Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Aug 2010, 1:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 3


Sâmbătă, 7 august, Academia WSA, Sheffield



JUMĂTATEA . A . DOUA . A . TABLOULUI


Runda a 3-a

Barry Pinches 4–1 Daniel Skingle
Fergal O’Brien 4–3 Antony Parsons
Dominic Dale 4–0 Simon Bedford
Allan Taylor 0–4 Neil Robertson
Stuart Bingham 4–2 Andrew Norman
Kuldesh Johal 2–4 James McBain
Xiao Guodong 4–0 Lee Page
Andy Hicks 4–1 Greg Davis
Marcus Campbell 4–2 Rod Lawler
Anthony McGill 4–1 Jak Jones
Michael Wasley 4–3 Steve Judd
Dave Harold 4–0 Reanne Evans
Peter Lines 2–4 Sam Baird
Tom Ford 4–2 Patrick Wallace
Alfie Burden 4–3 Robert Milkins
Stephen Lee 4–0 Marc Harman
Joe Jogia 4–2 Issara Kachaiwong
Jordan Brown 1–4 Anthony Hamilton
Mitchell Mann 2–4 Adam Wicheard
Shaun Murphy 3–4 Martin O’Donnell
Gerard Greene 4–1 Ian Burns
Joe Swail 2–4 Stuart Pettman
Andrew Higginson 4–0 Jamie Walker
Andrew Pagett 4–2 Charlie Walters
Jamie Cope 4–1 Ken Doherty
Rory McLeod 4–1 Chen Zhe
Mark Davis 4–0 Andy Lee
Liam Highfield 4–1 David Morris
Mark Joyce 4–2 Jeff Cundy
Matthew Couch 1–4 Sam Thistlewhite
Adrian Gunnell 4–3 Zhang Anda
Mark Williams 1–4 Ian Glover
.


Runda a 4-a

Barry Pinches 4–3 Fergal O’Brien
Dominic Dale 4–2 Neil Robertson
Stuart Bingham 3–4 James McBain
Xiao Guodong 0–4 Andy Hicks
Marcus Campbell 4–2 Anthony McGill
Michael Wasley 4–3 Dave Harold
Sam Baird 1–4 Tom Ford
Alfie Burden 1–4 Stephen Lee
Joe Jogia 3–4 Anthony Hamilton
Adam Wicheard 4–1 Martin O’Donnell
Gerard Greene 3–4 Stuart Pettman
Andrew Higginson 3–4 Andrew Pagett
Jamie Cope 0–4 Rory McLeod
Mark Davis 4–2 Liam Highfield
Mark Joyce 4–1 Sam Thistlewhite
Adrian Gunnell 4–1 Ian Glover
.


Runda a 5-a (Șaisprezecimile)

Barry Pinches 3–4 Dominic Dale
James McBain 3–4 Andy Hicks
Marcus Campbell 4–3 Michael Wasley
Tom Ford 4–3 Stephen Lee
Anthony Hamilton 4–3 Adam Wicheard
Stuart Pettman 1–4 Andrew Pagett
Rory McLeod 1–4 Mark Davis
Mark Joyce 3–4 Adrian Gunnell
.




Breakuri 100(+)
141 Mark Davis
141 Jeff Cundy
140 Shaun Murphy
136 Neil Robertson
130 Jamie Cope
125 Rory McLeod
120 Stuart Bingham
120 Mark Davis
118 James McBain
116 Liam Highfield
113 Stuart Pettman
110 Andy Hicks
106 Dominic Dale
102 Mark Davis
101 Stuart Pettman
100 Stuart Pettman
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Aug 2010, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 3


Duminică, 8 august, Academia WSA, Sheffield


Optimile

Mark Selby 4–3 Judd Trump
Barry Hawkins 4–3 Igor Figueiredo
Matthew Selt 2–4 Jack Lisowski
Ian McCulloch 4–2 Liang Wenbo
Dominic Dale 2–4 Andy Hicks
Marcus Campbell 3–4 Tom Ford
Anthony Hamilton 4–2 Andrew Pagett
Mark Davis 4–3 Adrian Gunnell


Sferturile

Mark Selby 4–3 Barry Hawkins
Jack Lisowski 4–1 Ian McCulloch
Andy Hicks 1–4 Tom Ford
Anthony Hamilton 1–4 Mark Davis


Semifinalele

Mark Selby 3–4 Jack Lisowski
Tom Ford 4–2 Mark Davis



FINALA

JACK LISOWSKI 0–4 TOM FORD
16-85(85), 5-60, 28-75(61), 8-83(51)



Breakuri 100(+)
134 Barry Hawkins
110 Anthony Hamilton
101 Mark Selby
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 12 Aug 2010, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 4


Sâmbătă, 14 august, Academia WSA, Sheffield


PRIMA . JUMĂTATE . A . TABLOULUI


Runda a 3-a

Mark Selby 4–2 Zhang Anda
Dave Harold 4–1 James McGouran
Ronnie O’Sullivan 4–0 Ryan Day
Stephen Craigie 3–4 Ken Doherty
Mark King NP 0–4 Alex Davies
Anthony McGill 4–0 Stephen Hendry
Dermot McGlichey 4–2 Farakh Ajaib
Judd Trump 4–2 David Grace
Ricky Walden 4–2 David Gilbert
Tony Drago 4–1 Alex Taubman
Joe Jogia 3–4 Ian Burns
Rory MacLeod 4–0 Joe Delaney
Justin Astley 4–0 Hans Blankaert
Joe Swail 3–4 Issara Kachaiwong
Martin Gould 4–2 Ian McCulloch
Marco Fu 4–3 Lee Spick
Allan Taylor 4–1 Reanne Evans
Nigel Bond 2–4 Jamie Walker
Igor Figueiredo 4–3 Antony Parsons
Bjorn Haneveer 4–1 Steve Judd
Dom Dale 4–0 Simon Bedford
Mark Joyce 4–2 Patrick Wallace
Liam Highfield 4–1 Lee Shanker
Alfie Burden 4–0 Michael Wild
Xiao Guodong 4–2 Michael White
Kuldesh Johal 3–4 Michael Judge
Peter Lines 4–1 Kyren Wilson
Adrian Gunnell 4–2 Stephen Ormerod
Michael Wasley 2–4 Jack Lisowski
Mark Davis 4–0 Patrick Einsle
Stephen Maguire 4–0 Nick Jennings
Jamie Cope 4–1 Daniel Skingle
.



Runda a 4-a

Mark Selby 4–1 Dave Harold
Ronnie O’Sullivan 4–1 Ken Doherty
Alex Davies 1–4 Anthony McGill
Dermot McGlichey 0–4 Judd Trump
Ricky Walden 2–4 Tony Drago
Ian Burns 4–1 Rory MacLeod
Justin Astley 4–3 Issara Kachaiwong
Martin Gould 1–4 Marco Fu
Allan Taylor 2–4 Jamie Walker
Igor Figueiredo 3–4 Bjorn Haneveer
Dom Dale 4–0 Mark Joyce
Liam Highfield 1–4 Alfie Burden
Xiao Guodong 4–1 Michael Judge
Peter Lines 4–2 Adrian Gunnell
Jack Lisowski 0–4 Mark Davis
Stephen Maguire 4–1 Jamie Cope
.



