Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Oct 2010, 12:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PTC 6


Duminică, 17 octombrie, Academia WSA, Sheffield


Optimile

Daniel Wells 0–4 Stuart Bingham
Martin Gould 4–2 Anthony McGill
Ian McCulloch 4–2 Andy Hicks
Marcus Campbell 4–1 Graeme Dott
Mark Selby 4–0 Jamie Jones
Dom Dale 4–1 Matthew Stevens
Shaun Murphy 2–4 Liang Wenbo
Jimmy White 4–2 Ali Carter


Sferturile

Stuart Bingham 2–4 Martin Gould
Ian McCulloch 1–4 Marcus Campbell
Mark Selby 3–4 Dom Dale
Liang Wenbo 4–3 Jimmy White



Semifinalele

Martin Gould 4–1 Marcus Campbell
Dom Dale 4–1 Liang Wenbo



FINALA

MARTIN GOULD 3–4 DOM DALE




Breakuri 100(+)
142 Matthew Stevens
138 Xiao Guodong
137 Andy Hicks
136 Dom Dale
135 Ding Junhui
133 Neil Robertson
132 Chen Zhe
132 Daniel Wells
131 Liang Wenbo
128 Anthony McGill
127 Dom Dale
125 Marco Fu
122 Judd Trump
120 Andrew Higginson
117 Barry Hawkins
116 Mark Selby
115 Stuart Carrington
113 Rod Lawler
113 Matthew Stevens
113 Jimmy White
112 James McBain
111 Alan McManus
110 Liang Wenbo
108 Judd Trump
107 Adrian Gunnell
105 Matthew Stevens
104 Jamie Burnett
103 Liam Highfield
103 Jimmy Robertson
103 Adam Wicheard
103 Andy Hicks
103 Liu Song
102 Ding Junhui
102 Adam Wicheard
102 Andy Hicks
101 Robert Milkins
101 Simon Bedford
101 David Grace
101 Mark Allen
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Oct 2010, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 3 – The Rüsselsheim Cup


PRIMA . JUMĂTATE . A . TABLOULUI



Rundele 1, a 2-a și a 3-a (Șaisprezecimile)


Vineri, 22 și sâmbătă, 23 octombrie 2010, Walter Köbel Sporthalle, Rüsselsheim, Germania


Runda 1

Barry Pinches 4–0 Jamie Burnett NP
Ricky Walden 4–2 Michael Holt
Ronnie O'Sullivan NP 0–4 Kuldesh Johal
Andrew Pagett 4–1 Mario Wehrmann
Barry Hawkins 4–2 Stephen Hendry
Bjorn Haneveer 4–3 Ian Glover
Justin Astley 3–4 Thanawat Thirapongpaiboon
Jack Lisowski 1–4 Jamie Walker
Martin Gould 4–1 Phillip Arnold
Liu Song 4–3 Adam Wicheard
Jamie Jones 4–0 Ronni Beniesch
Joe Perry NP 0–4 Ralph Enax
Jamie Cope 4–0 Michael Judge NP
Ben Woollaston 4–0 Phil Barnes
Igor Figueiredo 2–4 Ken Doherty
Mark Davis 2–4 Zhang Anda
Matthew Selt 4–2 Martin O'Donnell
Matthew Couch 1–4 Jak Jones
Niegel Bond 4–0 Chris McBreen
Robert Milkins 4–1 Jörn Hannes-Hühn
Xiao Guodong 4–2 Marc Davis
Kyren Wilson 4–0 Stefan Joachim NP
Mark Joyce 4–0 Sari Soner
Marcus Campbell 4–1 Stephane Ochoiski
Adrian Gunnell 4–0 Maurice Le Duc
Stuart Bingham 4–2 Joe Swail
Mark King 4–0 Stefan Gerst
Ian McCulloch 4–1 Sanjin Kusan
Anthony Hamilton 4–0 Nico Steiner NP
Allan Taylor 2–4 James Wattana
Judd Trump 4–1 Noppon Saengkham
Dave Harold NP 0–4 David Morris
.



Runda a 2-a

Barry Pinches 1–4 Ricky Walden
Kuldesh Johal 2–4 Andrew Pagett
Barry Hawkins 4–3 Bjorn Haneveer
Thanawat Thirapongpaiboon4–1 Jamie Walker
Martin Gould 4–1 Liu Song
Jamie Jones 4–0 Ralph Enax
Jamie Cope 4–0 Ben Woollaston
Ken Doherty 4–2 Zhang Anda
Matthew Selt 3–4 Jak Jones
Nigel Bond 2–4 Robert Milkins
Xiao Guodong 3–4 Kyren Wilson
Mark Joyce 1–4 Marcus Campbell
Adrian Gunnell 3–4 Stuart Bingham
Mark King 4–2 Ian McCulloch
Anthony Hamilton 3–4 James Wattana
Judd Trump 4–1 David Morris
.



