Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selby a trecut greu de Williams, însă meritat; La fel aș putea spune și despre Murphy, care s-a impus tot în frame decisiv în fața lui Lee.

Lui Matthew nu i s-a îndeplinit dorința de a-l întîlni pe Williams în finală, sper ca măcar el însuși să prindă finala de mîine seară, adică din seara acestei zile. Smile

Mulțumiri, Clara pentru "vorbulițe"!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 2:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere ! Very Happy

Penultimele vorbulițe după sferturi

Shaun Murphy : „Mă credeam mort și-ngropat ! Ce meci formidabil a fost ! Un meci de zile mari și, în același timp, una dintre cele mai frumoase victorii din câte am câștigat vreodată, mai ales dacă ținem cont de formatul scurt : eram condus cu 3-1, iar în frame, cu șaizeci și ceva de puncte. Mă aflam într-o situație extrem de proastă. Când am venit la masă, nu exista decât o singură bilă roșie pe care puteam s-o atac – și numai cu o lovitură de distanță. Am atacat-o, ce era să fac ?! În frame-ul următor, am reușit una dintre cele mai bune închideri de masă din cariera mea și am egalat. În decisiv, nu-mi doream decât o singură șansă și am primit-o.

După al patrulea frame, când Stephen era la conducere cu 3-1, a venit la mine un băiețel și mi-a zis doar atât : „hai, Shaun !”. Am zâmbit gândindu-mă că, deh, eu încerc să joc cât mai bine. Peste câteva minute am realizat un break de peste o sută ! Cine știe, poate că îndemnul puștiului mi-a fost de ajutor. Mă bucur că publicul mă susține – familia mea își are originile chiar în zona Dublinului. Ieri, am închiriat o mașină și m-am dus în satul de unde provin ai mei. Adevărul e că mă și simt de-al locului și iubesc Irlanda din toată inima. Irlandezii sunt cunoscători de snooker și țin mult la acest sport. Păcat că azi sferturile noastre de finală au venit în concurență cu Turneul celor șase națiuni – asta după ce am avut de făcut față faptului că lumea de pe aici participă în masă la ceremoniile prilejuite de ziua Sfântului Patrick. Dar n-am dus nici noi lipsă de spectatori, spre bucuria noastră și a organizatorilor.”



Topul 16 după sferturi
. 1 Mark Williams 55360
. 2 Mark Selby 47745
. 3 John Higgins 47700
. 4 Ding Junhui 47460
. 5 Neil Robertson 46420
. 6 Stephen Maguire 45300
. 7 Ali Carter 42120
. 8 Shaun Murphy 39985
. 9 Graeme Dott 37330
10 Ronnie O’Sullivan 37060
11 Matthew Stevens 36395
12 Stuart Bingham 34275
13 Peter Ebdon 33960
14 Mark Allen 33705
15 Jamie Cope 33180
16 Mark Davis 32930
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 10:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Williams 3–4 Mark Selby Shocked ...nu pot sa cred asa ceva. Nu am mai rezistat aseara si m-am dus la culcare cand scorul era 3-2 pt. Mark Williams, ca acum sa aflu rezultatul final. Nu pot decat sa ma bucur pentru favoritul meu, dar avand o parere de rau, in acelasi timp, ca nu l-am vazut calificandu-se Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun Murphy – Matthew Stevens Arrow http://www.fromsportcom.com/v-2/0/192/v-219210.html


Ultimele vorbulițe după sferturi

Mark Selby : „La urma urmei, am câștigat meciul și am rămas în competiție, deci n-am de ce să fiu dezamăgit. Mă bucur pentru victorie – Mark este un mare jucător, iar în acest moment, pare adversarul cel mai temut, așa că nu mă așteptam să înving fără luptă. Știam prea bine că urma să fie greu. Sper totuși ca mâine să mă prezint mai bine decât azi. Dar și mâine tot greu o să fie pentru că nici de Martin nu se poate trece fără luptă. M-am mai întâlnit cu el și l-am învins cu 5-4. Asta a fost în China. Amândoi am jucat foarte bine și a fost o bătălie serioasă. Tot la așa ceva mă aștept și de data asta. Este un adversar agresiv și periculos, foarte precis și inventiv. În afară de asta, este foarte puternic din punct de vedere mental. Se vede din toate meciurile lui din ultimul an sau ultimii doi ani, iar acum bate la ușa Topului 16 ceea ce dovedește cât este de valoros.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 16:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Undergrow a scris:
Mark Williams 3–4 Mark Selby Shocked ...nu pot sa cred asa ceva. Nu am mai rezistat aseara si m-am dus la culcare cand scorul era 3-2 pt. Mark Williams, ca acum sa aflu rezultatul final. Nu pot decat sa ma bucur pentru favoritul meu, dar avand o parere de rau, in acelasi timp, ca nu l-am vazut calificandu-se Laughing


Și eu era să renunț la meci, a fost destul de complicat... multe ratări. Mi-a părut rău pentru mark Williams. Credeam că după meciul cu Hamilton va avea din nou o prestație foarte bună... dar mi s-a părut la un moment dat ciudat: adică de ce să lovească fără să se sprijine pe masă? Parcă prea la "sictir" așa sau... cum să spun... Nu mi s-a părut un gest al unuia care vrea să fie din nou numărul 1 mondial.

Și nici faptul că atunci când are matematic câștigat meciul (asta am observat și la celelalte turnee și în meciul cu Hamilton)... și nu are cum să mai realizeze un break de peste 100 de puncte își încheie voluntar evoluția...