Runda a 5-a (Șaisprezecimile)

Mark Selby 0–4 Ronnie O’Sullivan
Anthony McGill 0–4 Judd Trump
Tony Drago 4–3 Ian Burns
Justin Astley 3–4 Marco Fu
Jamie Walker 1–4 Bjorn Haneveer
Dom Dale 4–3 Alfie Burden
Xiao Guodong 2–4 Peter Lines
Mark Davis 3–4 Stephen Maguire
.





Breakuri 100(+)
140 Rory MacLeod
137 Marco Fu
129 Mark Selby
124 Mark Davis
113 Ronnie O’Sullivan
113 Tony Drago
110 Alfie Burden
108 Ronnie O’Sullivan
107 David Gilbert
107 Mark Davis
106 Dom Dale
105 Alfie Burden
102 Stephen Maguire
101 Xiao Guodong
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 15 Aug 2010, 12:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 15 Aug 2010, 1:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 4


Duminică, 15 august, Academia WSA, Sheffield


JUMĂTATEA . A . DOUA . A . TABLOULUI


Runda a 3-a

Barry Pinches 4–0 Thanawat Tirapongpaiboon
Stuart Bingham 3–4 Chen Zhe
Matthew Couch 1–4 Anthony Hamilton
Paul Davison 2–4 Jak Jones
Tom Ford 3–4 Martin O'Donnell
Ben Woollaston 3–4 Chris Norbury
Matthew Selt 4–3 Paul Davies
Shaun Murphy 4–3 Michael Holt
Liu Song 4–3 Sam Baird
Andy Hicks 4–2 James McBain
Peter Ebdon 4–3 David Morris
Gerard Greene 4–1 Noppon Saengkham
Jimmy White NP 0–4 Shahrukh Nasir (Jimmy s-a retras din motive medicale.)
Jimmy Robertson 4–0 Rock Hui
Liu Chuang 2–4 Joel Walker
Kurt Maflin 1–4 Robert Milkins
Jamie Jones 2–4 Mark Allen
Stephen Lee 4–0 Charlie Walters NP
Joe Perry 4–3 Robert Valiant
Andrew Pagett 1–4 Stuart Carrington
Alan McManus 4–3 Liang Wenbo
Fergal O'Brien 4–2 David Portman
Mike Dunn 4–3 Stuart Pettman
Matthew Stevens 4–1 James Wattana
Barry Hawkins 4–1 Adam Duffy
Jimmy Michie 0–4 Lee Page
Graeme Dott 3–4 Adam Wicheard
Marcus Campbell 3–4 Ian Glover
Daniel Wells 4–3 Neil Robertson
Andrew Higginson 4–1 Lucky Vatnani
Jamie O'Neill 4–3 Rod Lawler
Mark Williams 4–1 Ben Harrison
.



Runda a 4-a

Barry Pinches 4–2 Chen Zhe
Anthony Hamilton 3–4 Jak Jones
Martin O'Donnell 1–4 Chris Norbury
Matthew Selt 4–3 Shaun Murphy
Liu Song 4–2 Andy Hicks
Peter Ebdon 1–4 Gerard Greene
Shahrukh Nasir 1–4 Jimmy Robertson
Joel Walker 0–4 Robert Milkins
Mark Allen 3–4 Stephen Lee
Joe Perry 4–3 Stuart Carrington
Alan McManus 4–3 Fergal O'Brien
Mike Dunn 3–4 Matthew Stevens
Barry Hawkins 4–2 Lee Page
Adam Wicheard 0–4 Ian Glover
Daniel Wells 3–4 Andrew Higginson
Jamie O'Neill 2–4 Mark Williams
.



Runda a 5-a (Șaisprezecimile)

Barry Pinches 4–0 Jak Jones
Chris Norbury 2–4 Matthew Selt
Liu Song 4–1 Gerard Greene
Jimmy Robertson 4–3 Robert Milkins
Stephen Lee 4–1 Joe Perry
Alan McManus 0–4 Matthew Stevens
Barry Hawkins 4–1 Ian Glover
Andrew Higginson 2–4 Mark Williams
.




Breakuri 100(+)
135 Joe Perry
129 Andy Hicks
128 Liu Song
125 Matthew Stevens
124 Andy Hicks
121 Stuart Pettman
109 Michael Holt
109 Matthew Stevens
108 Daniel Wells
105 Barry Pinches
104 Graeme Dott
103 Chris Norbury
100 Jamie O'Neill
100 Matthew Selt
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Aug 2010, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 4


Luni, 16 august, Academia WSA, Sheffield


Optimile

Ronnie O’Sullivan 4–0 Judd Trump
Tony Drago 2–4 Marco Fu
Bjorn Haneveer 1–4 Dom Dale
Peter Lines 0–4 Stephen Maguire
Barry Pinches 4–1 Matthew Selt
Liu Song 4–3 Jimmy Robertson
Stephen Lee 1–4 Matthew Stevens
Barry Hawkins 1–4 Mark Williams



Sferturile

Ronnie O’Sullivan 4–0 Marco Fu
Dom Dale 4–0 Stephen Maguire
Barry Pinches 4–2 Liu Song
Matthew Stevens 1–4 Mark Williams



Semifinalele

Ronnie O’Sullivan 4–3 Dom Dale
Barry Pinches 4–1 Mark Williams



FINALA

RONNIE O'SULLIVAN 3–4 BARRY PINCHES
107(60)-1, 1-76, 83(83)-0, 85(58 )-31, 0-65, 47-57, 0-64(64)




Breakuri 100(+)
136 Ronnie O’Sullivan
134 Barry Pinches
125 Liu Song
116 Ronnie O’Sullivan
111 Tony Drago
109 Marco Fu
104 Marco Fu
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Aug 2010, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



