Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20182
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 12:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greu, Snooky, cu Argentina... Mai ales cu 33-67 la sută posesie, 2-16 șuturi la poartă și 1-10 la cornere... Dar și mie mi-a plăcut portarul. Drept care vreau să-i țin minte numele : Alexandros Tzorvas de la Panathinaikos. Smile

Oh, nu cine știe ce satisfacție, Moshule : n-a fost vorba de preferință, ci de pronostic. Și apropo de pronostic, după părerea mea, Germania va elimina Anglia. (Prima mea amintire fotbalistică – foarte vagă – datează, hăt, de la finala din 1966, când în familia mea împărțită-n tabere a fost un adevărat răzbel, iar eu țineam cu englezii mai ales fiindcă mă amuza grozav șuvița nelipită cu fixativ de chelia lui Bobby Charlton ! Și încă nu mi s-au șters din memorie nici lungile discuții familiale despre derutantele picioare ale brazilianului Garrincha... Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut finala din 1966...
...si mi-a placut Tilkowski portarul nemtilor care a facut minuni in poarta insa n-a fost sa fie R.F.G.-ul campioana ca n-a vrut Bahramov sau cum il chema,parca pe arbitru.Ce vremuri!!!
Banks,Wright,J.Carlton,Moore,Cohen,Stiles,Hunt,B.Charlton,Peters etc.
forma atunci totusi o echipa si mai ales ca l-au avut pe Stanley Rous presedinte al F.I.F.A. care a pus din greu umarul ca formatia antrenata
de Alf Ramsey sa castige titlul mondial...


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A alege precum Ulise...
...intre Scylla si Caribda asta trebuie sa faca diseara Germania adica sa prefere a juca in optimi cu Anglia sau a pleca acasa cu alte cuvinte daca castiga joaca cu Anglia la meci egal sau infrangere o iau spre...zu haus!!!
Cum sarbii i-au adus pe nemti la buza prapastiei acum poate ca este randul ghanezilor sa le dea o mana de ajutor adica un branci!!!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa se intmpla daca te frigi cu ciorba...
...sufli si in iaurt si s-au pacalit singuri grabindu-se a da gol cand mai era timp berechet sau cacalau,vorba olteanului,cam jumatate de ora nemtii si singuri si-au ales pe englezi ca adversaril
Maine s-ar putea sa se imperecheze pentru optimi Olanda si Italia dragutii
de ei si parca vad intre ele o intalnire cam in stilul vorbei acelei care spune ca sa nu te duci cu sacul la pomul laudat.
Colac peste pupaza poate ca poimaine se imbarliga si intalnirea Brazilia cu Spania tot pentru optimi...
Sunt cam pretentios nu-i asa?


Sus
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 23 Iun 2010, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta cu alesul adversarului mi se pare stupida , daca as fi neamt , adica as avea de ales intre 2 nationale care s-au chinuit sa joace fotbal. Mie sincer imi par mai periculosi americanii decat englezii.
Cu italienii e interesanta treaba , caci si ei fac parte din grupul nationalelor selecte care au chinuit fotbalul zilele astea. Nu m-ar mira ca maine sa faca si un al treilea egal care i-ar trimite totusi sa patrunda in optimi cu singura conditie ca All-Whites sa nu castige cu paraguaienii(va dati seama ce situatie comica ar fi).
Dupa ce i-am vazut pe sarbi si pe americani azi pentru mine concluzia este una sumbra , calitatea fotbalului este foarte slaba la acest mondial (exista meciuri exceptie dar care din pacate nu pot rasturna balanta in favoarea spectacolului).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20182
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Începe să mi se facă lehamite !... Foarte slabe meciuri. Sincer, nu-mi amintesc un CM atât de slab și de plictisitor ! Meciul Germania v Ghana a fost o piesă de teatru prost scrisă, prost regizată și încă și mai prost interpretată. O să-mi amintesc de acest meci ca de, poate, cea mai stupid petrecută serie de 90 de minute din viața mea. De obicei, am mult, mult mai puțină răbdare (sau îngăduință), dar am mai așteptat, am mai sperat, fiindcă îmi doresc să văd măcar 30 de minute de fotbal bun : să văd cum se inițiază, se dezvoltă și se susține o acțiune (cu sau fără finalizare pe tabela de scor, aste, pentru mine, e mai puțin important), ceva ce se poate urmări, adică ceva care să demonstreze gândire, fluență și (dacă nu cer prea mult) ritm. Sunt formule și scheme exersate și paraexersate, ce naiba ! În loc de asta, văd joc bătrânesc, obosit, fără strălucire, fără viziune și fără chef. Vreau să văd șuturi executate cu personalitate. Nu apar decât la sud-americani. Și acolo cam răruț. Vreau spectacol și, deocamdată, e pe sponci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 7:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca echipa Romaniei ar fi fost acolo ce ar fi facut?
Vazand ca atat Serbia cat si Franta au reusit sa monopolizeze ultimele locuri in grupele din care faceau parte intrebarea de mai sus ar putea
da nastere la multe opinii diferite insa de fapt ar ramane fara raspuns.


