Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Urmeaza acum sa se dispute...
...finala mica intre Uruguay si Germania si finala mare Olanda cu Spania
si fiecare are cate o echipa favorita insa cine este sigur de pe acum care va fi ordinea primelor patru echipe de pe mapamond?


Sus
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea sunt de acord cu tine, Clara, cum ca acesta ar fi fost cel mai bun meci de pana acum...Au fost alte intalniri mai disputate si mai spectaculoase si aici ma refer la meciuri ca: Uruguay - Olanda, Argentina - Germania, Brazilia - Olanda, ca sa nu mai zic de meciul interzis cardiacilor: Uruguay - Ghana.
Moshu, eu ma asteptam la o finala Olanda - Spania inca de saptamana trecuta si eu unul vad clasamentul primelor 4 asa: Olanda, Spania, Germania, Uruguay...Olanda mi s-a parut cea mai completa echipa si este singura cu victorii pe linie la acest turneu final, Spania a inceput sa joace din ce in ce mai bine, insa nu este acea Spanie din 2008...Acum nu ramane decat sa asteptam finala.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am zis că asta e părerea mea, dar, scriind imediat după fluierul final, se poate să fi fost încă sub efectul tensiunii meciului. Wink Parcă am “participat” mai intens decât la alte meciuri. Judecând mai la rece, cred că ai dreptate, Cristi : Germania, practic, n-a jucat mai nimic – și nu mă așteptam la așa ceva ! – or un meci bun este acela dintre două echipe care sunt capabile să-și dea replica pe cam același plan valoric, iar aici n-a fost cazul... Spaniolii au dominat până au anihilat. Laughing

Mă așteptam la o finală Olanda v Germania, dar mă bucur că m-am înșelat pentru că, după felul în care s-au prezentat spaniolii azi, par să mai aibă multe de oferit. Rămâne de văzut însă dacă presiunea va diminua sau nu spectaculozitatea finalei... S-ar putea, bineînțeles, ca tocmai din acest motiv, finala mică să fie mai frumoasă decât cea mare.

Primii patru ? 1 Spania, 2 Olanda, 3 Germania, 4 Uruguay (dar nu m-aș mira ca ocupantele ultimelor două locuri să fie inversate Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 8:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Departe de mine faptul de a fi...
...un fan al echipei Germaniei la acest campionat mondial insa in disputa sa cu echipa Spaniei chiar ca a fost o mare dezamagire intrucat ea nu a aratat nimic din ce etalase pana la aceasta faza a competitiei.
Meteahna veche,inconstanta,si-a aratat din nou prezenta in mod pregnant asa ca cel putin noi romanii suntem obisnuiti cu ea asa ca nu ne vom mira
daca in finala mica vom vedea acea echipa care spulbera Anglia sau Argentina.
Dar mai stii,pacatul,ca doar te poti astepta la orice!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum vad Clara a preluat ceva...
...din procedeurile tehnice ale unor jucatori de fotbal ca doar nu toti il poseda anume...driblingul pe care l-a utilizat atunci cand s-a referit la asa zisa "naivitate" a unor comentatori termenul evitat find prea dur iar utilizarea lui face pe cei vizati sa sara ca arsi...
Termenul arsi imi aduce in minte exact prima folosire a aceluiasi termen de catre reformatorul ceh Ian Huss cand a vazut o batranica aducand surcele la rugul pe care urma a fi ars a exclamat "Sancta simplicita"
Cred ca s-a inteles de toti ca despre "ancestrala prostie" este vorba.


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 20:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Să trecem peste, fiindcă unii „păcătoși” sunt incurabili și nu merită să ne cheltuim timpul & nervii cu ei.

Pe mine mă distrează, mai ales când aud că cineva "ţine de minge".