EPTC 1 – The Paul Hunter Classic


Precalificările

Joi, 26 august, Stadthalle, Fürth, Germania


Runda 1

Tomasz Skalski 4–0 Bernd Friedrich
Phil Barnes 4–1 Dominik Scherübl
Julian Treiber 0–4 Fabian Grube
Chris McBreen 4–0 Serge Lievens
Tonnie Kok 4–0 Thomas Schneeberger
Mirko Gross 4–0 Oliver Kemp
Wladimir Ponomarenko 4–0 Ralf Hemmerling
Rolf Schmidt 1–4 Lam Hui-wah
Oliver Metzger 0–4 Stefan Gerst
Wilhelm Braunwald 4–0 Nicole Breitenstein
Marko Woelki 4–0 Tian Pengfei NP
Helmut Miss 0–4 Xander van Rossum
Lee Farebrother NP 0–4 Thomas Cesal
Willen Monfils 4–0 Tom Egger NP
Sari Soner 4–2 Markus Milde
Wolfgang Brandmeier 4–1 Stefan Schenk
Dirk Fieron 0–4 Uwe Seyler
Michael Eheim 2–4 Andreas Hartung
Dieter Meier 4–0 Hendrik Henschke
Stevo Vucicevic NP 0–4 Roy Stolk
Christian Biniarsch 4–2 Jarl Hinferlaar
Thomas Valentin 0–4 Jamie Walker
Lothar Kempgens 0–4 Lasse Münstermann
Robert Sax 4–0 Hans-Jürgen Bins
Sascha Breuer 4–0 Martin Rösler
Naresh Samarawickram 4–0 Ole Steiner
Robert Haimerl 0–4 Gerhard Engelschalk
Christian Gnamm NP 0–4 Robert Drahn
Chris Norbury 4–0 Andy Lee NP
Lorin Druță 0–4 Tiziano Guerra
Michael Seidel 4–0 Samir Oender
Ronny Buchholz 1–4 Jörg Petersen
Roberto Abart 0–4 Sam Harvey
Deniz Anar 4–2 Johannes Oswald
Robert Fess 4–3 Christian Walther
James Silverwood NP 0–4 Anja Vucicevic
Alex Taubman 4–1 Zen Beechey
Werner Pilz 0–4 Gerrit bij de Leij
Andreas Pesch 4–0 Elisabeth Bins
Aram Raken 2–4 Patrick Fuchs
Ronny Pawlitza NP 0–4 Christian Hauburg
Kevin Lammermann 2–4 Jean Luca Nüssgen
Michael Betzinger 4–0 Andrei Vințu
Julian Gärtner 1–4 Jürgen Kesseler
Michael Heeger 0–4 Maurice Le Duc
Markus Hertle 4–0 Tony Knowles NP
Mario Wehrmann 4–0 Michael Bach
Thomas Höltschl 3–4 Jörg Schneidewindt
Rene van Rijsbergen 4–0 Austin Moles NP
Oliver Brown 4–2 Dirk Hochheim
Ali Kirim 4–0 Rüdiger Nickel
Diana Schuler 4–3 Daniel Dieudonné
Ronnni Beniesch 4–2 Bernd Strand
Kilian Baur-Pantoulier 3–4 Norbert Hofheinz
Falk Hollenwäger 3–4 Sanjin Kusan
Hao Lac Hahn 4–3 Klaus Wuscher
Ralf Gunzel 0–4 Alexander Ursenbacher
Hans Blankaert 0–4 Gareth Allen
Chris Henry 4–0 Laurin Winters
Miro Popovic 4–0 Fabian Mülner
Florian Möderscheim 4–1 Coel Fool
Thomas Lüthi 4–3 Gerhard Mader
.


Runda a 2-a

Tomasz Skalski 4–1 Phil Barnes
Fabian Grube 1–4 Chris McBreen
Tonnie Kok 4–0 Mirko Gross
Wladimir Ponomarenko 4–1 Lam Hui-wah
Stefan Gerst 4–0 Wilhelm Braunwald
Marko Woelki 0–4 Xander van Rossum
Thomas Cesal 3–4 Willen Monfils
Sari Soner 4–1 Wolfgang Brandmeier
Gerald Götz 3–4 Uwe Seyler
Andreas Hartung 1–4 Dieter Meier
Roy Stolk 4–1 Christian Biniarsch
Jamie Walker 0–4 Lasse Münstermann
Robert Sax 4–2 Sascha Breuer
Naresh Samarawickram 4–0 Gerhard Engelschalk
Robert Drahn 0–4 Chris Norbury
Tiziano Guerra 1–4 Michael Seidel
Jorg Petersen 0–4 Sam Harvey
Deniz Anar 4–3 Robert Fess
Anja Vucicevic 0–4 Alex Taubman
Gerrit bij de Leij 4–0 Andreas Pesch
Patrick Fuchs 4–1 Christian Hauburg
Jean Luca Nüssgen 0–4 Michael Betzinger
Jürgen Kesseler 1–4 Maurice Le Duc
Markus Hertle 2–4 Mario Wehrmann
Jörg Schneidewindt 1–4 Rene van Rijsbergen
Oliver Brown 4–0 Ali Kirim
Diana Schuler 4–0 Ronnni Beniesch
Rogier van der Kamp 4–0 Norbert Hofheinz
Sanjin Kusan 4–0 Hao Lac Hahn
Alexander Ursenbacher 0–4 Gareth Allen
Chris Henry 4–1 Miro Popovic
Florian Möderscheim 4–0 Thomas Lüthi
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 27 Aug 2010, 10:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



EPTC 1 – The Paul Hunter Classic


27, 28 august, Stadthalle, Fürth, Germania


Runda a 3-a (Ultimii 128)

Mark Selby 4–1 Tomasz Skalski
Matthew Couch 2–4 Ali Carter
Fergal O’Brien 4–0 Chris McBreen
Graeme Dott 2–4 Steve Davis
Matthew Stevens 4–0 Tonnie Kok
Mark Davis 4–0 Wladimir Ponomarenko
Jamie Jones 4–1 Jak Jones
Paul Davison 3–4 David Grace
Mark Joyce 1–4 Patrick Wallace
Michael White 4–0 Stefan Gerst
Andrew Higginson 4–2 Mark Allen
Stephen Lee 4–0 Xander van Rossum
Barry Hawkins 4–1 Willen Monfils
Mark King 3–4 Shaun Murphy
Dom Dale 4–0 Sari Soner
Joe Perry 4–2 Jamie O’Neill
Jack Lisowski 4–1 Robbie Williams
Adrian Gunnell 4–0 Uwe Seyler
Nick Jennings 3–4 Andrew Norman
Marco Fu 4–3 Zhang Anda
Ricky Walden 4–1 Dieter Meier
Kuldesh Johal 0–4 Michael Wild
Liang Wenbo 0–4 Rod Lawler
Adam Wicheard 3–4 Martin O’Donnell
Judd Trump 4–0 Michael Judge
Peter Ebdon 4–0 Jake Nicholson NP
Ben Woollaston 1–4 Chen Zhe
Andrew Pagett 4–3 Paul Davies
Liam Highfield 4–3 Roy Stolk
Anthony McGill 4–1 Lasse Münstermann
Barry Pinches 3–4 Robert Milkins
Kurt Maflin 0–4 Kyren Wilson
Mark Williams 4–0 Robert Sax
Matthew Selt 1–4 David Morris
Peter Lines 4–0 Naresh Samarawickram
Jimmy Michie 2–4 Chris Norbury
Jimmy White 4–0 Michael Seidel
Dave Harold 4–1 Reanne Evans
Ian McCulloch 2–4 Craig Steadman
Jamie Cope 4–3 Ian Glover
James McBain 2–4 Luca Brecel
Mike Dunn 4–0 Sam Harvey
Daniel Wells 4–3 Justin Astley
Igor Figueiredo 4–0 Deniz Anar
Jimmy Robertson 4–0 Alex Taubman
Ronnie O’Sullivan NP – Yu Delu NP (Yu Delu accidentat)
Michael Wasley 4–1 Gerrit bij de Leij
Alfie Burden 4–0 Patrick Fuchs
Ryan Day 3–4 Joe Swail
Alan McManus 4–0 Michael Betzinger
Allan Taylor 4–3 Maurice Le Duc
Gerard Greene 4–1 Mario Wehrmann
Andy Hicks 0–4 Neil Robertson
Martin Gould 4–3 Rene van Rijsbergen
Joe Jogia 0–4 Liu Song
Stuart Bingham 4–1 Oliver Brown
Anthony Hamilton 4–0 Diana Schuler
Mitchell Mann 4–1 Rogier van der Kamp
Nigel Bond 4–0 Sanjin Kusan
Marcus Campbell 4–1 Gareth Allen
Liu Chuang 0–4 Stephen Hendry
Bjorn Haneveer 4–0 Chris Henry
Patrick Einsle 4–1 Florian Möderscheim
Tom Ford 3–4 Michael Holt
.