Sus
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 9:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Începe să mi se facă lehamite !... Foarte slabe meciuri. Sincer, nu-mi amintesc un CM atât de slab și de plictisitor ! Meciul Germania v Ghana a fost o piesă de teatru prost scrisă, prost regizată și încă și mai prost interpretată. O să-mi amintesc de acest meci ca de, poate, cea mai stupid petrecută serie de 90 de minute din viața mea. De obicei, am mult, mult mai puțină răbdare (sau îngăduință), dar am mai așteptat, am mai sperat, fiindcă îmi doresc să văd măcar 30 de minute de fotbal bun : să văd cum se inițiază, se dezvoltă și se susține o acțiune (cu sau fără finalizare pe tabela de scor, aste, pentru mine, e mai puțin important), ceva ce se poate urmări, adică ceva care să demonstreze gândire, fluență și (dacă nu cer prea mult) ritm. Sunt formule și scheme exersate și paraexersate, ce naiba ! În loc de asta, văd joc bătrânesc, obosit, fără strălucire, fără viziune și fără chef. Vreau să văd șuturi executate cu personalitate. Nu apar decât la sud-americani. Și acolo cam răruț. Vreau spectacol și, deocamdată, e pe sponci.



Subscriu ca Sud-americanii sunt singurii care au jucat fotbal adevarat la acest mondial .Nici eu nu consider un meci bun doar cel in care se inscrie,dar vreau sa vad actiune,determinare si faze lucrate ,cu pase dintr-una .....pana una alta bravo pentru Argentina pentru care ma temeam ca avandu-l pe Maradona antrenor nu va trece de grupe.Ma bucur ca m-am inselat !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adio s-un praz verde!!!
Macaronarii mi-au depasit asteptarile "reusind" sa evite o intanire cu portocala mecanica!!!
Iata cum campioana mondiala en-titre iese pe usa din dos imitand vice-
campioana mondiala ambele terminand pe ultimele pozitii in grupe si plecand cu traistele goale acasa.
Daca fotbal n-am prea vazut macar la capitolul surprize stam destul de bine.Oare cine dintre granzi o urma la rand.
Ii orice caz in Top Rushinica locurile 1 si 2 sunt ocupate la acest C.M. de Italia si Franta in ordinea avuta la inceperea competitiei.


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Începe să mi se facă lehamite !... Foarte slabe meciuri. Sincer, nu-mi amintesc un CM atât de slab și de plictisitor !

De asta mă abţin de la alte comentarii pentru că la asemenea meciuri... Poate se va schimba ceva în optimi, poate se vor trezi şi vor juca fotbal (ştiu ei bine la cine mă refer Smile). Sau poate că am devenit noi prea pretenţioşi?!

Citat:

Meciul Germania v Ghana a fost o piesă de teatru prost scrisă, prost regizată și încă și mai prost interpretată. O să-mi amintesc de acest meci ca de, poate, cea mai stupid petrecută serie de 90 de minute din viața mea.

Eu am ales tenisul aseară şi nu am regretat nicio secundă. Am urmărit un meci care s-a terminat abia astăzi (un meci cum vezi o dată în viaţă), iubitorii tenisului ştiu despre ce vorbesc, aşa că nu o să vă plictisesc cu detalii. Oricum, au fost fără exagerare 4 zile fabuloase la Wimbledon.

P.S. Scuze pentru off-topic...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 24 Iun 2010, 21:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce a ajuns si fotbalul asta , Noua Zeelanda termina cu 3 pct neinvinsi , Italia pleaca acasa de pe ultimul loc , Elvetia bate Spania dupa ce reuseste sa doboare recordul negativ de posesie , 27% , si cate si mai cate la mondialul asta.

Ce s-a intamplat la tenis a fost comedie. 11 ore de joc , 112 asi dati de un jucator , 138 de gameuri in setul decisiv , cine sa mai vina sa bata toate recordurile stabilite la acest meci?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 8:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa surprizele care au fost ...
...are cineva curajul de a da in mod cert perechile ce se vor stabili pentru
faza optimilor?
La prima vedere este usor deoarece in grupa G se cunosc calificatele insa
nu si ordinea lor finala iar problema apare in grupa H unde marea echipa a Spaniei risca a lua urma surorilor ei de ginta latina,Franta si Italia.
In orice caz raspunsul il vom vea inainte de miazul noptii!!!


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Măcar astăzi poate vedem ceva spectacol. Spania, oricum ar da-o, va avea meci greu în optimi (asta pentru că nici nu concep să nu se califice, spre deosebire de alte echipe Spania a jucat fotbal la acest CM), dar de asta sunt aici, fiecare meci trebuie văzut ca o finală indiferent de numele adversarului.



free2tedy a scris:

Ce s-a intamplat la tenis a fost comedie.

Îmi pare rău că spui asta. Acel meci a depăşit graniţele tenisului, a fost o lecţie de voinţă şi determinare, dincolo de orice statistică.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca televiziunea noastra nu ne...
...lasa alternativa de a alege ce partida sa urmarim macar profitam de o
televiziune a "prietenilor de peste un mileniu" unguri care ne da aceasta
posibilitate.
Astazi da deoarece aseara si amicii amintiti au dat aceiasi intalnire care era data si pe la noi.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20182
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnilor brazilieni & portughezi, să vă fie rușine ! Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community