Runda a 3-a (Șaisprezecimile)

Ricky Walden 4–1 Andrew Pagett
Barry Hawkins 4–1 (147)Thanawat Thirapongpaiboon
Martin Gould 2–4 Jamie Jones
Jamie Cope 1–4 Ken Doherty
Jak Jones 1–4 Robert Milkins
Kyren Wilson 2–4 Marcus Campbell
Stuart Bingham 4–3 Mark King
James Wattana 2–4 Judd Trump
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Mar 26 Oct 2010, 19:29, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Oct 2010, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 3 – The Rüsselsheim Cup


JUMĂTATEA . A . DOUA . A . TABLOULUI



Rundele 1, a 2-a și a 3-a (Șaisprezecimile)


Vineri, 22 și sâmbătă, 23 octombrie 2010, Walter Köbel Sporthalle, Rüsselsheim, Germania


Runda 1

Mark Selby 4–0 Chris Henry
Stephen Lee 0–4 Issara Kachaiwong
Paul Davison 4–0 Thomas Wacker NP
Jimmy Robertson 4–1 James McBain
Stephen Maguire 4–0 Joe Delaney NP
Peter Lines 4–0 Uli Ottner
Michael Wasley 4–0 Jörg Ebert
Alfie Burden 4–3 Ryan Day
Peter Ebdon 4–0 Kurt Maflin
Shaun Murphy 4–2 Tomasz Skalski
Tony Drago 4–1 Patrick Einsle
Jimmy White 3–4 Lasse Münstermann
Neil Robertson 4–3 Rod Lawler
Matthew Stevens 4–0 Ali Carter NP
Ding Junhui 4–0 Mark Allen NP
Liang Wenbo 4–2 Chen Zhe
Liam Highfield 4–3 Jimmy Michie
Marco Fu 4–0 Danny Douane NP
Andy Hicks 3–4 Luca Brecel
Anthony McGill 4–0 Oliver Brown
Tom Ford 4–2 Tony Knowles
Michael White 4–2 Andrew Norman
Joe Jogia NP 0–4 Jamie O'Neill
Mike Dunn 4–1 Jürgen Kesseler
Andrew Higginson 4–0 Reanne Evans
Alan McManus 4–1 Gerrit bij de Leij
Daniel Wells 4–0 Thomas Cesal
Steve Davis 4–1 Hans Blankaert
Dom Dale 4–0 Dieter Meier
Liu Chuang 4–0 Robert Drahn
Gerard Greene 4–1 Rune Kampe
Mark Williams (147) 4–0 Diana Schuler
.



Runda a 2-a

Mark Selby 4–0 Issara Kachaiwong
Paul Davison 3–4 Jimmy Robertson
Stephen Maguire 4–2 Peter Lines
Michael Wasley 4–2 Alfie Burden
Peter Ebdon 4–3 Shaun Murphy
Tony Drago 4–1 Lasse Münstermann
Neil Robertson 4–0 Matthew Stevens (cedare la scorul de 1-0)
Ding Junhui 0–4 Liang Wenbo
Liam Highfield 3–4 Marco Fu
Luca Brecel 4–3 Anthony McGill
Tom Ford 3–4 Michael White
Jamie O'Neill 2–4 Mike Dunn
Andrew Higginson 4–0 Alan McManus
Daniel Wells 2–4 Steve Davis
Dom Dale 2–4 Liu Chuang
Gerard Greene 4–0 Mark Williams
.



Runda a 3-a (Șaisprezecimile)

Mark Selby 4–0 Jimmy Robertson
Stephen Maguire 4–0 Michael Wasley
Peter Ebdon 4–2 Tony Drago
Neil Robertson 1–4 Liang Wenbo
Marco Fu 4–3 Luca Brecel
Michael White 4–1 Mike Dunn
Andrew Higginson 4–3 Steve Davis
Liu Chuang 3–4 Gerard Greene
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 26 Oct 2010, 19:29, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Oct 2010, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 3 – The Rüsselsheim Cup



Duminică, 24 octombrie 2010, Walter Köbel Sporthalle, Rüsselsheim, Germania


Optimile

Ricky Walden 2–4 Barry Hawkins
Jamie Jones 3–4 Ken Doherty
Robert Milkins 1–4 Marcus Campbell
Stuart Bingham 3–4 Judd Trump
Mark Selby 4–3 Stephen Maguire
Peter Ebdon 3–4 Liang Wenbo
Marco Fu 2–4 Michael White
Andrew Higginson 4–2 Gerard Greene



Sferturile

Barry Hawkins 1–4 Ken Doherty
Marcus Campbell 4–1 Judd Trump
Mark Selby 2–4 Liang Wenbo
Michael White 2–4 Andrew Higginson



Semifinalele

Ken Doherty 3–4 Marcus Campbell
Liang Wenbo 4–1 Andrew Higginson



FINALA

MARCUS CAMPBELL 4–0 LIANG WENBO


.

