Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Toarsa molcom povestea...
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 16 Iun 2010, 20:46    Titlul subiectului: Toarsa molcom povestea... Răspunde cu citat (quote)

Acum ceva mai bine de-o luna, mi-au asaltat urechile niscaiva miorlaituri subtirele si disperate, venind dinspre locul unde si gunoiul merge singur.

Si anume, de aici.

http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/May2010Tonydinnertime.jpg
http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/May2010PetreandTonyposing.jpg

Au urmat saptamani de hranit cu biberonul, schimbat "scutece", miorlait subtirel, ochi de vultur intru descoperirea ghemotoacelor de blana turbo, tors-sincron si tors-viteza, exasperare, incantare, panica...
Si cate-un fir de nostalgie dupa imperialul nostru motan negru, Petre I, plecat spre fotolii mai primitoare la venerabila varsta de 15 ani si jumatate...

... pentru ca astazi lucrurile sa stea astfel:
http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/June2010Close-up2.jpg
http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/June2010Close-up.jpg

Faceti cunostinta cu Petre II, negrul magistrat cu plastron, si Tony, furia dungata.

(Tony a fost botezat in urma unor discutii furtunoase, in care varianta "Ronnie" a fost respinsa 2/1. Razz Very Happy Dar, deh...noroc cu al doilea prenume... Laughing )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Mie 16 Iun 2010, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt superbi. Presupun ca avandu-se unul pe celalalt, dau niste reprezentatii extraordinare.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Iun 2010, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell, să-ți trăiască sănătoșei motăneii, dragii de ei ! Very Happy Tare-s fumușei, nu le fie de deochi și bună treabă mămicească ai făcut, fiindcă arată superb : bine hrăniți și deja foarte stăpâni pe teritoriu !

Îmi pare rău de Petrică I... Îl știam și eu din poză, de atâta vreme... Dar sunt convinsă că a avut o viață frumoasă și s-a bucurat de dragostea celor în preajma cărora a binevoit să stea. În asemenea situații, dacă sunt puternici, oamenii caută o altă iubire, dacă sunt slabi, fug de ea. Din întâmplare sau altfel, ai fost ajutată să continui a dărui și sunt foarte bucuroasă de asta.

Te rog să ne ții la (foto)curent cu ce se mai întâmplă în viața minunățiilor tale torcătoare. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 7:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga MissChigwell,pisicutele tale sunt minunate.
Cred ca toata ziua te joci cu ele. Angry
Si eu iubesc foarte mult pisicile, le ador ,dar deh nu ma pot hotari sa am si eu una,gasesc tot felul de motive ba ca-i mic spatiul (la bloc),ba ca nu am timp ,ba ca,ba ca,si asa trece timpul si pisica tot nu am.
In fine sa-ti traiasca sanatosi. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 9:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu m-am procopsit cu o mita neagra ,la inceput adusa in casa doar ocazional de mine insami ca sa imi mai treaca dorul de animalutele dragalase pe care le duceam mai tot timpul in casa parinteasca spre disperarea mamei mele careia nu-i prea placeau ,apoi cu statut permanent de data aceasta cu drepturi depline de membru al familiei. Pe numele ei Mitzi ,cand am luat-o era cam cat cei doi pisoiasi ,cred ca avea 4-5 luni.Acum are aproximativ 5 ani ,patru puisori la activ de pe vremea cand mai hoinarea pe afara si multa afectiune din partea fiecaruia dintre noi .Puisorii i-am dat cu multa strangere de inima dar nu prea aveam cum sa-i pastram pe toti in garsoniera noastra .
Imi imaginez ce partide incing Petre II si Tony si ce concursuri de alergat ,asa intinsi pe fotoliu par insa doi ingerasi Laughing !
Aici e mamica cu cei patru nazdravani :trei motanei si o pisicuta!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 10:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc tuturor!


@Mihnea
Sporturile preferate sunt hocheiul cu capace de plastic si wrestlingul pe bune, cu carat de "pumni" si lovituri ce l-ar inspaimanta pe JC Van Damme. Laughing

@Clara
Sa fie cu multumiri pentru urari, intr-adevar, cresc bine motaneii nostri, si ne incanta in fiecare zi.
Da, Petre I a domnit peste toata casa si ne-a tors a mangaiere cand eram mai suparati. Si acum ne-au venit in dar doi abandonati, care au rezistat jumatate de zi intr-o cutie de carton, fara apa si fara mancare, in soare si vant.
Pana i-am gasit eu.

@Angela
Angela, ia-ti pisica! Nu-i trebuie decat un pic de lapte, un pic de carnita, un culcus si-o litiera, si muulta, muulta dragoste. Pe care ti-o ofera inmiit.

