Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20155
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Suficientă caricatura din cuprinsul articolului : „Taică-meu m-a amenințat că dacă nu iau examenul îmi cumpără echipament ca al naționalei !” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna de tot amenintarea!


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 29 Iun 2010, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să uităm de greşelile arbitrilor şi de meciurile "bune" de până acum pentru că avem nişte sferturi de finală cel puţin interesante. Fotbalul sud-american este la putere la această ediţie, iar europenii ar trebui să fie fericiţi dacă vor avea o echipă în finală.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 30 Iun 2010, 7:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo' de greselile de arbitraj...
... si golul Spaniei de aseara al lui D.Villa a a fost inscris dintr-o pozitie cu damf de pozitie de afara din joc...
Si o observatie:
Cu exceptia echipei Ghanei celelalte calificate in faza sferturilor au castigat
grupele din care au facut parte.


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 30 Iun 2010, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

moshu64 a scris:
Apropo' de greselile de arbitraj...
... si golul Spaniei de aseara al lui D.Villa a a fost inscris dintr-o pozitie cu damf de pozitie de afara din joc...

Aşa mi s-a părut şi mie aseară, dar nu au mai arătat reluările cu stop-cadru. Smile

L.E. Da, a fost ofsaid, unul de 22 de centimetri, dar nu a fost aşa de evident ca cel al lui Tevez.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20155
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Iun 2010, 10:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

moshu64 a scris:
Cu exceptia echipei Ghanei celelalte calificate in faza sferturilor au castigat grupele din care au facut parte.


... adică singura grupă din care avem două calificate în sferturi este Grupa D (în timp ce singura grupă fără reprezentanți în sferturi e Grupa C).

Apropo de arbitri : se știe că, în 1930, România s-a numărat printre cele 13 țări participante la prima ediție a CM de fotbal – singura ediție invitațională. (Reprezentativa noastră nu s-a calificat în eliminatoriile directe, adică în semifinale : s-a clasat a doua în grupă, după uruguayeni și înaintea peruvienilor, fiindcă ai noștri i-au învins pe cei din urmă cu 3-1 și au pierdut cu 0-4 în fața Uruguayului. Am găsit pe undeva rezultatele astea, dar văd că nu am notat atunci și linkul...) Dar la acea primă ediție am „dat” competiției și un arbitru : Costel Rădulescu, care a oficiat ca tușier în două meciuri. De fapt, românul – fost ofițer decorat pentru bravura de care a dat dovadă la Mărăști – făcea și treabă de „selecționer”, cu toate că „selecționarea” propriu-zisă a fost făcută personal de către regele Carol al II-lea, care a insistat cât a insistat pentru participare până s-a enervat și a dat ordin ca echipa să plece spre Montevideo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 1 Iul 2010, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum astazi pe scenele din Africa de Sud este...relache...
...mi-am gasit de lucru si urmaresc pe site-ul U.E.F.A. evolutiile scorurilor din primul tur preliminar al Europa League din curiozitate ca doar sunt din al patrulea sau al cincilea esalon al fotbalului european.


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 1 Iul 2010, 21:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dintre partidele din primul tur preliminar al Europa League...
...mi-a atras atentia una dintre F.C. Qarabag si Metalurg Skoplje deoarece
era arbitrat de un arbitru din Romania,n-am spus roman,Istvan Kovacs
insa mi-a atras atentia si denumirea stadionului din Baku care poarta numele lui Tofig Bahramov care cred ca a facut singura boroboata ce i-a facut numele nemuritor anume ca a arbitrat celebra finala a C.M. 1966
dintre Anglia si Germania.


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

moshu64 a scris:

[...] Tofig Bahramov care cred ca a facut singura boroboata ce i-a facut numele nemuritor anume ca a arbitrat celebra finala a C.M. 1966
dintre Anglia si Germania.

Nici acum, pe reluare, nu se ştie dacă a fost gol sau nu. Nu sunt un fan al Angliei, dar cred că acea decizie a fost corectă, în spiritul jocului. Au fost alte decizii greşite, mult mai clare, în istoria Campionatului Mondial, dar parcă şi germanii au mărit puţin proporţiile evenimentului.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si trecand in actualitate...
...azi s-a sfarsit micul relache si vom avea de urmarit doua piese distincte
cu trupe asa zise mai de mana a doua si de prima mana insa cu regii diferite iar la sfarsit vom vedea daca vreuna sau dece nu toate merita ce vor toti artistii adica aplauzele spectatorilor sau vor avea parte de recuzita pe care unii spectatori o au la indemana atunci cand sunt dezamagiti si stiti la ce ma refer adica la mere stricate,rosii storcite sau oua clocite...
Deci asteptam spectacolele si despre calitatea lor avem timp destul a mai ne da cu parerea!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 18:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai mult ca sigur ca seara asta...
...la Rio nu va fi carnaval si desigur ca localnicilor numai de samba nu le mai arde acum deja se incep pregatirile pentru primirea "eroilor" in frunte cu,bineinteles,Felipe Melo care a deschis calea intoarcerii acasa cu mana goala.
Oare cumva brazilienii ii asteapta si pe uruguayeni spre a se intoarce impreuna pe continentul sudamerican?Vom sti asta in jurul miezului noptii
precis si pentru asta trebui sa mai asteptam oleaca!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare minune se intampla deoarece se pare ca...
...sefa a plecat in...weekend asa ca putem a ne pune pe sotii caci pisica nu-i acasa!!!
Glumeam si eu deoarece doar Carla imi mai tinea trena pe aici de ceva vreme si ii duc lipsa!
Parol!!!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20155
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia te uită ! Shocked Habar n-aveam că “țin trena” cuiva – mai ales având în vedere cine a deschis topicul și cine a început să contribuie la el după vreo 5-6 ore. Laughing Laughing Dar, în orice caz, e foarte interesant de aflat ce preferințe vestimentare au membrii forumului. Recunosc că am și eu o slăbiciune pentru rochiile cu trenă... Twisted Evil Laughing

Nope, nu țin să fiu percepută ca șefă de vreun fel, dar la username țin. Wink

Chiar când sunt plecată în weekend, rare sunt ocaziile în care nu car după mine și laptopul (așa cum se și vede, de pildă, azi, la NEWS. Wink Laughing )

Încă nu pot să-mi revin după tensiunea & emoțiile meciului. Am avut tot timpul impresia că brazilienii sunt stăpâni pe situație, cu tot pressingul olandezilor. Mereu am crezut că, dintr-un moment într-altul, ceata lui Dunga va plusa cu încă un transport de energie și de strălucire și va sfârși prin a se impune... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca n-ai luat-o la propriu expresia...
...cu tinutul trenei ci doar ma refeream la faptul ca erei mereu pe faza si raspundeai prompt daca era cazul...
Si pe forumul celalalt lui Mage ii spun "Nostro capo di tutti capi" si nu se supara pe mine.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20155
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Iul 2010, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba tocmai c-am luat-o la propriu pentru că numai așa ieșea poanta mai nostimă. Twisted Evil Laughing Cum să ne supărăm în plin CM de fotbal, când și-așa viața-i scurtă și e-nțelept să râdem cât mai mult & mai des ?!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community