Breakuri 100(+)
147 Thanawat Thirapongpaiboon
147 Mark Williams
142 Andrew Higginson
135 Anthony Hamilton
133 Ken Doherty
130 Martin Gould
128 Liang Wenbo
124 Jimmy Robertson
122 Stuart Bingham
121 Jak Jones
121 Jimmy Robertson
119 Ken Doherty
118 Marco Fu
117 Jimmy White
116 Anthony Hamilton
116 Michael White
115 Liang Wenbo
112 Chen Zhe
111 Martin Gould
111 Liu Song
110 Bjorn Haneveer
110 Neil Robertson
110 Michael White
108 Stuart Bingham
108 James Wattana
108 Judd Trump
107 Ken Doherty
106 Shaun Murphy
106 Neil Robertson
105 Ricky Walden
105 Stuart Bingham
104 Stuart Bingham
104 Liang Wenbo
102 Martin O'Donnell
102 Ben Woollaston
102 Liu Chuang
101 Alfie Burden
101 Peter Ebdon
100 Martin Gould
100 Stephen Maguire
100 Stephen Maguire
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 26 Oct 2010, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





EPTC 4 – The MIUS Cup



Rundele 1, a 2-a, a 3-a și a 4-a


Joi, 28, vineri, 29 și sâmbătă, 30 octombrie 2010, The South West Snooker Academy, Gloucester


Runda 1

Luca Brecel 0–4 Stuart Carrington
Martin O’Donnell 4–1 David Singh
Andrew Milliard 4–0 Jamie Clarke NP
.



Runda a 2-a

Barry Pinches 1–4 David Grace
Liang Wenbo 4–0 Danny Douane NP
Mark Allen 4–0 Mike Dunn NP
Ding Junhui 3–4 Andrew Norman
Liu Song 4–3 Sam Baird
Neil Robertson 4–1 David Morris
Jimmy White 4–1 Duane Jones
Stephen Lee 4–2 James Brown
Adrian Gunnell NP 0–4 Stuart Carrington
Patrick Wallace 0–4 Mark King
Jimmy Robertson 4–1 Jak Jones
Peter Ebdon 4–0 Joe Delaney
Mark Davis 4–0 Patrick Einsle
Ricky Walden 4–0 Jamie Walker
Jamie Jones 4–2 Ian Glover
Ali Carter 4–1 Reanne Evans
James McBain 4–1 Chris Norbury
Andy Hicks 4–2 Michael White
Xiao Guodong 4–0 James Wattana
Joe Jogia 4–1 Marc Harman
Paul Davison 4–0 Adam Wicheard
Matthew Stevens 4–1 Martin O’Donnell
Daniel Wells 4–0 Dermot McGlinchey
Bjorn Haneveer 1–4 Ken Doherty
Marcus Campbell 3–4 Thanawat Thirapongpaiboon
Judd Turmp 4–1 Les Dodd
Igor Figueiredo 4–1 Robbie Williams
Shaun Murphy 4–0 Gary Thomson
Andrew Higginson 4–0 Alex Taubman
Liu Chuang 4–0 Joe Swail
Dom Dale 2–4 Ryan Day
Barry Hawkins 4–1 Justin Astley
Mark Williams NP 0–4 Michael Holt
Anthony McGill 4–1 Hans Blankaert
Fergal O’Brien 4–2 Kuldesh Johal
Liam Highfield 4–0 Chris Hendry
Alan McManus 2–4 Issara Kachaiwong
Michael Wasley 4–0 Pascal Richard
Rory McLeod 4–1 Ben Harrison
Gerard Greene 4–0 Stefan Gerst NP
Tony Drago 4–0 Mitchell Mann
Matthew Couch 4–0 Del Smith
Dave Harold NP 0–4 Leo Fernandez
Ben Woollaston 4–1 Zhang Anda
Peter Lines 1–4 Jamie Burnett
Graeme Dott 4–1 Jamie O’Neill
Martin Gould 4–0 Lewis John Calcutt
Tom Ford 4–3 Andrew Milliard
Jack Lisowski 4–1 Simon Bedford
Jamie Cope 0–4 David Gilbert
Ian McCulloch 4–3 Jeff Cundy
Mark Joyce 4–2 Chen Zhe
Stephen Maguire 4–2 Tony Knowles
Marco Fu 4–0 Robert Milkins
Andrew Pagett 4–1 Lasse Münstermann
Joe Perry 4–3 Stephen Hendry
Nigel Bond 4–3 Rod Lawler
Stuart Bingham 4–0 Jack Culligan
Allan Taylor 4–1 Andy Lee
Anthony Hamilton 4–1 Kishan Hirani
Alfie Burden 0–4 Steve Davis
Matthew Selt 4–0 Kurt Maflin
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Noppon Saengkham
Mark Selby 4–2 Kyren Wilson
.