Breakuri 100(+)
143 Barry Hawkins
136 Michael White
128 Stuart Bingham
117 Mark Davis [al 100-lea break 100(+) al carierei]
113 Bjorn Haneveer
112 David Morris
110 Alfie Burden
105 Dave Harold
104 Dom Dale
101 Michael White
101 Andrew Higginson
100 Patrick Einsle
.




Runda a 4-a (Ultimii 64)

Mark Selby 3–4 Ali Carter
Fergal O’Brien 1–4 Steve Davis
Matthew Stevens 1–4 Mark Davis
Jamie Jones 4–1 David Grace
Patrick Wallace 1–4 Michael White
Andrew Higginson 4–3 Stephen Lee
Barry Hawkins 0–4 Shaun Murphy
Dom Dale 0–4 Joe Perry
Jack Lisowski 4–1 Adrian Gunnell
Andrew Norman 2–4 Marco Fu
Ricky Walden 4–1 Michael Wild
Rod Lawler 4–1 Martin O’Donnell
Judd Trump 4–2 Peter Ebdon
Chen Zhe 1–4 Andrew Pagett
Liam Highfield 1–4 Anthony McGill
Robert Milkins 3–4 Kyren Wilson
Mark Williams 2–4 David Morris
Peter Lines 4–1 Chris Norbury
Jimmy White 4–2 Dave Harold
Craig Steadman 4–3 Jamie Cope
Luca Brecel 2–4 Mike Dunn
Daniel Wells 4–3 Igor Figueiredo
Jimmy Robertson 4–0 Ronnie O’Sullivan NP
Michael Wasley 2–4 Alfie Burden
Joe Swail 4–1 Alan McManus
Allan Taylor 3–4 Gerard Greene
Neil Robertson 4–1 Martin Gould
Liu Song 3–4 Stuart Bingham
Anthony Hamilton 4–1 Mitchell Mann
Nigel Bond 1–4 Marcus Campbell
Stephen Hendry 2–4 Bjorn Haneveer
Patrick Einsle 1–4 Michael Holt
.



Breakuri 100(+)
134 Michael Wasley
128 Neil Robertson
122 Jack Lisowski
120 Gerard Greene
117 Jamie Cope
113 Mark Williams
111 Kyren Wilson
111 Mitchell Mann
110 Andrew Higginson
108 Judd Trump
108 Ricky Walden
107 Alan McManus
104 Jimmy White
104 Jamie Jones
101 Jack Lisowski
100 Gerard Greene
.




Șaisprezecimile

Ali Carter 1–4 Steve Davis
Mark Davis 4–2 Jamie Jones
Michael White 0–4 Andrew Higginson
Shaun Murphy 4–1 Joe Perry
Jack Lisowski 4–3 Marco Fu
Ricky Walden 4–1 Rod Lawler
Judd Trump 4–0 Andrew Pagett
Anthony McGill 4–1 Kyren Wilson
David Morris 3–4 Peter Lines
Jimmy White 4–2 Craig Steadman
Mike Dunn 2–4 Daniel Wells
Jimmy Robertson 1–4 Alfie Burden
Joe Swail 1–4 Gerard Greene
Neil Robertson 0–4 Stuart Bingham
Anthony Hamilton 4–1 Marcus Campbell
Bjorn Haneveer 4–3 Michael Holt
.



Breakuri 100(+)
127 Anthony McGill
116 Jamie Jones
116 Shaun Murphy
109 Anthony Hamilton
105 Ricky Walden
103 Anthony McGill
102 Anthony Hamilton
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Aug 2010, 1:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 1 – The Paul Hunter Classic


Duminică, 29 august, Stadthalle, Fürth, Germania


Optimile

Steve Davis 4–3 Mark Davis
Andrew Higginson 2–4 Shaun Murphy
Jack Lisowski 4–0 Ricky Walden
Judd Trump 4–2 Anthony McGill
Peter Lines 0–4 Jimmy White
Daniel Wells 4–2 Alfie Burden
Gerard Greene 1–4 Stuart Bingham
Anthony Hamilton 4–2 Bjorn Haneveer


Sferturile

Steve Davis 1–4 Shaun Murphy
Jack Lisowski 0–4 Judd Trump
Jimmy White 2–4 Daniel Wells
Stuart Bingham 3–4 Anthony Hamilton


Semifinalele

Shaun Murphy 2–4 Judd Trump
Daniel Wells 1–4 Anthony Hamilton



FINALA

JUDD TRUMP 4–3 ANTHONY HAMILTON



Breakuri 100(+)
133 Shaun Murphy (sferturi)
114 Jack Lisowski (optimi)
113 Jimmy White (optimi)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Sep 2010, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 2 – Openul de la Bruges



30 septembrie, Boudewijn Sea Park, Bruges, Belgia

Runda 1

Chris Henry 4–0 Jan Goossens
Kurt Vanoverberghe 4–3 Alain Van Der Steen
Michael Wild 1–4 Nick Jennings
Martin O’Donnell 4–0 Tim Van Gouberghen
Bert Van Tiggelen 0–4 Craig Steadman
Guido Taloen 4–0 Kevin Van Der Broeck
.