Mi-a părut rău pentru Matthew azi. Chiar a fost învins categoric de Shaun. Deși a avut și el șansa să rămână în meci. Și cine știe... Dar asta-i viața... trebuie să câștige cineva. Cred că Selby e favorit pentru acest turneu. Deși nu va avea meci ușor (dacă e să treacă de Martin Gould) cu Shaun Murphy. Oricum am să țin cu el dacă ajunge în finală. Dacă nu... țin cu Martin Gould. M-aș bucura să câștige! Wink



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link pentru Selby - Gould, a gasit cineva?

L.E. am gasit acest link http://www.fromsportcom.com/v-2/0/188/v-218875.html . Din pacate calitatea transmisiunii lasa de dorit, dar este mai bine decat deloc Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu functioneaza link-ul..poti sa-l verifici si sa-l scrii din nou ? Ms Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 18:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.wii-cast.tv/channel/dsdfgvdfbgf



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 19:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după semifinale

Shaun Murphy : „Pentru mine, seria PTC-EPTC a fost un succes total și nici n-am auzit vreo critică din partea cuiva a cărui părere să aibă relevanță. Sunt bucuros că irlandezii vin să vadă meciuri de snooker deși, în această perioadă, publicul iubitor de sport din Dublin își împarte interesul între snooker și rugby. Turneul a făcut față și participării în masă a gazdelor noastre la ceremoniile prilejuite de ziua Sfântului Patrick. Au mai existat și alte competiții, dar noi am avut spectatori numeroși, iar asta spune multe.

Așa cum ziceam, seria PTC a fost fantastică. Am stat de vorbă și cu jucători care nu susținuseră acest proiect atunci când a fost el lansat. Mi-au spus că nu-și dăduseră seama de importanța acestor turnee, că, acum, își doreau să fi participat la mult mai multe dintre ele ca să se fi calificat pentru evenimentul de aici și că, la anul, nu vor mai face greșeala de a le rata. Bineînțeles, noi ceilalți am profitat de absența lor, am jucat un număr mare de meciuri și am adunat puncte. În trecut, pe timpul vechiului regim, când venea vorba despre noi turnee, nu aveam decât zvonuri și promisiuni – turnee, nu. Ca urmare, unii jucători deveniseră foarte sceptici. N-au crezut că seria PTC va avea succes. Dar uite că aici, la Dublin, deși suntem într-o după-amiază de duminică, sala e plină și totul dovedește că scepticismul a fost neîntemeiat. Am avut săli pline peste tot în Europa însă ceea ce contează în primul rând este că jucătorii profesioniști aveau nevoie de șansa de a-și face meseria și tocmai de șansa asta au ajuns acum să beneficieze.

Azi, am jucat bine, dar cred că pot să spun că joc bine de ceva timp încoace, cu toate că rezultatele mele n-au dovedit întotdeauna acest lucru. Mi-am dezvoltat mult gândirea tactică și execuția loviturilor de siguranță. Matthew a avut un pic de ghinion – câteodată, norocul sau ghinionul îți asigură victoria sau înfrângerea...”


OK, Shaun, o fi ghinion când pierzi cu 4-3, mare ghinion când pierzi cu 4-2, ghinion uriaș când pierzi cu 4-1, dar, să fim serioși, un 4-0 nu se prea explică doar prin proporția noroc/ghinion. Rolling Eyes Laughing

Martin Gould : „A fost un meci destul de dramatic și, la 2-2, am crezut că am dat cu piciorul în victorie. În ruptul capului n-ar fi trebuit să ratez lovitura la acea bilă roșie de pe marginea buzunarului ! Am căutat să-mi păstrez calmul și să tacticizez un pic jocul. Spre sfârșitul meciului, abia dacă mai puteam ține tacul în mână, așa eram de tensionat, iar la ultima lovitură tremuram ca varga. Grozav de bucuros am fost că bila s-a dus în buzunar ! Cred că victoria pe care am câștigat-o asupra lui Marco Fu, la Campionatul mondial de anul trecut ar fi mai mare, dar și asta de azi înseamnă foarte mult – este cam a doua pe lista realizărilor carierei mele de până acum.”

De pe locul 22 (înainte de turneu), după semifinale, Gouldy a urcat pe 18. Selby rămâne pe 2.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 20 Mar 2011, 22:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WOOOO Very Happy

Nu am urmarit nimic pana acum... Pur si simplu nu m-a atras turneul asta... Dar nu-mi vine sa cred ca a ajuns Gouldy in finala ! Very Happy WOOOOOO Very Happy Tare, tare sper sa castige. Ce reusita ar fi pentru el ! Very Happy Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și va fi un succes și mare pentru Shaun dacă va câștiga turneul și cecul în valoare de 60 000 de lire. Wink
Acum, revenind la meci și vorbind serios - Matthew nu a jucat nimic, a fost una din zilele acelea când nu-ți iese nimic, pentru că șanse a avut destule. Chiar mă gândeam spre sfârșitul primului frame că dacă reușește să îi fure acel joc lui Murphy îl va și învinge... nu a fost să fie.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tavy, fara "ura".

http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=234

Era o glumiță - sunt puțin supărat pe Shaun pentru că l-a învins pe Stephen în sferturi -.
Îmi cer scuze public pentru utilizarea cuvântului "ura" si promit sa nu-l mai folosesc !!!! Embarassed Embarassed Embarassed



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014


Ultima modificare efectuată de către tavy2008 la Dum 20 Mar 2011, 22:48, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A găsit cineva vreun link pentru vizionarea finalei?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțam, Clara! Dar eu nu reușesc să văd finala cu acel link, îmi apare asta: March 19/20 2011 Alberta Snooker Qualifier #3 - Chalks Billiards in Calgary Alberta Canada. 15150 Bannister Road SE.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, s-au ivit niște probleme de poliție a net-ului. Poliție de copyright. Pentru moment, streaming-ul is keeping a very, very low profile... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Seria PTC - EPTC. Turneul final Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
Pagina 11 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community