Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 16:41    Titlul subiectului: Cupa mondială 2010 Răspunde cu citat (quote)



Din patru în patru ani, răbufnește la suprafața conștientului meu vechea pasiune pentru un sport – pentru moment, cel puțin – spurcat & sufocat de prea mulți bani și înconjurat de personaje suspecte, de la tot felul de finanțatori (care fie că și-au jecmănit patria-mumă, fie că-și închipuie că un oier cocoțat pe un jilț aurit poate fi vreodată altceva decât un oier cocoțat pe un jilț aurit) până la tot felul de pipițe silico-botoxate (care umblă după zestre pentru căsnicia cu numărul 2). În perioadele dintre aceste competiții, rar mă mai uit pe la câte un meci, iar când aud sintagma „fotbalul românesc” mă apucă, pardon, o intensă & irepresibilă senzație de vomă. Dar din patru în patru ani, e Cupa mondială și-mi amintesc cum e să iubești fotbalul.

Deci, la ordinea zilei – un frumușel număr de zile ! – este turneul din Africa de Sud. Mi se pare că există și printre noi unii care se interesează (fie și-n modul meu „bisect”) de ceea ce se întâmplă în acest sport și sunt dispuși să investească nițeluș timp și un dram de emotivitate în această competiție. De ce să n-avem și noi, în casa noastră de iubitori ai snookerului, un locșor unde să comentăm ce vedem pe stadioanele sud-africane ?...

„Locșorul” nu vrea să fie altceva decât un thread dedicat EXCLUSIV Cupei mondiale 2010. Așadar, fără mitici & gigei. Ca să păstrăm aerul curat chiar dacă, pentru un timp, ne scoatem vestele și papioanele noastre virtuale de fani ai celui mai elegant sport din câte există.

O spun din capul locului : nu știu informațiile la zi, habar n-am cine-s antrenorii & vedetele de pe teren, nu mai cunosc niciun arbitru (țin minte că favoriții mei fuseseră italianul Pierluigi Collina și suedezul Anders Frisk) – cu alte cuvinte, sunt numai cu privitul și (sper) cu degustatul spectacolului de pe gazon. Care spectacol mi se pare că, deocamdată, se cam lasă așteptat : am văzut câte ceva din meciurile franco-uruguayan + mexicano-sudafrican și m-am plictisit. Cam la fel și la întâlnirea dintre greci și sud-coreeni.

Ce părere au domniile voastre, Ladies & Gents ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda..sunt de acord cu tine in privinta fotbalului romanesc...nu ma mai intereseaza de mult...mi-e cam greata de jucatori si "bombele sexy",cica..hahahah...nici macar nu stiam ca noi...nu jucam! Evil or Very Mad ....adica joaca ghana,algeria,coasta de fildes si noi nu??? Twisted Evil ....nici eu nu mai mai sunt la curent cu jucatorii sau antrenorii sau arbitri...da,si preferatul meu era collina(italian,eu mereu am avut o slabiciune pt italia)....chiar acum ma uit pe programul campionatului,sa aflu si eu cine joaca....sa-mi aleg si eu preferate..sa vedem....olanda(in amintirea echipei de aur cu gullit,van basten si altii)....danemarca....argentina....italia...si cam atat....plus pe primul loc,grecia,chiar dc nu cred sa aibe vreo sansa nu?...nu am vazut nici un meci pana acum

pacat ca nu o sa mai traiesc vremurile de demult...cu bere in fata tv,cu incurajari sau vorbe "de dulce" hahaha...cu emotia loviturilor de la 11 m....fara romania...cu cine sa tin?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 21:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...cu Anglia, patria snookerului, păi cum altfel ?!... Laughing Care Anglie joacă acum cu americanii. M-a amuzat comentatorul : „Puține lucruri din lume sunt mai frumoase decât un stadion plin de suporteri englezi care cântă God Save The Queen !” Imparțial nevoie mare, mânca-l-ar mama ! Laughing În fine, treacă, mai ales că azi e ziua (oficială) de naștere a reginei.

Și apropo de ziua reginei : pe lista de distincții din acest an (publicată, ca de obicei, pe 12 iunie), nu apare niciun snookerist. Dintre sportivi, David Coulthard și skeletonista Amy Williams (campioană olimpică) primesc MBE-ul, iar Hope Powell, antrenoarea naționalei de fotbal feminin, primește un CBE.

Ronnie spune că favoriți sunt “suspecții de serviciu”, deși parcă ar dori ca noua campioană mondială să fie Argentina, în timp ce Mark King îi vede ca posibili câștigători pe spanioli deși nu scoate din calcul nici variantele braziliană și argentiniană.

