Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara,dupa cum ai vazut...
...s-au inteles de minune ca doar vorbesc aceiasi limba si interesele le erau aceleasi punandu-si sperantele in chilieni care,doar-doar,vor face un egal cu spaniolii pe care sa-i trimita pe urmele francezilor si italienilor...


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam știu eu de ce e nevoie în conducerea mondială a sportului ăsta stricat : e nevoie de un Barry Hearn !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 25 Iun 2010, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:


free2tedy a scris:

Ce s-a intamplat la tenis a fost comedie.

Îmi pare rău că spui asta. Acel meci a depășit granițele tenisului, a fost o lecție de voință și determinare, dincolo de orice statistică.


Sa stii ca am spus-o intr-un sens pozitiv. Nu in fiecare zi vezi un meci interminabil si chiar ii apreciez pentru modul in care s-au luptat pana la final pentru victorie.


Si revenind la fotbal , azi am mai vazut o mostra de fotbal de calitate extrem de slaba , si anume Elvetia cu Honduras. Elvetienii obligati sa castige pentru a spera la calificare , au jucat cea mai mare parte a meciului de parca ii multumea si egalul si apoi cand s-au trezit ca trebuie sa dea goluri , caci aveau nevoie de cel putin 2 , au demonstrat ca nu pot sa faca nimic. Si acum vine intrebarea care ma apasa foarte tare , ce cauta aceste 2 echipe la Mondial?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 26 Iun 2010, 7:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cam știu eu de ce e nevoie în conducerea mondială a sportului ăsta stricat : e nevoie de un Barry Hearn !

Ar cam fi nevoie de unul şi în fotbalul românesc (gata, nu o să mai fac referire la acesta). Smile
Fotbalul este de ceva timp în primul rând o mare afacere (cu excepţiile de rigoare, din ce în ce mai puţine), întrecerea în sine şi spectacolul au căzut pe locul al doilea.

free2tedy a scris:

Sa stii ca am spus-o intr-un sens pozitiv.

Ok, mea culpa... Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 26 Iun 2010, 8:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gata!!!De azi se trece la treburi serioase...
...ca daca pana acum in grupe se mai putea calca in strachini si lua prin balarii acum cine pierde o ia binisor spre casa.
Daca v-ati plans de calitatea jocurilor de pana acum lasa ca de acum o si
mai rau accentul punandu-se mai mult pe distrugerea actiunilor adversarilor decat pe initierea lor si ca urmare a acestui fapt macar,daca
se poate,fiecare partida sa aiba parte macar de prelungiri si de ce nu? si de lovituri de la punctul acela alb!
Si cum azi avem parte de doua intalniri intre echipe cam de esaloanele al doilea si al treilea poatevom vedea si ceva fotbal ca dela cele din asa zisul prim esalon nu ne asteptam la ceva mai Doame-Ajuta!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 26 Iun 2010, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam ciudat tablou al fazei finale a C.M. 2010...
...pentru in prima jumatate doar Brazilia si Olanda sunt,ca sa zicem asa,
mai de Doamne-Ajuta dar in jumatatea a doua de pilda invingatoarea dintre Anglia si Germania din optimi in sferturi poate da de Argentina apoi in semifinala de Spania!!!
Seamana leit cu unele tablouri principale de la turneurile de snooker!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 26 Iun 2010, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La intoarcerea spre casa...
...primele doua eliminate in optimi au rute complet diferite adica una o ia
spre rasarit cealalta spre apus insa ambele traverseaza cate un ocean daca consideram rutele din Africa de Sud in tarile respective in linie drea- pta adica Oceanul Indian respectiv Oceanul Atlantic.
Deci ne-au parasit Coreea de Sud si S.U.A. ultimei prezenta lui Bill Clinton
nu i-a purtat noroc.
S-a vedem insa azi cine se va bucura de moartea caprei adversarului!!!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 27 Iun 2010, 8:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O minune totusi se va intampla in sensul ca...
...Uruguayul sau Ghana vor juca o finala fie ea cea mica daca nu pe cea mare fapt care inainte de inceperea competitiei parea o utopie.
Diseara vom sti alte doua pretendente la o asemenea realizare.