Runda a 3-a : Last 64

David Grace 4–2 Liang Wenbo
Mark Allen 3–4 Andrew Norman
Liu Song 4–2 Neil Robertson
Jimmy White 3–4 Stephen Lee
Stuart Carrington 4–3 Mark King
Jimmy Robertson 3–4 Peter Ebdon
Mark Davis 4–1 Ricky Walden
Jamie Jones 4–1 Ali Carter
James McBain 0–4 Andy Hicks
Xiao Guodong 3–4 Joe Jogia
Paul Davison 1–4 Matthew Stevens
Daniel Wells 3–4 Ken Doherty
Thanawat Thirapongpaiboon 1–4 Judd Trump
Igor Figueiredo 1–4 Shaun Murphy
Andrew Higginson 2–4 Liu Chuang
Ryan Day 4–0 Barry Hawkins
Michael Holt 1–4 Anthony McGill
Fergal O’Brien 2–4 Liam Highfield
Issara Kachaiwong 2–4 Michael Wasley
Rory McLeod 3–4 Gerard Greene
Tony Drago 2–4 Matthew Couch
Leo Fernandez 3–4 Ben Woollaston
Jamie Burnett 2–4 Graeme Dott
Martin Gould 2–4 Tom Ford
Jack Lisowski 4–1 David Gilbert
Ian McCulloch 1–4 Mark Joyce
Stephen Maguire 4–3 Marco Fu
Andrew Pagett 1–4 Joe Perry
Nigel Bond 2–4 Stuart Bingham
Allan Taylor 2–4 Anthony Hamilton
Steve Davis 3–4 Matthew Selt
Noppon Saengkham 1–4 Mark Selby
.


Runda a 4-a : Șaisprezecimile

David Grace 2–4 Andrew Norman
Liu Song 2–4 Stephen Lee
Stuart Carrington 0–4 Peter Ebdon
Mark Davis 4–2 Jamie Jones
Andy Hicks 0–4 Joe Jogia
Matthew Stevens 2–4 Ken Doherty
Judd Trump 0–4 Shaun Murphy
Liu Chuang 4–2 Ryan Day
Anthony McGill 3–4 Liam Highfield
Michael Wasley 1–4 Gerard Greene
Matthew Couch 2–4 Ben Woollaston
Graeme Dott 4–0 Tom Ford
Jack Lisowski 4–2 Mark Joyce
Stephen Maguire 4–2 Joe Perry
Stuart Bingham 2–4 Anthony Hamilton
Matthew Selt 2–4 Mark Selby
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Oct 2010, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





EPTC 4 – The MIUS Cup


Duminică, 31 octombrie 2010, The South West Snooker Academy, Gloucester


Optimile


Andrew Norman 3–4 Stephen Lee
Peter Ebdon 1–4 Mark Davis
Joe Jogia 4–2 Ken Doherty
Shaun Murphy 1–4 Liu Chuang
Liam Highfield 4–2 Gerard Greene
Ben Woollaston 3–4 Graeme Dott
Jack Lisowski 2–4 Stephen Maguire
Anthony Hamilton 4–2 Mark Selby


Sferturile

Stephen Lee 4–2 Mark Davis
Joe Jogia 4–2 Liu Chuang
Liam Highfield 4–3 Graeme Dott
Stephen Maguire 4–2 Anthony Hamilton


Semifinalele

Stephen Lee 4–1 Joe Jogia
Liam Highfield 2–4 Stephen Maguire


FINALA

STEPHEN LEE 4–2 STEPHEN MAGUIRE



Breakuri 100(+)
136 Stephen Maguire
133 Stephen Maguire
133 Sam Baird
132 Mark Selby
132 Graeme Dott
130 Joe Perry
129 Graeme Dott
128 Ali Carter
128 Kyren Wilson
127 Joe Jogia
125 Xiao Guodong
124 Alan McManus
123 David Grace
120 Joe Jogia
119 Graeme Dott
119 Xiao Guodong
116 Andrew Norman
112 Liu Chuang
112 Andrew Pagett
111 Mark Joyce
110 David Grace
110 Jack Lisowski
110 Anthony McGill
110 Fergal O'Brien
110 Andy Hicks
110 Marcus Campbell
108 Mark Davis
108 Gerard Greene
107 Mark Davis
107 Liam Highfield
107 David Gilbert
107 Judd Trump
107 James Brown
106 Ali Carter
105 Martin Gould
105 Steve Davis
105 Andrew Higginson
103 Stephen Maguire
103 Liu Chuang
103 Liam Highfield
103 David Gilbert
102 Anthony McGill
102 David Gilbert
102 Ben Woollaston
102 Stuart Bingham
102 Jamie Burnett
101 Gerard Greene
101 Liu Song
100 Stephen Maguire
100 Fergal O'Brien
100 Mark Davis
100 Jimmy White
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Noi 2010, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 5 – Campionatul Ruhrului


