-am mai ras la aparitia lor in arena LOL )de doua legende ale acestui sport minunat.Remarc cu tristete ca m-am abonat la locul13 dar sferturile si semifinala m-au pus la podea Laughing.Miss Chigwell, superb montajul. Notworthy Si totusi ,din aceste zile de snooker,in mintea mea se detaseaza clar sesiunile de vis, ale lui Steve Davis si Martin Gould ce au atins perfectiunea Notworthy Bravo,Neil!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mad Acuma avem mult si bine de asteptat pana incepe noul sezon! Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 18:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Si totusi ,din aceste zile de snooker,in mintea mea se detaseaza clar sesiunile de vis, ale lui Steve Davis si Martin Gould ce au atins perfectiunea Notworthy


Total de-acord. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu n-am facut decat sa pun un link; baietii de la BBC sunt responsabili cu momentele vesele post-campionat.
Felicitari, Neil! Jos palaria, Graeme!
Vacanta placuta, domnilor!

Si mai puneti de-un demonstrativ, rogu-va, ca...n-am rabdare. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Următoare
Pagina 35 din 36

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community