@Dana
Sa traiasca felina neagra si puiutii ei. Superba e!
Iar ai mei nu stau pe fotoliu, ci intr-o imensa cutie de carton, din care inca nu pot sa tasneasca afara. Inca. Laughing

Imi permit sa va recomand bijuteria asta literara
http://www.humanitas.ro/humanitas/mic-tratat-de-pisicologie

...si sa ma laud cu majorul progres inregistrat ieri de miorlaitorii mei, si anume descoperirea functionalitatii litierei. Ura, ura, and the crowd goes wild!! Laughing Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 11:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

....si sa ma laud cu majorul progres inregistrat ieri de miorlaitorii mei, si anume descoperirea functionalitatii litierei. Ura, ura, and the crowd goes wild!! Laughing Majoreta

Multumesc asemenea!
Se pare ca pisoii sunt mai mici decat credeam -daca nu pot evada din cutie.....au inceput sa manance si altceva decat lapte?
Felicitari pentru progrese,asta da realizare .Au fiecare litiera lui?Intreb pentru ca Mitzi e foarte pretentioasa privitor la starea de curatenie a litierei !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
moshu64
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 12:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pura intamplare...
...am pe cineva pe la Baia Mare pe care o stiam cu o mare dragoste de
pisicute asa ca ii pun lui Miss Chigwell o intrebare:
-Nu cumva tot din pura intamplare aveti numele mic Doina si un sot fost navigator cu numele mic Nicu?
Daca da atunci sigur suntem neamuri...


Sus
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dana, pisoii mei au cam sase saptamani si au inceput de vreo zece zile sa manance crochete si carne.
Inca n-au fiecare litiera lui, ca una a ramas "mostenire", si acum trebuie sa investim in primul vaccin, un cos si o cusca de transport. Vai de capu' nostru! Laughing

Domnule Moshu, tot cu D ma cheama, dar nu Doina. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Iun 2010, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru precizari.
La mai mare si multi ani pisoiasilor!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 24 Iul 2010, 10:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mai fac pisoii,ne e dor de ei!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 9 Aug 2010, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iaca Miorlau News!

http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/August20107.jpg

http://i37.photobucket.com/albums/e66/Snookerfan/Petre%20II%20and%20Tony/August20104.jpg

TONY, LASA CABLUL DE NET, PETRE, NU ASASINA PLANTA, AMANDOI, JOS GHEARA DE PE POSETA "LU' MAMI", ASA, RUPE SANDALELE, BRAVO, CARE-ATI DARAMAT CACTUSUL, NU PE...AUUU!, STATI, BRE, CA VA IAU ACUM COMANDA, BUF-BUF, TROSC-PLEOSC, SCARTZ, FASH-FASH...
Plus tors cu exces de decibeli cand ma depisteaza, ondulat serafic pe langa picioare cand trebuie sa fug la munca, adormit senin pe unde apuca si multa, multa afectiune.
Ciaoo!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 10 Aug 2010, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil cat de mari au crescut...ce trece timpul ......
Sunt adorabili,multumim mult pentru poze!
Cat despre prostioarele lor : Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Sep 2010, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Woohoo cutesies ! Laughing Laughing Laughing Laughing Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 9 Noi 2010, 21:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa va mai povestesc...
Furia Dungata si Pantera Ubicua sunt acum baieti mari. Cu planuri aproape secrete de a cuceri lumea, ca altfel nu-mi explic razboaiele de gherila ce incep, misterios, numai pe la 1 dimineata. Fosnete suspecte, trosnituri de spaima, intervale niciodata egale de liniste ("It's quiet here...Yeah...Too quiet"), atacuri-surpriza, retrageri tactice pe calorifer, pe perna pusa acolo exact in scopul asta, interogatorii dure ale ticaloasei perdele de la dus, praduirea ziarelor de gogoloaie de hartie...
L-am dus pe unul la vet, control de rutina. Cand s-a intors sub scut eroul invingator, frac'su l-a intampinat, l-a scarpinat intre urechi, l-o fi si intrebat "Unde te-au dus, ce ti-au facut, ticalosi bipezi, hai, frati-mio!"
Raportez cu mandrie depasirea fazelor de atac ghivecesc si incurcat cabluri de net si remarc trecerea la faza superioara a terorizarii pantofilor nevinovati prin lovire cu labele din spate, iepure-style, insinuat pe sfert inauntru (numai in pantofii barbatesti din casa, :p) si insusire frauduloasa.

In continuare, torc numai cand te gandesti la ei.

Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community