Vineri, 12 noiembrie 2010, Sparkassen-Arena der Zentralhallen, Hamm


PRIMA . JUMĂTATE . A . TABLOULUI


Runda 1

Mark Davis 3–4 Luca Brecel
Ali Carter NP 0–4 Habib Shalchian
Adrian Gunnell NP 0–4 Ryan Day
Matthew Couch 1–4 Robert Milkins
Jimmy White 0–4 Rod Lawler
Xiao Guodong 4–0 Ronni Beniesch
Peter Ebdon 4–2 Kuldesh Johal
Andy Hicks 4–0 Christopher Frommel
Graeme Dott 4–0 Reanne Evans
Tony Drago 4–0 Hans Blankaert
Stuart Bingham 4–0 Mario Van Herk
Rory McLeod 4–2 Chen Zhe
Mark Joyce 3–4 Joe Delaney
Anthony McGill 4–0 Stéphane Ochoiski
Michael Wasley 1–4 Patrick Einsle
Joe Swail 2–4 Ken Doherty
Daniel Wells 4–0 Benjamin Frommel
Mark King 4–0 Noppon Saengkham
Dave Harold 4–0 Danny Douane NP
Joe Jogia 2–4 John Higgins
Allan Taylor 4–0 Ralph Müller
Ricky Walden 4–0 Nicole Breitenstein
Nigel Bond 3–4 Thanawat Thirapongpaiboon
Liam Highfield 4–0 Robert Drahn
Gerard Greene 4–0 Stephen Hendry NP
Alan McManus 4–0 Dieter Meier
Anthony Hamilton 4–3 Issara Kachaiwong
.


Runda a 2-a

Barry Pinches 4–0 Luca Brecel
Habib Shalchian 1–4 Ryan Day
Robert Milkins 4–0 Rod Lawler
Xiao Guodong 1–4 Peter Ebdon
Andy Hicks 1–4 Graeme Dott
Tony Drago 3–4 Stuart Bingham
Judd Trump 4–2 Rory McLeod
Joe Delaney 2–4 Anthony McGill
Tom Ford 4–3 Patrick Einsle
Ken Doherty 4–3 Daniel Wells
Martin Gould 4–1 Mark King
Dave Harold 0–4 John Higgins
Allan Taylor 0–4 Ricky Walden
Thanawat Thirapongpaiboon 3–4 Liam Highfield
Dom Dale 4–1 Gerard Greene
Alan McManus 1–4 Anthony Hamilton
.


Runda a 3-a : Șaisprezecimi

Barry Pinches 4–3 Ryan Day
Robert Milkins 4–2 Peter Ebdon
Graeme Dott 4–3 Stuart Bingham
Judd Trump 4–0 Anthony McGill
Tom Ford 4–0 Ken Doherty
Martin Gould 3–4 John Higgins
Ricky Walden 4–1 Liam Highfield
Dom Dale 3–4 Anthony Hamilton
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Noi 2010, 1:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 5 – Campionatul Ruhrului


Sâmbătă, 13 noiembrie 2010, Sparkassen-Arena der Zentralhallen , Hamm


JUMĂTATEA . A . DOUA . A . TABLOULUI


Runda 1

Barry Hawkins 4–2 Michael Holt
Mark Allen 4–0 Jamie Burnett NP
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Michael Heeger
Stephen Lee 4–3 Martin O’Donnell
Matthew Selt 4–0 Kevin Van Hove NP
Alfie Burden 4–1 Andrew Norman
Liu Chuang 4–2 Jak Jones
Jimmy Robertson 1–4 Jimmy Michie
Igor Figueiredo 4–0 Jakob Stacha
Jamie Jones 1–4 Adam Wicheard
Steve Davis NP 0–4 Kurt Maflin
Liu Song 4–0 Maurice Le Duc
Ben Woollaston 2–4 David Morris
Peter Lines 4–1 Kyren Wilson
Neil Robertson NP 0–4 Jürgen Kesseler
Jack Lisowski 4–0 Oliver Brown
Andrew Higginson 4–3 Jamie O’Neill
Marcus Campbell 4–0 Ralf Günzel
Mike Dunn 4–0 Tomasz Skalski
Andrew Pagett 4–1 Andreas Cieslak
Ian McCulloch 4–0 Lasse Münstermann
Bjorn Haneveer 4–0 Justin Astley NP
Jamie Cope 2–4 Zhang Anda
Fergal O’Brien 4–2 Dermot McGlinchey
Paul Davison 4–2 Mario Wehrmann
Matthew Stevens 4–0 Tony Knowles NP
Joe Perry 4–0 Rune Kampe
Michael White 3–4 David Singh
.


