Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Premier League 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 19 Noi 2010, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie l-a ajutat in principal pe Robertson care mai are un meci de jucat, pt ca Williams sta la mana lui Murphy acum... L-as prefera pe Williams in semifinale, insa Murphy va trebui sa scoata cel putin un egal...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 19 Noi 2010, 14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și eu l-aș fi preferat pe Mark Williams, însă mi s-a părut că ultima lovitură încercată de Shaun Murphy a fost puțin cam pretențioasă și cam în favoarea lui Robertson. Poate că era mai bine să încerce să joace o lovitură de siguranță... Era spectaculoasă lovitura dacă ar fi fost reușită, însă nu știu dacă într-un joc în care s-ar fi decis calificarea sa în semifinală ar fi ales aceeași soluție.

Citat:
Bine ai venit, GT (prefer să folosesc inițialele Wink Laughing ) !


Mulțumesc de întâmpinare! Da... și eu mă mai semnez la unele comentarii pe bloguri doar cu inițialele. Dar nu e un nume, să-i spun așa, "golănesc"... Golan Trevize e un personaj al lui Asimov. E personajul principal din roman "Foundation's Edge"! Mie mi-a plăcut cum sună în română... induce lumea în eroare. Mai ales că între prietenii mei mai spun zicala aia: "Unde ai văzut tu golani cu ceas și cu batistă?"... și ei îmi dau replica "zise golan trevize". Laughing

O zi minunată! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 19 Noi 2010, 20:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

golan trevize a scris:
Și eu l-aș fi preferat pe Mark Williams, însă mi s-a părut că ultima lovitură încercată de Shaun Murphy a fost puțin cam pretențioasă și cam în favoarea lui Robertson.

Dacă nu mă înșel locul 1 va juca cu locul 4, așadar nu știu cum a făcut, dar domnul Shaun a calculat foarte bine situația, adică în favoarea sa. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 19 Noi 2010, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Dacă nu mă înșel locul 1 va juca cu locul 4, așadar nu știu cum a făcut, dar domnul Shaun a calculat foarte bine situația, adică în favoarea sa. Smile

Înțeleg subtilitatea, dar un mare campion acceptă orice confruntare. În filmul "Revolver" există încă de la început un motto: "Ca să devii mai deștept, trebuie să joci cu cei mai deștepți". Ronnie O'Sullivan, spre exemplu, și-a apărat rezultatul până la capăt. E adevărat că l-a cam ajutat și Mark Selby la un moment dat... când a vrut să-l enerveze și să se joace puțin cu psihicul său abuzând de o regulă (deși era "Free Ball"), dar "The Rocket" a jucat profesionist până la capăt. La un moment dat mă întrebam dacă știe cumva că există regula "Time Out"... puncta în goană. Parcă voia să mai doboare vreun record mondial. Nu se gândea nicidecum la ce meci va avea săptămâna viitoare. Ci se gândea să facă totul cât mai bine. Comentatorul englez spunea că "e un perfecționist" și pe deasupra un bun "entertaiter". Chiar și când se folosea de sprijin se grăbea. Nu poți să nu-l admiri. E cel mai mare jucător de snooker al Planetei.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
maryusg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2009
Mesaje: 218
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin 19 Noi 2010, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indiferent de rezultatul din meciul cu Robertson, Shaun Murphy tot cu Marco Fu ar fi jucat in semifinale pentru ca nu avea cum sa termine pe locul 1 sau 4.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui maryusg Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 20 Noi 2010, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

maryusg a scris:
Indiferent de rezultatul din meciul cu Robertson, Shaun Murphy tot cu Marco Fu ar fi jucat in semifinale pentru ca nu avea cum sa termine pe locul 1 sau 4.

Da, ai dreptate! După victoria lui Ronnie totul era clar pentru Shaun. Totuși, el și-a făcut calculele înainte să înceapă meciul lui Ronnie. Razz

Citat:

E adevărat că l-a cam ajutat și Mark Selby la un moment dat... când a vrut să-l enerveze și să se joace puțin cu psihicul său abuzând de o regulă (deși era "Free Ball")

Nu a fost frumos din partea lui Ronnie ce a făcut. Bine că și-a revenit - sincer să fiu, după acel frame, mă gândeam că Selby ar putea reveni.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Dum 21 Noi 2010, 14:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 8:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Nu a fost frumos din partea lui Ronnie ce a făcut. Bine că și-a revenit - sincer să fiu, după acel frame, că gândeam că Selby ar putea reveni.


