Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Lun 21 Iun 2010, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si magariile au inceput mai devreme...
...decat m-am asteptat mai ales ca in intalnirea Chile-Elvetia era esential
ca cei din tara cantoanelor nu trebuiau sa ia nici un punct deoarece in ultima intalnire intalneau cea mai slaba echipa din grupa,macar teoretic,
caci daca reuseau acest lucru Spania nu mai putea castiga grupa si avea chiar sanse de a fi eliminata din faza grupelor.
Asa ca arbitrul a avut sarcina precisa sa faca pe dracu-n patru ca sa nu se intample cumva care sa supere pe spanioli,vezi Doamne,marii favoriti care n-au aratat mai nimic.
Poate ca Al de Sus n-a dormit si poate le da planurile peste cap...diseara
desi nu prea imi fac iluzii ca Hondurasul ar putea face vreo minune insa se zice ca Jabulani este perfect sferica!!!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Iun 2010, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Moshule (nu vreau să sune nepoliticos, dar dacă ăsta-i user name-ul... Laughing ), măgăriile au început, pare-mi-se, în meciul braziliano-ivorian ! În fine, acolo o fi fost simplă incompetență... Rolling Eyes

snookerfan97 a scris:
In sfarsit un al doilea meci spectaculos la acest mondial . Lectie de fotbal data de portughezi.Saracii nord coreeni au primit 7 goluri fara sa reuseasca si ei un gol.


N-am văzut Chile v Elveția, dar m-am de-lec-tat cu masacrul portughez ! Parcă văd că n-o să rezist tentației de a urmări și reluarea (TVR1, ora 00.15) ! Laughing Mi-era cam milă de bieții nord-coreeni, dar sunt sigură că javra aia de Kim Jong-il se uita la meci și m-am bucurat de nervii pe care trebuie că și-i făcea, ’r-ar el al dracilor de tiran comunist criminal !!!... Evil or Very Mad Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 21 Iun 2010, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Mi-era cam milă de bieții nord-coreeni, dar sunt sigură că javra aia de Kim Jong-il se uita la meci și m-am bucurat de nervii pe care trebuie că și-i făcea, ’r-ar el al dracilor de tiran comunist criminal !!!...



LOL Eu incerc sa nu gandesc romaneste si sa iau arbitrajele ca atare pentru ca sunt din tari vai mama lor in materie de fotbal.. LOL



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 8:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stai sa veziClara,ce se va intampla...
...in urmatoarele patru zile incluzand-o si pe cea de azi cand toate echipele vor cauta prin orice mijloace sa evite in optimi adversari de
calibru si ma astept ca unele dintre ele sa evite a castiga partidele in aceasta runda.
Dupa mine Franta este eliminata din faza grupelor daca Uruguay si
Mexic fac meci egal care vor intra in optimi in aceasta ordine in grupa in
grupa B reburile sunt mai complcate pentru nemti care trebuie sa castige cu Ghana ca sa nu ramana pe dinafara ca si Serbia abia asteapta un pas gresit.Normal S.U.A ar trebui sa castige cu Algeria si situatia ei si a Angliei s-ar decide la golaveraj.
Eu as prefera intalnirea dintre Anglia si Germania in optimi!!!
In orice caz situatia din grupele A si B o vom cunoaste azi inainte de
miezul noptii...


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pesemne că-s în pasă sadică : mă uit la meciul francezilor !... Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si asa cocosii au ajuns de rasul...
...strutocamilelor adica si a strutilor si a camilelor africane unde francezii s-au autodepasit find condusi la pauza de sudafricani cu 2-0 si in inferi-
oritate numerica,Gourcuff eliminat prin min 25,asa ca daca intoarcem clasamentul ei ar fi pe primul loc.
Oricum francezii nu meritau a fi acolo ci irlandezii daca ne aducem aminte de golul de handbalist a lui Henry asa ca au dece sa le para rau si lituani-
enilor ca n-au profitat in grupele de calificare de forma slaba ratand o calificare istorica macar la baraj.Oare Romania a participat la acele calificari?!!!
Intre timp Malouda a reusit sa inscrie in min 70 un gol pentru francezi la actuala editie a C.M..Mareata realizare!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru francezi, a fost un turneu dezastruos. Când am mai văzut și eliminarea lui Gourcuff, „cireașa (amară) de pe tort”... Jalnic s-au prezentat francezii (inclusiv faza cu spălatul rufelor nu numai în public, ci chiar în mijlocul sălii de bal, după primele zece măsuri de la începutul Marelui Vals !!!... Jalnic ! Evil or Very Mad

Îl țin minte pe Laurent Blanc de pe când a făcut parte din formația care a câștigat titlul mondial, în 1998. Îi urez noroc și ca selecționer – că o să aibă maaaare nevoie... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara,ce echipa vezi pe locul doi in grupa B?
Asta avand in consideratie faptul ca Argentina practic nu poate pierde prima pozitie.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Coreea de Sud



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum se vede treaba...
...numai noi suntem pe aici,desi eu sunt si pe dincolo in acelasi timp ,simultan si concomitent .
Daca pana acum eu aveam acces limita la acest utilaj acum de vrei zece zile de cand mi-a plecat fata si nepotul in Anglia profit din plin dupa cum vezi.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 20:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Sper ca argentinienii să facă spectacol. Fiindcă nu partida Nigeria v Coreea de Sud am de gând s-o urmăresc. Wink
(Deși de dl Maradona mă „leagă” o statornică antipatie... Rolling Eyes )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 21:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa vedem cine ajunge in optimi din grupa B.Se pare ca aceasta va fi echipa Coreei de Sud care a reusit sa egaleze in meciul cu Nigeria.Argentinienii nu prea au fortat jucand cu jucatorii de rezerva si un Messi care nu a impresionat.Ramane de vazut Very Happy
Cat despre grupa C cred ca de grupe vor trece Anglia si U.S.A desi Slovenia ar avea si ea sanse.Sincer eu nu cred ca Anglia se va incurca cu echipa Sloveniei. Ar fii prea de tot sa nu treaca de grupe. De altfel cred ca nici Americanii nu se vor incurca in fata Algeriei.
In grupa D cred ca se vor califica Germania si Serbia.
Cat despre Franta cred ca acest Domenech trebuia dat afara de vreo trei ani datorita rezultatelor slabe obtinute. Cred ca daca Zidane n-ar fi stralucit la editia din 2006,Franta n-ar fi trecut de optimi.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 22 Iun 2010, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

offf,ce pacat ca au pierdut grecii!...portarul lor e mult mai bun decat ma asteptam,dar ce sa faca singur? nu au avut nici un atac! Evil or Very Mad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 8:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca de data aceasta Clara a avut...
...satisfactia sa vada cum Coreea de Sud merge mai departe poate ca si eu voi avea acelasi sentiment vazand in faza optimilor intalnirea dintre
Germania si Anglia!
Insa cu Jabulani este sferica nu ovala ca la rugby nu mi-ar parea rau daca vreuna din cele doua team-uri mentionate ar lua-o astazi prin ...balariii!!!
Asta,asa,de gustibus!!!


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

moshu64 a scris:

daca ne aducem aminte de golul de handbalist a lui Henry

Preluarea a fost cu mâna (chiar de două ori) şi pasa cu piciorul, nu de alta, dar s-ar supăra handbaliştii... Smile

Revenind la meciurile de aseară mă bucur pentru coreeni, au evoluat enorm în ultimii 8 ani. Şi în meciul împotriva Argentinei au jucat fotbal, chiar dacă la sfârşit tabela a arătat 4-1.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community