Runda a 2-a

Mark Williams 4–2 Barry Hawkins
Mark Allen 4–0 Michael Heeger
Stephen Lee 4–0 Matthew Selt
Alfie Burden 4–2 Liu Chuang
Marco Fu NP 0–4 Jimmy Michie
Igor Figueiredo 2–4 Adam Wicheard
Kurt Maflin 4–1 Liu Song
David Morris 3–4 Peter Lines
Jürgen Kesseler 0–4 Jack Lisowski
Andrew Higginson 2–4 Marcus Campbell
Shaun Murphy 4–0 Mike Dunn
Andrew Pagett 2–4 Ian McCulloch
Bjorn Haneveer 0–4 Zhang Anda
Fergal O’Brien 3–4 Paul Davison
Matthew Stevens 0–4 Joe Perry
Mark Selby 4–2 David Singh
.


Runda a 3-a : Șaisprezecimi

Mark Williams 3–4 Mark Allen
Stephen Lee 4–2 Alfie Burden
Jimmy Michie 4–3 Adam Wicheard
Kurt Maflin 2–4 Peter Lines
Jack Lisowski 2–4 Marcus Campbell
Shaun Murphy 4–1 Ian McCulloch
Zhang Anda 1–4 Paul Davison
Joe Perry 4–2 Mark Selby
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Noi 2010, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 5 – Campionatul Ruhrului


Duminică, 14 noiembrie 2010, Sparkassen-Arena der Zentralhallen, Hamm


Optimile

Barry Pinches 4–1 Robert Milkins
Graeme Dott 4–0 Judd Trump
Tom Ford 3–4 John Higgins
Ricky Walden 3–4 Anthony Hamilton
Mark Allen 4–2 Stephen Lee
Jimmy Michie 0–4 Peter Lines
Marcus Campbell 2–4 Shaun Murphy
Paul Davison 4–3 Joe Perry


Sferturile

Barry Pinches 1–4 Graeme Dott
John Higgins 4–2 Anthony Hamilton
Mark Allen 4–0 Peter Lines
Shaun Murphy 4–1 Paul Davison


Semifinalele

Graeme Dott 1–4 John Higgins
Mark Allen 1–4 Shaun Murphy


FINALA

JOHN HIGGINS 4–2 SHAUN MURPHY



Breakuri 100(+)
139 Joe Perry
136 Paul Davison
135 Joe Perry
133 Graeme Dott
133 Joe Perry
132 John Higgins
130 Shaun Murphy
129 Graeme Dott
126 Adam Wicheard
121 Rory McLeod
120 Mark Allen
119 Andy Hicks
118 Judd Trump
118 Anthony Hamilton
113 Daniel Wells
112 Mark Selby
108 Mark Davis
108 Tom Ford
107 Liu Song
107 Judd Trump
107 Peter Ebdon
107 Martin Gould
107 John Higgins
106 Stuart Bingham
106 Marcus Campbell
106 Mark Williams
105 Shaun Murphy
104 Stephen Lee
104 Dom Dale
103 Tom Ford
103 Mark Williams
103 Kurt Maflin
102 Andy Hicks
101 Stuart Bingham
101 John Higgins
100 Michael White
100 Anthony Hamilton
100 Dom Dale [breakul cu numărul 99 al carierei pro]
100 Shaun Murphy
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Noi 2010, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 6 – Praga Classic


Vineri, 19 noiembrie 2010, Arena Sparta, Praga


Runda 1

Rory McLeod 4–3 Jamie Burnett
Ali Carter NP 0–4 Mario Wehrmann
Andrew Higginson 4–0 Tomasz Skalski
Anthony Hamilton NP 0–4 Issara Kachaiwong
Nigel Bond 4–0 Jaromír Malanta
Peter Ebdon 4–0 Andrew Norman
Gerard Greene 4–1 Michael Heeger
Peter Lines 4–0 Oliver Brown
Alan McManus 4–0 Kuldesh Johal NP
Marcus Campbell 4–0 Lukáč Kűenek
Allan Taylor 4–0 Andy Lee NP
Michael White 4–1 Patrick Einsle
Paul Davison 2–4 Ian Glover
Joe Jogia 4–1 Tony Knowles
Daniel Wells 3–4 Justin Astley
Matthew Couch 2–4 Rod Lawler
Graeme Dott 4–1 Kevin Van Hove
Jack Lisowski 4–3 Sam Harvey
Jimmy White 4–2 Damian Wilkes
Matthew Stevens 4–0 Jindűich Prchal
Kyren Wilson 4–0 Jan Kleèka
Barry Hawkins 4–0 David Singh
Liu Chuang 4–0 Chris McBreen NP
Joe Perry 4–0 Noppon Saengkham
Stuart Bingham 4–1 Jürgen Kesseler
Matthew Selt 4–2 Kurt Maflin
Robert Milkins 4–0 Ronni Beniesch
Andrew Pagett 4–0 Stephen Hendry NP
Mark Joyce 4–0 Dieter Meier
Ben Woollaston 4–0 Jan Vimr
Mike Dunn 4–0 Marko Vukovic
Mark King 2–4 Ryan Day
.


