Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa mondială 2010
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 0:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felipe Melo si Suarez au fost "inger si demon" pt Brazilia, respectiv Uruguai...Daca primul a avut pasa decisiva la golul Braziliei si apoi un autogol si un cartonas rosu, cel de-al doilea jucator s-a sacrificat in ultimul min al prelungirilor scotand un 11m dupa ce a aparat o minge cat o calificare...Incredibile meciuri...Tensiune maxima...Pacat ca se apropie de sfarsit campionatul mondial.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gyan in minutul 120 ...
...a dat cu piciorul prezentei Ghanei in cel mai rau caz in finala mica!
Asa este cand sa se aleaga praful!
Oricum intalnirea nu a fost rea avand de toate,goluri frumoase,paradeale portarilor si in fine mult suspans!
Macar daca si azi vom avea parte de asa ceva in cele doua intalniri ce urmeaza a se disputa!


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
cel de-al doilea jucator s-a sacrificat in ultimul min al prelungirilor scotand un 11m dupa ce a aparat o minge cat o calificare...

Aşa este, probabil cel mai "dulce" cartonaş roşu din cariera sa. Chiar dacă nu va juca în semifinală gestul său este unul extraordinar şi arată faptul că Uruguay este într-adevăr o adevărată echipă.

Ieri chiar am văzut fotbal, aşa cum îmi doream de la un Campionat Mondial. Chiar voiam să-i văd pe brazilieni cum reacţionează când sunt conduşi, îmi pare rău pentru ei, dar echipele din Europa trebuiau să mai echilibreze puţin balanţa. Smile Victoria Olandei - una meritată (zic eu) pentru că au crezut în şansa lor în cele mai grele momente ale meciului şi nu s-au pierdut cu firea.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Brazilia mi s-a parut ca nu stie sa piarda si ca nu poate remonta un scor defavorabil lor...Mai tot timpul ei erau cei la conducere si cum s-au vazut condusi nu au stiu ce sa faca.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă așteptam ca Germania să se impună, dar după un meci mai strâns, de pe picior de egalitate, poate chiar după loviturile de la 11 metri, dar nu mă așteptam la așa ceva !!! Shocked E 3-0 și n-ar fi exclus să mai vedem un gol nemțesc. Dar ce zic eu „gol nemțesc", fiindcă nemții joacă argentinian !...


4-0 !!!... Shocked 8) Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 3 Iul 2010, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa se intampla cand se confunda...
...marfa cu ambalajul adica ca are una cu alta adica daca ai fost mare jucator esti deja si un mare antrenor si nu este numai pacatul caruia care in cazul de fata a fost Maradona ca au mai fost destle exemple ca de pilda Stoicikov la bulgari ca sa nu spunem de pe meleagurile noastre pe unul,parca,Hagi il chema!!!
Si doar cu o zi doua in urma Maradona ii facea cu ou si cu otet pe englezi ca i-au lasat pe nemti sa-si faca jocul pe contraatac si iata ca nemtii dupa patru goluri date englezilor le-a servit si argentinienilor aceiasi ratie insa de la ei nu au porimit golul de onoare cum l-au luat de la insulari.
Si asa brazilenii isi mai indulcesc amarul vazand ca a crapat si capra vecinilor argentinieni!
Diseara oare buturuga mica paraguayana va rasturna cumva carul cel mare spaniol?
Da Doamne!!!


Sus
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 4 Iul 2010, 7:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acumspuneti ce preferati:
-o finala latina
-o finala germanica
-sau una combinata.
asta avand in vedere faptul ca semifinalele sunt intre reprezentativele a cate doua tari astfel una de origine germanica si una de origine latina ma refer aici din punct de vedere lingvistic doar ca genetic nu mai exista ceva pur.
Cat despre intalnirea Paraguay-Spania nici ea nu a dus lipsa de erori de arbitraj si ma refer la golul perfect valabil neacordat sudamericanilor si de un al doilea penalti neacordat spaniolilor la faza ce a urmat imediat ratarii primului.