Runda a 2-a

Michał Zieliński 0–4 Chris Henry
Pascal Durnez 1–4 David Grace
Danny Douane 1–4 Kurt Vanoverberghe
Laurens De Staelen 4–1 Kris Van Landeghem
Hans Blankaert 4–3 Danny D’Hoore
Oliver Brown 4–1 Dirk Coppens
Andrew Norman 4–0 Dane Hall NP
Erwin Goethals 1–4 Nick Jennings
Tomasz Skalski 4–3 Mario Van Der Herk
Eddy Kindermans 1–4 Aditya Mehta
David Singh 4–3 Martin O’Donnell
Mitchell Mann 0–4 Craig Steadman
Chen Zhe 4–0 Gwen Engels
Surya Suwannasingh NP 0–4 Luc Heirewegh
Pascal Raes 1–4 James Welsh
Jurgen Van Roy 0–4 Jamie Walker
Adam Stefanów –41 Krzysztof Wróbel
Alex Taubman 2–4 Kevin Van Hove
Julius Grauls 1–4 Tino De Witte
Jean Pierre De Blaer 0–4 Ian Burns
Peter Bullen 4–1 Olivier Coucke
Jarl Hinfelaar NP 0–4 Sam Harvey
Olivier Vabdenbohede 3–4 Rune Kampe
Luca Brecel 4–0 Ronni Beniesch
Lieven Vanthournout 2–4 Curd Persijn
Mario Wehrmann 2–4 Yvan Van Velthoven
Marcin Nitschke 4–0 Jurgen Vandenbossche
Pierre Déthier 4–3 Guido Taloen
Maurice Le Duc 4–3 Rene Hemelsoet
Yannick Poulain 4–0 Tony Knowles
Gino Verheyde 0–4 Robbie Williams
Lasse Münstermann 4–0 Edwin Depoorter
.



Breaks 100(+)
122 Craig Steadman
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Sep 2010, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 2 – Openul de la Bruges



Vineri 1, sâmbătă 2 octombrie, Boudewijn Sea Park, Bruges, Belgia


Rundele a 3-a, a 4-a și a 5-a


Runda a 3-a

Barry Pinches 1–4 Neil Robertson
Jimmy White 4–0 Chris Henry
Mark Joyce 4–3 David Grace
Shaun Murphy 4–1 Kuldesh Johal
Mark Davis 4–2 Kurt Vanoverberghe
Barry Hawkins 4–1 Rod Lawler
Jimmy Robertson 4–0 Laurens De Staelen
Matthew Selt 4–2 Hans Blankaert
Liam Highfield 2–4 Mark Allen
Stephen Lee 4–1 Oliver Brown
Anthony Hamilton 4–0 Kurt Maflin NP
Bjorn Haneveer 4–3 Andrew Norman
Andrew Higginson 4–2 Nick Jennings
Joe Jogia 4–0 Tomasz Skalski
Alfie Burden 4–1 Noppon Saengkham
Anthony McGill 4–0 Aditya Mehta
Igor Figueiredo 2–4 David Singh
Andrew Pagett 4–3 Adam Wicheard
Xiao Guodong 2–4 Zhang Anda
Martin Gould 4–1 Graeme Dott
Ian Glover 1–4 Craig Steadman
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Chen Zhe
Jack Lisowski 4–0 Luc Heirewegh
Peter Ebdon 4–3 Michael Holt
Paul Davison 1–4 Stephen Hendry
Peter Lines 4–2 Ryan Day
Michael Wasley 3–4 Ding Junhui
Stephen Maguire 4–2 Dermot McGlinchey
Andy Hicks 4–0 Reanne Evans
Liu Chuang 4–0 James Welsh
Mark Williams 4–2 Joe Delaney
Nigel Bond 4–1 Jamie Walker
Judd Trump 4–0 Jak Jones
Marcus Campbell 1–4 Chris Norbury
Liang Wenbo 4–1 Adam Stefanów
Kyren Wilson 3–4 Jimmy Michie
Tony Drago 2–4 Ben Woollaston
Dom Dale 4–1 Kevin Van Hove
Tom Ford 4–2 Tino De Witte
Gerard Greene 4–1 Ian Burns
Alan McManus 4–0 Stuart Pettman NP
Stuart Bingham 4–1 Peter Bullen
Ian McCulloch 4–0 Sam Harvey
Mike Dunn 1–4 Robert Milkins
Dave Harold 4–0 Rune Kampe
Fergal O’Brien 4–2 Ken Doherty
Matthew Stevens 4–0 Ali Carter NP
Jamie Jones 4–3 Luca Brecel
Patrick Einsle 0–4 Curd Persijn
Allan Taylor 2–4 Matthew Couch
Marco Fu 4–0 Patrick Wallace
Adrian Gunnell 4–0 James McBain
Steve Davis 3–4 David Morris
Daniel Wells 4–3 Michael Judge
Jamie Cope 4–2 Yvan Van Velthoven
Rory McLeod 4–2 Marcin Nitschke
Ricky Walden 4–1 Thanawat Thirapongpaiboon
Justin Astley 4–0 Pierre Déthier
Michael White 4–0 Maurice Le Duc
Joe Swail 3–4 James Wattana
Mark King 4–0 Yannick Poulain
Joe Perry 4–2 Robbie Williams
Liu Song 4–0 Lasse Münstermann
Mark Selby 4–1 Jamie O’Neill
.



Breakuri 100 (+)
140 Jamie Cope
136 Anthony McGill
135 Tony Drago
131 Martin Gould
130 Rod Lawler
122 Dave Harold
122 Peter Ebdon
118 Judd Trump
114 Mark Williams
112 Andy Hicks
112 Rory Mc Leod
109 Mark Joyce
108 Jamie Jones
108 Michael Holt
106 Marco Fu
104 Mark Williams
103 Nigel Bond
102 Mark Joyce
102 Marco Fu
102 Mark Selby
101 Jimmy Robertson
101 Mark King
100 Igor Figueiredo
100 Jack Lisowski
100 Jimmy White
.





Runda a 4-a (Ultimii 64)

Neil Robertson 2–4 Jimmy White
Mark Joyce 1–4 Shaun Murphy
Mark Davis 1–4 Barry Hawkins
Jimmy Robertson 4–0 Matthew Selt
Mark Allen 2–4 Stephen Lee
Anthony Hamilton 3–4 Bjorn Haneveer
Andrew Higginson 4–2 Joe Jogia
Alfie Burden 4–0 Anthony McGill
David Singh 4–0 Andrew Pagett
Zhang Anda 1–4 Martin Gould
Craig Steadman 3–4 Chen Zhe
Jack Lisowski 1–4 Peter Ebdon
Stephen Hendry 4–3 Peter Lines
Ding Junhui 4–1 Stephen Maguire
Andy Hicks 1–4 Liu Chuang
Mark Williams 4–1 Nigel Bond
Judd Trump 4–1 Chris Norbury
Liang Wenbo 4–3 Jimmy Michie
Ben Woollaston 4–2 Dom Dale
Tom Ford 4–2 Gerard Greene
Alan McManus 1–4 Stuart Bingham
Ian McCulloch 4–1 Robert Milkins
Dave Harold 3–4 Fergal O’Brien
Matthew Stevens 4–0 Jamie Jones
Curd Persijn 1–4 Matthew Couch
Marco Fu 3–4 Adrian Gunnell
David Morris 1–4 Daniel Wells
Jamie Cope 4–3 Rory McLeod
Ricky Walden 4–1 Justin Astley
Michael White 4–3 James Wattana
Mark King 4–2 Joe Perry
Liu Song 1–4 Mark Selby
.