1-1 ?!... Shocked Evil or Very Mad

HAI, ANGLIA !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hhhmmm...cu anglia nu am tinut niciodata...in fotbal zic...asociez anglia cu david beckam si tipu nu-mi place.....si nici suporterii prea beti si galagiosi...poate asa...pt jimmy...pt "baietii nostrii"...o sa tin nitelus si cu anglia



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei mai infocati suporteri...
...echipei Angliei au fost,dupa cum ati observar desigur,scumpii nostri comentatori de la televiziune care nici cand juca echipa noastra nationala
nu erau atat de potimasi.
De unde dracu' ii pescuiesc cei care ar trebui sa stie ceva despre echidistanta in comentarii?


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De un lucru sunt sigură : n-o să se găsească prea mulți briți care să-i ofere o bere lui Mr Green, când acesta se va-ntoarce în patrie ! Poate va avea nevoie și de bodyguard, dar eu una NU mă ofer !!!... Twisted Evil Laughing

(Dar poate ar fi bine s-o fac : așa ar avea exact bodyguardul pe care l-ar merita !!!... Twisted Evil Laughing )

Ce stresant sunetul vuvuzelelor astea !!! Ai zice că-i plin stadionul de roiuri de albine înfuriate, adunate la un congres mondial pentru împărțirea teritoriilor !... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta poate ca ti-a adus aminte...
...de ce a patit columbianul Andreas Escobar in 1994 care intr-o partida
tot cu S.U.A. in grupe a inscris o...mandrete de autogol iar la intoarcere
acasa a fost impuscat de un fanatic asa zis suporter.


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 13 Iun 2010, 8:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nationala noastra a...evitat Sad ...
...a face o deplasare in Africa de Sud spre a se face de ras iata ca dupa
ce francezii au aratat ca nu sunt...cocosi ci niste biete gaini de jumulit iata ca nici englezii nu vor sa faca o nota aparte cat despre greci ei o facura chiar de oaie pierzand in fata sud-coreenilor.
Ce o fi azi vom discuta desigur maine...


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 13 Iun 2010, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma pot abtine...
...vazand castigatoarea grupei de calificari din care a facut parte si Romania a reusit sa o fure de la ghanezii cei bronzati unde,parca,a jucat si unul din fii celui cunoscut pe la inceputul anilor '90 sub numele de Abedi Pele in echipa Olimpique Marseille adica Andre Ayew...iar urmatoarea intalnire a sarbilor este cu Germania care totusi nu e Ghana.
Cu alte cuvinte se cam zareste o eliminare timpurie a vecinilor din sud-vest desi unii poate imi vor spune ca balonul e rotund si la un campionat mondial se poate intampla orice insa nu ii vad pe nemti sa le faca vreo favoare.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Iun 2010, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Slab meciul sârbo-ghanez și mi-a făcut plăcere victoria africanilor, nu fiindcă ai noștri au încasat-o (pare-mi-se, relativ frecvent) de la vecinii din sud-vest, ci fiindcă nu-mi place comportamentul acestora pe teren. Drept e, glăsui mai mult din amintiri, fiindcă n-am avut răbdare să urmăresc întreg meciul... Încep să cred că e o ediție modestă valoric... La fel de drept e însă că suntem abia la început...

Meciurile dintre sârbi și germani sunt mai întotdeauna “grudge matches”. Sper să nu vedem cotonogării sârbești și hipertacticizări nemțești.

Abia aștept primul meci al ’talienilor. Gerontofotbal... Twisted Evil



ÎN FIIIIIIINE, FOTBAL !!! Danke, domnilor germani !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 13 Iun 2010, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nemtii n-au avut mila...
...de canguri carora le-a administrat un sec 4-0 cate doua de fiecare repriza insa pentru ei aceasta intalnire fu un mizilic dat find faptul ca
in grupa se mai gasesc si adversari de duzina insa daca se trece de faza
aceasta atunci urmeaza lucrurile serioase si doar atunci se face dovada valorii echipei.
Australienii vad ca s-au abonat la pozitia a patra ingrupa la finalul acestei faze si ar fi o adevarata minune daca paseaza acest loc altei echipe.


Sus
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 14 Iun 2010, 8:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma mai uit si eu la Cupa Mondiala, dar, deocamdata nu am nici o favorita.
Cel mai bine cotata este Spania, dar sa-i vedem primul meci!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 14 Iun 2010, 9:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu imi place fotbalul deci nu ma uit.
Eu vreau snooker mai mult.
Astept sa inceapa Wimbledonul.
În concluzie desfintati fotbalul. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Lun 14 Iun 2010, 9:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cata dreptate avea Creanga cand spunea ca:
"Gusturile difera de la om la om,unora le place popa altora preoteasa" asa
ca si in materie de sporturi axioma sa este valabila...


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Iun 2010, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cică trebuie s-avem mai mult respect față de surlele sud-africane, care ne țiuie-n urechi cu atâta nesimțire ! Dar (s)urlătorii n-ar trebui oare s-arate ceva respect față de timpanele jucătorilor & (tele)spectatorilor ?!... Shocked Evil or Very Mad (The Daily Mail)

În atare context, ar fi cu totul deplasat s-adaug general-ironicul meu „i-auzi” ! Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 1 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community