Clara White a scris:

cum se numea strada pe care a stat cutare fotbalist sau câți spectatori s-a anticipat că vor fi

Germania se numea strada unde a locuit Torres, cât priveşte spectatorii parcă media este undeva spre 49000. Laughing

Citat:

insa in disputa sa cu echipa Spaniei chiar ca a fost o mare dezamagire intrucat ea nu a aratat nimic din ce etalase pana la aceasta faza a competitiei.
Meteahna veche,inconstanta,si-a aratat din nou prezenta in mod pregnant asa ca cel putin noi romanii suntem obisnuiti cu ea asa ca nu ne vom mira

Important este să prinzi vârful de formă cât mai târziu. Poate este şi meritul Spaniei că Germania nu a arătat faţa din meciul cu Argentina. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 21:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mircea, nu se poate să-ți fi scăpat una dintre cele mai imbecile personificări din istoria figurilor de stil : „arestează balonul” !!!... Rolling Eyes Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si macar n-a specificat...
...daca i-au pus sau nu ...catuse!!!


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 8 Iul 2010, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mircea, nu se poate să-ți fi scăpat una dintre cele mai imbecile personificări din istoria figurilor de stil : „arestează balonul” !!!... Rolling Eyes Twisted Evil

Aşa este... Culmea este că îmi aduc aminte foarte bine când a fost folosită - era undeva în minutul 80, Germania începuse să domine, spaniolii recuperează o minge care ajunge la Xavi şi gata "Spania arestează balonul". În afara stupidităţii expresiei am vrut să scot în evidenţă şi momentul prost ales când ea a fost folosită.

Am uitat să adaug un lucru - pentru mine, oamenii turneului sunt David Villa şi Wesley Sneijder. Au dovedit o poftă de joc incredibilă, indiferent de scor sau adversar, în plus au fost decisivi în multe momente pentru echipele lor.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Sâm 10 Iul 2010, 12:09, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Iul 2010, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, ambii sunt excelenți.

Sunt foarte curioasă dacă, diseară, germanii vor reuși sau nu să se motiveze și să joace „în draci", la „las' că vă arătăm noi acum ce putem". Sincer, nu prea cred că vor face un meci de formă - asta ar fi ceva în total dezacord cu disciplina & profesionalismul lor...

Aș zice 2-0 sau 3-0 în favoarea Germaniei. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 10 Iul 2010, 12:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Sunt foarte curioasă dacă, diseară, germanii vor reuși sau nu să se motiveze și să joace „în draci", la „las' că vă arătăm noi acum ce putem".

Germanii sunt germani! În plus, a revenit Muller, iar Paul (caracatiţa) este de partea lor (o deciziţie înţeleaptă Laughing).



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Iul 2010, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... nu grozavă finala, dar...

Bravo, Spania !


Of, comentatorii :
„Olandezii sunt pe culmea prăpastiei” (ultimele minute din prelungiri)
„Olanda a pierdut trei finale la rând – nu consecutiv, dar la rând” (comentariile de după)

Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 12 Iul 2010, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

„Olanda a pierdut trei finale la rând – nu consecutiv, dar la rând” (comentariile de după)

Olanda a jucat 3 finale mondiale şi le-a pierdut pe toate, deci putem spune că a pierdut 3 finale "la rând".
Suntem răi, comentariul a fost peste cel din meciul Spania vs Germania. Ce să mai spunem atunci despre Miki, de la F1?! Smile


Spania a meritat victoria, a fost echipa mai bună. A fost un meci nervos, în care miza şi-a spus cuvântul, cu greşeli de arbitraj, cu ratări monumentale, cu parade ale portarilor, într-un cuvânt FRUMOS.

Campeones, campeones!!! Applause Party



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Lun 12 Iul 2010, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pesemne Olanda o fi vrand sa...
...bata recordul detinut in sportul nostru preferat,snookerul,de catre Jimmy White cu cinci finale disputate si pierdute oricum eu unul as vrea sa prind evenimentul dar pentru asta mi-ar trebui sa traiesc,poate ,cat personajul biblic Matusalem!!!


Sus
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 14 Iul 2010, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Caracatita Paul a fost nemaipomenita 100%!
Ar merita o statuie !
VIVAT SPANIA!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community