Runda a 2-a

Rory McLeod 4–2 Mario Wehrmann
Andrew Higginson 3–4 Issara Kachaiwong
Nigel Bond 2–4 Peter Ebdon
Gerard Greene 2–4 Peter Lines
Alan McManus 3–4 Marcus Campbell
Allan Taylor 2–4 Michael White
Ian Glover 1–4 Joe Jogia
Justin Astley 4–3 Rod Lawler
Graeme Dott 3–4 Jack Lisowski
Jimmy White 2–4 Matthew Stevens
Kyren Wilson 0–4 Barry Hawkins
Liu Chuang 4–2 Joe Perry
Stuart Bingham 4–1 Matthew Selt
Robert Milkins 0–4 Andrew Pagett
Mark Joyce 1–4 Ben Woollaston
Mike Dunn 3–4 Ryan Day
.


Runda a 3-a : Șaisprezecimile

Rory McLeod 3–4 Issara Kachaiwong
Peter Ebdon 4–0 Peter Lines
Marcus Campbell 2–4 Michael White
Joe Jogia 4–0 Justin Astley
Jack Lisowski 3–4 Matthew Stevens
Barry Hawkins 4–3 Liu Chuang
Stuart Bingham 4–1 Andrew Pagett
Ben Woollaston 2–4 Ryan Day
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Noi 2010, 1:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 6 – Praga Classic


Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, Arena Sparta, Praga


Runda 1

Bjorn Haneveer 4–0 Matt Yeadon
Dom Dale 4–1 Jak Jones
Martin Gould 4–0 David Morris NP
Jimmy Robertson 4–2 Jimmy Michie
Neil Robertson 4–3 Reanne Evans
Ricky Walden 4–0 Maurice Le Duc
Dave Harold 4–2 Lasse Münstermann
Liu Song 4–0 Danny Douane NP
Jamie Cope 4–2 Alex O’Donoghue
Igor Figueiredo 4–0 Simon Ceo
Ian McCulloch NP 0–4 Zhang Anda
Stephen Maguire 4–1 Chen Zhe
Tony Drago 4–0 Jamie O’Neill NP
Jamie Jones 1–4 Joe Swail
Liam Highfield 3–4 Michael Holt
Ronnie O’Sullivan NP 0–4 Jakub Rendla
Anthony McGill 4–0 Stefan Schenk
Shaun Murphy 4–1 Rune Kampe
Alfie Burden 4–0 Jan Prihoda
Ken Doherty 4–0 Robert Drahn
Xiao Guodong 4–3 Thanawat Thirapongpaiboon
Stephen Lee 4–0 Tomáč Kejla
Judd Trump 2–4 Adam Wicheard
Michael Wasley 4–3 Hans Blankaert
Andy Hicks 4–0 Karel Petráèek
Steve Davis 4–0 Jakub Koniar
Mark Allen 4–0 Serge Dupraz
Mark Davis 4–2 Jamie Walker
Adrian Gunnell 4–0 Thomas Cesal
Tom Ford 1–4 John Higgins
Barry Pinches 4–1 Martin O’Donnell
.


Runda a 2-a

Mark Selby 4–1 Bjorn Haneveer
Dom Dale 4–0 Martin Gould
Jimmy Robertson 4–2 Neil Robertson
Ricky Walden 4–2 Dave Harold
Liu Song 3–4 Jamie Cope
Igor Figueiredo 2–4 Zhang Anda
Stephen Maguire 4–1 Tony Drago
Joe Swail 2–4 Michael Holt
Jakub Rendla 0–4 Anthony McGill
Shaun Murphy 4–1 Alfie Burden
Ken Doherty 4–3 Xiao Guodong
Stephen Lee 4–3 Adam Wicheard
Michael Wasley 2–4 Andy Hicks
Steve Davis 3–4 Mark Allen
Mark Davis 3–4 Adrian Gunnell
John Higgins 4–3 Barry Pinches
.