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Lun 28 Iun 2010, 9:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi au fost doua "minuni" de arbitraj...
...una ante si una pro invingatoarele de ieri,Germania si Argentina au meritat sa acceada in sferturi asa ca si in acea faza vom avea o intalnire
super adica intre cele doua team-uri.
Astazi avem parte de intalniri,ca sa zic asa,mai de mana a doua insa asta nu inseamna ca nu sunt importante sau ca nu poate apare si vreo surpriza.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Iun 2010, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Când am văzut nefăcuta arbitrului uruguayan Jorge Larrionda (am găsit, azi, poze BBC cu el luându-și tălpășița spre patrie, alături de tușierul respectiv Twisted Evil ), m-a cuprins așa o furie că-mi venea să nu mă mai uit la niciun afurisit de meci ! Ca pe urmă să văd încăpățânarea imbecilă a italianului Roberto Rosetti !!!... Evil or Very Mad (Sper să văd poze și cu ăsta cărându-se acasă, acoperit de rușine, ca un laș incapabil să-și recunoască gogomănia precum se află ! Twisted Evil ) Ce zi a arbitrajelor proaste a fost ieri ! Nu că Anglia s-ar fi calificat sau că Argentina ar fi avut nevoie de cadouri (dar cine știe ce s-ar fi întâmplat dacă ?!...) Au fost însă și faze frumoase... (Am ajuns să mă mulțumesc cu din ce în ce mai puțin, asemenea fanilor acelor jucători care (jucătorii ! Wink ), deși mai au, din când în când, „sclipiri", o iau, cătinel & ineluctabil, spre apusul carierei... Rolling Eyes Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 28 Iun 2010, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe mine m-a enervat la culme portarul neamt Embarassed.Oare ce s-ar fi intamplat daca ar fi spus''da fratilor, a fost gol', n-ar fi fost mai fair? Embarassed Cred ca daca egalau englezii.........nu se stie Sad.Deoarece pt mine a fost o zi oribila la Wimbledon(au iesit din cursa Justine,Roddicksi Hewit,toti favoritii mei in aceeasi zi Crying or Very sad )ma delectez cu brazilienii care matura pe jos cu baietii din Chile Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 8:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog sa nu confundati sporturile...
...adica fotbalul cu snookerul unde de regula jucatorii daca comit,de pilda,
un fault nu asteapta ca arbitrul sa constate neregula,era sa zic infractiu-
nea ci o anunta iar excceptia ca de pilda Marco fu intaresc regula.
Ce sa-i faci fotbalul nu-i un sport al"lorzilor" deci aici jucatorii de cele mai multe ori reusesc sa "dribleze"si arbitrii nu numai adversarii!!!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Pe mine m-a enervat la culme portarul neamt Embarassed.Oare ce s-ar fi intamplat daca ar fi spus''da fratilor, a fost gol', n-ar fi fost mai fair? Embarassed


Claudia, dacă s-ar întâmpla așa ceva în fotbal, ar însemna, vorba lui Shakespeare, că lumea și-a ieșit din țâțâni și că vine sfârșitul ăl mare !!!... Rolling Eyes Twisted Evil

Sigur că Moshu are dreptate, dar ce frumos ar fi fost să se întâmple după scenariul (SF al) Claudiei !... Probabil că restul de douăzeci și ceva de inși de pe teren (+ zecile de mii din tribune + milioanele din fața televizoarelor) ar fi încremenit, mandibulele le-ar fi picat până la nivelul genunchilor, ochii li s-ar fi bulbucat până la a semăna cu Jabulani și, da, minunea minunilor, vuvuzelele ar fi amuțit de consternare ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revenirea pe pământ (brit) a ridicatelor în slăvi vedete ale Angliei : The Daily Mail de azi Arrow http://www.dailymail.co.uk/news/article-1290467/WORLD-CUP-2010-England-home-Capello-quitting.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca as fi cunoscut limba engleza...
...poate ca m-ar fi interesat cu ce cuvinte i-au gratulat fanii din insula pe cei in care isi pusesera mari sperante si care o cam facura de oaie...
Insa de un lucru sunt sigur anume ca nu li s-a intins carpetul rosu la revenirea acasa si acei baieti au mare noroc ca nu sunt...columbieni asta
apropo' de patania din '94 a lui Andres Escobar si ma gandesc mai ales la portarul lor.


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community