Breakuri 100 (+)
137 Shaun Murphy
136 Gerard Greene
133 Daniel Wells
118 Martin Gould
118 Peter Ebdon
118 Daniel Wells
104 Ding Junhui
101 Mark King
100 Mark Joyce
.





Runda a 5-a (Șaisprezecimile)

Jimmy White 2–4 Shaun Murphy
Barry Hawkins 0–4 Jimmy Robertson
Stephen Lee 2–4 Bjorn Haneveer
Andrew Higginson 3–4 Alfie Burden
David Singh 2–4 Martin Gould
Chen Zhe 3–4 Peter Ebdon
Stephen Hendry 1–4 Ding Junhui
Liu Chuang 2–4 Mark Williams
Judd Trump 0–4 Liang Wenbo
Ben Woollaston 3–4 Tom Ford
Stuart Bingham 4–2 Ian McCulloch
Fergal O’Brien 4–2 Matthew Stevens
Matthew Couch 4–3 Adrian Gunnell
Daniel Wells 4–0 Jamie Cope
Ricky Walden 4–3 Michael White
Mark King 1–4 Mark Selby
.



Breakuri 100 (+)
137 Ding Junhui
129 Jimmy Robertson
126 Mark Selby
124 Mark Selby
120 Liang Wenbo
108 Mark Selby
103 Liu Chuang
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Oct 2010, 1:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 2 – Openul de la Bruges



Duminică, 3 octombrie, Boudewijn Sea Park, Bruges, Belgia



Optimile

Shaun Murphy 4–0 Jimmy Robertson
Bjorn Haneveer 4–3 Alfie Burden
Martin Gould 4–3 Peter Ebdon
Ding Junhui 3–4 Mark Williams
Liang Wenbo 4–1 Tom Ford
Stuart Bingham 2–4 Fergal O’Brien
Matthew Couch 4–1 Daniel Wells
Ricky Walden 4–1 Mark Selby



Breakuri 100 (+)
126 Fergal O’Brien



Sferturile

Shaun Murphy 4–3 Bjorn Haneveer
Martin Gould 2–4 Mark Williams
Liang Wenbo 1–4 Fergal O’Brien
Matthew Couch 4–2 Ricky Walden



Breakuri 100 (+)
132 Fergal O’Brien
106 Shaun Murphy



Semifinalele

Shaun Murphy 4–3 Mark Williams
Fergal O’Brien 3–4 Matthew Couch



Breakuri 100 (+)
113 Shaun Murphy



FINALA

SHAUN MURPHY 4–2 MATTHEW COUCH



Breakuri 100 (+)
104 Shaun Murphy



________________________



TURNEUL DE CONSOLARE


Sferturile
Michael Holt 3–0 Igor Figueiredo NP
Tony Drago 1–3 Luca Brecel
Allan Taylor 0-3 Robbie Williams
Barry Pinches 3–2 Aditya Mehta
.


Semifinalele
Barry Pinches 3-0 Michael Holt
Luca Brecel 3-1 Robbie Williams
.


FINALA
BARRY PINCHES 2–3 LUCA BRECEL



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Oct 2010, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





PTC 5


Joi, 7 octombrie, Academia WSA, Sheffield


Runda 1


Hans Blankaert 1–4 Mark Miller
.


Runda a 2-a

Chris Norbury 1–4 Ben Harrison
Marvin Lim 1–4 Tian Pengfei
Lasse Münstermann 4–0 Jamie Walker NP
Craig Steadman 4–0 Lucky Vatnani NP
Allan Taylor 4–1 David Singh
Marc Harman 0–4 Jeff Cundy
Ian Glover 2–4 Aditya Mehta
Kishan Hirani 4–1 Salim Ali
Steve Judd 4–0 Daniel Skingle
Rogelio Esteiro 1–4 Nick Jennings
Colm Gilcreest 1–4 Martin McCrudden
Ahmed Aseeri 4–1 Christopher Keogan
Tommy Ang 4–3 Shaun Parkes
James Hill 4–0 Mohammed Shehab NP
James Murdoch 0–4 John Whitty
Sharuckh Nasir 0–4 Mark Miller
Adam Duffy 4–0 Lee Farebrother NP
Michael Wild 3–4 John Sutton
Danny Douane 4–0 Rock Hui
Eissa Alsayed 0–4 Tony Knowles
Stephen Ormerod 3–4 James McGouran
Andrew Norman 2–4 Andy Lee
Joel Walker 1–4 Leo Fernandez
Jamie Rhys Clarke 4–0 Matthew Day
Andrew Milliard 1–4 Charlie Walters
Mitchell Mann 1–4 Martin O’Donnell
Ian Burns 2–4 Luca Brecel
Gareth Green 4–2 Mohammed Al-Joker
Robbie Williams 1–4 Sam Baird
Ian Stark 0–4 David Grace
Stephen Groves 0–4 Chen Zhe
Sam Harvey 0–4 Stuart Carrington
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Oct 2010, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





PTC 5


Vineri, 8 și sâmbătă, 9 octombrie, Academia WSA, Sheffield


Rundele a 3-a, a 4-a și a 5-a (Șaisprezecimile)