Runda a 3-a : Șaisprezecimile

Mark Selby 4–2 Dom Dale
Jimmy Robertson 0–4 Ricky Walden
Jamie Cope 4–1 Zhang Anda
Stephen Maguire 2–4 Michael Holt
Anthony McGill 1–4 Shaun Murphy
Ken Doherty 4–0 Stephen Lee
Andy Hicks 1–4 Mark Allen
Adrian Gunnell 1–4 John Higgins
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 1:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




EPTC 6 – Praga Classic


Duminică, 21 noiembrie 2010, Arena Sparta, Praga


Optimile

Mark Selby 4–3 Ricky Walden
Jamie Cope 2–4 Michael Holt
Issara Kachaiwong 3–4 Peter Ebdon
Shaun Murphy 4–2 Ken Doherty
Michael White 3–4 Joe Jogia
Matthew Stevens 4–0 Barry Hawkins
Stuart Bingham 4–1 Ryan Day
Mark Allen 1–4 John Higgins


Sferturile

Mark Selby 2–4 Michael Holt
Peter Ebdon 2–4 Shaun Murphy
Joe Jogia 4–2 Matthew Stevens
Stuart Bingham 1–4 John Higgins


Semifinalele

Michael Holt 4–3 Shaun Murphy
Joe Jogia 2–4 John Higgins


FINALA

MICHAEL HOLT 4–3 JOHN HIGGINS



Breakuri 100(+)
147 Rory McLeod
136 Ryan Day
135 Joe Perry
134 Anthony McGill
132 Mark Selby
132 Joe Jogia
131 Mark Allen
123 Liam Highfield
122 Adrian Gunnell
121 Barry Pinches
121 Peter Ebdon
120 Matthew Stevens
120 Mark Allen
119 Jack Lisowski
117 Ryan Day
117 Graeme Dott
117 Mark Davis
116 Joe Perry
115 Jimmy Robertson
114 Ricky Walden
113 Gerard Greene
113 Shaun Murphy
112 John Higgins
111 Stuart Bingham
111 Jimmy Robertson
110 Andy Hicks
109 Ricky Walden [breakul 100(+) cu numărul 100 !]
109 Jamie Burnett
108 Stuart Bingham
108 Michael Holt
106 Ryan Day
105 Dominic Dale [breakul 100(+) cu numărul 100 !]
105 Graeme Dott
105 Robert Milkins
104 Daniel Wels
104 Jack Lisowski
104 John Higgins
103 Michael White
102 Stephen Maguire
102 Ken Doherty
102 Shaun Murphy
102 John Higgins
101 Andy Hicks
101 Michael Holt
101 John Higgins
100 Michael White
100 Liu Chuang
100 Mark Allen
100 John Higgins
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei 24 calificați în turneul final de la Helix Theatre, Dublin

. 1 Shaun Murphy 23 200 lire sterline
. 2 Mark Selby 21 300
. 3 Barry Pinches 19 100
. 4 Marcus Campbell 17 700
. 5 Judd Trump 17 600
. 6 Mark Williams 17 100
. 7 Dom Dale 16 800
. 8 Stephen Lee 16 200
. 9 Tom Ford 15 000
10 Stephen Maguire 14 400
11 Michael Holt 10 900
12 Liang Wenbo 10 700
13 Martin Gould 10 600
14 Ricky Walden 10 100
14 Marco Fu 10 100
16 Anthony Hamilton 9 900
17 Stuart Bingham 9 800
18 Jamie Jones 9 400
19 Jack Lisowski 9 300
20 Andrew Higginson 8 700
21 Mark Davis 8 300
22 Matthew Stevens 8 100
23 Gerard Greene 7 700
24 Joe Jogia 7 500
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 14 Dec 2010, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TURNEUL FINAL


Ricky Walden – Liang Wenbo ( >> Shaun Murphy)
Mark Davis – Joe Jogia (>> Stephen Lee)
Matthew Stevens – Gerard Greene (>> Dom Dale)
Stuart Bingham – Stephen Maguire (>> Marcus Campbell)
Marco Fu – Michael Holt (>> Barry Pinches)
Jamie Jones – Martin Gould (>> Judd Trump)
Anthony Hamilton – Tom Ford (>> Mark Williams)
Andrew Higginson – Jack Lisowski (>> Mark Selby)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16866
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2011, 2:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

T U R N E U L . F I N A L


Miercuri, 16 martie, The Helix Theatre, Dublin


Runda preliminară


Marco Fu 1–4 Michael Holt
Mark Davis 4–0 Joe Jogia
Anthony Hamilton 4–2 Tom Ford
Matthew Stevens 4–2 Gerard Greene
Ricky Walden 4–1 Liang Wenbo



Breakuri 100(+)
133 Anthony Hamilton
110 Michael Holt
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community