Mai exact ce,a facut Ronny?
Din comentarii nu prea am inteles....



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:

Mai exact ce,a facut Ronny?
Din comentarii nu prea am inteles....

Era în snooker... dar mai bine explică imaginile. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Citat:

E adevărat că l-a cam ajutat și Mark Selby la un moment dat... când a vrut să-l enerveze și să se joace puțin cu psihicul său abuzând de o regulă (deși era "Free Ball")

Nu a fost frumos din partea lui Ronnie ce a făcut. Bine că și-a revenit - sincer să fiu, după acel frame, mă gândeam că Selby ar putea reveni.


Nu cred că avea de ales. Era cam imposibil ce i se cerea. Chiar și lui... Și a protestat... mie mi se pare că Selby a fost lipsit de fair play. Putea să revină la masă și să joace orice bilă, nu cred că nu găsea el o lovitură care să-i asigure și o poziție favorabilă. Și eu mi-am făcut griji că Ronnie ar fi putut pierde, însă el a revenit cu un break de peste 100... Twisted Evil



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2010, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca Selby a fost lipsit de fair-play (fiindca avea tot dreptul sa ceara refacerea pozitiei, mai ales ca nu era o masa de inchis dintr-o vizita)...La fel nici Ronnie nu mi se pare ca a facut un gest aiurea ci doar a protestat la o decizie a arbitrului...Dupa parerea mea, arbitrul a gresit pt ca nu a acordat doar fault la a 2 a incercare cand Ronnie a fost f aproape de a atinge bila...Era o situatie delicata, in care era extrem de dificil de a atinge bila galbena...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2010, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt de acord cu reacțiile ambilor jucători, deși am asistat la un nou "ronnism". Cred că totul a început de la prima refacere a poziției, când bila verde a fost plasată greșit față de poziția initială. Ronnie și face semn arbitrului, cu tacul, indicând locul unde se afla bila verde, dar arbitrul nu prea mi-a părut receptiv la indicații, fapt care cred că l-a agasat puțin pe O'Sullivan. Apoi, nici bila albă nu a mai fost repoziționată cu exactitate, deschizându-se astfel culoarul pt încercarea cu marginile buzunarului superior. Acel culoar nu îmi părea a fi existent în varianta inițială a poziției. Asta, coroborat cu "... and a miss" la fault, cred că l-a enervat și mai mult. Iar Selby nu prea avea ce să facă, snooker-ul nu l-a obținut întâmplător, era normal să nu revină la masă având în vedere situația bilelor.
În altă ordine de idei, îmi pare rău că nu am urmărit și meciuri din etapele trecute, îmi place formatul, comentariul mai profesional (tot respectul pentru domnii Bontea și Ancuța, pentru că sunt cei mai buni comentatori de sport din România, dar ar fi mai plăcut să lase deoparte unele obiceiuri verbale care au devenit puțin agasante) iar meciurile sunt mai spectaculoase decât "power snooker"-ul.
Ca încheiere, pe cât de "fan" Hendry sunt (și chiar sunt), trebuie să recunosc că îmi place la nebunie să-l văd pe Ronnie jucând în felul acesta. Adevărul e că nu are cine să-l învingă într-o astfel de formă sau vointă de joc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2010, 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult Mircea , is Ronny him self ,cam asta pot sa zic dupa ce am vizionat imaginile .La scorul care era in acel moment ,3-0 pentru Ronny, se intelege de ce Selby a cerut refacerea pozitiei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2010, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pentru semifinale exista vreun site??/



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2010, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Site-ul Ligii http://www.premierleaguesnooker.com/
Pentru streaming, probabil tot www.fromsport.com



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cord2000
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2010, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

toata lumea vorbeste despre fotbal


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Premier League 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community