Runda a 3-a

Barry Pinches 1–4 Ben Harrison
Joe Swail 1–4 Mark Allen
Peter Lines 2–4 Tian Pengfei
Rory McLeod 4–3 Thanawat Thirapongpaiboon
Mark Joyce 4–2 Lasse Münstermann
Xiao Guodong 4–0 Matt Couch
Anthony Hamilton 1–4 Craig Steadman
Kyren Wilson 3–4 James McBain
Mike Dunn 4–2 David Gilbert
Michael Wasley 2–4 Simon Bedford
Liam Highfield 0–4 Allan Taylor
Liu Chuang 4–3 Jeff Cundy
Stephen Maguire 0–4 Aditya Mehta
Fergal O’Brien 3–4 Kurt Maflin
Joe Jogia 4–1 Ryan Day
Ricky Walden 4–1 Jak Jones
Marcus Campbell 4–1 Kishan Hirani
Adam Wicheard 4–0 Steve Judd
Martin Gould 4–0 Joe Delaney
Michael White 3–4 Noppon Saengkham
Gerard Greene 4–1 Nick Jennings
Joe Perry 4–0 Martin McCrudden
Liu Song 4–2 David Morris
Jamie Jones 4–1 Patrick Einsle
Daniel Wells 4–3 Ahmed Aseeri
Dave Harold 2–4 Patrick Wallace
Jamie Cope 4–1 Tommy Ang
Bjorn Haneveer 4–0 James Hill
Liang Wenbo 4–2 John Whitty
Jack Lisowski 4–1 Zhang Anda
Mark Williams 4–0 Mark Miller
Igor Figueiredo 0–4 Issara Kachaiwong
Judd Trump 1–4 Adam Duffy
Alan McManus 4–3 Ken Doherty
Adrian Gunnell 4–0 John Sutton NP
Peter Ebdon 4–0 Danny Douane
Tony Drago 3–4 Ding Junhui
Stuart Bingham 4–1 Tony Knowles
Stephen Lee 4–0 Michael Judge NP
Steve Davis 4–0 James McGouran
Dom Dale 4–1 James Wattana
Stuart Pettman 0–4 Andy Lee
Ian McCulloch 0–4 Kuldesh Johal
Alfie Burden 1–4 Leo Fernandez
Matthew Stevens 4–1 Stephen Hendry
Jimmy White 4–1 Jamie Rhys Clarke
Anthony McGill 4–0 Charlie Walters
Shaun Murphy 4–3 Martin O’Donnell
Paul Davison 2–4 Luca Brecel
Justin Astley 4–1 Reanne Evans
Marco Fu 4–0 Gareth Green
Matthew Selt 1–4 Michael Holt
Jimmy Robertson 4–3 Sam Baird
Mark Davis 4–2 Ali Carter
Ben Woollaston 4–1 Jimmy Michie
Nigel Bond 4–3 Robert Milkins
Andy Hicks 4–0 David Grace
Mark King 2–4 Neil Robertson
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Dermot McGlinchey
Andrew Pagett 0–4 Graeme Dott
Andrew Higginson 4–2 Chen Zhe
Barry Hawkins 4–2 Jamie O’Neill
Tom Ford 2–4 Rod Lawler
Mark Selby 4–0 Stuart Carrington
.



Runda a 4-a

Ben Harrison 2–4 Mark Allen
Tian Pengfei 2–4 Rory McLeod
Mark Joyce 4–2 Xiao Guodong
Craig Steadman 3–4 James McBain
Mike Dunn 0–4 Simon Bedford
Allan Taylor 4–1 Liu Chuang
Aditya Mehta 4–2 Kurt Maflin
Joe Jogia 1–4 Ricky Walden
Marcus Campbell 4–2 Adam Wicheard
Martin Gould 4–1 Noppon Saengkham
Gerard Greene 4–0 Joe Perry
Liu Song 0–4 Jamie Jones
Daniel Wells 1–4 Patrick Wallace
Jamie Cope 4–3 Bjorn Haneveer
Liang Wenbo 4–3 Jack Lisowski
Mark Williams 4–1 Issara Kachaiwong
Adam Duffy 4–2 Alan McManus
Adrian Gunnell 1–4 Peter Ebdon
Ding Junhui 4–1 Stuart Bingham
Stephen Lee 4–0 Steve Davis
Dom Dale 4–0 Andy Lee
Kuldesh Johal 0–4 Leo Fernandez
Matthew Stevens 4–0 Jimmy White
Anthony McGill 1–4 Shaun Murphy
Luca Brecel 4–1 Justin Astley
Marco Fu 4–0 Michael Holt
Jimmy Robertson 4–0 Mark Davis
Ben Woollaston 4–3 Nigel Bond
Andy Hicks 1–4 Neil Robertson
Dermot McGlinchey 1–4 Graeme Dott
Andrew Higginson 4– Barry Hawkins
Rod Lawler 2–4 Mark Selby
.



Runda a 5-a : Șaisprezecimile

Mark Allen 2–4 Rory McLeod
Mark Joyce 4–2 James McBain
Simon Bedford 3–4 Allan Taylor
Aditya Mehta 0–4 Ricky Walden
Marcus Campbell 3–4 Martin Gould
Gerard Greene 3–4 Jamie Jones
Patrick Wallace 4–2 Jamie Cope
Liang Wenbo 1–4 Mark Williams
Adam Duffy 2–4 Peter Ebdon
Ding Junhui 4–3 Stephen Lee
Dom Dale 4–0 Leo Fernandez
Matthew Stevens 4–3 Shaun Murphy
Luca Brecel 1–4 Marco Fu
Jimmy Robertson 4–3 Ben Woollaston
Neil Robertson 4–2 Graeme Dott
Andrew Higginson 4–0 Mark Selby
.



Duminică, 10 octombrie

Optimile

Rory McLeod 4–3 Mark Joyce
Allan Taylor 3–4 Ricky Walden
Martin Gould 0–4 Jamie Jones
Patrick Wallace 4–1 Mark Williams
Peter Ebdon 3–4 Ding Junhui
Dom Dale 4–3 Matthew Stevens
Marco Fu 4–3 Jimmy Robertson
Neil Robertson 2–4 Andrew Higginson
.



Sferturile

Rory McLeod 2–4 Ricky Walden
Jamie Jones 4–3 Patrick Wallace
Ding Junhui 4–2 Dom Dale
Marco Fu 0–4 Andrew Higginson
.



Semifinalele

Ricky Walden 2–4 Jamie Jones
Ding Junhui 4–1 Andrew Higginson
.



FINALA

JAMIE JONES 1–4 DING JUNHUI



Breakuri 100(+)
143 Jamie Jones
136 Tony Drago
135 Jamie Cope
135 Ricky Walden
134 Noppon Saengkham
133 Jimmy Robertson
131 Patrick Wallace
129 Graeme Dott
125 Andrew Higginson
119 Mark Selby
117 Tian Pengfei
116 Kuldesh Johal
116 Ding Junhui
115 Alan McManus
115 Matthew Stevens
115 Marco Fu
114 Marco Fu
113 Mark Selby
112 Dom Dale
112 Marco Fu
110 Robert Milkins
109 Anthony McGill
106 Andy Hicks
106 Michael Holt
104 Gerard Greene
104 Barry Hawkins
104 Andrew Higginson
103 Justin Astley
103 Barry Hawkins
102 Marcus Campbell
102 Rory McLeod
102 Mark Joyce
102 Ricky Walden
101 Luca Brecel
100 Dom Dale
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Oct 2010, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