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 4 Iul 2010, 12:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot să nu remarc evoluţia Germaniei care joacă incredibil, Thomas Muller a explodat pur şi simplu în 2010.
S-au împerecheat cum nu se poate mai bine echipele pentru semifinale: Uruguay şi Olanda joacă un fotbal ofensiv, de creaţie; Germania este regina contraatacurilor, iar Spania în mare parte reprezintă jocul Barcelonei. Ne aşteaptă meciuri spectaculoase în continuare.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Dum 4 Iul 2010, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Respectand regulile generale,am intocmit ...
...un clasament al echipelor prezente la acest C.M. 2010 cu exceptia primelor patru locuri care se va sti cine le va ocupa dupa diputarea celor doua finale si iata cum arata:
5.Ghana ..........elim in sferturi la penaltiuri
6.Brazilia ..........golaveraj...1-2
7.Paraguay.........................0-1
8.Argentina.........................0-4
9.Japonia..........elimin optimi la penaltiuri
10.S.U.A............................in prelungiri
11-12.Slovacia.......golavraj..1-2
/ Coreea de Sud............1-2
13.Portugalia.........................0-1
14.Mexic...............................1-3
15.Anglia..............................1-4
16.Chile................................0-3
17.Cote d'Ivoire..loc 3 Gr.4pct gol.4-3
18.Slovenia.................................3-3
19.Elvetia....................................1-1
20.Africa de Sud...........................3-5
21.Australia..................................3-6
22.Noua Zelanda.............3pct gol. 2-2
23.Danemarca..............................3-6
24.Grecia......................................2-5
25.Serbia...........Loc 4 Gr 3pct
26.Italia..........................2pct
27.Nigeria........................1 pct gol 3-5
28.Algeria......................................0-2
29.Franta.......................................1-4
30.Honduras..................................0-3
31.Camerun......................0 pct gol 2-5
32.Coreea de Nord..........................1-12
Clasamentele desi relative din punct de vedere al criteriilor de departajare etc pot fi contestate sau nu ele reprezinta totusi o fateta a realitatii pe care o reflecta.


Sus
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In sfarsit am vazut si eu un meci cap-coada la aceasta editie de CM (Uruguay - Olanda), s-a jucat destul de frumos aseara, un joc fluent, goluri frumoase ... se vedem diseara ce ne ofera cealalta semifinala



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 9:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si in plus ne-a fost dat sa auzim de la...
...iubitii comentatori o ineptie repetata de mai multe ori anume ca echipa invinsa pleaca acasa!
N-or fi auzit,mititeii,ca la Campionatul Mondial se mai joaca si asa zisa finala mica intre echipele invinse in semifinale!!!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 9:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of, comentatorii ! Se constată, mai la tot pasul, faulturi scandaloase la adresa limbii române – dezacorduri nerușinate (mai ales în număr și caz), barbarisme caraghioase, etc. La meciurile din grupe a fost ceva fioros ! Plus naivitatea asta (ca să nu zic altfel Rolling Eyes ) de a comenta în stil radiofonic : „Cutarendorf mută jocul de pe partea dreaptă pe partea stângă” sau „Cutaredo primește o pasă de la mijlocul terenului”. Păi, oameni buni, noi la ce credeți că ne uităm ?!... Oare chiar nu vă duce excrescența de pe umeri să vă imaginați că vedem cu propriii noștri ochi ceea ce continuați a povesti ca pentru orbi ?!... Shocked Evil or Very Mad Să trecem peste, fiindcă unii „păcătoși” sunt incurabili și nu merită să ne cheltuim timpul & nervii cu ei. Dar asta cu plecatul semifinaliștilor acasă chiar a fost ditamai... „scăparea” !... Rolling Eyes Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 11:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma uit la meciuri pe http://www.eurovisionsports.tv , cel mai mult imi plac statisticile oferite la pauza si dupa fluierrul final, rezumatele din ambele reprize, interviuri la cald .... si cel mai important nu sunt reclame si nici comentatori. Very Happy
Calitatea imaginii este foarte buna, la fel si sunetul de pe stadion (incluziv vuvuzelele), btw ... am observat ca se aude mai putin zgomotul produs de aceste goarne ... sau poate mi se pare doar mie Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015


Ultima modificare efectuată de către CosminCtin la Mie 7 Iul 2010, 11:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 11:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa se intampla daca traim in tara lui Caragiale...
...trebuie,macar dintr-o privinta,a ne gasi corespondenti printre personajele sale iar daca Farfuridi ,dupa spusele sale "in fiecare zi am n-am treaba merg in targ" eu cam asa ceva fac in sensul ca in fiecare zi intru pe forumuri si rar se intampla sa nu semnez si ...condica ca vorba aceea "are balta peste" in sensul ca subiecte de discutat se gasesc slava Domnului!!!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Iul 2010, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Strașnic meci ! După părerea mea, cel mai bun de până acum. Regele și regina Spaniei le-au purtat noroc băieților „lor”. Wink Grozav meci !

Îngrozitor de enervanți comentatorii – în special secundul, care pesemne că venise cu o hârtiuță pregătită de acasă și ținea morțiș să citească tot ce scrisese pe ea și să ne împuie capul cu tot felul de statistici idioate, pe care și așa nu le reține nimeni, mai ales în asemenea momente ! Un meci de nici n-ai timp să respiri și parcă-ți pare rău să și clipești, iar insul se trezea vorbind despre ce s-a discutat în parlamentul spaniol, despre care jucător de la ce echipă are oferte de transfer, cum se numea strada pe care a stat cutare fotbalist sau câți spectatori s-a anticipat că vor fi !!!... Evil or Very Mad

Superb meci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community