PTC 6


Joi, 14 octombrie, Academia WSA, Sheffield


Runda 1

Robbie Williams 3–4 Sam Baird
Matthew Day 4–0 Salim Ali NP
Martin O’Donnell 3–4 Craig Steadman
Stephen Groves 0–4 Ian Glover
Andrew Milliard 2–4 Andrew Norman
James McGouran 4–0 Jamie Clarke
Mitchell Mann 4–1 Hans Blankaert
Rogelio Esteiro 0–4 Michael Wild
Luca Brecel 2–4 Chen Zhe
Allan Taylor 4–0 Eissa Alsayed NP
Shaun Parkes 0–4 Ian Burns
Marc Harman 0–4 Lasse Münstermann
Ben Harrison 4–2 James Hill
Rock Hui 0–4 Oliver Brown
Charlie Walters 4–0 Steve Judd
David Singh 4–0 Ryan Duffy
Leo Fernandez 4–0 Mohammed Joker NP
Dale Smith NP 0–4 Damian Wilkes
Shahrukh Nasir 1–4 Michael Wasley
Mike Hallett 3–4 Lucky Vatnani
Joel Walker NP 0–4 Andy Lee
Chris Norbury 4–0 Mohammed Shehab NP
Marvin Lim 0–4 Stuart Carrington
Stephen Ormerod 4–3 Ian Stark
James Leadbetter 3–4 Robert Valiant
Danny Douane NP 0–4 John Whitty
Farakh Ajaib 4–0 Tony Knowles
Tommy Ang 4–1 Ahmed Aseeri
Jamie Walker 4–3 Jeff Cundy
Tian Pengfei 3–4 Aditya Mehta
Daniel Skingle 0–4 Kishan Hirani
David Grace 4–2 Gary Thomson
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17123
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Oct 2010, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PTC 6


Vineri, 15 și sâmbătă, 16 octombrie, Academia WSA, Sheffield


Rundele a 3-a, a 4-a și a 5-a (Șaisprezecimile)


Runda a 2-a

Barry Pinches 4–3 Sam Baird
Daniel Wells 4–0 Matthew Day
Matthew Couch 0–4 Jimmy Michie
Anthony Hamilton 3–4 Craig Steadman
Liam Highfield 4–1 Noppon Saengkham
Ding Junhui 4–2 Ian Glover
Joe Jogia 4–1 Andrew Norman
Stuart Bingham 4–3 Jamie O’Neill
Bjorn Haneveer 3–4 James McGouran
Martin Gould 4–0 Mitchell Mann
Michael White 0–4 Michael Judge
Ricky Walden 4–3 Michael Wild
Jimmy Robertson 2–4 Chen Zhe
Anthony McGill 4–1 Allan Taylor
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Issara Kachaiwong
Matthew Selt 3–4 Ian Burns
Adrian Gunnell 3–4 Lasse Münstermann
Ian McCulloch 4–0 Ben Harrison
Mark Joyce 4–0 Oliver Brown
Liu Chuang 4–2 Jamie Burnett
Mark Davis 4–3 Adam Wicheard
Andy Hicks 4–2 Charlie Walters
Jack Lisowski 4–2 David Singh
Dave Harold 2–4 Dermot McGlinchey
Peter Lines 4–0 David Morris
Igor Figueiredo 2–4 Leo Fernandez
Stephen Lee 4–0 Damian Wilkes
Marcus Campbell 4–2 Patrick Wallace
Mark King 3–4 Graeme Dott
Joe Perry 4–1 Michael Wasley
Judd Trump 4–0 Lucky Vatnani
Alfie Burden 4–3 Thanawat Thirapongpaiboon
Mark Selby 4–0 Andy Lee
Steve Davis NP 0–4 Jak Jones
Xiao Guodong 4–0 Zhang Anda
Andrew Higginson 4–0 Kurt Maflin
Jamie Jones 4–1 Reanne Evans
Peter Ebdon 4–1 Chris Norbury
Marco Fu 4–3 Stuart Pettman
Mike Dunn 1–4 Mark Allen
Robert Milkins 2–4 Stuart Carrington
Neil Robertson 4–1 Rod Lawler
Dom Dale 4–0 Stephen Ormerod
Kyren Wilson 4–2 Kuldesh Johal
Fergal O’Brien 4–1 Robert Valiant
Ben Woollaston 2–4 Simon Bedford
Tom Ford 4–1 John Whitty
Matthew Stevens 4–1 Stephen Hendry
Andrew Pagett 4–2 Ryan Day
Paul Davison 4–2 Farakh Ajaib
Alan McManus 4–1 Tommy Ang
Shaun Murphy 4–2 David Gilbert
Liang Wenbo 4–1 James Wattana
Rory McLeod 1–4 Joe Delaney
Barry Hawkins 4–1 Jamie Walker
Justin Astley 2–4 Joe Swail
Jamie Cope 4–0 Michael Holt
Jimmy White 4–2 Aditya Mehta
Gerard Greene 2–4 James McBain
Tony Drago 4–0 Kishan Hirani
Liu Song 4–1 David Grace
Stephen Maguire 3–4 Ken Doherty
Nigel Bond 3–4 Patrick Einsle
Mark Williams NP 0–4 Ali Carter
.


Runda a 3-a : ultimii 64

Barry Pinches 3–4 Daniel Wells
Jimmy Michie 4–1 Craig Steadman
Liam Highfield 2–4 Ding Junhui
Joe Jogia 0–4 Stuart Bingham
James McGouran 1–4 Martin Gould
Michael Judge 1–4 Ricky Walden
Chen Zhe 1–4 Anthony McGill
Issara Kachaiwong 1–4 Ian Burns
Lasse Münstermann 0–4 Ian McCulloch
Mark Joyce 3–4 Liu Chuang
Mark Davis 3–4 Andy Hicks
Jack Lisowski 4–2 Dermot McGlinchey
Peter Lines 4–1 Leo Fernandez
Stephen Lee 1–4 Marcus Campbell
Graeme Dottt 4–3 Joe Perry
Judd Trump 4–2 Alfie Burden
Mark Selby 4–0 Jak Jones
Xiao Guodong 4–3 Andrew Higginson
Jamie Jones 4–3 Peter Ebdon
Marco Fu 2–4 Mark Allen
Stuart Carrington 1–4 Neil Robertson
Dom Dale 4–2 Kyren Wilson
Fergal O’Brien 4–1 Simon Bedford
Tom Ford 3–4 Matthew Stevens
Andrew Pagett 1–4 Paul Davison
Alan McManus 2–4 Shaun Murphy
Liang Wenbo 4–0 Joe Delaney
Barry Hawkins 0–4 Joe Swail
Jamie Cope 1–4 Jimmy White
James McBain 4–1 Tony Drago
Liu Song 4–2 Ken Doherty
Patrick Einsle 3–4 Ali Carter
.



Runda a 4-a : șaisprezecimile

Daniel Wells 4–1 Jimmy Michie
Ding Junhui 2–4 Stuart Bingham
Martin Gould 4–1 Ricky Walden
Anthony McGill 4–2 Ian Burns
Ian McCulloch 4–3 Liu Chuang
Andy Hicks 4–1 Jack Lisowski
Peter Lines 0–4 Marcus Campbell
Graeme Dott 4–1 Judd Trump
Mark Selby 4–3 Xiao Guodong
Jamie Jones 4–3 Mark Allen
Neil Robertson 1–4 Dom Dale
Fergal O’Brien 0–4 Matthew Stevens
Paul Davison 1–4 Shaun Murphy
Liang Wenbo 4–1 Joe Swail
Jimmy White 4–3 James McBain
Liu Song 0–4 Ali Carter
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community